Keresés

Részletes keresés

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2016.03.26 0 0 7

A világjáró Várjon Dénes a következő hófordulón egy padovai szólóest főpróbáit tartja itthon:

 

március 30-án Gyulán, a Várszínházban

április 1-jén Budán a Bartók Emlékházban adja elő az alábbi műsort:

 

Beethoven: Bagatellek, Op.126
Bartók: Gyermekeknek - válogatás
BartókSzabadban
Bartók: Román kolinda dallamok
Bartók: Mikrokozmosz - válogatás
Beethoven: Asz-dúr zongoraszonáta, Op.110

 

április 5-én lesz az olaszországi fellépés a Pollini Auditoriumban a Zene Barátai sorozatban.

 

Nagyon várjuk a Csalán utcai koncertet!

 

 

 

 

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2016.02.21 0 0 6

Az előbbi beírásban hibásan írtam egy mondatot, mert a belinkelkető cikkből rosszul emlékeztem valamire: a Zankel Teremben valójában nem volt telt ház ...

 

Csak magyarázatul: az előző napi időjárásjelentés csak rosszat, sőt még rosszabbat ígért...

 

http://nypost.com/2016/02/15/hunker-down-the-weather-is-only-going-to-get-worse/

 

Hasonló volt a helyzet a Budapesti Fesztivál Zenekar február 18-i koncertjének idején: a nagy várakozással ajánlott fellépésükre a Carnegie Stern-auditóriumában szintén jóval kevesebben mentek el a vártnál a rendkívüli időjárás miatt.

 

xxxxx

 

Várjon Dénes észak-amerikai koncertkörútjának általam csak bemásolt összefoglalóját az ORIGO kiegészítette korábbi anyagaival, amelyekben a két társ, Baráti és Várdai interjúit olvashatjuk, és bár ezeket annak idején már említettem és hivatkoztam rájuk, jól esett itt újból olvasni értékes gondolataikat, hiszen együtt is szerepelt ez a három remek muzsikus Washingtonban, Várjon Dénes szólóhangveresenyei szünetében.

 

http://www.origo.hu/kultura/figaro/20160221-rajonganak-a-magyar-zongoristaert-az-amerikaiak-varjon-denes-zongoramuvesz-new-york.html

 

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2016.02.20 0 0 5

Köszönöm, megpróbálom legközelebb. Korábban egy másik fórumozó azt javasolta, amit tettem: az eredeti méretű képre klikkelve megjelenik a terület határa, és az egyik sarkot meg kell húzni, ahogy a nyilak mutatják is ezt a lehetőséget.

Most ezt nem szerette, majd e nélkül is levágta a kép bal oldalát.

RealCorpus Creative Commons License 2016.02.19 0 0 4

Tedd eredeti, vagy nagy méretben, akkor nem csak kattintás után látszik mindene!

Előzmény: [fidelio] mindegy (2)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2016.02.19 0 0 3
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2016.02.19 0 0 2

Bárhova teszem ezt csinálja...

 

 

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2016.02.19 0 0 1

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2016.02.19 0 0 0

Lassan nevetnem kell, mert megint átrendezte a program az általam behelyezett képet és az aláírt szöveget. Többször kértem tavaly nyár óta a javítást, de hiába!

 

A képen Várjon Dénes van, bár valóban csak a kezei és a lábai játszottak :-)

 

A Lincolc Centerben a Walter Reade Színházban fog játszani.

 

.

Chris Smith fotója a teltházas (600 fő)

Zankel terembeni hgv.-ről

 

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2016.02.19 0 0 topiknyitó

A Fidelio fórumán eddig öt téma foglalkozott közvetlenül Várjon Dénes zongoraművésszel, és néhány másikban burkoltan szerepelt, mint Kamarazene; A Hungaroton újdonságai, Hangversenyek stb.

 

A kiemelt öt topikot most összevonom, és ebbe a művész valamennyi megnyilatkozása kapcsán lehet írni.

 

xxxxx

 

A 47 éves kiváló zongorista február elejétől több koncerten szerepelt az USÁ-ban és Kanadában, amelyek után az alábbi összefoglaló emeli ki a kritikusok véleményének lényegét. A tervezett műsor kétféle volt, február 9-től megegyezően a január 29-i zeneakadémai szólóestjével (főpróbával), a ráadás(ok) csak sejthető(k) az előzmények alapján. (pl. Mendelssohn: Rondo cvapriccioso).

 

 

2016.02.07. - St. Paul (USA), Mairs Concert Hall, Macalester College

 

Haydn: e-moll szonáta, Hob.XVI:34
Schumann: Fantasiestücke, Op.12
Janácek: Benőtt ösvényen (részletek)
Chopin: a-moll mazurka Op.67.No.4.
Chopin: C-dúr mazurka Op.24.No.2.
Chopin: b-moll noktürn Op.9.No.1.
Chopin: Polonéz-fantázia, Op.61

 

A további koncertek az egységes műsorral:

 

2016.02.09. - Philadelphia (USA), Kimmel Központ, Perelman Színház

2016.02.11. - Strathmore (USA), Mansion at Strathmore, Saphiro Music Room

2016.02.12. - Vancouver (Kanada), Vancouver Playhouse

2016.02.16. - New York City (USA), Carnegie Hall, Zankel Hall

2016.02.17. - New Haven (USA), Yale Egyetem, Morse Recital Hall

 

Haydn: e-moll szonáta, Hob.XVI:34
Schumann: C-dúr fantázia, Op.17
Janácek: Benőtt ösvényen - részletek
Chopin: F-dúr ballada, Op.38
Chopin: a-moll mazurka, Op.67.No.4
Chopin: C-dúr mazurka, Op.24.No.2
Chopin: b-moll nocturne, Op.9.No.1
Chopin: b-moll Scherzo, Op.31

 

2016.02.09. - Philadelphia (USA), Kimmel Központ, Perelman Színház

2016.02.11. - Strathmore (USA), Mansion at Strathmore, Saphiro Music Room

2016.02.12. - Vancouver (Kanada), Vancouver Playhouse

2016.02.16. - New York City (USA), Carnegie Hall, Zankel Hall

2016.02.17. - New Haven, USA, Yale Egyetem, Morse Recital Hall

 

 

Véget ért Várjon Dénes nagysikerű észak-amerikai koncertkörútja

 

A Yale Egyetem "Horowitz koncertek" sorozatában adott nagysikerű szólóesttel tegnap véget ért Várjon Dénes tíznapos észak-amerikai koncertkörútja. A turné keretében a magyar zongoraművész Haydn, Schumann, Janácek és Chopin darabokból összeállított szólóestet adott a fenti helyszíneken, a washingtoni közönség pedig egy másik hangversenyen is halhatta két magyar partnere, a hegedűs Baráti Kristóf és a csellista Várdai István társaságában Beethoven, Dvorák és Brahms triókban.

 

A nagysikerű vancouveri hgv. kritikusa kiemeli, milyen szerencsés a kanadai nagyváros, hogy rövid időn belül három olyan kivételes zongoristát hallhat, mint Schiff András, Richard Goode és Várjon Dénes. Chopin híres b-moll Scherzójának előadásáról írva úgy véli, hogy Várjon fantasztikus játéka a nemrégen ugyanebben a sorozatban fellépő Murray Perahiáét is felülmúlta.

 

Az egyik legrangosabb nemzetközi komolyzenei internetes kritikai fórum, a Seen and Heard International kritikusa, Bernard Jacobson hosszan ír Várjon különleges tempó- és időérzékéről: "Schumann Fantáziája gondosan frazeált volt, hol fínom, hol briliáns, ahogy a zene megkívánta, ügyelve a csendekre - a darabot megszakító szünetekből Várjon sohasem csípett le, de azt sem engedte, hogy aláássák ennek a csodálatos darabnak a folyamatosságát."

 

A New York Times február 17-i számában "Egy látogató Európából letette a névjegyét" címmel Vivien Schweitzer számol be Várjon a Carnegie Hallban adott koncertjéről. A kritikus hosszan dicséri Várjon "elegáns, szenvedélyes és technikailag makulátlan" előadását. "Megnyerő művészete felülmúlja több, a Carnegie Hall nagy színpadán megforduló nagynevű sztárét." Beszámolóját azzal zárja, csak remélni lehet, hogy Várjon mielőbb újra fellép New Yorkban.

 

A kép a Carnegie Zankel termében készült

 

xxxxx

 

Várjon Dénes legközelebb 2017. május 7-én a Lincoln Centerben lép fel New Yorkban, a "Nagy előadóművészek" sorozatban egy délelőtti előadáson.

 

A bemutató szövegek a következők:

 

"Aside from the immaculate technique and deft sense of phrasing, Várjon brought something far more rare—a tangible sense of character in virtually everything he played.“—Washington Post

 

"Eltekintve a tökéletes technikától és a finoman érzékeny frazeálástól, Várjon valamilyen egészen ritka dolgot hozott, amikor szinte végig egyértelműen érzékelhető volt játékfelfogása."

 

 

A musician of unusual power.” - Washington Post   (Rendkívüli erejű muzsikus.)

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!