Keresés

Részletes keresés

[fidelio] gabodick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 30

Folytatás...


Az újévi koncertet szerte-szana a világban élöben, vagy idöeltolódással, 74 ország televízos, valamint több, mint 300 rádióállomása közvetíti.

A koncert szünetében az erre az alkalomra készült "Linz 2009" kisfilmet vetítik. Linz 2009-ben (Vilnius mellett) az Európai Kultúrváros rendezvényeinek helyszíne. A kisfilmben Daniel Barenboim  egy Schubert - darabot fog zongorázni. Bruno Hartl, a Bécsi Filharmónikusok dobosának ütöshangszzerekre komponált szerzeménye ösbemutató lesz. A Küchl-kvartett a Lentos Múzeum tetejéröl ad kis koncertet; valamint Linz legrégebbi (Szt. Martin) templomából is lesz fúvószene-közvetítés.
A kisfilmet 5 hónapig forgatták. Egyesek véleményei szerint viszont ez a kisfilm nem méltó a kultúrév bemutatására - még az is lehet, hogy letiltják a vetítését!

Az újévi koncert hanghordozói rekord idö alatt kerülnek napviágra: a CD-lemez január 6-ától, a DVD január 12-étöl lesz kapható az üzletekben.

[fidelio] gabodick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 29

Tradícionális ráadások:

Johann Srauß apa: So ängstlich sind wir nicht! Polka, op. 413

Ůjévi köszöntés

Johann Strauß apa: Kék Duna keringö, op. 314
Johann Strauß: Radetzky-induló, op.228

Daniel Barenboim, aki elöször vezényli az újévi koncertet, a müsor összeállításáról azt nyilatkozta, hogy különleges dramaturgiája van: "A ráadások koncertje"
Az Anna-polkát a felesége kérésére iktatt be a müsorba - neki ez a kendvenc Strauß-zenéje.
Mivel Daniel Barenboim jelenleg a Berlini Operaház (Unter den Linden) zeneigazgatója, ezért a koncert elsö részében olyan müveket mutat, amelyeknek Berlinben volt a bemutatója.

A második rész elvezet Magyarországig a Cigánybárótól Haydn zenéjéig. (Haydn-év; halálának 200-ik évfordulója.)

A koncert alatt Vladimir Malakov koreográfiájával (Berlini Operaház), és föllépésével a "Kincskeringö", valamint az "Čljen a magyar" teszi látványossá a közvetítést. A fölvételek a Kismarton-i Eszterházy kastélyban készültek. A Musikverein-ben újdonság lesz, hogy a teremben többször is a Bécsi Operaház balettiskolájának növendékei fognak élöben táncolni.
Folyt. köv...

[fidelio] gabodick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 28
Kedves (?) hozzászólók! 
Nem csalódtam, ezen az oldalon valóban csak egymás pocskondiázása, nagyképüség, kötözködés, szörszálhasogatás, üres mellébeszélés folyik.  A listán eddíg - a 29 hozzászólásból - csak 2 volt a témával kapcsolatos.
A célom az volt, hogy ismertessem a közönséggel a koncert programját; aztán - gondoltam - úgyis lesznek hozzászólások. Hát vannak is, csak nem a koncerttel kapcsolatosak. 
A gúnyolódás bejött a címben való elgépelt (Ùjévik) szó miatt. Természetesen "Ùjévi koncert" volt írásom címe. Azért jót nevettem a fantáziadús eszmefuttatáson. 
Mindenesetre vissza lehet nézni, hogy hány elírás, helyesírási- és fogalmazási hiba van csak az elsö pár bejegyzésben.....
Egyébként mások is adnak meg ezen az oldalon címeket, ezzel topic-ot nyitva.
Többet is szerettem volna a koncerttel kapcsoaltosan írni, de nem volt elég helyem.
Azért most megpróbálom 2 részletben mégis ideírni a gondolataimat.
Talán lesz, aki érdemben is hozzászól.
Üdv, BÙÈK mindenkinek!
[fidelio] pszí Creative Commons License 2008.12.30 0 0 27
Kedves tannhauser! Ez nem egy "műbalhé ", körültekintőbben kellene eljárni, ha valaki egy új topikot nyit! (Ne vedd magadra, tudom, hogy Te már kétszer is meggondolod, ha újat nyitsz.)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 26
Mé', Dvořák vonatista volt, Honegger is, Schoenberg is. Egész jókat írtak mellesleg.

Cseli-bácsinak hallottam egy egészen fantasztikus koncertjét Iaşi-ban (Jassy, Jászvásár, stb.) a helyi Filharmonikusokkal. Őket bezzeg dirigálta!

Amikor egy rendkívül sikeres amszterdami fellépése után a Concert-Gebouw igazgatója nagy alázatosan odament és megkérdezte: "Mester, nem érdekelné esetleg vezényelni a Concertgebouw-zenekart?", a Mester lakonikusan így válaszolt: "Nem". És tavasétált.
[fidelio] tannhauser Creative Commons License 2008.12.30 0 0 25
nos Hypókám,,,6leszel te még vitriol is, várjá/
egyszerüen cseli bácsi-nak foom a kedvencemet szólitani,azt mondjátok, sok a topic ,

1 Requiem,Missa solemnis,Te Deum,Stabat Mater
2,és a többi gyönyörü opera
3, szerezzünk együtt Rossinitöl..
4,Fidelio
5.Parsifal
6,Párbeszédek
7,villamostopic

elsö látásra valóban soknak tünhet, de - ha megengeditek- ezekkel én elöre gondolkodtam, és nem felvágásból nyitottam egyiket se,
én utálom azt, amikor egymást csöszögetjük a topicok miatt
pld az én szememben a kapálás, a föld legfeleslegsebbb rabszolgamunkája
viszont volt olyan is, aki megszólitott
inkább dolgoznál, ahelyett hogy zongorázol / ezt a "szeretö" apósom deklarálta,
persze, mikor ünnepség volt akkor "elvárta" hogy minden ékesen menjen
egy kis gúnyért én se megyek a szomszédba :
hozzam a kapát ? apuka, mert maga szerint az a normális
két hétig csend volt. hála a papnak
szóval, nem kéne egymást cikizni a több topic miatt, de egy a lényeg
aki topicot nyit az tudja-nem meggondolni ! hanem indokolni a topicot
szerintem
például. álmodó eszembe se volt,hogy villamosokról irjak, de ez is jött
pldd 
Peter Dvorsky
fantasztikus Libereci gyüjteméénye van
néjh Ludvig Losos:orgonista
Komjáthy Gyuri bácsi : orgonista
s ezek mind-mind villamosisták
szoktam "kacsintgatni" más fórumokra is
lehet hogy elfogult vagyok, de - szerintem- a miénk vezeti a listát
ahányszor idekapcsolok, ugy érzem, mintha hazajönnék....
ne is engedjünk ebböl, és ne csináljunk a topicok miatt mübalhét
boldog ujévet
affenébe, de bal.....vagyok,
összekevertem az egymásnak cimezve,,vel a topicot
nna nem baj,,,bécsben is van villamos,
tényleg, ha valamelyikötök bécsbe megy, nem tudnátok egypár villamosszámot felirni
de mán Béna vagyok,,,,összekeverni a topicot....
sebaj, 
tévedni emberi dolog.mondta a süni
és búcsut vett a súrolókefétől.....
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 24
Csodálkozom is Dávidunkon, hogy tűri - most legelőször is rajtad kellene elverni a port, mert nem zenész létedre teleképezted a sajátodat (mert a Társkeresés gyakorlatilag már a tied), de nem teszem, mert el vagyok telve szeretettel -; kérdés, hogy meddig. Törölt ő a napokban is fórumot, emlékszel (lehet, hogy az én beírásom volt az utolsó csepp a pohárban)? Csak nekem annyira tetszik, hogy valakinek van képe feltehetőleg holtrészegen nyitni egy topikot, ráadásul vsz. nem magyar billentyűzetről - ugye megértesz?

Tann legalább elismerte, hogy CHelibidache nevét nem írta helyesen. Ne haragudj, most sem tudok erre a topikcímre röhögés nélkül ránézni.
[fidelio] braveheart Creative Commons License 2008.12.30 0 0 23
20 - Hypo, nézd már meg, hogy hány topic van - én csak 2400-ig néztem - és azok közül egy csomó még a 10 beírást sem érte el. Az téged nem terhel túl, hogy valaki nyit egy topicot és utána ő maga sem ír oda többet? (Hány ilyen van!)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 22
Nem mondod! (legalja.hu)
[fidelio] tarnhelm2 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 21
Ez a Ujévik (koncert) olyan képzés mint a Fábrik (úr). teljesen rendben van szerintem.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 20
Na, akkor most elmentem... aludni.
[fidelio] Ludwig van Mozar Creative Commons License 2008.12.30 0 0 19
Na persze! Lélek és technika! Hát, bírja az utóbbi!
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 18
Csak a szerver... Nem terheli túl? Csak kérdezem.
[fidelio] Ludwig van Mozar Creative Commons License 2008.12.30 0 0 17
Brave érzelmileg túlcsordul ugyan, de alapvetően és mindenestől jó! Igen, vannak érzelmi cunamijai, de nem tarol. Nem zsidózik és nem cigányozik, (hogy nem komcsizik... hát...)
Nyomatja a képeit, másodpercnyi örömök. Nincs baj velük.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 16
Te ne tudnád, hogy a rendszergazda... Azért, mert Merészkém képei eléggé megterhelhetik a szervert. De nem tudhatom, hátha még örül is ezeknek. Különben az anonimitás nem rossz levezetés a gyűlölködőknek. Most, év végén még buziznak, cigányoznak, zsidóznak, kommunistáznak egy kicsit, legyen nekik poszt-karácsony! Azért ők is érzik, hogy ez valahogy nem hatásos, legalábbis nem vezet sehová.
[fidelio] Ludwig van Mozar Creative Commons License 2008.12.30 0 0 15
Dávid? Who's that fuckin' guy?

És miért törölné?
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 14
Holnap úgyis teleszórja ezt a topikot is. Nem is baj.

Csak mi lesz, ha egyszer Dávid besokall és törli az egészet?
[fidelio] Ludwig van Mozar Creative Commons License 2008.12.30 0 0 13
Németül válaszolok: Ja!
Nehéz napja volt, pihennie kell. Hagyjuk békén!
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 12
De már lefeküdt...
[fidelio] Ludwig van Mozar Creative Commons License 2008.12.30 0 0 11
Egyetértünk. De ez már braveheart terepe...
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 10
Szerintem ott (itt?) is lehetséges. Csak hát előbb a politikusokat kellene reggbe súgni.
[fidelio] Ludwig van Mozar Creative Commons License 2008.12.30 0 0 9
Akkor te külföldi vagy. Valószínüleg mauri. De nem kárpát-medencei, az biztos!
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 8
Hát pl. a szeretet.
[fidelio] Ludwig van Mozar Creative Commons License 2008.12.30 0 0 7
Na, de kedves Hypo! Hát mi tartaná össze az embereket, mint a gyűlölet?!
[fidelio] zenesz Creative Commons License 2008.12.30 0 0 6
Én reménykedem... vannak itt normális fórumtársak is...:)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 5
Ahogy én magunkat ismerem, ez a topik sem fogja megúszni buzizás, zsidózás, cigányozás nélkül...
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 4
El tudom képzelni egyébként, hogy 2009 jan. 1. után fölpörög ez a topik... Csak addig is meg kéne változtatni a címét - vagy legalábbis "honosítani".
[fidelio] pszí Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3
Persze, persze Hypo! Az a baj, hogy sok meggondolatlanul nyitott, fölösleges topik van. Mondjuk, ha azzal kezdi, hogy beszélgessünk a bécsi koncertekről és beteszi a linket, egy szót sem szóltam volna.

Kedves gabodick!

Remélem, nem sértettem meg, ha így van elnézését kérem!
[fidelio] Steff Creative Commons License 2008.12.29 0 0 2
A Cigánybáró-induló divatba van mostanába, Jansons is játszatta. De legjobb mindjárt azzal kezdeni, ahogy Mehta tette kilencvenbe. Kevés jobb fölvezetést tudok elképzelni egy újévi koncerthez.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1
De legalább Braveheart elégedett lehet a kezdő akcentussal nagybetűn!

Lehet persze magyarázni úgy is, hogy az Új Évik koncertje (pl. egy újonnan alakult kórus, amely csupa Évából áll).

De lehet egy újonnan alkotott ikes ige (újévik = szilveszterezik, ünnepli az újesztendő kezdetét). Miért ne lehetne koncertközvetítés Bécsből olyan személyre fókuszálva, aki éppen újévik?

Nem gondolod, pszí?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!