Keresés

Részletes keresés

anticonstitutionelle Creative Commons License 2015.04.12 0 0 88

a jegybanki kamat 3x-t várni az spekuláció.....

Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.12 0 0 87

Azért a 80 éves mamzit, aki a temetésére gyűjtötte a lóvét, elég erős spekulánsnak nevezni, nem gondolod? A károsultak 2/3-a 6 guriga alatt bukott. Ebben benne van 100000-től kezdve mindenki. Nem a tipikus speki méretű tőke.

Valóban vannak 73-an, akik 30 guriga felett buktak. Köztük már elképzelhető, hogy akadnak olyanok, akikre ráillik a spekuláns kifejezés.

Előzmény: elsődíj (86)
elsődíj Creative Commons License 2015.04.12 0 0 86

Hogy ide jutottunk, az a mi hibánk is. Ma fontosabb néhány ezer spekuláns, mint a melós, aki eltartja és megszavazza őket. Úgy is bánnak vele évek óta. Az meg tűri. Gondolom sokaknak ez volt az utolsó csepp.

Előzmény: kemenesalja2013 (85)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2015.04.11 0 1 85

Új pont az alaptörvénybe:

A spekulánsok megvédése az állam szent kötelessége...

Előzmény: negyedikedward (79)
omg2 Creative Commons License 2015.04.11 0 0 84
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 83

Attól tartok, hogy itt sajnos nem sima mulasztásról van szó, hanem aktív közreműködésről. Ha jól rémlik a Q lejáró kötvényállománya 7-8 Milliárd Ft lett volna aktuálisan. Ehhez képest G. Viktor parancsára kivettek a cégből 4-5 Milliárd Ft-ot, amivel jó eséllyel előidézték a Q csődjét...

De ez nyilván soha nem fog teljesen tisztán kiderülni, hogy mikor mi történt...

Előzmény: negyedikedward (82)
negyedikedward Creative Commons License 2015.04.11 0 0 82

És akkor a többi bűnügy áldozatával aki azért lett az, mert az állam nem fogja el a bűnözőket évekig, évtizedekig (a legtöbbet nem is keresik, ha csak pár milliót lop), azzal mi legyen?

 

Nulla a különbség. de ráfizet erre a Fidesz, abban biztos vagyok. Kevesek miatt szopat sokakat. Ezt nem felejtik el neki az emberek. Én sem. Épp most lett elegem belőlük. 

Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 81

Szerintem ellopták tőlük, állami segítséggel és közreműködéssel. Elég nagy különbség. Hiba úgy tenni, mint ha ez egy normális üzleti vállalkozás normális kockázata lett volna.

Előzmény: negyedikedward (79)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 80

Valóban, a nem fiktív kötvény nem az. De mivel az állomány 75%-a az és a szar rendszer miatt nem lehet szétszálazni, az a döntés született, hogy a maradékot is beleveszik. Ezzel egyébként kvázi elismerték a felügyelet felelősségét, szerintem.

 

Az meg, hogy mi történt az USA-ban semmilyen relevanciával nem bír egy itthoni perre nézve. Szerintem kétesélyes lett volna a dolog és ezzel tisztában voltak. Nem beszélve G. Viktor bennfentes kereskedéséről. Ami nyilván téma lenne egy perben.

Előzmény: k.andras.1970 (76)
negyedikedward Creative Commons License 2015.04.11 0 0 79

Nem. A saját pénzüket már elveszették. Most az enyémből kárpótolják őket!

 

Ha az állam kártérítéssel tartozik mert nem kapja el időben a bűnözőket, akkor én aki ellen kb. tízmillió értékben követtek el bűncselekményt a hosszú életem során (egy se lett meg), elég sok pénz kérek! 

Előzmény: Törölt nick (66)
negyedikedward Creative Commons License 2015.04.11 0 0 78

Valószínűleg ez lesz a megoldás. Ott nem férnek hozzá, hogy olyanoknak adják akik kockáztattak és vesztettek.

Előzmény: anticonstitutionelle (74)
negyedikedward Creative Commons License 2015.04.11 0 0 77

Mindent megint a polgárok fizetnek, aki nem is érintettek. Csak mert a politika fél, hogy harmincezer ember nem szavaz rájuk. Emiatt meg sokkal több nem fog rájuk szavazni. Én se. Elegem van ebből!

Előzmény: k.andras.1970 (75)
k.andras.1970 Creative Commons License 2015.04.11 0 1 76

A nem fiktív kötvény nem BEVA kockázat.

 

Az mnb-t jogilag meg nem lehetne felelősségre vonni, hisz a Madoff ügyben sem fizetett az USA felügyelete kártérítést.

Előzmény: Törölt nick (66)
k.andras.1970 Creative Commons License 2015.04.11 -1 0 75

A 30 millióra emelt BEVA-határ hosszútávon jó lesz a piacnak.

 

 

Előzmény: anticonstitutionelle (74)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2015.04.11 0 0 74

na ja, akkor nincs más megoldás, minden pénzt a határ másik oldalán kell tartani, mert Matolcsyék baromságait nincs kedvem finanszírozni...

Előzmény: Törölt nick (71)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2015.04.11 0 0 73

le kell vonni a kártérítésből.

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 1 72

És egyébként kinek fizetnék vissza? A pilótajátékban egymást fizetik ki a balekok, amíg be nem dől. Akkor mindenki bukik, aki éppen benne van. Ezt a spéci helyzetet kivéve, mert ebben az állam is vastagon benne volt, minden felelősségével együtt...

Előzmény: anticonstitutionelle (70)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 71

Bokrosnak egyébként és általában igaza, most téved, szerintem Mert úgy sem lehet kapitalizmust építeni, hogy az állam képtelen tisztán tartani a legális piacot. Ne felejtsük, hogy a Q engedélyezett és -elvileg- ellenőrzött pénzügyi szolgáltató volt 22 éven át. Miközben a valóságban egy pilótajátékot épített hatósági asszisztencia mellett...

Előzmény: anticonstitutionelle (70)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2015.04.11 0 1 70

az lenne a minimum. 

 

Bokrosnak van igaza: a haszon privát, a veszteség közkár.....így nem lehet kapitalizmust játszani.

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 69

Ha jól vettem ki a hírekből, névértéken kártalanítanak. A korábban felvett kamatoknál nem tudom mire gondolsz. Visszamenőleg 10 évre mindenki fizesse vissza, aki valaha Q ügyfél volt? :D

Előzmény: Pomber Béla (68)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.04.11 0 0 68

Csak érdeklődni szeretnék...

 

Ezek a kötvények kamatoztak évekig. A kötvények kamatait felvették az ügyfelek. Mindezt attól függetlenül, hogy hamis kötvényük volt-e vagy sem. Ez a pénz így ebben a formában jogtalan gazdagodás volt. Ezt beszámítják-e a kártalanításba? Ugyanis a pénz egy része erre ment el, a pilótajátékra, hogy látszólag fialt a pénz.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 67

Gondolom ez már inkább a kormány felelősségét, korrupcióját firtatja...

Előzmény: bcisuper (65)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 -1 0 66

A saját pénzüket kapják vissza, nem másét. Azt is csak két okból. Egyrészt mert az MNB elbaszta és perelhető lenne, ami a végére kétszeres szorzót jelentene kb. és ezt pontosan tudják. Másrészt a BEVA szabályozása miatt. A lopás miatt brókerkockázat volt, amire fizetnie kell. Ennyi.

Előzmény: sir mortimer (64)
bcisuper Creative Commons License 2015.04.11 0 1 65

Tudván, hogy kártalanítják őket, még van képük tüntetni.

Előzmény: sir mortimer (64)
sir mortimer Creative Commons License 2015.04.11 0 1 64

Szerintem ez is öngól a Fidesznek. A többségnek ahogy hallom a beszélgetéseimből, elege van abból, hogy felelőtlen emberek kárát vele fizettetik ki. Mert illúziója nem sokaknak van, hogy a végén nem ők fognak fizetni. Azoknak is milliókat-tízmilliókat, akik sokkal gazdagabbak, mint aki fizetni kénytelen. Harminc ezerrel jót tesznek, a többi szopik mint eddig.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 63

Nem 6-ot. 30-at. Csak az kell, hogy ennyit be is fizess és egy hónapig basszon az ideg, hogy elbukod a pénzed.:D

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 62

Dehogynem. Ha márc 9-ig besétáltál egy Q fiókba és befizetted a pénzed, máris köztük vagy...:D

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 -1 0 61

Marhaság. A 32000 kötvényesből 22000-nek kevesebb, mint 6 milliója ragadt bent. A maradék is belefér a 30 millába. Mindössze 73-an vannak bent több mint 30 gurigával. Nem a tipikus fideszes vagyonméret, nem gondolod?:)

A 22000 nagy valószínűséggel "keményen dolgozó kisember". A maradék is valszeg a lakását adta el, vagy örökölt egyet, eladta és amíg másikat vesz, gondolta fialtatja kicsit a pénzét. Ezek nem spekulánsok, hanem szerencsétlen lúzerek...

Előzmény: Je suis Louis (56)
II. Tahó Süsü Creative Commons License 2015.04.10 0 1 60

Én szeretném, ha legközelebb, ha nem nyerek a lottón, akkor adóforintokkal adják vissza nekem a szelvény árát, köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.10 0 1 59
Nem lehetne valahogy bekerülni a fiktív kötvényesek közé ? Most komolyan egy csaló cég nyilvántartása alapján lehet koponyanként hat miskát keresni ? Szerintem több ezer embert tudnék találni az országban aki vállalná 10%ért hogy adja a nevét. Istenem micsoda buli !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!