Keresés

Részletes keresés

tata222 Creative Commons License 2023.11.10 0 0 5709

Gázszelep nincs véletlen valakinek eladó?

bar,ll Creative Commons License 2023.11.06 0 0 5708

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy vajon miért ugrál fel le a nyomás? A szerelő azt mondta hogy a tágulási tartály volt rossz, amit ki is cserélt. De most megint ugyanez a baj. (Váltószelepes) ha itt hagyom mondjuk egy fél napra, leesik majdnem nullára. Akkor töltök vízet a rendszerbe, akkor ugye elkezdi csinálni a melegvizet, utána átkapcsol a fűtésre és a nyomás úgy felugrik, 3 barra, ahol ugye vagy megint kikapcsol vagy a tartály ereszt ki. Tudnátok esetleg olyan szerelőt ajánlani aki tényleg ért hozzá? Én sajnos totál laijus vagyok. Nagyon köszi előre is!

 

tata222 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5707

Ok, köszi, azt teszem.

Előzmény: r-misi (5706)
r-misi Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5706

Hívd fel a szerelőt, tud segíteni, látta a készüléket és karbantartotta.

Ne csavargass rajta, nem játék. Ha 3 hete volt ott akkor még majdhogynem garanciális.

 

Ha karbantartás miatt el lett zárva a gáz és kilevegőzőtt, akkor párszor kell próbálnia gyújtani, de 2-3E01 után már megfelelően kellene gyújtania.

 

Ha ez megvolt akkor szerelő tud segíteni - nincs még túl késő hívd fel!

Előzmény: tata222 (5705)
tata222 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5705

Az 'sajnos' nyitva van. Nnics esetleg vmi csavar amit lehet ilyenkor állítgatni?

Előzmény: r-misi (5704)
r-misi Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5704

Ha van gyújtó szikra akkor, lehet nincs gáz.

Lehet a karbantartás során el lett zárva a gázcsap.

Előzmény: tata222 (5703)
tata222 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5703

Sziasztok,

 

E01-es hibakód minek lehet a következménye?  kb 3 hete volt itt a szerelő "karbantartás" címén, állított rajta és most szerettem volna volna bekapcsolni a fűtés és e01-el kiáll hibára.

Szikra van rendesen.

nixon70 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5702

https://www.fokabt.hu/Mika-6E-alakteszek

11.oldal.

Nézd meg neked a sarus, vagy a csavaros van.

Fég sztemkó(95°C) jó hozzá.

Előzmény: RobiBALBOA (5701)
RobiBALBOA Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5701

A szivattyú az tökéletes.

Melyik fajta vésztermosztát a jó?

Nehéz megtalálni a kazánban?

 

Gabenka_86: Hőelem alatt a vésztermosztátot érted?

Van, hogy pár percig megy, de ha olyanja van akkor ritkán órákat is üzemel(de ez mostmár nagyon ritka eset).

 

Valakinek valami normális doksija nincsen erről a mika-6-ról, a gyári leírás az kb semmire sem jó.

Előzmény: nixon70 (5700)
nixon70 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5700

Hali!

Ha jól működik a szivattyút, akkor a vésztermosztáttal lehet baj.(95°C).

Azt cseréld ki első körben.

Előzmény: RobiBALBOA (5694)
r-misi Creative Commons License 2023.11.05 0 1 5699

Szia!

 

Nálam Mika 6EU ugyanezt a hibát dobta. Van benne egy áramlás érzékelő, annak az úszója volt ledugulva.

Óvatosan kell leszedni mert műanyag menetes, nehogy túlhúzd.

 

E05 léghiány hibakóddal megy, ugyanakkor a ventivel sorban van kötve az áramláskapcsoló is....

 

Én cseréltettem TB202 áramkört, ventit, és visszajött a hiba, majd amikor láttam, hogy a venti csatijával sorban van kötve az áramláskapcsoló nem volt kérdés, hogy hol lehet a hiba.

Így elsőnek szédszedtem. Az érzékelő úszóján az apró lyukak 2/3-a letőmödött. Kimostam kitisztítottam és azóta 1x sem jött vissza az E05.

Előzmény: cselez (5695)
Gabenka_86 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5698

Elnézést, de nálam még mindig előjön a hiba, szóval nagyon köszönöm előre is az építő kommenteket.

Előzmény: Gabenka_86 (5697)
Gabenka_86 Creative Commons License 2023.11.05 -1 0 5697

szia! Nálam is hasonló volt a gond csak nálam X időnként jelentkezett a hiba. Amit észrevettem, hogy amikor kikapcsolt, az előtt megváltozott a Őrláng karakterre. Nem volt elég hő a termo-elemnek,ezért kikapcsolt (kattant) és megszűnt a gázellátás. Nálad, ha egyből jelentkezik akkor a hő-elemmel (termo elemmel) lehet a gond.😉

Előzmény: RobiBALBOA (5694)
cselez Creative Commons License 2023.11.05 -1 0 5696

Ja és az előzőhöz még annyit, hogy csak akkor jelentkezz, ha valóban láttál már ilyet, mert ha úgy látom, hogy pénzszerzés reményében megpróbálsz átverni és azt sem tudod, mihez kell nyúlnod, akkor nem valószínű, hogy sérülés nélkül elhagyod a terepet! Mint ahogyan már leírtam komoly pszichológiai nyomás alatt állok jelenleg....köszönöm!

cselez Creative Commons License 2023.11.05 -1 0 5695

Nem gondoltam volna, hogy életem egyik legnagyobb hibáját követem el, amikor megvásároltam egy Mika 6 Eu kondenzációs gázkazánnak nevezett ipari hulladékot. Gyakorlatilag csak akkor döglik be, amikor fűteni kell és ott maradsz egy hideg lakásban. Ezt már a második télen csinálom végig és minden reggel úgy ébredek, hogy vajon hidegben kell-e a munkába készülődnöm, vagy van fűtés, hiszen ez csupán a szerencsémen múlik! Szívesen beperelném a gyártó céget! Gyakorlatilag már darabokra szedtem, autószerelőként azért nem vagyok totál hülye a tecnikai dolgokhoz és az elektronika sem áll távol tőlem. Nos a hiba általában E05 A ventillátor vezérlő olyan helyre van beszerelve, ahol a 105 fokos kondenzátorok szétpukkadnak a melegtől! Az egész vezeték köteg meghosszabbításával ezt már kiküszöböltem a kondenzátorokat kicseréltem, de most úgy tűnik a panelra szerelt tápegység döglött meg! Ez egy MAKKAI féle 15V 533mA-es panel táp. ami természetesen (más alkatrészekkel egyetemben) szintén nem beszerezhető! Ha valaki esetleg tud ilyet, vagy véletlenül lenne egy szerelő aki valóban ért a turbó-kondenzációs Mika-hoz, kérem válaszoljon, a pénz már nem számít! Már régen kidobtam volna, de sajnos kémény híjján nem tudom helyettesíteni. Jelenleg elektromos hősugárzóval fűtök! A tápegységről fotót mellékelek, jótanácsként pedig: ha azon töröd a fejed, hogy ilyet veszel, azonnal fordulj pszichológuhoz! Köszönettel :egy totál kiábrándult Mika tulaj

RobiBALBOA Creative Commons License 2023.11.04 0 0 5694

Sziasztok,

 

Van egy Mika-6 kazánom kb 2010-es lehet(nem én szereltettem még be) tehát még a régi fajta (nem kijelzős). Az a probléma, hogy ugyan könnyen be lehet gyújtani (pár szikráztatás) és az őrláng megmarad, de ha a gázszelep gombot a láng jelzésre tekerem begyullad a főégő, de pár perc elteltével egy kattanás után elalszik a főégő és az őrláng is. A termosztátot állítva szintén bekapcsol a főégő de ugyanúgy 1-2 perc után lekapcsol elalszik.

Mi lehet a gond?

Ha sztemko, akkor melyik?

 

Ha szerelőhöz kell fordulni kit ajánlotok?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv, Róbert 

VVVVPPPO Creative Commons License 2023.10.24 0 0 5693

Ebben nem tudok segíteni, viszont szívesen "véleményezem". Sok hülyeséget olvastam már itt, de ez mindenképpen dobogós.

Miért csinálnál egy egyszerű és működő fűtést, ha bonyolítani is lehet!? :)

Előzmény: Vbjanos (5692)
Vbjanos Creative Commons License 2023.10.24 0 0 5692

Sziasztok!

 

Kérdésem a következő lenne:Egy mika 6 eu turbo készüléket vásároltam. A víz ötrétegű csővel lesz szerelve, ami folyamatban van. Az egyik szobában ami viszonylag nagy, 20nm (ahol a kazán is van) technikailag sajnos csak egy kisebb (600×1100) radiátor felszerelése oldható meg. Ez közvetlenül a kazán mellett lesz. Problémát okozhat e a későbbiekben ez a szerelési módszer: a kazánból kilépő előremenő melegvíz közvetlenül átmegy ezen az első, 600x1100 radiátoron és a radiátorból kilépve folytatja útját az előremenő ágon egy osztóig ahonnan megy a többi radiátorba. Ezek után visszatér a többi radiátor kilépő oldalából a víz egy másik osztóba és onnan vissza a visszatérő ágon a kazánba. Tehát magyarán az első radiátor "egycsöves" rendszerelemként csak átfolyatja magán a vizet és úgy adja azt tovább az osztókon keresztül, hogy levesz valamennyi hőt. Ennélfogva persze nem lehet sosem elzárni a közvetlen átfolyás miatt ezt a radiátort de az nem probléma mivel 160 cm-es radiátor bőven kellene a szobába, viszont így hamarabb át is melegszik mint a többi helyiség, mivel a többi radiátor pár fokkal hidegebb vizet kap már az osztón keresztül. (Gondolatmenetem szerint)  Tehát probléma lehet e a rendszernek akár áramlásilag, vagy bárhogy az elejére az előremenő vízre kötött 1 db radiátor? Köszönöm ha segít vagy véleményezi valaki.

 

tata222 Creative Commons License 2023.10.23 0 0 5691

Segítséget szeretnék kérni:

A fűtési szezon előtt át szeretném mosni a rendszert. Mi a legegyszerűbb házi módszer rá, már ha van.

A Fermox 3 és az 1 az ok.

Minden ötletet és tanácsot köszönök!

oobryan Creative Commons License 2023.10.22 0 0 5690

Köszi szépen és ez még jó árban is van.

Egyébként nincs is értelme a drágább A kategóriás csoda szivattyúkat (Auto adapt,éjszakai üzemmód stb.) megvenni, ha már lecserélem?

Köszönettel:oobryan

Előzmény: VVVVPPPO (5681)
Archam Creative Commons License 2023.10.20 0 0 5689

Sziasztok!

 

Tudtok valakit ajánlani, aki megnézné, hogy mi lehet a gond egy családi házba szerelt mika 6EKON készülékkel? Most 5éves, hibajelenség: 

Gyújtás után begyullad a gáz, szépen ég, de a láng led nem világít, majd kialszik, újra kezdi, de fél perc után hibát jelez és végleg leáll.Láng led és Error led villog. 

Néha pár órás pihenés után 1-1 napra meggondolja magát és működik.

Idén volt kazántest cserélve, mert az lyukasra égett. Emellett volt cserélve bimetál. Egy korábbi szervizesünk panelcserét javasolt, de sajnos őt nem érjük el.

A helyszín Gyömrő kb. 70nm szigetelt házat fűtött eddig.

 

Ötleteket, elérhetőségeket szívesen fogadok. 

 

Köszönöm,

Anna Örök :) Creative Commons License 2023.10.20 0 0 5688

Köszönöm a tippet és a linket. Ugye a vizet leengedni legegyszerűbben a radiátor légtelenítő szelepén keresztül lehet? A küldött linken levő tartálynál azt írják, hogy az mika 6 eu-hoz való, a mienk sima 6 e, ahhoz is jó ugye? (De remélem, hogy nem kell venni, mert talán azzal, ha a mostani 1.5 barról lemegy  1 bar alá a nyomás a többletvíz kiengedésével, akkor fűtés közben se fog felmenni 2 fölé.)

Előzmény: VVVVPPPO (5687)
VVVVPPPO Creative Commons License 2023.10.19 0 0 5687

Régi őrlángos mikába akár fél bárra (hidegen) is le engedheted a nyomást, mert abba még nincs nyomásérzékelő. Ha akkor is felmegy két bár körül akkor vegyél bele új tartályt. Mika Tágulási tartály - Aquasystem fehér TG2016A430 - Fó-Ka (fokabt.hu)

Mielőtt betennéd az újat, abból a gyári nyomást le kell engedni 1,2-1,3 bárra! ;)

Előzmény: Anna Örök :) (5685)
shredlover Creative Commons License 2023.10.19 0 0 5686

...jogos, ezután így fogom használni ;)

Előzmény: VVVVPPPO (5677)
Anna Örök :) Creative Commons License 2023.10.19 0 0 5685

Köszönöm, szólok a bérlőnek, h engedjen le a vízből. Sajnos nem tudom, h mennyire régi a Mika (úgy tudom, 2014-ben szerelték be) de úgy rémlik, h van őrláng, viszont nyomásmérőnek is kell lennie, hiszen a bérlő valahol látta, h 2,8 barra ment fel a nyomás. Ezek szerint ilyen nyomásfokozódásnál (ha csak nem a feleslegesen rátöltött víz okozta) a tartály a gyanús? Jól értem, h abból kellhet egy új 2 literes?

Előzmény: VVVVPPPO (5684)
VVVVPPPO Creative Commons License 2023.10.19 0 0 5684

Engedj le belőle vizet! Ha nagyon felmegy a nyomás, akkor nyit a biztonsági szelep, és kifolyik a víz a kazánból. Ha régi őrlángos mikád van, akkor az 1 bár alatt is működik, mert abba még nincs nyomásérzékelő. Ha új, MIKA 6EU, akkor is elég hidegen 1,2-1,3-ra tölteni. Ha nagyon megy fel a nyomás, akkor vedd lejjebb a vízhőfokot amíg nincs új tartály.

Előzmény: Anna Örök :) (5683)
Anna Örök :) Creative Commons License 2023.10.19 0 0 5683

Köszönöm, ezt fogjuk tenni, kihívunk egy szakszervízt. (A bérlő nyilván nem ilyen céget hívott ki.) Még egy kérdésem lehetne? A szerelő azt írta a munkalapra, hogy a nyomás 1 bar, túlnyomás áll fenn, a 2 literes tágulási tartály alulméretezett, 10 literesre kell cserélni. Ezek után mégis rátöltött a rendszerre vizet. Távozása után a bérlő észlelte, h a nyomás felment 2,8 barra, felhívta a szerelőt, hogy most mit csináljon. Erre a szerelő azt mondta, hogy ez így nem biztonságos, a tartálycseréig ne használja a kazánt, de ő már pénteken ki tud jönni cserélni 50 ezerért. Tanácsod nyomán ő nyilván nem fog kicserélni holnap semmit, de a fűtési szezon kezdetén nyilván nem1-2 nap, míg kijön egy szakszervíz. Tényleg nem biztonságos így a kazán használata? Elég hideg van. 

Előzmény: VVVVPPPO (5682)
VVVVPPPO Creative Commons License 2023.10.18 0 0 5682

A 2 literes elég a mikához. Keress másik szerelőt!

Előzmény: Anna Örök :) (5680)
VVVVPPPO Creative Commons License 2023.10.18 0 0 5681
Előzmény: oobryan (5679)
Anna Örök :) Creative Commons License 2023.10.18 0 0 5680

Sziasztok, mika tágulási tartállyal kapcsolatos kérdésem volna, megköszönném, ha tudnátok segíteni. Nem voltam ott az éves karbantartásnál, de a szerelő túlnyomást állapitott meg és azt mondta, ki kell cserélni a tágulási tartályt 10 literesre. Úgy tudom, hogy a mika ”hivatalos” tágulási tartálya 2 literes, ezzel szerelték, üzemeltették be anno, így nem értem, hogy miért kéne 10 literes. Az 1 bar túlnyomásnak számít egy mika kazán esetében? És ha igen, biztos, hogy a tágulási tartály nagyobb ürtartalmúra cseréléseva megoldás? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!