Keresés

Részletes keresés

Magdi60 Creative Commons License 2022.11.22 0 1 6236

Ha ingyenesen nézhető, miért adják főműsoridőben szombaton és vasárnap a sima rtl-en?

Előzmény: Ilhilla (6235)
Ilhilla Creative Commons License 2022.11.22 0 1 6235

Egy hónapig ingyenesen nézhető, más oka lehet (nézettségi verseny). 

Előzmény: Magdi60 (6234)
Magdi60 Creative Commons License 2022.11.22 -3 1 6234

Műsorváltozást reklámoztak, szombaton és vasárnap azok lesznek, amiket az RTL+ fizetős csatornára terveztek. Vagy csak az első részeket adják a sima RTL-en kedvcsinálónak, vagy nincs elég előfizető ott?

Apádfüle Creative Commons License 2022.11.22 -3 3 6233

"... ebben a műsorban is le "szakácsgyerekezi"-e?

 

Ha van egy csöpp intelligenciája, és úgy tűnik, van, akkor biztosan nem. Fel tudja fogni, hogy itt és most közel sem egyenrangú felek. A két séf a főnök, ők dirigálnak. A másik műsorban pedig ugyanolyan játékosok voltak, nyugodtan titulálhatták egymást annak, amit tudtak róluk. Színészgyerek, szakácsgyerek, zámbógyerek. :)

Előzmény: Mazsola0070 (6231)
Magdi60 Creative Commons License 2022.11.22 -4 1 6232

Kapaszkodjatok meg, ez melegszendvics:

Ez meg a kenyér hozzá, ott van a tányéron, bár nem is látni:

Ez a kenyér vízből, kuzuból, keményítőből áll. Nnna.

Mazsola0070 Creative Commons License 2022.11.21 -6 1 6231

Szerintem Jenőnek alapvetően az nem tetszett a Nyerő párosban, hogy ott nem ő volt a nagyságos és méltóságos mislejncsillagos séf úr, aki mindenkinek megmondhatja a tutit és senkitől nem lehet semmilyen visszapofázás.

 

Emlékszem, Zámbó Krisztián párja meg valami olyan mondott akkor, hogy "ez a szakácsgyerek összedobhatna valami reggelit", kíváncsi leszek, hogy vajon ebben a műsorban is le "szakácsgyerekezi"-e? :))

Előzmény: Ilhilla (6229)
Magdi60 Creative Commons License 2022.11.21 -5 0 6230

Én sem :-) 

Előzmény: Ilhilla (6229)
Ilhilla Creative Commons License 2022.11.21 -5 3 6229

Ez csak az első dolog volt, majd Máté (főleg a boszi felesége uszítására) egy értékelős feladatnál jól beolvasott Jenőnek (sőt a nejével közösen habzó szájjal beszéltek hozzá), majd tovább gyűrűzött a dolog és kijelentette: "nyithat ő bármilyen éttermet, soha nem teszi be oda a lábát"! 

Előzmény: Magdi60 (6228)
Magdi60 Creative Commons License 2022.11.21 -4 1 6228

Az előzmény a Nyerő párosban volt, mikor egy feladatnál azonos válaszokat kellett volna adni a pároknak, de Jenő felesége nem azt mondta amit ő, ezért egyre idegesebb lett és lenézően, szinte megvetően beszélt vele, ez nem tetszett Máténak és szóvá tette.

Előzmény: Apádfüle (6226)
Magdi60 Creative Commons License 2022.11.21 -2 0 6227

Lehet, hogy már volt is ilyen, de nyilván Jenő nem engedte adásba mikor elvágta a nyelvét, mert mostanában mindig a villára keni a kést, úgy kóstol :-) 

Előzmény: Ilhilla (6219)
Apádfüle Creative Commons License 2022.11.21 -2 1 6226

Erről a sztoriról én is olvastam, hogy Jenő nem állt szóba Mátéval a reggeliben. Okosabbak nem lettünk tőle, mert az ügynek nyilván volt előzménye, amit nem ismerünk. Nem tudjuk, Máté mivel haragította ennyire magára Jenőt, kit lehet inkább megérteni, mennyire jogos a sértődés. Nem is tartozik ránk. Csak hát manapság a botrányokból élnek a műsorok, ha nincs, kreálnak valamit egy apróságból. Elég visszatetsző műsorpolitika.

 

Előzmény: Ilhilla (6225)
Ilhilla Creative Commons License 2022.11.21 -5 1 6225

Jól megfizetik mind a kettőjüknek ezt a "haragszom rád"-ot és a "kibékülést"!

 

Máté már alig várja, hogy Jenő "megbocsásson neki", de a séfnek kellene lépnie (nem csak azzal, hogy kötényt ad), hiszen utoljára ő sértette vérig! Nem akart ugyanis a Reggeliben riportot adni, mert Máté volt a műsorvezető, erre a csatorna mit csinált? Elküldte Mátét "pihenni"! Gondolom kellett neki a pénz, azért maradt, pedig ez egy hatalmas alázás volt! 

 

Ha ismerted a sztorit, bocsi, de a többiek hátha nem! :-)

Előzmény: Apádfüle (6224)
Apádfüle Creative Commons License 2022.11.21 -2 2 6224

Egyikük se hunyó. Vagy mindketten, ahogy tetszik.

Nyilván határozott szerkesztői utasításra történt a "nagy kibékülés". Szerintem semmi értelme. Felnőtt emberek vagyunk, de még az oviban is előfordul, hogy valakivel  - okkal, ok nélkül - nem barátkozunk. Nincs ezzel semmi baj, amíg nem balhéznak, nem ugranak össze, csak egyszerűen átnéznek egymáson.

Friderikusznak volt régen egy "békéltető" műsora, száz éve haragban lévő sztárokat hozott benne össze. Erőltetett volt, és csöppet sem meggyőző. Később el is kapott néhány szereplőt egy riporter, és megkérdezte, tényleg szent-e a béke. Mindenki azt felelte, hogy ugyan már! Ha tíz éve utálok valakit, tanácsolhatja nekem bárki, hogy mostantól ne utáljam. Ez bizony nem parancsra működik. Még azt sem érdemes firtatni, kinek van igaza, mert sokszor indok se kell az ilyen viszony kialakulásához.

Előzmény: Magdi60 (6223)
Magdi60 Creative Commons License 2022.11.21 -6 0 6223

Miért? Ebben a sztoriban Jenő a hunyó.

Előzmény: Mlle. Grenelle (6222)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2022.11.20 -1 2 6222

Márai Játé meg is érdemli.

Előzmény: Ilhilla (6221)
Ilhilla Creative Commons License 2022.11.20 -5 1 6221

A Hal a tortán műsorban lesz kettő is, a "háziasszony" Bejja és az egyik héten főz Evelinke! 

 

Itt pedig -ahogy láttam az előzetest- folytatódik a Jenő-Máté-féle szappanopera: Máté földbedöngölésével!

Előzmény: Mazsola0070 (6220)
Mazsola0070 Creative Commons License 2022.11.20 -2 2 6220

Így az egyik csatornán nézheted, ahogy ifj. Sóbert birkákat legeltet, a másikon meg, ahogy Rubint Rella birkahúst dirincol....:)

 

Az egyébként micsoda elképesztő hanyagság, hogy a Gáspár-klánból csak a Farmban van képviselő, a Fördős Zoltán műsorba már egy Gáspár sem jutott? Micsoda elképesztő hanyagság ez?

 

 

Előzmény: Ilhilla (6219)
Ilhilla Creative Commons License 2022.11.19 -5 0 6219

Én hétfőtől "egyszerre" nézem a Farm VIP és Konyhafőnök adásait, mert nem akarok lemaradni arról, amikor Jenő séf nyelvét elvágja a kés, ugyanis úgy kóstol, hogy megnyalja azt! :D 

 

Apádfüle Creative Commons License 2022.11.19 -2 0 6218

"... azt hittem a "szeremespár párharcából" is kiakarnak hozni valamit, de ezek szerint nem."

 

Valamelyik régebbi évadban előfordult, hogy az egyik versenyző átadott a másiknak valami apróságot. Egy díszt, vagy valami nem túl lényeges kiegészítő elemet, amiből nyilván többet csinált a biztonság kedvéért, és nem volt szüksége mindre. Nagy balhé lett belőle, hogy mégis mit képzel a "megajándékozott", hogy más munkáját teszi a tányérjára, és azzal akar villogni. Kizárással fenyegették, de azt hiszem, "csak" valami büntetés lett belőle.

Pontosabb részletekre nem emlékszem, csak magára az esetre, és épp ezért csodálkoztam, hogy Norbinak engedték, hogy folyamatosan Odett segítségét kérje. Csak abban bíztam, hogy nem kerülnek egy csapatba, de ez így még jobb, hogy Norbikát hazaküldték. 

Előzmény: Mazsola0070 (6215)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2022.11.19 0 1 6217

"Véletlenül A Konyhafőnök török verziójára bukkantunk az alanyai hotelben és többször is néztük. Ott MasterChefnek hívják, de egyértelmű a hasonlóság a berendezésben, a felvételekben, a zenékben, de még az “ő Fördős Zéjük” is hasonló fazon, mint a “mi Fördős Zénk” 😀

Bár nem értettük, de hatalmas különbség, hogy ott láthatóan nem sz@ratják be a versenyzőket, a chefek nem köpik ki a kaját és még szemetesben sem landol semmi. A versenyzőket sokat hagyják beszélni (azt ugye, nem tudjuk, hogy miről), a chefek is sokáig ízlelgetik az ételeket kóstolás közben.
Most mondhatnám, hogy na, ugye, így is lehet… és mennyivel jobb! De nem mondom.
Jóval unalmasabbnak vagy inkább vontatottabbnak tűnt a magyar verzióhoz képest 🤷‍♀️ Tudom-tudom, szörnyű, hogy ehhez vagyunk szokva, csak a “cirkusz” kell, nem a főzés a lényeg stb-stb., de akkor is…"

(Konyhalál blog)

Előzmény: Mazsola0070 (6215)
Magdi60 Creative Commons License 2022.11.19 -1 0 6216

Annyira izgalmas, perszehogy nézzük továbbra is... - úgy sincs más :-)

Előzmény: Mazsola0070 (6215)
Mazsola0070 Creative Commons License 2022.11.19 -2 0 6215

Tegnap délután, amikor mentünk haza, mondom a kocsiban a feleségemnek, van egy fogadásom arra, hogy az lesz a mai rész vége, hogy (hogy-hogynem) Járai marad utolsónak, de már nem lesz köténye se Rácznak, se Sárközinek.

 

Sárközi - akit Járai mindig emlegetett, hogy hozzá szeretne kerülni, mert Rácztól úgysem kap kötényt az ellentétük miatt - közli, hogy ő Járai miatt nem veszi le senkiről a kötényt.

 

Ezt követően Rácz nyammog Járai ételén, közli, hogy xar, de ő új lapot szeretne kettejük kapcsolatában, ezért ennek ellenére ad egy kék kötényt Járainak. Ezt követően Járai elérzékenyülés, picsogás, lehet, hogy még könnyezni is fog.

 

És lőn.....(pedig nem vagyok Fördős kreatívja....)

 

Amit nem találtam el, hogy az ÉNB Lali néven elhíresült Kamarás Norberttől veszi vissza Rácz a kötényt, azt hittem a "szeremespár párharcából" is kiakarnak hozni valamit, de ezek szerint nem.

 

De természetesen továbbra is készséggel elhiszem, hogy az egész nem előre megírt forgatókönyv alapján megy.

 

Azt viszont nagyon szomorúnak tartom, hogy Fördős Zoltán és kreatívjai már ilyen fokon kiszámíthatóak, lehet, most kellene abbahagyni, vagy a műsorvezetőt és a két séfet is lecserélni. (Persze úgy nehéz lesz, ha a műsor jogai Fördősnél vannak.)  

Elhaym1 Creative Commons License 2022.11.18 0 0 6214

Szerintem elsősorban azok kapnak kötényt, akiknél látják, hogy döntő esélyesek, vagy azok, akik csinálják a showt. Aki egyik csoportba sem tartozik, az kiesik. Ilyen volt Titanilla is. Döntőre esélytelen volt, de nem is csinálta a műsort, mint Norbi.

Előzmény: Mazsola0070 (6213)
Mazsola0070 Creative Commons License 2022.11.18 -3 1 6213

Úgy tűnik, Jenőben azért nem hagyott mély nyomot a Survivor topicban korábban Didirick néven emlegetett Mardol hölgy munkássága és a fügés pesztója, mert ő rövid úton közölte, hogy nála ez az étel nem ér kötényt. (Azaz nekem nem úgy tűnt, hogy a kötényt az addigi összteljesítmény alapján adják.)

 

Mivel a kötényadási indokok (pl. olyan szar ez a kaja, hogy bele sem kóstolok, de látok benned fantáziát, stb.) alapján a kiejtettek pont úgy maradhattak volna, mint akiket tovább juttattak, gondolom a valós ok, hogy ki meddig vállalta (lehet, hogy van olyan is, akinek az belefér, hogy az elején még ott bohóckodjon, de több hétig nincs ideje ezzel foglalkozni), illetve ki az akinek mindenképpen „kell” maradnia.

 

Pl. a Schobert-Rubint klán tagját nyilván nem fogják az elején kiszórni, itt nem a nézők szavaznak, így itt ilyen blama nem fordulhat elő…………….(az meg nyilvánvalóan kizárólag a véletlen műve, hogy Rubint Rella a nagy Norbi haver Jenőtől kapott kötényt – ennek körülményeit nem láttam, csak a neten olvastam róla).

Előzmény: Ilhilla (6208)
Mazsola0070 Creative Commons License 2022.11.18 -4 0 6212
Magdi60 Creative Commons License 2022.11.18 0 1 6211

Nem csak a kötényeket osztogatták fura indokokkal, hanem akit elküldtek Titanillát, azt mondták neki, hogy nem vagy önmagad, a tányéron nincsenek színek, aminek volt színe az ki lett nyiffantva:

 

Szerintem meg van itt szín bőven.Még azt is mondta Ákos, hogy szereti, ha egy versenyző nyugodt, de ő már túltolta.

Előzmény: Apádfüle (6209)
Ilhilla Creative Commons License 2022.11.18 -4 2 6210

Én is elküldtem volna már Norbit, az étele eddig legalább látványra kinézett valahogy, de tegnap az a szétdarabolt rántott hős, nagyon furcsán mutatott!

Piros kötény már alig van, pedig még ma főz Evelin, Péter, a két Zsuzsi és a "szakállas zenekari tag" (neve talán Marci?), hogy csak a jobbakat említsem!

Előzmény: Apádfüle (6209)
Apádfüle Creative Commons License 2022.11.18 -2 3 6209

Ákos elég fura indokokkal osztogatta a kötényeket. Azt hiszem, néhányan a kék kötényben alhatnak, aztán ma búcsút vehetnek tőle. :) Még hátra van egy csomó erős versenyző, a kötények java meg elfogyott. Pár emberről várhatóan lekerül a tegnap kiosztott kötény.

Reméltem, nem követik el azt a gaztettet, hogy a Norbi-Odett szerelmespárt egy csapatba osztják. Már azt is csodáltam (illetve nem értettem), hogy eddig megengedték, hogy Norbi folyamatosan feltartsa és akadályozza a barátnőjét. Én már rég hazaküldtem volna.

Ilhilla Creative Commons License 2022.11.18 -4 1 6208

Mardoll egyébként előzőleg mindig ügyes és kreatív volt, sőt e "fügés pesztó" ötletét Jenő lenyúlta és beépíti majd egyik ételébe!

Ákos inkább elvitte volna a kaját a kutyáinak, máskor azt szokta csinálni!

 

Ha Geszler Dorottya (korábbi munkáit is látva) maradhatott, akkor Mardoll is. Akit egyébként a gyógyíthatatlan neurológiai betegsége miatt nagyon sajnálok, sokszor annyira remeg a keze, hogy alig tud dolgozni. 

Előzmény: Mazsola0070 (6207)
Mazsola0070 Creative Commons License 2022.11.17 -2 4 6207

Odakapcsoltam ma 5 percre, éppen mellben jól eleresztett Mardel vitte ki az ételét.

 

Rácz kóstolná, de nyers a sült (talán csirke) comb, így továbbadja, hogy ő erre nem tud kötényt adni, Sárközi nem óvatoskodik vele ennyit, a kaját úgy ahogy van kóstolás nélkül bebassza a kukába.

 

Sárközi ezt követően egy logikailag teljesen követhetetlen monológba kezd, valami olyasmit,  hogy ő nem szokott ilyet csinálni, hogy kidob ételt, de a csaj semmit nem úgy csinált, ahogy kérték, főzni se tud, ő meg egy ütős csapatot akar összeállítani, így a csajnak lapát....... illetve dehogyis, az logikus lenne, hanem azt bírja ezen előzmények után mondani, hogy ezért a csajnak ad egy kötényt.....

 

Jól van Áki, szép volt, tudom, meg kell dolgozni a gázsiért, de a helyedben azért én nem járatnám le magam....

 

Holnap gondolom folytatódik a "Húzzuk le a századik bőrt a Rácz-Járai ellentétről show" is.....

 

A délutáni ismétlésben meg láttam, hogy Fördős "Dögunalom" Zoltánnak vagy a kreatívjai megint hatalmas ötlete volt: gyönyörű tollas madarakat dalancíroztattak szét a jobb sorsra érdemes szereplőkkel, azért, hogy a végén kinyiszatoljanak belőlük kb. 5-15 dkg húst (melyiknek mennyi sikerült).

 

Szép volt Zoli, végül is ez is csak úgy 250-szer volt eddig, persze ha a Retek újra és újra berendeli tőled ezt a hígfost remek, új ötletekkel teli műsort eljátszhatod ezt még vagy 1000-szer is. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!