Keresés

Részletes keresés

Anele Creative Commons License 2016.08.18 0 0 113

Szia! Igen, arról írtam. Ha neked benne van a munkaköri leírásodban, akkor valóban más a helyzeted. Mi volt a a szerződésben, amit márciusban aláírtál? 

A könyveket nem tudom kik szedték össze, de kész káosz, ahogyan megkaptuk. Mikor küldik a többit? Mindig azt a választ kapom:" Tanárnő! Várjon türelemmel!"

Hogyan osztom ki 60 gyereknek a 12 példányt? Mikor kapjuk a csekkeket?

Egyébként a KELLO most küldözgeti a be nem fizetett csekkeket a szülőknek. Pontosítok: már befizették, de nem találják))))Még szerencse, hogy a szülők eltették a bizonylatot.

 

Nah! Szép évet mindenkinek!

Előzmény: debju3 (110)
annaaa2 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 112

Megérkeztek a tankönyvek. Tavaly teljesen rendben volt, egy sem hiányzott, most ellenben az 59 tételből 8 nem volt rendben: 3-ból hiányzott, 5féle könyvből meg többet küldtek, volt, ahol a dupláját ... Mi lehet ott a raktárban?

debju3 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 111

Szia!  Visszaolvasgattam a fórum hozzászólásait. Az én problémám még mindig áll, pénzt nem kaptam. Egyébként a 100 Ft/fő-set sem. Az ig. szerint az az iskoláé. De most már dühös vagyok. Hiába hivatkozom a tankönyvrendelet vonatkozó paragrafusára, mint az angolna kisiklik. Tusom - a gazdaságisoktól - hogy a KELLO - mondjuk jó későn, májusban átutalta a sulinak - mert egyházi esetében nem a KLIK kapja, de nagy a hallgatás róla.

Előzmény: Luszly (24)
debju3 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 110

A tankönyvfelelősöknek utalt pénzről írtál???  E miatt kesergek, hogy én nem kapok ilyet. A munkaköri leírásomba betették a tankönyvezést feladatként, és kész. Így tényleg nem jár nekem?

Előzmény: Zarya (108)
debju3 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 109

Sziasztok!

 

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Könyvtáros vagyok (magyar tanári végzettséggel) és tankönyvfelelős is egyházi iskolában. Az én igazgatóm nem akarja kifizetni nekem a KELLOtól kapott 400 Ft (brutto)/tanuló díjat. Ez az iskoláé szerinte. Jár valaki hasonló cipőben?

Zarya Creative Commons License 2016.05.03 0 0 108

Hurrááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá! Megkaptam a tavalyi pénzemet!!!

Anele Creative Commons License 2016.04.26 0 0 107

Megrendelem a kiadóktól a Hittan könyveket((((Csak háromféle van)))

Anele Creative Commons License 2016.04.24 0 0 106

Nagyon köszönöm! Nekem segített!

Előzmény: Moncsi7606 (103)
Anele Creative Commons License 2016.04.24 0 0 105

....Nélküled elmerülnék a KELLO "bugyraiban"((( Nagyon szépen köszönöm! És Istennek is köszönöm, hogy ide vezetett hozzád!))))

Előzmény: Call_me_Al (104)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.24 0 0 104

Kísérletezgettem, de csak egyre butább lettem tőle. Szóval: a szülői felületen belépve látom, hogy az egyházi iskolába járó gyerekemnek benne van a rendelésében a hittankönyv. Ha viszont belépek az állami iskolai azonosítómmal a tankönyvrendelési felületre, akkor ott nem tudnám ugyanezt a hittankönyvet megrendelni, azt írja, hogy nincs ilyen könyv az adatbázisban.

 

Ebből arra következtetek, hogy az egyházi iskolába járóknak a tankonyvrendele.kello.hu modulban benne lehetnek a hittankönyvek is, próbáld meg megrendelni őket ott. Különben logikus, mert ez nekik sima tankönyv.

 

Ettől függetleenül megkérdezem majd hétfőn, ha tudom.

Előzmény: Anele (101)
Moncsi7606 Creative Commons License 2016.04.23 0 0 103

Hátha segítség valakinek.... :)

 

  1. Hit- és erkölcstan tankönyvek rendelése állami fenntartású iskoláknak (elérhetősége: hiteserkolcstan.kello.hu)
  •  Itt történik az állami fenntartású iskolák számára a hit- és erkölcstan tankönyvek összesített szintű rendelése.
  • Csak az állami fenntartású iskolák léphetnek be erre a felületre.
  • Az itt leadott rendeléseket a bevett egyház fogja szállítani.

 

  •  Az iskoláknak az előző évekhez hasonlóan, most is meg kell jelölniük, hogy mely bevett egyházhoz tartozó hit- és erkölcstan tankönyvet rendelnek.
  • Ezeket a rendeléseket a KELLO (raktári szám, darab szám, intézmény megjelöléssel) összegyűjti és átadja a bevett egyházaknak, akik a rendelést és a kiadó által történő kiszállítást is intézik.
Moncsi7606 Creative Commons License 2016.04.23 0 0 102

Igen, mi is ezekről az összegekről kaptunk levelet, de abban az is szerepel, hogy a KLIK fenntartásában lévő iskolákra vonatkozik. Hétfőn utánajárok ennek telefonon.

Előzmény: Anele (100)
Anele Creative Commons License 2016.04.22 0 0 101

Imádlak!!!!Köszönöm!

Előzmény: Call_me_Al (99)
Anele Creative Commons License 2016.04.22 0 0 100

Nálunk még nem látszik a statisztikában a keretösszegek emelése, de a következő értesítést kaptam:

" Tájékoztatom Önöket arról,   hogy az egyház  a fenntartásában működő köznevelési intézmények esetében alkalmazza a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnökének 2016. április 4-én kelt, csatolt körlevelében rögzített, az ingyenes tankönyvellátás biztosítására szolgáló alábbi, emelt keretösszegeket:

 

  • 1-2. évfolyamon 6.000 Ft/tanuló/év
  • 3. évfolyamon 9.000 Ft/tanuló/év
  • 4. évfolyamon 12.000 Ft/tanuló/év
  • 5. 6. 8. 10. 12. 13. évfolyamon a rászorultság alapján ingyenes tanulók számára 12.000 Ft/tanuló/év
  • 7. 9. és 11. évfolyamon a rászorultság alapján ingyenes tanulók számára 15.000 Ft/tanuló/év"

....................................................................

 

Mutassák ki, hogy a törvényben előírtakhoz képest milyen többletfinanszírozást igényel az egyháztól a KLIK hivatkozott körlevelében meghatározott új keretösszegek alkalmazása."

 

 

Előzmény: Call_me_Al (96)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.22 0 0 99

Nem, a hiteserkolcstan.kello.hu-hoz, és ingyen van mindenkinek, a fizetősöknek is. De ez az infó téged nem segít, mert egyházi iskola vagy. Abban viszont biztos vagyok, hogy neked sem számít bele a keretösszegbe, és nem lesz baj, ha csak júniusban adod le a rendelést. Úgyhogy ne görcsölj, van időd kideríteni. A gyerekeim egyházi iskolába járnak, ha összefutok az ottani tankönyvessel, megkérdezem, hogy ő mit tud és hogyan csinálja.

Előzmény: Anele (98)
Anele Creative Commons License 2016.04.22 0 0 98

A könyvtári rendeléshez írod? 

Előzmény: Call_me_Al (97)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.22 0 0 97

Az egyház fogja szállítani őket, kérdezd meg a hittanárokat, hogy ők mit tudnak. Én állami iskolában tanítok, a Kellón keresztül rendelem a hittankönyveket, de a hitoktató hozza őket magával szeptemberben. És nekünk egy fillérünkbe nem kerül, az egyház fizeti.

Előzmény: Anele (95)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.22 0 0 96

Miért vonatkozna rátok más, mint az állami iskolára? Az más kérdés, hogy leírva csak fű alatt jött az infó, hogy mik a keretösszegek, de én kiszámoltam a saját statisztikámból, hogy a Kelló tényleg ezekkel az új számokkal számol, nem a 12 ezerrel minden évfolyamon. 1-2.: 5 ezer, 3.: 9 ezer, 4-6, 8.: 12 ezer, 7.: 15 ezer.

Előzmény: Moncsi7606 (92)
Anele Creative Commons License 2016.04.22 0 0 95

Igen! Tegnap kaptam levelet, hogy ingyen kapja mindenki a hittankönyvet, s így nem tudom hol rendeljem meg  a fizetősökét. Ha a KELLO - ban, akkor az rajta lesz a számlájukon.

Előzmény: Call_me_Al (94)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.22 0 0 94

Tavaly a hittankönyveket a könyvtári rendelésben kellett megrendelni. Iden a hiteserkolcstan.kello.hu a nyerő, de csak állami fenntartású iskoláknak. Te egyháziban tanítasz, igaz?

Előzmény: Anele (90)
Anele Creative Commons License 2016.04.22 0 0 93

Szerintem érdeklődj a fenntartónál (egyház), mert ő dönt abban, hogy nálatok alkalmazza- e a többletfinanszírozást.

Az induláskor (ápr. eleje ) nálam a következő volt a helyzet:

 

4. osztály: 12 ezer/ fő

5 -8: 12 ezer/ ingyenességre jogosult

 

 

Előzmény: Moncsi7606 (92)
Moncsi7606 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 92

Sziasztok! Valaki tudna abban segíteni, hogy egyházi iskolákra milyen normatív támogatás vonatkozik? A KELLO-nál telefonon azt mondták, hogy 1-3. évfolyamokon nincs támogatás, de ott is kisebb egyeztetés előzte meg a végleges választ, szóval nem volt biztos az ügyfélszolgálatos sem. De ha ez így van, akkor hol találom meg leírva (pl. rendeletben, költségvetési törvényben, stb.)?

-vixi- Creative Commons License 2016.04.22 0 0 91

Kedves Kollégák!

 

Zöldfülű vagyok ebben a témában mivel a 2014/2015 tanévben "örököltem" meg a tankönyvfelelősséget (hurrá:D). 

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, mert több kérdésemre is választ kaptam a hozzászólásokból. 

Nagyon szuper:)

 

 

 

Anele Creative Commons License 2016.04.22 0 0 90

Megkaptuk a  támogatási összeg  kiegészítéséről szóló határozatot. Módosíthatom a tankönyvlistát.

 

 

SEGÍTSETEK!

 

Hol rendeljük meg a hittankönyveket a fizetősöknek, ha az ingyenes? Az könyvtári rendelésben?

Anele Creative Commons License 2016.04.18 0 0 89

Sajnos nem tudtam tartani a időt, mert az egyház nem adott egy vasat sem, mi pedig jól túlléptük a keretösszeget. Most van bírálat alatt a többletpénz kérése.   A kollégák egy részét pedig  nem érdekli, hogy nem lehet mindent megrendelni. Nem tudom mi lesz. Holnap továbbképzésre megyek és még nem nyomtattam ki a szülőknek a listát, mivel a vezetőség úgy döntött, hogy biztosabb a papíralapú jóváhagyás!

Elegeeeem van ebbőőőőől!!!!

Előzmény: Call_me_Al (57)
Zarya Creative Commons License 2016.04.18 0 0 88

Kösz! Újra kellett írnom a felét!(((

Előzmény: Call_me_Al (87)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.17 0 0 87

Hogy mekkora szívás ez a pedagógus példány rendelése! Nem elég, hogy újra be kell írni az összes tankönyv számát a keresőbe, de még a példányszámot is egyenként kell állítani, szemétség.

 

Vigyázzatok, ha módosítunk a példányszámon, akkor csak úgy menti el, ha valahová klikkelsz még egyet az oldalon! Bárhová, akár egy másik példányszámos négyzetbe, de ha klikk nélkül lépsz ki, nem menti el.

Anele Creative Commons License 2016.04.15 0 0 86

Ez klassz! Köszönöm! ( Teli torokból: Hogy az a.....!!!)

Előzmény: Call_me_Al (85)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.15 0 0 85

Szerintem egyik sem. Tavaly automatikusan jött a kísérleti OFI, a Nemzeti meg az Apáczai, de ha jól látom, akkor ezeket idén külön kell kérni. A mozaikot tavaly is külön kellett kérni, idén is, a kiadó saját honlapján.

Előzmény: Anele (84)
Anele Creative Commons License 2016.04.15 0 0 84

Melyik kiadó küld automatikusan tanári példányt? Van ilyen egyáltalán? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!