Keresés

Részletes keresés

tölgy_12 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 57

kísérleti darabok 

tölgy_12 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 56

látszik a sárgult és az ékszerkészítő gyanta közötti különbség

 ezek a kész darabok (hiba ezeken is van, de már vállalhatóak)

tölgy_12 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 55

remélem most engedi, nem nagyok a képek, saját munka, más embert nem sért, szóvaal nem akarok indára pakolni, itt is tudtam eddig a forumra képet tenni simán.  hátha túljutok az akadályon:

tölgy_12 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 54

még teszek ide pár saját kisérletezés képét.

próbáltuk  nagy kiszereléses műgyantát rendeltünk

 

de azok besárgultak sajnos.(kép)

 

 

aztán ékszerkészítő 2 komponenses műgyantát. az rendeben vízszínű maradt.

 

a karkötőmintát rendelte a lányom, több félét vettünk, és készítettünk is egy' mold'-ot-kiöntőmintát az egyik saját sokszögletű karkötőnk alapján.(kép)

 

(csúnya de működött, igaz sajnos  a műgyanta keveréke nem volt tökéletes, napokig száradt utána h kibányásztuk az öntőformánkból. (amit később betonöntéshez szerettünk volna még hasznosítani, de csupa ragacs.

 

no tehát  moldot még  lehet készíteni forró vízben felpuhuló -rendelhető-anyagból is, ami később újrahasznosítható, összegyúrható forróvízbe dobva, formálható. ez nagy sláger volt nálunk pl a gyűrűöntésnél (de sok selejtet gyártottunk)

 

azért teszem fel, h a neten látható szép-tökéletességek mellett a sikertelenségek, kísérleti időszakok selejtjei ne vegyék kedvedet.

 

 

az öntésnél amikor  virágot pakolunk a formába, akkor előbb  gyanta félig-majd virágok-és rá a másik fél adag amiben úszkál, de már nem megy az aljára.

 

még ami nekem nem tiszta-nem világos ;-)

az a kész darab  alsó felületének színe matt. nem fényes mint a felszíné.

(de ezt ejthetem is ha medálról van szó, mert ott elég a felső felület fénye.)

 

 ennyit tudtam a témához hozzátenni :-)

 

a képeket nem engedi feltenni, még egy próbát teszek (és aztán feladom)

 

Előzmény: Bellver (52)
tölgy_12 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 53

szia

itt lapozgass vissza, nyisd meg a linkeket. nagy falatba kezdenél, előbb kicsivl indits szerintem :-)

http://www.csinaljekszert.hu/csi_kos_mugyanta_epoxy_mugyanta_ekszerkesziteshez_hasznalata_i

 

Előzmény: Bellver (52)
Bellver Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 52

Sziasztok! Lelkes hobbista kiserletezokent szeretnek gyantabol karkotot kesziteni. Barmilyen tapasztalat megosztast szivesen vennek. Mit hol erdemes megvenni. Hogy kell elkesziteni. Pozitiv negativ tapasztalatok? Karkoto format hogyan mibol tudom elkesziteni? Hogyan tudom ugy belerakni a bogyoimat a formaba hogy ne erjen hozza a falahoz? Mivel polirozzam? 

marijancsi Creative Commons License 2016.07.11 0 0 51

bocs, lemaradt :

a színezéssel még nem jutottam dűlőre, hogy áttetsző maradjon, szépen beszínezi az akril- festékpigment, de nem marad átlátszó, a hátlapot is akrillal lehet festeni.

Előzmény: marijancsi (50)
marijancsi Creative Commons License 2016.07.11 0 0 50

Szia Giudittika !

1-3 % az arány

Én 2 %-ost szoktam csinálni, de ha időigényes a beöntendő elrendezése, akkor 1%-ost csinálj.

1 dl-hez 1ml katalizátor. (én fecskendővel mérem ki)

Előzmény: Giudittika (49)
Giudittika Creative Commons License 2016.07.07 0 0 49

Sziasztok!

Szeretnék ékszer készíteni.

Már megvettem a Noviatól aV UP1 - öntőgyanta-t, de szeretném tudni pontosan mennyi katalizátor kell hozzá.

Mivel színezitek?

 

 

 

mahina Creative Commons License 2016.06.09 0 0 48

Sziasztok!

Pár hete készítettem egy gyantaékszert (gyűrű alapba szárított levelet vágtam) minden teljesen simán ment, de mikor elkezdtem hordani nap végére azt vettem észre, hogy egy "kosz réteg" keletkezett a tetején, amitől homályos lett és nem maradt fényes, koszos hatása lett, tapintásra is megváltozott. Tud valaki segíteni miért van ez? legközelebb kenjem le valamivel? Lakkal, átlátszó körömlakkal?

Köszönöm :))

Borgka Creative Commons License 2016.06.05 0 0 47

Koszi. 5ml-hez 2 csepp katalizatort irt, ezt mindig betartottam. Szobahomersekleten szaradt minden, kiveve egy amit kiraktam a napra, az is ragacsos, ujjlenyomatos maradt pedig vagy 3 napig szaradt.

Szilikononteshez tudsz jo anyagot?

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 0 46

Ezeket gyakorlatból tudom. Régebben rengeteg ultrahangos hegesztőkhöz való szerszámot készítettem műgyantából. Tapasztalatom szerint a Ciba (Svájc) gyantái a legtutibbak.

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 0 45

A kétkomponensű gyantáknál két dologra kell nagyon odafigyelni.

Az egyik a gyorsító mennyisége. Ha kevés, akkor nem térhálósodik ki a gyanta rendesen, ezért ragacsos maradhat. Ha sok, akkor meg benne marad a térhálóban a fölösleg, és azért lesz ragacsos.

A másik dolog a hőmérséklet. Általában szobahőmérsékleten már jól alakulnak a dolgok, de ha egy kicsit magasabb hőmérsékletre tudjuk tenni, kb. 30-40 fok, akkor nem lehet baj vele.

Előzmény: Borgka (44)
Borgka Creative Commons License 2016.06.04 0 0 44

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni. Hol lehet jo mugyantat es ontheto szilikont venni? Velemenyek is erdekelnek es persze tapasztalatok. Az alkotok boltjan vettem gyantat, de akarmennyit szarad ragacsos marad :(. Olyan gyanta kellene ami kemenyre es fenyesre szarad es ami teljesen atlatszo. Koszonom a valaszaitokat elore is es bocsanat az ekezetekert.

Borgka

ESC _design Creative Commons License 2016.05.28 0 0 43

Kedves ZsurmiZsuzsa!

 

Azért lett matt a végeredmény, mert a szilikon formád "selymes" (nem tudok erre jobb szót :) ) Ha fényes felületet szeretnél, akkor olyan szilikon formát keress, aminek keményebb, fényesebb felülete van! A másik megoldás, hogy a kész darabot kiteszed egy szilikon sütőlapra, és a matt részeket újra leöntöd/lekened egy vékony réteg gyantával.

A virágok mindig felúsznak a gyanta tetejére, ezért én úgy szoktam, hogy előbb öntök egy vékony réteget, amibe beleteszem és eligazgatom a virágot, hagyom félig megszilárdulni és csak utána öntöm fel teljesen az egészet. Nálam eddig ez a módszer vált be a legjobban! :)

 

Bár még csak most kezdtem a blogot, itt találsz pár tapasztalatot/tippet hozzá: www.escdesign.hu 

Előzmény: ZsurmiZsuzsa (41)
ZsurmiZsuzsa Creative Commons License 2016.04.20 0 0 42

Szia!

 

megtudhatnám, hogy milyen gyantával dolgozol? Illetve, hogy mikor teszed bele a virágokat hogy ilyen szépek maradnak?

köszi

Előzmény: Takkara (9)
ZsurmiZsuzsa Creative Commons License 2016.04.20 0 0 41

Sziasztok!

 

Epoxi műgyantát most próbáltam először!

Több sebből vérzik nálam a sztori:

1. a bele tett virágokat megfonnyasztja, elszínezi

2. fel is jönnek a tetejére

3. a szilikon felőli oldala matt a gyantának keményedés után

 

ezek mitől lehetnek?

köszi

zsuguba Creative Commons License 2016.01.30 0 0 40

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, ki tudna segíteni abban, hogy szilikon karkötő-formát honnan, kitől lehet beszerezni?Esetleg medálalapokat? 

Rovarland1 Creative Commons License 2015.09.10 0 0 39

Kedves mindenki. 
Tudnátok olyan gyanta, nevet adni ami viszonylag biokompatibilis. Állatkert lepkeházából kaptam több lepkeszrányat, és szeretnék belőle ékszereket készíteni, de sajnos a sima gyanta megmarja, azaz befeketíti a szárnyat, és, vagy átlátszóvá teszi.

marijancsi Creative Commons License 2015.07.31 0 0 38

marijancsi Creative Commons License 2015.07.31 0 0 37

ÖNTŐFORMA !!!!!!!!!!!!

most vettem az Auchanban vízfesték készletet 699 ft.

tökéletes kör alakú öntőforma és pont olyan anyagból van, amitől könnyen elválik a gyanta !

MINDENKINEK AJÁNLOM !!!!!!!!! -ráadásul mindjárt 10 db, 4cm átmérőjű !!!

 

dianasaw Creative Commons License 2015.05.16 0 0 36

Sziasztok! 

Érdeklődnék, ha fényképes műgyanta ékszert szeretnék készíteni van valamilyen speciális lap amire kell nyomtatnom? Vagy elég kinyomtatni bármilyen fényképnyomtatónál? Tehát fotópapírra? Illetve itthon lehet valahol kapni öntőformát Magyarországon? (külföldön már találtam)

basti_a Creative Commons License 2015.05.02 0 0 35

Mivel többen megkerestetek  a témában,  elkezdtem anyagokat írni a műgyantáról. Az első már kész is van, az alapokról szól. Igyekszek folytatni. :)

 

http://www.csinaljekszert.hu/csi_kos_mugyanta_epoxy_mugyanta_ekszerkesziteshez_hasznalata_i

levendulalevendula Creative Commons License 2015.04.20 0 0 34

Honnan lehet beszerezni olyan (szilikon) öntőformát, amivel kb. 18 mm-es teljes gömböt tudnék készíteni? Kérnék egy linket, ha vk. tud ilyen helyet.

levendulalevendula Creative Commons License 2015.04.20 0 0 33

Nálam, ami nem száraz, azt nagyjából mind elszínezi. Főleg az ibolyát, az szabályosan mindig sárga lesz, a lilából...Pedig nyersen sokkal szebben jönnének ki. Lehet a gyanta hibája? És még van egy olyan problémám, hogy most legutóbb kb. három nap alatt akart megszáradni, de akkor sem volt telejen kemény. Azelőtt pedig jó lett,a gyanta ugyanaz.

Előzmény: marijancsi (32)
marijancsi Creative Commons License 2015.04.18 0 0 32

Mindegy, a virágok szebbek, ha nem préseltek, de az én gyantám csak a sárga színt hagyja meg :(,

nem próbáltam még préselt más színűvel, lehet, hogy szárazon már nem színteleníti el.

 

Előzmény: levendulalevendula (31)
levendulalevendula Creative Commons License 2015.04.15 0 0 31

A növényeket, terméseket, bogyókat nyersen vagy szárítva tettétek bele a műgyantába?

basti_a Creative Commons License 2015.03.29 0 0 30

Sziasztok!

Én forgalmazok olyan műgyantát ami tökéletes ékszerkészítéshez. Hamarosan oktató videót is készítünk róla, bár nagyon egyszerű a használata, a terméklapon el tudjátok olvasni. Kiöntés után érdemes hőlégfújóval (nem az iparival hanem hobbi célokra gyártottal) fújni egy kicsit, így a buborékok felszállnak és eltűnnek. :)

 

http://www.csinaljekszert.hu/mugyanta_124

 

Ha egyéb kérdésetek van, a webáruház Kapcsolat menüpontján keresztül tudtok üzenni.

Shomer Creative Commons License 2014.12.02 0 0 29
Sziasztok! Most szeretnék először gyantát venni, és ki próbálni a technikát. A boltban azt mondták, hogy egy fázisú műgyantájuk van, de ilyet sehol nem találtam a neten.. Azzal hogy kell dolgozni.? Vagy az erre nem is jó? És ha szárított virágot akarok kiönteni, nem préseltet, azt hogy kell, hogy ne legyen búbos? A válaszokat előre is köszönöm!
Vesca29 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 28

Sziasztok!

Kèrlek segitsetek nekem.

Már rengeteg internetes oldalt átolvastam,felkerestem...de öszintèn szòlva feladom :-(! Hobby szinten szeretnèk medálokat kèsziteni prèselt növènyi rèszekböl.Ezüst ès bronz alapra egyaránt! Ha valakinek ideje ès energiája engedi szeretnèm megkèrni,hogy legyen szives rèszletesen leirni nekem milyen gyantát ès hol èrdemes venni,mennyit, melyek az egyèb tartozèkok ès pontosan hogy is kell használni,mire kell figyelni mit èrdemes tudni. Ha szeretnèk akrill festèkkel alapot szinezni,utána be kell kennem gyantaval hogy a termèsek a helyükön maradjanak vagy használjsk inkább hobbyragasztòt!

Teljesen kezdö vagyok ezen a tèren most vágnèk bele...

A vesca@freemail.hu cimre küldhetitek a levelet.

Elöre is nagyon köszönöm a segitsèget Ès az idöt amit a levelemre szántok!

Üdvözlettel:Vesca

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!