Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.03 0 0 20

Én a Moonpop-tól kapott emailben kaptam a hírt ...

Előzmény: tangerine (19)
tangerine Creative Commons License 2013.12.03 0 0 19

Ehhez hol kell megrendelni?

Előzmény: Törölt nick (4)
tangerine Creative Commons License 2013.12.03 0 0 18

Leginkább pálinka halmazállapotban. :)

Előzmény: .ZsL. (16)
loomfan Creative Commons License 2013.12.03 0 0 17

A teljesség kedvéért:

 

A logo a Fruit of the Loom cégé:

http://www.fruitoftheloom.com/

 

A cég filozófiája: a szövőszék gyümölcsei vagyis ruhatermékek.

Ebben az értelemben lehet a LOOM-ról (zenekar) is filozófálni, de szerintem nem kellene más ötletét (logóját) lenyúlni.

 

Ezért próbáltam valami újat kitalálni, ami köthető a zenekarhoz.

 

Hogy miért javoltam amit csináltam, már leírtam.

Előzmény: .ZsL. (15)
.ZsL. Creative Commons License 2013.12.03 0 0 16

A jogsértés csak akkor merül fel, ha a gyümölcsös cég felveti. Lehet azonban, hogy hízelgőnek vélik, hogy egy progresszív zenekar népszerűsíti a nevüket. Tálalás kérdése. Talán jobb lenne, ha közülünk a leginkább bennfentes felvetné a kérdést mindkét Loom-nak. Egyáltalán nem érezném degradáló üzleti fogásnak, ha a Loom koncerteken a büfében a szokásosnál több gyümölcs lenne.

Előzmény: loomfan (13)
.ZsL. Creative Commons License 2013.12.03 0 0 15

Sziasztok!

Áthidaló megoldások híveként felvetném az ötletet, hogy lenne-e értelme együttműködést javasolni a két Loom-nak? Mármint azt, hogy a gyümölcsök révén egészséges táplálkozás és a számunkra lelkileg gyümölcsöző zene kapcsolata megmaradjon a két "cég" számára is.

falum Creative Commons License 2013.12.03 0 0 14

Én is erre szavazok.Cserét gyorsan mielőtt törlik  a topikot.:))

Előzmény: loomfan (11)
loomfan Creative Commons License 2013.12.03 0 0 13

Keressetek rá a Google-ben: "LOOM FRUIT"

Hamar megtaláljátok ezt a képet:

 

 

Ráadásul még védett is.

Ezért a fenti banner jelenleg jogsértő is.

 

Értem én, hogy ha a Tangerine Dream a mandarin álom, akkor a LOOM meg valami gyümölcs legyen, de hát a LOOM-nak ehhez semmi köze... :-(

 

 

 

 

 

 

tangerine Creative Commons License 2013.12.03 0 0 12

Én is.

Előzmény: loomfan (11)
loomfan Creative Commons License 2013.12.03 0 0 11

Úgylátom, már eldöntette valaki és a FRUIT a befutó.

Nekem nem tetszik.

Én továbbra is erre szavazok:

 

Előzmény: Onogur (10)
Onogur Creative Commons License 2013.12.03 0 0 10

 

A módosító javaslatod alapján átdolgoztam, de van még rajta egy kis piszmognivaló.

 

Ilyennek képzelted el valahogy?

Előzmény: loomfan (8)
adsr Creative Commons License 2013.12.02 0 0 9

A ventilátoros, "hullámformás" nekem is jobban tetszik.

Előzmény: loomfan (8)
loomfan Creative Commons License 2013.12.02 0 0 8

Én ezt javaslom:

 

 

A LOOM-ot a koncerten is használt világító ventillátorról nevezte el Jerome.

Szerintem ez jobban illene ide, mint a LOOM FRUIT gyümölcscég logója.

 

A hullámforma a szinti zenére utal.

 

Ez hogy tetszik?

 

 

Előzmény: Onogur (2)
Onogur Creative Commons License 2013.12.02 0 0 7

Ez már a talonban volt. Még akkor készült, mikor erre jártak.

Előzmény: falum (5)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.02 0 0 6

Szuper!

Előzmény: Onogur (2)
falum Creative Commons License 2013.12.02 0 0 5

Nagyon szép banner.Szerintem minden idők leggyorsabban elkészített bannere ez.Irány a guiness rekordok könyve.:)

dupla gratula.

 

Üdv,falum

Előzmény: Onogur (2)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.02 0 0 4

Szuper!

 

Egyébként - ha érdekel valakit - az új lemez első 100 darabját Jerôme, Johannes meg Robert aláírja!

huyghens Creative Commons License 2013.12.02 0 0 3

:)  Gratula :)

Onogur Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2

Banner?

 

Előzmény: loomfan (-)
tangerine Creative Commons License 2013.12.02 0 0 1

:)

Előzmény: Tombolda (0)
Tombolda Creative Commons License 2013.12.02 0 0 0

L00m

Előzmény: loomfan (-)
loomfan Creative Commons License 2013.12.02 0 0 topiknyitó

Kedves Látogató!

 

Azt gondolom, hogy a napokban megjelenő első stúdió albumuk okán, itt az ideje, hogy a német LOOM zenekar egy önálló topikot kapjon az index-en.

  

A zenekar megalakulásáról a következők olvashatók saját honlapjukon:

http://www.loom-project.com

 

„Vannak dolgok az életben amelyek soha nem fognak megtörténni , de néha a dolgok a várakozásokkal ellentétben valósággá válnak...”

 

Ez nyilvánvalóan utalás arra a folyamatra, ahogy a LOOM megszületett:

 

A zenekar gyökerei tagadhatatlanul a legendás elektronikus zenekar, a Tangerine Dream munkásságáig nyúlnak vissza. Johannes Schmoelling és Jerome Froese jól tudják, hogy az ismertségüket alapja az, hogy tagjai voltak ennek a zenekarnak és ez felértékelte az érdeklődést a szóló albumaik iránt is.

 

Johannes Schmoelling a Tangerine Dream tagjaként 1980 és 1985 között olyan lemezek meghatározó szerzője és előadója volt, mint a Logos, Hyperborea vagy a Tangram. A 1985-ös kiválásának egyik fő oka a rendszeres koncertek okozta terhelés és az önálló zenei elképzelések megvalósításának vágya volt. A TD után napjainkig készíti nagysikerű szóló lemezeit, amelyeken a korábbi tagok közül talán leginkább megmaradt annál a zenei hangulatnál, amely meghatározó volt a Tangerine Dream 80-as években kialakított zenei stílusában és hangzásában.  

 

Jerome Froese a Tangerine Dream vezetője Edgar Froese fiaként beleszületett ebbe a zenei világba. Ez előny és egyben hátrány is volt számára, mert nehéz egy ilyen géniusz árnyékából önállóan bizonyítani, a saját tehetségét. Nem volt törvényszerű, hogy Jerome a Tangerine Dream tagja lehet. Edgar Froese felismerte fia képességeit mint gitáros és mint dobos, így a Tangerine Dream tagjaként apa és fia 1990 és 2006 között számtalan albumot készített, melyek hangzásában kulcsszerepe volt Jerome ötleteinek és koncertek tömegével járták be a világot. A 16 év közös munka után megérlelődött a szándék az önálló bizonyításra és 2006 őszén az emlékezetes Tempodrom koncert után kivált a zenekarból és szóló karrierbe kezdett.

 

Robert Waters:  korábban készített egy remixet (Ulrich Schnauss közreműködésével) Johannes Schmoelling 2000-ben újra kiadott "White Out" albumára. Ezek mellett egyike a legfoglalkoztatottab berlini producereknek. 

 

A zenekar ötlete még 2008 végén merült fel először, de Johannes sokáig gondolkodott Jerome javaslatán. Közben számos bátorítás és kérés érkezett a rajongóktól a világ minden tájáról és ennek is köszönhető, hogy 2010-ben a dolgok alapvetően megváltoztak. Johannes közreműködött Jerome  „Far Side of the Face” című új szóló albumán. A közös munkában szerzett tapasztalatok alapján Jonannes elfogadta a felkérést és megalakult a LOOM project.

 

Első albumuk egy rövid 4 számból álló bemutatkozó lemez, amelyen még inkább önálló kompozíciók találhatók. Nem vitték túlzásba a címválasztást, nemes egyszerűséggel az „100 001” címet kapta.

 

Aztán következett első nyilvános fellépésük 2011-ben az E-live 2011 fesztiválon, melynek helyszíne  Hollandiában az Eindhoven melletti Oirschot-ban volt. Amikor a koncert elején a zongorán felcsendült a Quichotte klasszikus zongora bevezetője, a jelenlevők 31 év után újra hallhatták a csodát, amit Johannes játéka jelentett.  A koncerten Johannes és Jerome szóló albumairól és néhány klasszikus Tangerine Dream számból összeállított kompoziciók mellett hallható volt néhány új közös munka is, de alapvetően még a korábbi anyagokból építkeztek. Ennek ellenére rendkívüli hangulatban megtartott óriási siker volt az első fellépés. A koncert teljes anyaga megjelent az első dupla koncert CD-n, melynek címe „Scored”.

 

2012 emlékezetes eseménye volt az A38 hajón megrendezett dupla koncert. A koncert létrejöttében alapvető szerepe volt GG-nek, akinek köszönet a szervezésért. A koncert a várakozásokkal ellentétben nem sok újat tartalmazott az előző koncerthez képest, de hangulata most is fergeteges volt. Lenyűgöző volt Johannes szerénységét és közvetlenségét látni és tapasztalni. A koncertről készült felvételek itt találhatók:

 

http://www.youtube.com/user/loomfan

 

Következő papír dobozos albumuk ismét egy rövid  4 számos album, melynek címe „200 002”. Ezen hallható első valóban új közös kompoziciójuk a „Rejuvenation”, ami egy TD-ben gyökerező, de teljesen új hangzás. Remek kompozició.

 

2010 óta sokat kellett várnunk, de végre megérkezett az első teljes stúdió album, melynek címe igen érdekes: „The Tree Hates the Forest” (A fa utálja az erdőt). Nem vagyok benne biztos, hogy érdemes a cím jelentésén elmélkedni, viszont annál nagyobb érdeklődéssel és izgalommal várom az album megjelenését, melynek a hivatalos időpontja 2013. december 6.

 

 

 

A lemez rövidesen rendelhető itt:

 

http://www.cybersounds.org/

 

Minden elektronikus zene rajongónak méltó ajándék Mikulásra.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!