Keresés

Részletes keresés

tmogyorosy Creative Commons License 2016.04.27 0 0 341

Én használok - de ezt úgyis tudod.😃

Viszont UV fényt még nem. Azt a teraszon fokozatos szoktatással oldom meg.

Előzmény: Lacika71 (340)
Lacika71 Creative Commons License 2016.04.27 0 1 340

Nehéz elhinnem,hogy szinte egyikőtök sem használ mesterséges világítást a palántákhoz és a napégés ekkora problémát okoz szinte mindenkinél.

Ok azt tudom,hogy szinte az összes csili érzékeny erre nagyon,jobban mint a többi palánta.

Én csináltam magamnak egy szekrényben mesterséges környezetet ledekkel és tényegesen a teljes spekturmot lefedve,sok uv-vel.

Most tervezek egy kifejezetten palántázó és keltető készítését,ami hőfokszabályozós és a keléshez alulról fűti a földet.

Az a tapasztalatom,hogy mindenféle paprika imádja a mesterséges fényt és bolond tempóban fejlődnek tőle.

Ha érdekes lehet akkor beszámolok róla.

gomba2008 Creative Commons License 2016.04.26 0 1 339

Ha tudtam volna fixen tartani a 25-30 fokos talajhőmérsékletet, kikeltek volna, de sajna idén új akváriumvilágítást vettünk, és ennek nem lapos a teteje. :)

Egyébként meg ezek tök hülyék, nem olvassák a szakirodalmat. 17 fokos napok óta a talaj az edényekben. Hideg van a lakásban is, már a fűtést is bekapcsoltam 2 napja. Tehát tegnap estére kikelt egy csokis habanerom! Komolyan nem értem!

A baj nem az hogy kikelt, hanem az, hogy idebent. Majd kezdhetem  a sakkozást a kiszokatással. A többi bent keltetett palántát megégettem a napon. Egyszerűen megégtek, és kész. Többen eleve odakint keltek ki, azokkal semmi baj. Hurcolászom őket is most még, de már eleve edzettek. 

Azért maradt ami jó eséllyel felnő majd, és most kelnek csőstül a reaperek.  A harmadik vetésből. Egy hét alatt szinte, és még meleg sincs. Ki érti ezt???

Ami még érdekesség. Ezek a saját magjaim, amikből neked is küldtem. A rendelt magok sokkal lassabban kelnek. Nálam legalábbis. 

Mindegy, most már marad az előre menekülés, ezekből idén már úgysem lesz szüret, marad az átteleltetés. Hogy hol, azt még nem tudom. 

Viszont a kitelelt repaeren lesz talán idén. 

Előzmény: emendasajt (338)
emendasajt Creative Commons License 2016.04.22 0 0 338

Majd meglátjuk mit produkálnak nyáron! Tervezek, én is hagyni cserépben, és ittbent nevelni, és átteleltetni.

Én január 31.én vetettem. Kb. 60-70%-ban keltek ki, de szétültettem őket.  Kaptak időnként egy kis Wuxalt, ami meg is látszik rajtuk. Még soha nem voltak nekem ilyen szép palántáim. Amúgy ez az össz készletem, semmi más nincs... Majd valamelyik nap helyre fogok vetni. Korlátozott nekem is a palántanevelési területem bent.

Előzmény: gomba2008 (335)
gomba2008 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 337

Nagyon szépek, gratula! Nekem is van egy áttelelt reaperem, de most még nem szép. Az ősszel bevitt növényekkel behurcoltam rá sok tetvet, vissza kellett vágnom, de már hajt szépen. Asszem ez lesz a módszer. Nem januárban kell ültetni, hanem most, és szépen átteleltetni. Amit múlt héten vetettem el magot, már kikelt. A januári ültetésből nem maradt egy sem, a februári ültetésből van pá szál, de még nagyon picik. Nem leszek velük előrébb, mint a mostaniakkal. 

Előzmény: MAMI P20 (336)
MAMI P20 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 336

Én két jolokiát átteleltettem próbaképpen a szobaablakban.

gomba2008 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 335

Akkor megyek hozzád szüretelni. Már harmadjára vetek, de a legöregebb sincs nagyobb két centistől. Két sziklevél, meg itt-ott némelyiken még kettő. Ez nem a csilik éve nálam. Nem tudtam nekik tartani a meleget. 

Előzmény: emendasajt (334)
emendasajt Creative Commons License 2016.04.10 0 0 334

Szia gomba2008!

 

Az általad küldött magok most itt tartanak. (Négy nappal ezelőtti képek)

A ládában  a gyöngy, cserépben pedig a pedig  rep...-ek.

 

Előzmény: gomba2008 (321)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.03.29 0 0 333

Innen is sokan rendelnek, egész jók a fajtaleírások (angolul):

http://www.pepperseeds.eu

Fotó:

 

Előzmény: pentuk (331)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.03.28 0 0 332

Pl. http://chilimag.hu/webshop/termek/bulgarian-carrot/

Tőlük már rendeltem, korrekt társaság.

Előzmény: pentuk (331)
pentuk Creative Commons License 2016.03.28 0 0 331

Köszönöm. Akkor ilyen néven keresem. Hátha... De hol van a több hely egyike. A Dunakanyarban lakom (Dömös)

tmogyorosy Creative Commons License 2016.03.26 0 1 330

Ez tényleg egy chili neve...angolul Bulgarian carrot. Több helyen kapható, a leírás nagyjából ráillik.

Előzmény: tmogyorosy (329)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.03.25 0 0 329

Bolgár répa?

Előzmény: pentuk (328)
pentuk Creative Commons License 2016.03.24 0 0 328

Üdv a fórumlakóknak. Új vagyok itt. Infót szeretnék egy   -talán elfelejtett - pepperoniról. Bolgár  és a '70-es években nálunk savanyúságként is árulták. Kb 4cm hosszú, kúp alakú , a kúp talpa kb 2-2,5cm, vastaghúsú. Hasonlít a Chile Jalopeno-ra.   Ha tudtok palánta, vagy mag beszerzési lehetőséget, kérem írjátok meg.

Béla báttya Creative Commons License 2016.03.22 0 0 327

Szeretettel üdvözlöm a fórumozókat...

Bizonyára lesznek, akiknek pluszban is maradnak különféle csili palántái, amikből szívesen vásárolnák néhány db-ot. Főként Habanero Red, White, Green, Chocolate, Trinidad Moruaga Scorpon... Fejletteb cserepes növények, bokrok is érdekelnének, dél-Pest közeléből várok ajánlatokat: Béla báttya

tmogyorosy Creative Commons License 2016.03.14 0 0 326

Még nem késő ültetni. Én még ma is fogok, sőt ha a héten megjönnek a csere-bere magjaim, akkor még később is.

Előzmény: Béla báttya (325)
Béla báttya Creative Commons License 2016.03.06 0 0 325

Üdv mindenkinek...!

Úgy tűnik, hogy ez évben sem fog sikerülni a csili "palántanevelésem".

Ha lenne Csepel közelében főként Habanero, Jalapeno és Tabasco fajtákból, Tulipáncsiliből... valakinek pluszban, szívesen vennék kisebb tételben... előzetes e-mail egyeztetést követően.

Sikeres évadot kívánok...Béla báttya

tmogyorosy Creative Commons License 2016.03.06 0 0 324

Egy harmadik polcot is rendszerbe kellett állítanom, amire kísérletképpen 8000K neoncsövek kerültek. Ezeknek már egész kékes a fényük. Meglátjuk, melyik tetszik nekik jobban.

tmogyorosy Creative Commons License 2016.02.20 0 0 323

A "ledes lila xar" kĂ©k-piros ledeket tartalmaz, jellemzõen a pirosbĂłl van több benne, ami termĂ©sĂ©rlelĂ©shez jĂł. A növekedĂ©shez kĂ©k jĂł, ezĂ©rt csĂ­pik a hidegfehĂ©r fĂ©nyt jobban a palánták, mert abban annál több a kĂ©k, minĂ©l hidegebb fehĂ©r (magasabb Kelvin). Én most kĂ©t 90x40-es polcot világĂ­tok 6000K-s ledekkel, tetszik nekik.  71 palántám van, ami kibĂşjt, 15 mĂ©g keltetõben, Ă©s mĂ©g csĂ­ráztatok...😃

Előzmény: gomba2008 (321)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.02.20 0 0 322

A "ledes lila xar" kék-piros ledeket tartalmaz, jellemzően a pirosból van több benne, ami termésérleléshez jó. A növekedéshez kék jó, ezért csípik a hidegfehér fényt jobban a palánták, mert abban annál több a kék, minél hidegebb fehér (magasabb Kelvin). Én most két 90x40-es polcot világítok 6000K-s ledekkel, tetszik nekik.  71 palántám van, ami kibújt, 15 még keltetőben, és még csíráztatok...😃

Előzmény: gomba2008 (321)
gomba2008 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 321

Hasonló a helyzet itt is. Első ültetésből egy maradt élve, magam végeztem ki a többit. Megfőttek gyakorlatilag a radiátoron. Feb. 1-én ültettem a következő adagot. A saját magam által megszedett reaperek mára mind kikeltek. Lehet, már tegnap is, de a szekrény tetejére nem nézek fel mindennap. Ma gyorsan ablakba tettem őket egyenlőre, de majd kapnak világítást. 4000 Kelvines kompakt fénycső ami eddig is bevált, a LED-es lila xar nem ér semmit. A rendelt magok közül a Dorest Naga is kezd kelni, a többiek még valamiért húzódoznak. Nem nagyon értem, de még várok, még csak 19 napja ültettem el őket. Azért fura. Megbízható helyről rendeltük, máskor is innen szoktunk. A föld lehet a hibás, vagy nem kaptak elég meleget, nem tudom. Kivárok. Egy kis fahéjport kevertem a virágföldbe amibe ültettem a magokat. Palántadőlés ellen majd egy kis kalciumtabletta jó lesz remélem. Az van itthon a kutyáknak. Jut a csilikre is. :)

Csak pár fajta, hogy szinesebb legyen a paletta. Nincs sok helyem a kertben sem. 

Mellesleg az eddigi tapasztalatom az, hogy fölösleges túl korán kezdeni. A nyár sokkal többet nyom a latba, mint az, hogy mikor vetettem el a magokat. Tavaly talán már március is volt, amikor földbe kerültek, vagy február vége felé, nem emlékszem pontosan. Mégis már júliusban szüret volt, mert a tavalyi forróságban nőttek mint a gomba! Hiába kínlódok én idebent velük akár már novembertől, ha hűvösebb a nyár, mint amit ők szeretnek, nem nagyon van mit szedni. 

Előzmény: tmogyorosy (320)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.02.16 0 0 320

Csak hogy ne süllyedjen el teljesen a téma: múlt héten pénteken megjöttek  a chilimag.hu-tól az alábbi magjaim: Jalapeno TAM, Jalapeno Purple, Naga Viper, Trinidad Scorpion Moruga Caramel. Nedves papírtölőben 26-27 °C-on tartom őket, és amelyiken csírát látok azt majd elültetetem. A többiekhez képest ezek már közel 3 hét csúszásban vannak, ezért döntöttem a csíráztatás mellett. Nincs időm még egyszer lyukra futni döglött magokkal (bár a chilimag.hu-t eddig még mindenki dícsérte) - különösen hogy a két utolsó fajta elég hosszú tenyészidejű.

A január 24-én ültetettek közül tegnap párat már nagyobb (9x9-es szögletes) cserépbe kellett ültetnem, mert kinőtték a helyet. A többi még a keltetődobozban (a. propagátor) csücsül, de a héten sor kerül rájuk is, ahogy időm engedi. Hatleveles (2 sziklevél+4 rendes) korukban kerülnek a 9x9-es edénybe, és innen már május közepén kiültetni tervezem őket. Hidegfényű világítás megy nekik napi 16 órában, nehogy megnyúljanak.

Hát ennyi.

 

tmogyorosy Creative Commons License 2016.02.07 0 1 319

Nis, úgy néz ki nem maradok Jalapeno nélkül.😃

Előzmény: tmogyorosy (318)
tmogyorosy Creative Commons License 2016.02.06 0 1 318

Nos, a végeredmény: 22-ből 20 fajta kikelt, plusz 6 tő kápia. Így a 72-ből 52 palánta kelt ki. Jalapenok bedöglöttek, úgyhogy ha van valakinek, szívesen cserélek többféle Haba magra. (Chocolate, red, yellow, peach, white).

Előzmény: tmogyorosy (308)
Chilio Creative Commons License 2016.02.04 0 1 317

Írtam.

JelenikD Creative Commons License 2016.02.03 0 0 316

Szia Chilio! 

 

Érdekelne de valamiért nem tudok üzenetet küldeni! 

Kérlek írj te nekem: jelenikdaniel @ gmail. com

 

Köszi!!

Előzmény: Chilio (314)
gomba2008 Creative Commons License 2016.02.03 0 1 315

Csak a black pearl van kisebb fajta, de tapasztalatom szerint kiültetve, az is hatalmas bokrot tud növeszteni. Kompromisszumot kell kötnöm, lesz ami edénybe kerül. Nem lesz olyan szép, mint a szabadföldiek, viszont mobilizálható lesz. Ez is szempont. Amit tavaly ki sem vittem, az az egy bokor áttelelt. Ez reményeim szerint hamarabb hoz majd termést, mint a most vetett magok. 

Kezdek nagyban gondolkodni, ami vicc ebben a picike kertben. Csakhogy....A csiliszószom olyan kapós lett, hogy el kell gondolkodni a folytatáson. 4 bokor Carolina Reaper adta idén hozzá a kapszaicint, plusz ami extrém fajták régebbről maradtak. Kevésnek bizonyult. 

Előzmény: Chilio (313)
Chilio Creative Commons License 2016.02.03 0 0 314

Szia.

Nekem van Habanero Orange, Lemon, és White magom is, friss. Pár napja kaptam Angliából. 

Jalapenom csak aszalódott termésben van, de egy próbát megér.

Irj a cimemre, ha gondolod.

Előzmény: JelenikD (311)
Chilio Creative Commons License 2016.02.03 0 0 313

A kisnövésüeket nagy cserépbe, vödörbe is teheted. Azok meg elférnek a fal tövén, vagy nagyobb beton felületen is(bejáró).

 

 

Én is helyszűkében vagyok, igy a white, meg pumpkin habanero javarészt cserépbe megy majd. A nagyobbak meg a kertbe.

Előzmény: gomba2008 (312)
gomba2008 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 312

Jó ötlet, köszönöm. Ártani biztosan nem fog. Első vetést szerintem megfőztem, három maradt meg. 2 napja megérkeztek a többi magok, meglátom mikor kelnek ki. Pár különleges fajtát rendeltem, csak még azt nem tudom hol fogom ezeket elszállásolni? A kertben egyre kevesebb a teljes napfény. 

Előzmény: tmogyorosy (309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!