Keresés

Részletes keresés

gombóc63 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 9

Sajnos lehet, hogy jól érzed, nekem a Controloc egyáltalán nem volt jó. Talán más PPI-t kell próbálnod, bár....én 7 féle hatóanyaggal próbálkoztam, egyik se hozts meg a sikert.

Miért inditottál új topikot? A Refluxos topic pont erről szól. Ott ha visszaolvasol szinte mindent kitárgyaltunk már.

Előzmény: Üvegmosó Jen (6)
Üvegmosó Jen Creative Commons License 2013.05.05 0 0 8

 

Elnézést így akartam írni:

 

 

Így a gyomorgyulladásra a tea és a natur müzlinek köszönhetően a refluxra egyszerre fejtik ki hatásukat. ***

Előzmény: Üvegmosó Jen (7)
Üvegmosó Jen Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7

 

 

Értem akkor a Verde... :)

 

Kipróbálom, nincs mit veszteni.

 

 

Köszönöm válaszod!

 

Én meg még gabonamüzlit ajánlok neked, a naturt. Az is nagyon szépen leköti a savat! 1-2 evőkanál lefekvés előtt és sokat fog segíteni!

 

A gyomorgyulladásra pedig körömvirág-, kamilla-, és citromfűteát ajánlok. Mind a 3 gyulladáscsökkentő és kifejezetten emésztőrendszerre hatékonyak.

 

Most így hogy már szezon van különösen könnyű ezeket beszerezni. Főleg a citromfüvet, 3-4 tövet elültetünk és 2-3 év alatt nagyon szépen elszporodik a kertünkben, megoldva ezzel egész télre a teázásunkat. De aki lakásban él és van terasza vagy még terasz se kell, balkonládába is kiültethető és szobába ablak mellé is szépen mutat mivel szép növény illóolaja révén a szobát is illatosíthatja.

 

Viszont a gyógyteáktól nem szabad 1-2 hét után hatást várni, folyamatos ivása esetén 3 hónap kb. egy kúra az után már érezhető kell legyen a hatás.

 

Idő után már teher se lesz a teakészítés hanem automatizmussá válik úgyis, ami ha idővel elmarad már hiányozni fog! :)

 

Mindenképp ajánlom ezt a 3 teafüvet!

 

Így a gyomorgyulladás és a natur müzlinek köszönhetően a reflux egyszerre fejtik ki hatásukat.

 

De arra ügyelni kell, hogy ha csak külön-külön kezeljük a két problémát akkor az nem eredményez gyógyulást, vagy csak sokkal lassabban!!!!!!!!!

 

 

Előzmény: gépészet (4)
Üvegmosó Jen Creative Commons License 2013.05.05 0 0 6

Köszönöm válaszod!

 

Azt vettem észre a Controlocal kapcsolatban, ahogy szedem egyre kevésbé hatékony...

 

 

Ennek így kell lennie?

Előzmény: gombóc63 (5)
gombóc63 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 5

Te is PPI-t használsz, a Controloc az. Protonpumpa gátló.

Előzmény: Üvegmosó Jen (2)
gépészet Creative Commons License 2013.05.04 0 0 4

Üdv!

Jómagam is szenvedtem ebben a fránya betegségben. Mielött még "kuruzslós" lenne mondandóm, feltétlen mondom, hogy a dolog orvosi ellátást, kezelést igényel előszőr. Kaptam rá gyógyszert, ami később javúlt, sőt tünetmentessé let. Az orvosom tanácsára, már a gyógyszerszedés idején a savas jellegű ételeket nem fogyasztottam. Aztán csak lúgos közegű ásványvizet ittam. (Verde rózsaszin kupakos.) Jóideje elmúlt a bajom!

Öreg Csóka

 

Előzmény: Üvegmosó Jen (2)
Üvegmosó Jen Creative Commons License 2013.05.03 0 0 2

 

 

Savas refluxom van + gyomor és nyelőcsőgyulladás...

 

Controlocot szedek. A PPI-t és a bevonószert nem ismerem... Ezek mik? Megtudnád mondani?

 

Nálam napközben állandóan van keksz, ha érzem sok a savam eszek pár szemet, étkezésemre figyelek gyümölcsöt eszek, banánz főleg, az lúgosít...

 

Meg az ágyam emeltem meg, hogy ne follyaon vissza a sav a nyelőcsőbe... Mert a nyelőcső még a gyomornál is kényesebb ha be van gyulladva.

 

Sajnos az étkezésem még nem kiforrot, érekes hogy egyazon étel valamikor jó valamikor nem... Talán azért, hogy eredetileg volt-e a gyomorban valami vagy sem, ha volt akkor lehet amit ráeszek hiába jó, ha annak űrtartalma kiszorítja a savat a nyelőcsőbe...

 

 

Én a salvus vizet hallottam, hogy jó, még nem vettem meg mert nincs pénzem rá elég drága 600 ft. És a másfél liter folyadék nem tart túl soká'.

 

A PPI-t meg a bevonószert nem ismerem... Te használod? Hatékonyak?

Előzmény: Backupper6 (1)
Backupper6 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1

Milyen reflux? Savas vagy epés?

 

Szedsz-e gyógyszert? PPI-t, bevonószert?

 

Én is refluxos vagyok, szanaszét marja a torkomat meg a fogaimat a sav.

Előzmény: Üvegmosó Jen (-)
Aszfodélosz Creative Commons License 2013.05.02 0 0 0

Nem kell a legr0sszabbra g0nd0lni!

Előzmény: Üvegmosó Jen (-)
Üvegmosó Jen Creative Commons License 2013.05.02 0 0 topiknyitó

Sajnos én is refluxos gyomorgyulladásban szenvedek, és sokszor mikor azt hinném jó úton járok a gyógyulás felé, visszaesés következik... Pl. étkezés következtében. És számomra érthetetlen, vagyis nem igazán találok magyarázatot arra, hogy egyszer okoz visszaesést a gyógyulásban ugyan az az étel máskor meg nem...

 

Ráadásul a nyelőcsövem is gyulladt ami méginkább sérülékeny és lassabban gyógyuló...

 

És sajnos könnyen daganatot is okozhat ez az állapot...

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!