Keresés

Részletes keresés

Apgentz Creative Commons License 2018.11.28 0 0 373

Attol fugg...nekem van egy 2000 w-os kis lap ami példàul jol megy 16 A-el is.....  

Előzmény: berva1 (371)
marcipan63 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 372

32 amper kell hozzá

Előzmény: berva1 (371)
berva1 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 371

Újonnan épülő lakóparki lakásunkban az áram, műszaki leírás szerint 6A/10A/16A-s lesz. Elegendő ez az indukciós főzőlaphoz, vagy meg kell majd kérni a bővítést a lakás átadása után? 

Nordschleife Creative Commons License 2018.11.11 0 0 370

Sziasztok! Új konyhánkat szeretnénk berendezni és természetesen szóba került az indukciós főzőlap, mint lehetőség. Eddig teljesen pozitívan álltam a dologhoz, de ma Media Marktban egy eladó azt mondta h ezek megfelelő működése 4-5 évig "garantált"... Nem garanciára gondolt természetesen, hanem h ennyi az életidejük, de én ezt borzasztóan kevésnek érzem. Mit tudtok ti erről?

marcipan63 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 369

Van egy aeg 78001 kf n főzölapom bekapcslás után kb. 7 perccel e0 hibát ir ki némi pittxegés melett és kikapcsol. Mi lehet a baj?  1 fázisra van kötve.

József 5791 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 368

Sziasztok!

  

Lenne egy kérdésem kb 

2 éve vettem a Lidl be egy indukciós főzőlapot ,egyszer  csak főzés közben leállt  pedig hozzá való edényekkel használtam .

Egy pici égett szagot éreztem fogtam és szét szedtem ,de semmi érdekeset nem tapasztaltam kivéve ,hogy van valami alkatrész  a hőpasztába beletéve vagy bevonva nem tudom mi az alkatrész az viszont félig kilátszot  nem volt teljesen bevonva pasztával .

A kérdésem az lenne hogy mi az a alkatrész és jó e , hogy  kilátszik a pásztábol ? A választ előre is köszönöm 😀

pert2 Creative Commons License 2018.03.28 0 0 367

Egy egyszeru megoldas, az ember mindent lekapcsol, es ekkor orankent 5-10;wattnal nem illik tobbet fogyaszta ia a rendszernek. A masik meg hogy bekapcsolja csak a fozolapot, es a fogyasutast osszeveti a megadott gyari adatokkal.

Előzmény: zsuzsannadudu (363)
Mungo Creative Commons License 2018.03.28 0 0 366

Csak a főzőlapra gyanakszom.

Ha a főzőlap lenne zárlatos, a biztosítékot verné le rendszeresen. Ha van életvédelmi relé is a rendszerben akkor könnyen beazonosítható a hibás készülék. Ilyen mértékű fogyasztást inkább a bojler tud produkálni, ha például hibás a hőszigetelése, mert az ilyenkor gyakrabban fűti a tárolt vizet.
A főzőlap rendellenes működése mindenképp valami túlmelegedés formájában jelentkezne, amit az égett szagról tudnál beazonosítani, míg a bojler túlfogyasztását kicsit nehezebb észre venni. Azt tanácsolnám, hogy a bojlert kapcsold ki egy napra és így ellenőrizd a villanyóra állását. A bojler akár attól is tud sokat fogyasztani, hogy a meleg vizet átereszti valamelyik csap és folyamatosan hideg vízzel pótlódik.

Előzmény: zsuzsannadudu (363)
jogértelmező Creative Commons License 2018.03.28 0 0 365

Ha valami zárlatos, akkor az plusz hőtermeléssel jár, s emiatt valamelyik része rendellenesen melegszik.

A készülék fogyasztásának ellenőrzésére egyébként a villanyóra is alkalmas.

Ehhez azonban az kell, hogy minden készüléket kikapcsolsz, majd felírod, hogy ekkor mit mutat a villanyóra. Ezután pedig csak a főzőlapot használva felteszel főzni valamit, de elég ha nagy edényben vizet melegítesz rajta. Ekkortól méred az időt - azaz, hogy hány percig tartott a főzés.

Ezután megnézed, hogy mennyit mutat a villanyóra. Ha kész vagy, írd meg az adatokat, és azok alapján meg tudjuk mondani, hogy mekkora volt a főzőlapod átlagteljesítménye.

Ha ez lényegesen nagyobb érték, mint ami az adatlapján szerepel, akkor mehet a szervizbe.

 

Megjegyzem - inkább hűtőszekrényeknél szokott előfordulni (nagyon ritkán), hogy a kompresszor fogyasztása hiba folytán rendellenesen megnő, és persze a kompresszor kegyetlenül felhevül. De az ilyen - napokon belül be is döglik.

 

 

Előzmény: zsuzsannadudu (363)
halaloszto Creative Commons License 2018.03.28 0 0 364

napi mennyit megy a főzőlap?

 

valami tuti nem kerek, ha ennyi a napi fogyasztás, de kicsi az esélye hogy a főzőlap csinálja. egy nap amikor nem vagy otthon, fotózd le a villanyórát amikor elmész és amikor hazaérsz. ha nincs fogyasztás amikor nem vagy otthon, akkor valami olyan csinálja, amit Te használsz, viszont ha van, akkor valami állandóan menő cucc csinálja, amit meg kell keresni.

 

ha a második, akkor szórakozhatsz, hogy amíg nem vagy otthon kihúzol cuccokat, vagy kikapcsolof a boylert, és megnézed úgy mi történik.

Előzmény: zsuzsannadudu (363)
zsuzsannadudu Creative Commons License 2018.03.28 0 0 363

Sziasztok. Sencor kétzónás indukciós főzőlapom van. Még garanciális. Az első évben egyszer kellett javítani, mert a kisebbik zóna nem melegített. Megcsinálták a törökbálinti szervizben.Bár a szélén lévő keret alul felül picit megrepedt és megolvadt, amikor kifutott a leves és a kávé /nem szokásom kifuttatni, de szerintem nincs háziasszony, akivel ez néha ne fordulna elő/ szóval szerintem egy tűzhelyet nem milyen anyagból kellene csinálni, de a problémám nem ez. Elvileg az indukciós tűzhely a leggazdaságosabb áramfogyasztás szempontjából. Amióta javították, borzasztó sok áramot vesz le. Egy 26 nm-es lakásról van szó, ahol egyedül élek, nem főzök minden nap és a napi fogyasztás 13-18 kW, amit horribilisnek találok, Egyenként próbáltam tesztelni az áramfogyasztókat, 80 l  villanybojler, mosógép, hűtő / nem fagyasztó/ infra melegítős a fürdőben, csak naponta 10 percet van használva. Mindegyik új, másfél éves. Csak a főzőlapra gyanakszom. Az órával nem hiszem, hogy gond van, nem pörög gyorsan, csak ha a bojler vagy a főzőlap megy. Ha ellenőriztetném az kb 25000,-nem tehetem meg. A főzőlap most működik, de vihetem-e szervizbe azzal a gyanúval, hogy sok áramot fogyszt. Valahol azt olvastam, hogy egy berendezés akkor fogyaszt sok áramot, ha zárlatos,

 

somi1955 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 362

Tomi_70!

Küldenél egy elérhetőséget?

A tiéd nem publikus.

Előzmény: TOMI_70 (338)
Chrysta80 Creative Commons License 2018.02.26 0 0 361

Nekem az üveg is felmelegszik,persze nem forró,mert rá tudom tenni a kezem.

Előzmény: halaloszto (359)
Chrysta80 Creative Commons License 2018.02.26 0 0 360

Konkrétan nem tudom :)) amikor leveszem az edényt,olyan mintha inkább vizes lenne(bepárásodna az edény alatt),letörlőm még kéztörlővel,de amikor megszárad látszik és érezni is lehet... lehet az a gond ,hogy a régi edényeket használom amiket előtte gáztűzhelyen használtam. Természetesen letakarítottam a az edény külsejét. Teljesen új készletre nem futotta már,csak 1-2 új edényre ami indukciós lapokhoz van kifejezetten kitalálva,de az új Tefal serpenyő alatt is olyan.

Előzmény: halaloszto (359)
halaloszto Creative Commons License 2018.02.25 0 0 359

Hogy csinalod? Komolyan kerdezem.

 

Ugye az uveg nem melegszik fel, csak az edeny. Ezert ha kimegy valami, felrerakom az edenyt, nedvessel letorlom, es mehet vissza a cucc. De ha nem torlom le azonnal, akkor sem eg ra, csak megszarad. 

 

Mi a tiednek a tipusa? Lehet az valami mas uveg?

Előzmény: Chrysta80 (358)
Chrysta80 Creative Commons License 2018.02.25 0 0 358

Na azt nem mondanám hogy nem ég rá  :D  az erős szépítés lenne. Szinte nem is látszódik csak amikor felkapcsolom az elszívó lámpáját,de ha végighúzom a kezem rajta akkor is lehet érezni.

Előzmény: halaloszto (357)
halaloszto Creative Commons License 2018.02.25 0 0 357

Ez erdekes. Nekem eddig minde lejott a mosogatoszivacs dorzsis felevel. Az indukciosban pont az a poen, hogy nem eg ra a cucc.

Előzmény: Chrysta80 (356)
Chrysta80 Creative Commons License 2018.02.25 0 0 356

Ki mivel és hogyan takarítja a főzőlapot ? nekem még nincs 1 éves,de megküzdök vele időnként. Legjobban a cif súroló viszi le a szennyeződést,de az meg karcolja...

Fossza72 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 355

Úgy néz ki, elromlott az Elektrolux EHG6341FOK félindukciós főzőlapom E7 hibaüzenetet jelez, másfél percig fűt, de a ventilátor nem kapcsol be. 3 éves a készülék, lehet hogy érdekelne a főzőlapom, mert az enyémnek az üvege rendbe van. Még megvárom a szerelő mit mond. 

 

Előzmény: TOMI_70 (338)
frukianyuki Creative Commons License 2017.12.26 0 0 354

Sziasztok! 

Volt egy áramszünetünk (az egész házban többször rövid időre elment az áram) azóta a Zanussi ZEI6840FBA indukciós főzőlapunk jobb oldali 2 lapja nem melegít. A vezérlés megy, elindul mintha minden rendben lenne, de nem melegíti a rá helyezett edényt és ha nem teszünk rá semmit akkor sem jelzi hogy nincs rajta fém (mint ahogy ez eddig tette). A betáp rendben van. Mindkét fázist rendben megkapja. Tud valaki valami tippet, vagy egy jó, megbízható szervizest  aki ismeri a típust és esetleg a hibát?

521478963 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 353

Teka indukciós, már 8-9 éves, de most legutóbb egy zuglói szervíz 57500 -ért javította. Pár éve csak 40 ezer volt ugyanitt, és akkor is azt ígérte a szaki, hogy tuti jó lesz.... Alacsony fiók van alatta ez tény, de szellőzők is vannak, olyan méretűek, ami a leírásban látható.

Visszahívtam őket, hogy ragasztószalag, ami szigeteli a főzőlap szélét... hol keressem és mi a neve? Nálauk van és háromezer párszáz ft....

Na ezután rákerestem a neten és bizony már 1800 -ért is lehet kapni... Gyanítom, hogy drága ez a szervíz...

 

Budapesten tudnátok ajánlani a jövőre nézve szervízt, szakembert? Adok még majd neki egy utolsó esélyt, de már nem a zuglóiaktól kérnék árajánlatot...

halaloszto Creative Commons License 2017.10.31 0 0 352

szerintem mindben félvezető kapcsol. a tekercsnek van hangja, amikor megfeszül meg elenged.

Előzmény: Raidx (351)
Raidx Creative Commons License 2017.10.31 0 0 351

Létezik olyan amibe szilárdtestrelé kapcsolgat és nincs hang. De magas ár az van!

Előzmény: Törölt nick (348)
Xion79 Creative Commons License 2017.10.30 0 0 350

Sziasztok!

 

TEKA TZ 6420  van ilyen valakinek, infók, bármi hír jöhet!

 

Nekem tuliképp 3-as kellene, de max. 60.000 Ft-ig.

 

Márkákból melyiket ajánlanátok?

 

Chrysta80 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 349

max a 6-os és 7-es fokozattal játszunk leginkább,mert a 6-os fokozaton alig fő/sül valami a 7-fokozaton  meg túl forr,ezeken biztos hogy kattog...

Előzmény: Törölt nick (348)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.28 0 0 348

Ki/be kapcsolgatja magát, ez szerintem normális. Ha nagyobb teljesítményre veszed, akkor is kattog?

Előzmény: Chrysta80 (347)
Chrysta80 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 347

Sziasztok!

 

Mi pár hónapja vettünk indukciós főzőlapot (Beko),normális az a hang amit főzés közben kiad? (halk csattogás szerű) ?

Bein Balázs Creative Commons License 2017.10.16 0 0 346

Sziasztok!

 

Whirlpool ACM-920BF főzőlappal kapcsolatban lennék kíváncsi tapasztalatokra!
Nekünk negyedszer robbant el a minap...:(

 

Üdv, Balázs

VANDOR Creative Commons License 2017.10.13 0 0 345

Üdv,

 

Nekem is 1x32A van, meg Whirlpool (IKEA) 3 karikás főzőlap.

Gond nélkül megy a 3 főzőhely egyszerre, plusz a lakás altalános fogyasztásai.

(Hegeszteni nem próbáltam közben)

 

a Vándor

Előzmény: kroni1 (344)
kroni1 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 344

Sziasztok!

 

Költözés miatt az új helyre szeretnék venni beépithető légkeveréses sütő + indukciós főzőlap kombót. Ahogy olvasom az Electroluxot sokan dicsérik, a hangja nem zavar, csak működjön jól, sütőnk most is EL ugyhogy ilyesmit kezdem el keresni. A házba ahova költözünk 1 fázis 32A van kiépitve, egy ilyen belépő szintű modelt néztem ki: http://www.electrolux.hu/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/ehh6240isk/

 

Nem nagyon találtam a dokumentumai közt infot arról, hogy ez egy fázisról üzemeltethető-e, vagy sem rendesen. Nyilván az összes lapot nem tudnám egyszerre, de érdekelne, hogy tudja-e valaki esetleg, hogy ez 1-el is megy-e, vagy csak több fázissal okés. Természetesen ha van róla tapasztalat, az is érdekelne.

 

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!