Keresés

Részletes keresés

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.09.07 0 0 4205

Tanulságos a civil kamerás rendőrautós videó-sorozat kerékpáros epizódja:

https://www.facebook.com/balesetmegelozes/videos/441765146723278/

 

a magam részéről két következtetést vonok le, az elcsípett szabálytalanságok jelentős része két csoportba sorolható.

a) futár (aki foglalkozásszerűen teker)

    na velük tényleg jó lenne kezdeni valamit, nekik akár rendszámot is elő lehetne írni, a betartatásra, hatékony szankcionálásra kellene valamit kitalálni.

b) zebrát védő piros lámpa kereszteződés nélkül, gyalogos jól láthatóan nincs a közelben.
    persze, szabálytalan, de nem balesetveszélyes, amíg a zebra környezete jól belátható.

 

persze van még maradék is, de ha ezt a két csoportot leszámítjuk, jóval kevesebb.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.09.07 0 0 4204

Pontosítsunk, ha nincs se járda, se leállósáv, se útpadka. Akkor ott szabad és kötelező is mennie egyben.

Előzmény: atompyka (4158)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.09.07 0 0 4203

Szerény véleményem szerint a dolog rendben is van addig, amíg elinduló járműként elsőbbséget adsz az úttesten haladóknak. Ha ezt elvéted, akkor viszont az elindulás szabályainak megsértése és elsőbbségadás elmulasztása miatt korrektül  vesznek elő, legalábbis 12 év fölött...

Előzmény: alaptalan (4142)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.09.07 0 0 4202

Mondjuk ez a piroson áthajtásig KRESZ... A hamis név bemondása meg a rendőr megrúgása az meg Btk, általános emberi dolog, ilyen sajnos van gyalogosból autósból, kerékpárosból is...

Előzmény: henngergely (4198)
XNC Creative Commons License 2020.07.15 0 0 4201
XNC Creative Commons License 2020.07.15 0 0 4200

1 pár napja amúgy a Blikk is részletesen leírta az esetet.

Még gondolkodtam is, hogy berakom ide a linket.

Előzmény: XNC (4199)
XNC Creative Commons License 2020.07.15 0 0 4199

Azt még nem tudni, hogy mit fog tudni kihozni az ügyből a nő vagy az ügyvédje.

Bizonyos jogok még akkor is megilletik, ha bűnös volt.

Előzmény: henngergely (4198)
henngergely Creative Commons License 2020.07.15 0 0 4198
Előzmény: temerelájsz (4196)
henngergely Creative Commons License 2020.07.13 0 0 4197

"egy szóval nem írtam, hogy bárkit jól megvernék"

Valóban. Ezt írtad:"Ha én lettem volna ott a rendőr, nem lettem mert továbbtanultam, és belém rúgott volna az a szar nő, úgy vágtam volna pofán , hogy a halottaskocsi viszi el."

A halottaskocsi sokkal jobb.

Szép napot!

Előzmény: temerelájsz (4196)
temerelájsz Creative Commons License 2020.07.11 0 0 4196

te nemcsak agyalágyult vagy, hanem balliba is , mert össze-vissza hazudozol.

egy szóval nem írtam, hogy bárkit jól megvernék.

ha azonban valaki piszkoskodna velem, mint ahogy a rendőrt megrúgta a nő, az ellencsapásom nem

maradna el, az tuti.

azt sem írtam sehol sem, hogy átmennék a piroson.

Előzmény: henngergely (4195)
henngergely Creative Commons License 2020.07.10 0 0 4195

Ezt a bicska nyitogató stílust hol tanultad?

 

A bringás kiszúrt magával, mert ha át is ment a piroson, "megúszhatta"volan egy ejnye-bejnyével- maximum egy párezer forintról csóló csekkel. De nekiállt arcoskodni. De nem lehetünk 100% biztosak abban, mi történt pontosan, mert pl. én nem voltam pont akkor a helyszínen. Erre írtad te, mint minden törvények és jogszabályok tudója, hogy jól megvered. Pusztán emberbaráti szeretetből- meg persze engem agyalágyultnak nevezel.

 

OFF

"A szabályokat nem a rendőr miatt kell betartani , hanem a saját testi épséged érdekében."

Mi indokolja, hogy átmenj a piroson?

 

Előzmény: temerelájsz (4192)
megré felügyelő Creative Commons License 2020.07.09 0 0 4194

biciklizek a kerékpárúton.

szemből balra, tehát elém , úgy befordult egy swiftes mintha ott sem lettem volna.

figyeltem a sofőr fejét merre néz? felém egyáltalán nem nézett.

tanulság, elsőbbsége annak van, akinek meg is adják.

 

 

alaptalan Creative Commons License 2020.05.22 0 0 4193

a rendőrnek "esemény" alkalmából néhány másodpercen belül kell eldöntenie a teendőket ami majd ti, az igazság letéteményesei pár hónapig fogtok kritizálni.

 

Én pár évtizede járom kies hazánk útjait, közterületeit.

Gépkocsival cca a Föld-Hold távolság hatszorosát tettem meg saját hibás baleset nélkül. Számát nem tudom hányszor állítottak meg indokoltan vagy sem. DE SOHA nem ért semmiféle atrocitás. Tán azért, mert nem voltam arrogáns. Ha hibáztam, akkor azt elismertem.

PONT!

Előzmény: XNC (4189)
temerelájsz Creative Commons License 2020.05.22 0 2 4192

bringás jól kiszúrt magával

Nem!

Látszik rajtad , hogy mekkora agyalágyult vagy, képtelen a gondolkozásra.

A bringás akkor szúrt volna ki magával, ha belemegy a pirosba a billencs zil meg elbaxxa.

A szabályokat nem a rendőr miatt kell betartani , hanem a saját testi épséged érdekében. 

Előzmény: henngergely (4191)
henngergely Creative Commons License 2020.05.21 -2 0 4191

"Ha én lettem volna ott a rendőr, nem lettem mert továbbtanultam, és belém rúgott volna az a szar nő, úgy 

vágtam volna pofán , hogy a halottaskocsi viszi el."

 

Téged meg visznek a böribe, gondolkodni mekkora pszichopata vagy. 

 

Arra céloztam, nem a teljes cselekményt videózták. A bringás jól kiszúrt magával.

Előzmény: temerelájsz (4187)
temerelájsz Creative Commons License 2020.05.21 0 1 4190

A nőnek meg van joga rugdalózni?

Na ne már!

Ezt úgy hívják "hatóság elleni erőszak".

Egyáltalán nem vagyok fakabát barát, de eddigi fél évszázados életem során a találkozásaim rendőrökkel

(igazoltatások, tanúskodás, stb.) mindig békésen zajlott , igaz nem is adtam okot sohasem rá, hogy 

akárcsak erélyesebben lépjenek fel.

Előzmény: XNC (4188)
XNC Creative Commons License 2020.05.21 -1 0 4189

A munkatempó is hagy kívánnivalót.

 

1 rutinügyet képesek évtizedekig csinálni.

Egy 5 perces munkát meg 1 napig.

 

Tisztára úgy működik a szervezet, mint ha nem is lenne főnökük.

Előzmény: XNC (4188)
XNC Creative Commons License 2020.05.21 -1 0 4188

Bilincselni van joguk, fájdalmat okozni már nem.

De persze ezek ezt élvezik.

Az országban meg van akkora zűrzavar, hogy következmények nélkül megtehetik.

Előzmény: temerelájsz (4187)
temerelájsz Creative Commons License 2020.05.21 0 1 4187

Ha kötekedni akartál, felejtsd el!

Egyébként, a ballibék tévéjében ugyanaz hangzott el mint a királyiban, annyi különbséggel , hogy a rendőrök 

fellépését talán túlzottnak vélte a "szakértő".

A Hír tévében megint kissé másképp kommentelték a történéseket.

Azt mindenki elismerte, hogy piroson ment át, fals adatokat adott meg, megrúgta a rendőrt.

Ha én lettem volna ott a rendőr, nem lettem mert továbbtanultam, és belém rúgott volna az a szar nő, úgy 

vágtam volna pofán , hogy a halottaskocsi viszi el.

Előzmény: henngergely (4186)
henngergely Creative Commons License 2020.05.20 -1 0 4186
Előzmény: temerelájsz (4185)
temerelájsz Creative Commons License 2020.05.20 0 1 4185

átmegy a piroson, az igazoltató rendőrt meg bokán rúgja

örüljön , hogy nem lőtték le!

 

alaptalan Creative Commons License 2020.05.18 0 0 4184

szajhára igazad van!

 

Az elképzelhető legjobb kormányzati forma az abszolút despotizmus!

 

 

Már ha az abszolút despota mindentudó, mindenható, jóságos, könyörületes és igazságos.

(Ja, és halhatatlan)

Előzmény: Ashi Valkoinen (4183)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2020.04.24 0 0 4183

Hát mert ilyen naiv fasz vagyok, miközben tudom, hogy az ország (meg az únió) komplett vezetését meg ezta demokrácia nevű szavazatoptimalizó faszságot el kellene küldeni, ahová valók, és valóban szakértőknek, szakmai elvek mentén kellene döntést hozniuk, amely valóban a többség hasznára optimalizál, és nem arra, hogy a többség _úgy érezze_, hogy jó neki.

 

Nemcsak közlekedésszervezés témakörében.

Előzmény: GARFIELD (4180)
XNC Creative Commons License 2020.04.24 0 0 4182

Hát a motor és a kerékpár között nagyságrendi a különbség.

Előzmény: GARFIELD (4181)
GARFIELD Creative Commons License 2020.04.24 0 0 4181

Alapvetően véleményem szerint jobb elkerülni azokat a helyeket, ahol sok sok gépjármű halad. Rákoczi, Váci út, M1 be és kivezető szakasza, stb. Most épp 125-ös motorral közlekedek, aminek 110 a vége. DE még ezzel is kerülöm a körútat, a Rákóczit, Üllőit, stb. Megyek inkább nyugodtabb és kisebb utakon. Tökre szeretnék egyben hazaérni...
Mondjuk otthonról a "munkahelyemre" (Margit híd-Váci út) gyorsabb ha nem a körút-Váci útvonalon megyek, hanem a rakpart-Bessenyei-Visegrádi-Dráva u. a leggyorsabb.

Előzmény: atompyka (4178)
GARFIELD Creative Commons License 2020.04.24 0 0 4180

Alapvetően baromság amit írsz! Hogy képzelsz el olyan marhaságot, hogy az utakat a békés egymás mellett élés jegyében alakítsák ki? Hogy elférjen a bringás is? Ki van zárva. Az a legjobb, ha hülyére szívatják a bringásokat, és az autósokat is, lehetőleg egyszerre. Akkor lehet további milliárdokat lenyúlni kerékpárútra, és a dugó miatt meg a parkolási maffia gazdagodik. Persze, ha esetleg néha sikerül egy-egy értelmes megoldást összehozni, akkor jönnek az én időm mindenkinél fontosabb  emberek, és piroson át, cikázva, gyalogok közé becsapódva, a járdán okosba  közlekedők....

Előzmény: Ashi Valkoinen (4177)
atompyka Creative Commons License 2020.04.22 0 0 4179

Nem is erre gondoltam, inkább a nagytesó azon forgalomszervezési arculköpèsére, mikor egyszer csak szembejön egy bringaút vége tábla, és nincs más előttem, csak a járda és/vagy zebra.  

Előzmény: Ashi Valkoinen (4171)
atompyka Creative Commons License 2020.04.22 0 1 4178

Alapvetően egyetértek, bár a Rákóczit - ha nagy ritkán arra járok - kerülöm. Nyilván bárkit bármikor benézhetnek, de nem szoktam cinkes helyzetbe kerülni, csak nagyon ritkán. Látni, látszani, láttatni, gondolkodni. 

 

Előzmény: Ashi Valkoinen (4175)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2020.04.18 -3 0 4177

Nem bátorság, láthatóság.

 

Autót is legalább olyan gyakran kell vezetnem a belvárosban, mint bringát, így pontosan tudom, hogy mikor kerül a bringás veszélyes helyzetbe, és azt is látom, miért.

 

Csorgok lassan a dugóban, egyszercsak a semmiből ott a bringás a belső és a külső sáv között, mert ő most az út legszélét elhagyva ott akar haladni. De néha a legbelső sávban, a szembeirányt is igénybe véve kerül elém. Ha megindul a sor, én is megindulok, simán alámkerülhet. Ez veszélyes, ezért nem is cikkcakkozok, ha lelassul a sor, akkor felveszem a tempóját, nem könyöklök előre (autóvezetőből is megvan a tahó, ugye, aki váltogat a lassan haladó sávok között, hátha kicsit előrébb kerül?)

 

Világítás - elég nagy hiba, hogy napközben nem kötelező, meg az autókon is van ez a nappali menetfény baromság, amihez nem jár hátsó (vörös) fény, csak ha tompítottat kapcsolsz. Városban sokhelyen szikrázó napsütés mellett abból alakul ki veszélyes helyzet, hogy a fák, épületek árnyékában haladó, sötét ruházatú bringást, vagy akár aszfaltszínű autót nehezebb észlelni, mert te kint vagy a napon, telibever a fény (akár direkt, akár tükröződés), és az árnyékban haladót sokkal nehezebb észlelni. Ha van rajta mellény, vagy vörös fény a végén, sokkal észlelhetőbb, sokkal kevésbé lehet "benézni". (Ugyanígy autópályán is be lehet nézni a sávváltást, ha a tükörben a lemenő napot látod, és valaki fényszóró nélkül jön nagy sebességgel. Persze lámpát szabálytalanul nem kapcsol, mert amerre ő néz, előre, ott a hátulról érkező fény miatt minden szép, jól látható.)

 

De mivel bringázom is, így autósként szigorúan tartom az 1,5 métert, mert pontosan tudom, hogy bármikor lehet egy csatornafedél, koszkupac, lomtalanítás, bármi az út szélén, amit a bringás ki fog kerülni. 

 

De fenntartom - a bringa jármű, az útra való, a bringás közlekedés már simán a közúthálózaton is megvalósulhat, de támogatandó irányhelyes kerékpársávokkal, vagy simán szélesebb forgalmi sávokkal. Az adó 1%-ért tarháló bringás szervezetek foglalkozhatnának azzal is, hogy pl. a frekventált kerékpáros helyeken az útfelújítások műszaki tartalmában alapból szélesebb útfelület legyen előírva, hogy akár sávon belül is biztonságosan elférjen az autós és kerékpáros.

Előzmény: XNC (4176)
XNC Creative Commons License 2020.04.18 0 0 4176

Vannak még bátor emberek.  :)

Előzmény: Ashi Valkoinen (4175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!