Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 56

Nekem is minden megcsinál kajára.....kivéve ha nem.

Ha nagyon izgatott, akkor egy fél csirkét is lóbálhatok előtte...gyakorlatilag kiköpi a kaját.....

Előzmény: Alkapánó (38)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 55

Chipje van :) útlevele nincs :)

 

Irány Erdély! :D

Előzmény: Alkapánó (35)
Alkapánó Creative Commons License 2012.10.02 0 0 54

Beni imád a vízbe menni.

Nem tudom, a nyakörv és a hatása ezt hogyan bírná.

Előzmény: kalika000 (53)
kalika000 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 53

Nálunk a kiltix nyakörv vált be, de mindenkinek más jön be, ez a kutya és területfüggő is. Kirándulás előtt még le szoktam őket fújni neostomosannal.

Előzmény: Alkapánó (51)
kalika000 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 52

Hát, vízzel teli sokkal szebben néz ki:(

Előzmény: Alkapánó (50)
Alkapánó Creative Commons License 2012.10.02 0 0 51

Mi használtok bolha, kullancs ellen?

Alkapánó Creative Commons License 2012.10.01 0 0 50

Az a Lesi tó és a Jád patak völgye, csak a szárasság őket is megviselte.

 

http://www.welcometoromania.ro/E60_Oradea_Cluj/E60_Oradea_Cluj_Lacul_Lesu_m.htm

Előzmény: kalika000 (48)
Alkapánó Creative Commons License 2012.10.01 0 0 49

El is fáradt a végére. Ma nem is igényelte a sétát:)

Nekem is elég volt:) Többet is mentünk, mint ahogy terveztem. Meg hát a 20 kilós zsák...

Előzmény: kalika000 (47)
kalika000 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 48

Szép hely:)

Az ott egy félig kiszáradt folyó?:O

Előzmény: Alkapánó (46)
kalika000 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 47

Jó lehetett:) Nálunk eddig a maximum egy nap alatt 25 km volt, egymás után kétszer még szerintem sose mentünk...

Előzmény: Alkapánó (44)
Alkapánó Creative Commons License 2012.10.01 0 0 46

Indulásra felkészülni:

 

 

A Királyerdőben:

 

 

 

A Bulz-kőnél:

 

 

 

 

Keressünk táborhelyet:

 

 

Megtaláltuk. Az Acre-polje és a Nyerskő-barlang:

 

 

 

A helyi flóra és fauna:

 

 

 

 

 

szenobia Creative Commons License 2012.10.01 0 0 45
De jó ,ilyen hosszú túrát még nem csináltam kutyákkal... A képekre kíváncsi vagyok ;)
Előzmény: Alkapánó (44)
Alkapánó Creative Commons License 2012.10.01 0 0 44

A hétvégi túránk jól sikerült. Két nap alatt 42 km-t gyalogoltunk.  
Beni is élvezte, bár a végére ő is elfáradt. Csordákkal, gulyákkal... pásztorkutyákkal találkoztunk, de afférunk nem volt.
Hozok majd fotókat.

kalika000 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 43

Nekem is van egy csíkszeredai kutyás ismerősöm, ők sokat kirándulnak a kutyákkal a környéken, de még sose találkoztak se medvével, se farkassal, inkább kóbor kutyákkal...

Előzmény: Alkapánó (39)
Alkapánó Creative Commons License 2012.09.28 0 0 42

Igen, a szervezés fontos. Főleg, hogy jó előre be lehessen tervezni.

 

Meg hát, hogy igény vajon van-e rá?

Előzmény: szenobia (41)
szenobia Creative Commons License 2012.09.28 0 0 41

Igen!!! :) 

Az tényleg jó lenne:) Október-novenber tájékán gyönyörűek az erdők! Színesek,jó illatuak :) Annyiban én társfüggő vagyok,hogy nincs jogsim,így a párocskámra vagyok hagyatkozva,ami nem gond,csak ő néha külföldön tartózkodik. De ez is szervezés kérdése :)

Előzmény: Alkapánó (40)
Alkapánó Creative Commons License 2012.09.27 0 0 40

Szerintem évente 1-2 alkalommal simán össze lehetne hozni egy-egy hétvégés közös túrát.

 

Idehaza vagy valamelyik közeli külföldi tájékon...

 

Nem lenne bonyolult megszervezni.

 

Sok olyan szálláshely van, ahol sátrazni is lehet és pl. bungalló is van.

 

Én szeretem a Balatonfelvidéket, az Északi-középhegységet...is.:))

 

 

 

 

 

Előzmény: szenobia (36)
Alkapánó Creative Commons License 2012.09.27 0 0 39

Hát igen. Székelyföld és a Keleti Kárpátok jóval veszélyesebb farkas és medve szempontjából is.

 

Bár az egyik csíkszeredai cimborám azt mondta, jobban fél az esztenák kutyáitól, mint a medvétől.

 

 

Előzmény: Törölt nick (37)
Alkapánó Creative Commons License 2012.09.27 0 0 38

Őzeket Beni is kergetett, de 1-2 perc múlva mindig jött vissza.

 

Ma kipróbáltuk a Kalika000 által javasolt kajás sétát.

80%-ban be is vált. A végén már csak minden 2-nál kapott falatot.

Akkor nem jött, ha nem is figyelt rám, ha volt valami izgató számára.

Előzmény: szenobia (36)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 37

PArajdon. Ezeken a kutyákon kívül 1 év alatt 3 másikat is elvesztett a szomszédasszony, aki egyedül él a falu szélén. 

 Itt még ifjan a Kis Küküllővel ismerkedve.

Előzmény: Alkapánó (30)
szenobia Creative Commons License 2012.09.27 0 0 36

A csudában,hogy mindenki hogy egymásra talált :P Mármint egymás közelére :D  Menyusanya sem a mi közelünkben lakik.. No de majd csak jön erre valaki,és jelentkezik hogy a Bakonyban szeretne túrázni ;) Sétálni mi is nyakörvel-Szotyinál hámmal- szoktunk sétálni,a póráz csak a nyakmban van,ha kell,legyen. Ha az úton kell át menni,akkor addig megfogom őket,vagy ha más kutyásokkal futunk össze,és nem kultiválják enyém kutyákat,olyankor szoktam elővenni. De egyébként szabadon rohangálnak elöttem. Szotyi nálunk a "vadászkutya". Ő már el futott őz után is,de vissza jött,igaz az volt a kettőböl az egyik alkalom ,mikor nem hozzám jött vissza,hanem haza :/ 

Szóval van még mire gyúrnunk nekünk is,bár ez kb 4 hónapja történt,és azóta egyfolytában a behívást gyakoroljuk séta közben ;)

Alkapánó Creative Commons License 2012.09.27 0 0 35

Nosza!

Januártól úgyis kötelező lesz a chip.

Ti legalább hegyek közelében laktok:)

 

A behívásos gond, mint nálunk...

 

Erdély közeli hegyes részein (Erdélyi-szigethegység: Királyerdő, Béli-, Zarándi-, Bihari-hegység, Vigyázó) hál'istennek nincs vadgazdálkodás. Inkább csak legelésző háziállatokkal találkozni.

Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 34

De jó lenne egy erdélyi túra!

 

Már csak egy útlevél kell :D

Meg kicsit rá kell gyúrni a behívásra....mert igaz az enyém is border collie, de sűrűn képzeli magát vadászkutyának....annyit már elértem, hogyha felszáll a lila köd (kb. öt másodperc) akkor már visszajön.....

Alkapánó Creative Commons License 2012.09.27 0 0 33

Értem.

Valóban, én egy átlagos Borderre-re gondoltam;)

Előzmény: kalika000 (32)
kalika000 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 32

Hát igen, a várból nem sok maradt... de szép környék, elmászkáltunk ott fönt pár órát.

Nem tudom mennyi bordert láttál már, de az enyémeknek feleakkora szőre sincs, mint egy mai átlag bordernek:) Sőt, a kisebbik keverék, az ő szőre nagyon más:)

Előzmény: Alkapánó (31)
Alkapánó Creative Commons License 2012.09.26 0 0 31

Ismerős a panoráma:)

Sajnos a vár már csak a rom romja.

Kb. 30-35 évvel ezelőtt régészek is dolgoztak a Vártetőn, de aztán elsikkadt a dolog. A gerinc északi végén volt állítólag Őrs úr vára.

 

 

Az új Furminator DeLuxe-ban már van direkt hosszú szőrűre való. Egy ismerősömnek a sima régi nem vált be a Collie-jára.

Előzmény: kalika000 (28)
Alkapánó Creative Commons License 2012.09.26 0 0 30

Hol volt a farkastámadás?

Előzmény: Törölt nick (27)
kalika000 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 29

Köszi, de már évek óta használjuk:) Mostanában már kocsibaszállás előtt mindig megkopasztom őket, így minimális a szálló szőr:)

Előzmény: Alkapánó (25)
kalika000 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 28

Mi a Latorvárnál voltunk tavaly

Kácsot meg a környékét nyáron bejártuk, laknak ott barátaink, sokat túráztunk arra.:)

Bükkzsérc, Cserépfalu környéke meg a kedvence helyünk, közel is van, körbe mindenhol erdő és látnivaló, az Ódorvártól meg gyönyörű a kilátás.:)))

 

Előzmény: Alkapánó (24)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27

A mi kutyánk Erdélyben szokott túrázni. Jobb szeretem, ha vele megy a férjem, mint egyedül - én nem nagyon tudok hosszabb utakra menni. Csomagtartóban utazik (kombi), a csomagok pedig a hátsó ülésen, mert betölti. Utál autózni, de ott lenni nagyon szeret. Már ismeri a helyeket, ahol meg szoktunk állni pihenni, inni.

Nyakörv van rajta, póráz nincs. Időnként elrohan messzire valami csábító szagra, meg bóklászik mindenfelé, de hívásra visszajön. Lelkesen kergeti az őzeket, reméljük nem bukkan egyszer egy medvére. Sajnos a birkanyájakkal gond van, azt képzeli, hogy a birkák is kerhgetni valók, mint az őzek. Az esztenakutyáktól nem fél, elég tekintélyes a mérete.

Tavaly sajnos egy tüzelő szuka elcsábította, és rájött a csavargás ízére. Az afférnak lett következménye is, már voltak jelentkezők a kiskutyákra, de a szukát a kölykökkel együtt a közelben garázdálkodó farkasok elpusztították.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!