Keresés

Részletes keresés

gabibacsi74 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 125

Sziasztok!

4 hónapja van egy telenoros  OT 995 telefonom /garanciális/.

Semmi bajom vele, szépen működik.

A munkámból adódóan a csengő hangszórója telement vasporral. 

Szervízbe nem mertem leadni, mert sok rosszat olvastam róluk és egy barátom is pórul járt velük. 

A készülék csavarjait megbontottam és egy műanyag lappal simán szétszedtem. A hangszórót kitisztítottam. Most nem torzít, csak egy kicsit halkabb mint volt.

Root-olt és ezt sem akarom visszacsinálni a szervíz kedvéért és nem várnék rá heteket.

Szeretnék venni egy új hangszórót ,de sehol nem kapok, a google-t is hiába böngészem.

Azt kérném, ha valaki ismer olyan helyet ahol kapható, kérem jelezze.

Köszönettel: Gábor

berobbantam Creative Commons License 2013.04.23 0 0 124

Sziasztok.

Nos van nekem is egy ot 995-öm.Sikerült egyéni sms hangokat varázsolnom rá.A megfelelő mappába másoltam a kiválasztott hangfájlokat,és így beadta az értesítési hang listánál.Működött is kb 1 hónapig a dolog,de egyszer csak meggárgyult.Egyszerűen lett egy sms hangom,vagyis értesítési hang ami nem is szerepel a listában.Hiába állítok be akármilyen hangot az értesítési hang mindíg ez marad.Az összes többi hang csengőhangok ébresztés rendben.A beállításoknál már mindent próbáltam,de semmi nem segít.Valaki esetleg nem tud megoldást erre a problémára?

Jroux1 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 123

Nono! Közben megtaláltam!

Előzmény: Alfika (122)
Alfika Creative Commons License 2013.04.12 0 0 122

Sehol...

Előzmény: Jroux1 (121)
Jroux1 Creative Commons License 2013.04.12 0 0 121

Hol lehet találni pdf-ben magyar nyelvű használatit? Nekem ALCATEL 997D-hez kellene, ugyani csak német nyelvű van.

Üdv.: Jroux

Előzmény: lipstick5 (114)
Alfika Creative Commons License 2013.03.26 0 0 120

Első pöttyre a válasz alcatel... Valószínűleg gyenge a teló... A 4-es android lehet sok neki... Vagy esetleg túlsok a futó program...

 

Második pöttyre ne asztali pc próbálkozz, hanem telefonon...

 

Harmadik pöttyre ez launcher függő... Ha hollo-d van, (vagy nem tudod mid van), próbálj valamelyik képernyőn 2 ikont egymásra tenni... Hollo-nál ekkor jön létre a "mappa". A menüben nem tudsz ilyet csinálni...

 

Negyedik pötty "gyári" romnál felejtős...

Előzmény: sanpetaa (119)
sanpetaa Creative Commons License 2013.03.26 0 0 119

 

Sziasztok! Pár napja birtoklok egy Alcatel OT-995 Ultra (White) mobiltelefont. Először meglehetősen vegyes érzelmek keringtek bennem, h Alcatel. Nem sok jól hallottam róla, de azthiszem már megbékéltünk egymással. Helyén- közzel :-) A legfrusseb 4.0.4 es szoftwer van rajta, T-mobilos.


Szóval akad pár dolog ami nem tudom miért van. Nem tudok rájönni, hiába nyomogatom napok óta megállás nélkül.


  • Ha fülhallgatót használok, a telefonban állandóan hallok valami kattogást, pattogást, állandó zajt. Ez zenéknél nagyon- nagyon zavaró hogy nem múlóan adja ki a hangot. Mi okozhatja? A fülhallgató nem hibás- Panasonic. Azeredetivel is ezt csinálja, sőt egy 3. típussal is. Próbáltam letölteni a Winampot, illetve más zenelejátszót is, de azokkal  is ugyan ez történt, Illetve a gyári lejátszóból szokása csak úgy, kilépkedni. Miért lehet ez?

 

  •  Ez a kérdésem nem is annyira fontos, csak érdeklődnék hogy van egy nagyon jó kis játék. Hungry Shark. A megfelelő verzióját nem tudom letölteni, amikor interneten keresztül próbálkoztam (mármint asztali PC), akkor kiírta h az ön telefonja nem kompatibilis ezzel a programmal. Ez miért lehet?

 

  • Hogy hogy tudok egyszerű mappát csinálni a menüben, pl összeszedni a játékokat?

 

  • Illetve, hogy nem ismertek valami progit, ami alkalmassá teszi, hogy lezárt billentyűnél, pl a hangerő gombokra is feloljon, vagy akármi másra, ne csak a felső gombra. Főképernyőt tartalmaz, hogy lehetne ezt leredukálni csak 1-2 szükségesre. Olvastam, már mások is érdeklődtek e miatt.. De beállításokban sem találtam sajnos semmit. Pontos leírást nem tudtok adni?:S

    A válaszotokat előre is köszönöm, bár már elég régen nem volt poszt itt sajnos. :-(

 

 

 

 

 

sanpetaa Creative Commons License 2013.03.26 0 0 118

Közben még írok, ha valami nem tudok, remélem tudtok segíteni. pl.

  1. hogy hogy tudok egyszerű mappát csinálni a menüben, pl összeszedni a játékokat?
  2. Illetve, hogy nem ismertek valami progit, ami alkalmassá teszi, hogy lezárt billentyűnél, pl a hangerő gombokra is feloljon, vagy akármi másra, ne csak a felső gombra.

 

Előzmény: sanpetaa (117)
sanpetaa Creative Commons License 2013.03.26 0 0 117

Sziasztok! Pár napja birtoklok egy Alcatel OT-995 Ultra (White) mobiltelefont. Először meglehetősen vegyes érzelmek keringtek bennem, h Alcatel. Nem sok jól hallottam róla, de azthiszem már megbékéltünk egymással. Helyén- közzel :-) A legfrusseb 4.0.4 es szoftwer van rajta, T-mobilos.

Szóval akad pár dolog ami nem tudom miért van. Nem tudok rájönni, hiába nyomogatom napok óta megállás nélkül.

  1. Ugye, 5 főképernyőt tartalmaz, hogy lehetne ezt leredukálni csak 1-2 szükségesre. Olvastam, már mások is érdeklődtek e miatt.. De beállításokban sem találtam sajnos semmit. Pontos leírást nem tudtok adni?:S

    2.  Ha fülhallgatót használok, a telefonban állandóan hallok valami kattogást, pattogást, állandó zajt. Ez zenéknél nagyon- nagyon zavaró hogy nem múlóan adja ki a hangot. Mi okozhatja? A fülhallgató nem hibás- Panasonic. Az eredetivel is ezt csinálja, sőt egy 3. típussal is. Próbáltam letölteni a Winapmot, de azzal is ugyan ez történt, Illetve a gyári lejátszóból szokása csak úgy, kilépkedni. Miért lehet ez?

    3.  Ez az utolsó kérdésem nem is annyira fontos, csak érdeklődnék hogy van egy nagyon jó kis játék. Hungry Shark. A megfelelő verzióját nem tudom letölteni, amikor interneten keresztül próbálkoztam (mármint asztali PC), akkor kiírta h az ön telefonja nem kompatibilis ezzel a programmal. Ez miért lehet?

    Egyenlőre több gondom nincs a készülékkel, tetszik. Bár kétség kívül fotózhatna szebben, jobbat!:) Üdv.!

 

 

 

Alfika Creative Commons License 2013.02.24 0 0 115

A fórumarra való igen, de nem ilyen alapvető kérdésekre... Remélem azért a vécére egyedül is ki tudsz menni... Vagy már arra is találtál egy fórumot? :)

 

Nehéz lehet így boldogulni az életben, gondolom az önállótlanság teljes hiánya nagyon meg tudja nehezíteni az életet...

 

Annyira visszataszító, amikor valaki arra is lusta hogy megismerje az saját dolgait, látom te is ilyen "készpicsa melegmálé" típus vagy...

 

Azért ilyen mentalitással komolyabb dolgokba nekezdj bele, csak ha va fórum a kezed ügyében... Ehh...

Előzmény: lipstick5 (114)
lipstick5 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 114

Kaptam egy 20 oldalas használatit, ami ezek közül semmit nem ír. A rendes használatit leszedtem pdf-be, de abból sem lettem okosabb. Magát az androidot nem ismerem, és aki írta a használatit, az egyértelműnek veszi, hogy az androidot mindenki ismeri. 

 

Azt hittem, ez a fórum arra van, hogy segítséget kérjen az, akinek kérdése van. De köszönöm a kedves válaszod, csak az okoskodás nem kellett volna. 

Előzmény: Alfika (113)
Alfika Creative Commons License 2013.02.24 0 0 113

Mi lenne, ha kicsit ismerkednél a telefonoddal, elolvasnád a kezelésit amit hozzá kaptál. Miért nem mindjárt azt kérdezed, hogy kell bekapcsolni...

 

A menüben lévő ikonok, és az alsó sor ikonjainak a megjelenítéséért, valamint a háttér, és a kezdőképernyők számáért a launcher a felelős. Az ő beállításaiban keresd a megoldást. Egyébként a menübenlévő ikonok tetszőleges elrendezése azt hiszem nem megvalósítható, maximum azt a választható opció hogy időrendben, vagy abc sorrendben legyenek...

 

Az alsó sorban lévő ikonok egyszerúen kihúzhatók az alsó sorból, az adott ikon hosszanti nyomásával... Ugyanígy a menüből akármelyik ikon berakható a hosszati nyomással és behúzással...

 

A háttérkép alapértelmezetten nem állíthaó be úgy hogy csak egy oldalon legyen bár van launcher ami engedi. Ha a te launchered tudja, akkor a beállításaiban megtalálod...

 

A hangbeállítsokban beállíthatód az értesítési hangot, ezen kívül minden alkalmazásban, magában az alkalmazásban külön állíthatsz be értesítési hangot (gmail-facebook, stb...)

 

Remélem sikerült megválaszolnom a kérdéseid...

Előzmény: lipstick5 (112)
lipstick5 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 112

Sziasztok!

 

Pár napja vettem egy Telenor One Touch S (ot-995) telefont a Telenorba. ICS van rajta. Kezdő androidos vagyok, szükségem lenne egy kis segítségre. :)

 

A háttérképet hogyan tudom beállítani, hogy ne 5 oldalon legyen, hanem 1-2 oldalon? 

 

Hogyan tudom a menüben lévő ikonokat átrendezni? 

 

Hogyan lehet külön sms hangot beállítani, hogy ne minden értesítésnél ugyanaz a hang szóljon?

 

Leszedtem a GO Launchert, ami ezek közül egy csomó problémát orvosolt, de azt nem tudom, hogy az alsó alap ikonokat (home, telefon, üzenetek stb.) hogyan lehet kicserélni másik ikonra? 

 

Köszönöm szépen a figyelmet, és segítséget. 

 

Üdv, F

 

johannes. Creative Commons License 2013.02.23 0 0 111

hálás köszönet.sikerült!!!

Előzmény: Alfika (110)
Alfika Creative Commons License 2013.02.23 0 0 110

Visszaolvastam, de nem írtál eddig típust... Ha 320x480-as a kijelződ, akkor ugyanaz kell neked, amit én is használok... :)

 

Ezt rakd fel, telepítés ugyanaz, igo mappa memóriakártyára felmásol, az apk pedig telepít...

 

http://filefeltolto.hu/letoltes/9436d443e8490623/320x480.zip

Előzmény: johannes. (107)
Amphenol Creative Commons License 2013.02.23 0 0 109

Huh rosszul fogalmaztam ... ahogy írtam abból arra lehet következtetni , hogy 2 hétig jó , aztán reset utána 2 hétig megint jó ....

 

  Nem , nem     ....   szóval az első két hétben még nem vettem észre a gondot ... akkor még ismerkedtem csak a telóval ....

 

  A gond : ahogy bármilyen gps kezelő prg elindul , elkezd villogni a gps a feső sorban ... viszonylag hamar , 10-20 sec alatt

megtalálja a jelet , a képernyőre kiírja a pozíciót ... a gps jelzése meg eltűnik a felső sorból....  utána oda mozogsz ahova akarsz

semmi reakció ..... 

 

  Program ki , program be  ( bármilyen GPS program )  .... újra ugyanez ....

 

  A telón lévő "gyári" térkép is .....

 

  Igen van adatkapcsolat , van wifi , van szabad ég ...

 

  Meg van a kezemben másik teló amin ugyanez tökéletes ...

 

 

 

 

Amphenol Creative Commons License 2013.02.23 0 0 108

Sziasztok !

 

  Itt is megkérdezem van valaki akinek Alcatel , vagy Telenor szervíz felé van kapcsolata ?

 

  Azt szeretném kérdezni , hogy a 995  GPS problémájáról "hivatalosan" tudnak-e , illetve tudnak-e segíteni ?

 

  Vagy úgy járok mint pár ember simán hülyének néznek és elmagyarázzák , hogy álljak szabad ég alá stb...

      Ebből nem kérek , munkámban is használok GPS-t , tudom mi az

 

  ( Utána olvastam : a gondom nem egyedi :   a 995 ICS verziójában a GPS egy idő ( nálam 2 hét )  után

     önálló életet él , ha poziciót talál kikapcsol ....  ilyenkor a program újbóli indítása segít csak )

 

    Állítólag az IGO müxik rajt , de nekem nem az kell , hanem egy más telefonokon tutira müködő pozició érzékelő , és

    továbbító program ....( aprsdroid )  ...  a méreg az , hogy emiatt vettem andriodos telefont .....

 

 

johannes. Creative Commons License 2013.02.22 0 0 107

Lehet az a gond, hogy nem olvastál vissza és én meg nem tájékozattalak,hogy ez egy 985...bocsi ha ez a gond.

johannes. Creative Commons License 2013.02.22 0 0 106

köszi de: User interface resolution(320x455 is not dupported or compatible skin can not be found,exiting application..................ezt írja

 

ilyenem van: http://www.telefonguru.hu/keszulekek/keszulek-guru_Telenor_One_Touch_C.asp

Előzmény: Alfika (105)
Alfika Creative Commons License 2013.02.22 0 0 105

Aham... Már látommilehet a gond... Dobd ki az egész cuccot, ez a te verziód:

 

http://filefeltolto.hu/letoltes/ac46e07277bc0d29/alcatelot995_ujra.zip

Előzmény: johannes. (102)
Alfika Creative Commons License 2013.02.22 0 0 104

Illetve 480x800-as... :)

Alfika Creative Commons License 2013.02.22 0 0 103

995-öd van? 400x800-as... Nem?

Előzmény: johannes. (102)
johannes. Creative Commons License 2013.02.22 0 0 102

köszi,minden sikerült csak nem indítja el mert nem megfelelelő a képernyő méret  :-(

Előzmény: Alfika (101)
Alfika Creative Commons License 2013.02.20 0 0 101

Le lehet tölteni. Csak ne telefonnal akard letölteni.

Amikor letöltöd, és kicsomagolod, kapsz egy igo mappát, ebben van a térkép, a poi-k,és a 3d-s épületek... Ezt csak simán fel kell másolni a kártyára. Aztán van ott egy apk fájl is, azt meg csak simán telepíteni kell a telefonra.

Előzmény: johannes. (99)
johannes. Creative Commons License 2013.02.19 0 0 100

nem tudom letölteni vagy nem lehet

Előzmény: Alfika (97)
johannes. Creative Commons License 2013.02.19 0 0 99

Je de most jut eszembe,erre a telóra azt sem tudom feltenni mert mindent le kell nulláznom rajt hogy felfélrjen,vagy te hogy oldottad meg? egyből a kártyára tetted és arra telepít?

Előzmény: Alfika (97)
johannes. Creative Commons License 2013.02.19 0 0 98

Mert nem tudtam beszerezni csak olyat ami nagy méretű de kipróbálom ezt,köszi

Előzmény: Alfika (96)
Alfika Creative Commons License 2013.02.17 0 0 97

Ha esetleg kipróbálnád az IGO-t...

 

http://filefeltolto.hu/letoltes/ec5a54b10efdf3e3/alcatelot995.zip

 

(107mb) magyarország térkép, és az igo apk 400x800-as felbontásra.

Előzmény: johannes. (95)
Alfika Creative Commons License 2013.02.17 0 0 96

Az IGO miért nem jó?

Előzmény: johannes. (95)
johannes. Creative Commons License 2013.02.17 0 0 95

Azóta találtam GPS-t, ingyenes és tényleg offline : NAVIGATOR.

Ezért végül nem kellett ki rootolni,nem egy IGO de az országban megteszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!