Keresés

Részletes keresés

seleni Creative Commons License 2014.09.14 0 0 940

Itt küldöm az adatokat:

 

Filename - IMGP0228.DNG

ImageWidth - 160

ImageLength - 120

BitsPerSample - 8 8 8

Compression - 1 (None)

PhotometricInterpretation - 2

Make - PENTAX

Model - PENTAX K-30

StripOffset - 104480

Orientation - Top left

SamplesPerPixel - 3

RowsPerStrip - 120

StripByteCount - 57600

XResolution - 300

YResolution - 300

PlanarConfiguration - 1

ResolutionUnit - Inch

Software - K-30 Ver 1.00

DateTime - 2014:09:14 15:20:04

Artist - </p>

Copyright - </p>

ExifOffset - 104122

ExposureTime - 1/200 seconds

FNumber - 5.60

ExposureProgram - Manual control

ISOSpeedRatings - 100

DateTimeOriginal - 2014:09:14 15:20:04

DateTimeDigitized - 2014:09:14 15:20:04

ExposureBiasValue - -0.30

MeteringMode - Center weighted average

Flash - Flash not fired, compulsory flash mode

FocalLength - 55.00 mm

SensingMethod - One-chip color area sensor

CustomRendered - Normal process

ExposureMode - Manual

White Balance - Auto

FocalLengthIn35mmFilm - 82 mm

SceneCaptureType - Standard

Contrast - Hard

Saturation - Normal

Sharpness - Hard

SubjectDistanceRange - Macro

 

:) Nem a háttér életlenségét értem. :) Szándékosan kívántam kiemelni a pillangót a háttérből.

A pillangó és a virág az, ami "párás" a képen, de igaz, ezt inkább az eredeti méretnél látom. Sajnos ide az eredeti méretet nem tudom feltölteni, de elküldeném e-mailben, amennyiben megengeded, hogy lásd mire is gondolok. :)

Előzmény: Szabolcsi Mihály (939)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2014.09.14 0 0 939

Ekkorában nem tűnik rossznak, de az exif adat nem tartalmazza se az alkalmazott rekeszt, se a zársebességet, se a gyújtótávolságot. A lepke - asszem - éles.

Ha a homályosság alatt a háttér életlenségét érted, az a nagyobb érzékelő és tágabb blende miatt van, és szvsz fontos képalkotási tényező. (A főtéma kiemelése élességgel az életlen háttérből:)

Ha a háttér élessége fontos, akkor szűkebb blendét kell állítani - bár én még sohase mentem 11 alá...

A kalibrációt, ha nem vagy jártas a dologban, nagyon nem javaslom; szakemberre kell bízni.

Nemigen hiszem, hogy szükség van rá; nekem egyetlen kivétellel minden lencsém úgy jó, ahogy megvettem.

További jó gyakorlást!

Előzmény: seleni (938)
seleni Creative Commons License 2014.09.14 0 0 938

Üdv Mihály!

Amennyire tudtam utána néztem a tükrös gépeknek, spórolgatás után ebben az árkategóriában emellett a Pentax mellett döntöttem a Nikont és Canont elhagyva. Szinte mindenhol azt olvastam róla, hogy igen jó a képminősége stb stb. Úgy éreztem, hogy ő kell nekem és nagyon örülök is neki. Az is elképzelhető, hogy beállítási problémák vannak, mert nekem ez az egész teljesen új.

 

Csatolok egy képet, remélem ez valamennyit segít a probléma felderítésében.

 

Köszönöm!

 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (935)
seleni Creative Commons License 2014.09.14 0 0 937

Szia!

Igen, teljesen új gép.

Próbáltam kézi és auto állítást is, vegyesen volt jó is, de olyan is, mintha párás lenne a kép.

Előzmény: Jerega (934)
seleni Creative Commons License 2014.09.14 0 0 936

Szia!

A dioptriát beállítottam, azzal minden ok, de mikor a keresőbe nézek és főként mikor zoomolok, akkor tapasztalom hogy olyan mintha valamiféle szűrőn néznék keresztül.

Igen, próbálgatom folyamatosan a gépet és láttam hogy lehet finomhangolást is végezni rajta, de még ezt nem ejtettem meg...

 

Előzmény: Sjanek (933)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2014.09.14 0 0 935

Szevasz!

 

Javasolnám, tölts fel egy szerkesztetlen képet, amelyből az exif adatok nincsenek kitörölve, abból hamarabb meg tudjuk állapítani, mi a probléma. (nekem homályos a "homályos" szó jelentése fotón:)

A K-30 -hoz gratulálok, jó gép az, nekem is olyan van.

Szép fényeket kívánok hozzá!

Előzmény: seleni (932)
Jerega Creative Commons License 2014.09.14 0 0 934
Szervusz.

Újonnan vetted a gépet?
Ha igen,akkor a keresőbe nézve nem szabadna,hogy homalyos kép fogadjon,gondolván itt a mattüveg,tükör tisztaságára.Nem tudom a Panasonic milyen volt,de a K30-nak kifejezetten világos és jó keresője van.
Próbáltál automata és kézi módokat is?
Előzmény: seleni (932)
Sjanek Creative Commons License 2014.09.14 0 0 933

Szia! 

A keresőn tudod állítani a dioptriát, a fókuszprobléma megállapításához egy jobb minőségű tesztelt objektív kellene.

Javaslom keress egy márkatársat a közeledben, hátha ő tud segíteni. Addig próbálgasd a gépet, és nyálazd át a használatit is a fókuszhangolással kapcsolatban.

Előzmény: seleni (932)
seleni Creative Commons License 2014.09.14 0 0 932

Sziasztok!

 

Kérlek segítsetek.

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a napokban vettem egy K-30-as gépet, kísérletezgetek vele és azt tapasztaltam, hogy a fotók nagy többsége homályos. Gyanakszom fókuszproblémára is. Némelyik képnek olyan a hatása, mintha maszatos vagy párás lenne a lencse. A keresőbe belenézve is azt látom, mintha maga a kereső is kicsit homályos lenne. Teljesen amatőr vagyok, most váltottam tükörreflexesre, eddig egy Panasonic Lumix Fz-38-asom volt, így egyáltalán nem tudom megítélni, hogy egy tükrös hogyan is viselkedik "egészséges állapotában".

Köszönöm a segítséget.

kgyd Creative Commons License 2014.09.10 0 0 931

Hátránya, hogy csak kerek perc lehet az exponálási idő, mert az ébresztőket csak perc pontossággal lehet beállítani. Tehát tudsz 1 perces, 2 perces, stb. exponálási időt használni, de nem tudsz 1 perc 15 másodpercest. Gondolom, ezt a csillagok nem bánják. 

Előzmény: kgyd (930)
kgyd Creative Commons License 2014.09.10 0 0 930

Erre tudok egy infrás megoldást, ha kétségbeesésedben nem bánod, hogy egy kicsit bütykölni kell. 

 

1. Kell készíteni egy nagyon egyszerű áramkört, ami 2 db infradiódából, egy ellenállásból és egy sztereó jackdugóból áll. Szívesen elküldöm, a kapcsolási rajzot, vagy akár az áramkört, amit magamnak csináltam, de nem használom. Az alkatrészek minden elektronikai alkatrészboltban kaphatók, beszerzési áruk mintegy 200 Ft. Persze kell tudni forrasztani az áramkör összeállításához. 

 

2. Kell hozzá egy WAV fájl (a WAV egy hangfájl formátum, mint a JPG). Ezt megszerkesztettem és el tudom küldeni. 

 

Előkészület: a WAV fájlt feltöltjük a mobilra, a jackdugót bedugjuk a mobilba. A vázat infrakioldásra és természetesen B-re állítjuk. A mobilon két ébresztőórát fogunk használni: az egyik elindítja az exponálást, a másik leállítja. Mindkét ébresztőórához beállítjuk dallamnak a WAV fájlt. 

 

Az infradiódákat a vázon levő, pirosan villogó érzékelő közelébe tesszük (nekem csak mintegy 20 cm távolságig működött a K-x-en, ez az oka, hogy nem használtam). Ez könnyen megoldható, ha az állványra ráerősítjük egy merev dróttal. A telefont nem kell odatenni a váz közelébe, csak a diódákat. Ezek után az egyik ébresztőt beállítod arra az időre, amikor indítani szeretnéd az exponálást, a másikat pedig arra az időre, amikor le akarod állítani. És kész is. 

Előzmény: PongiFLY (929)
PongiFLY Creative Commons License 2014.09.08 0 0 929

Sziasztok !

 

Androidos telóra keresek olyan alkalmazást amivel vezetékesen tudom vezérli a DSLR-t.

Kábelek meg vannak PC-s verziót találtam, de csak 30sec tud max az meg asztrofotózni kevés...

Appstorban nem találtam egyet se ami vinné...

 

Előre is köszönöm!

gabor01 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 928

Van ilyen is.

Előzmény: Jerega (927)
Jerega Creative Commons License 2014.08.19 0 0 927
Nekem az akksi érintkezőit kell néha pucolni;pár hónap alatt úgy el tud színeződni...
Először azt hittem,hogy elromlott a töltő,aztán megdörzsöltem valami durvább textiliával,s lőn kontakt!
Előzmény: gabor01 (926)
gabor01 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 926

Azért érdemes az összes érintkezőt kontakt folyadékkal átdörzsölni :-)

Az eredetinek aranyozott érintkezői vannak, itt csak krómozottak.

Előzmény: Peti--- (925)
Peti--- Creative Commons License 2014.08.18 0 0 925

Úgy látom már nem teljesen aktuális, csak megerősítésnek írom, hogy nekem is utángyártott van. Egy műanyag darabon, meg pár csatlakozón nem nagyon lehet elrontani semmit.

Előzmény: Ádám H. (924)
Ádám H. Creative Commons License 2014.08.18 0 0 924

Köszönöm mindkettőtöknek! Meg is rendeltem egy utángyártottat! :)

Jerega Creative Commons License 2014.08.18 0 0 923
Szervusz!
Én is Hongkongból rendeltem utángyártottat,tökéletesen működik.
Igazából szerintem nem sok különbség lehet,lényegében csak jól kell érintkeznie.
Előzmény: Ádám H. (921)
kgyd Creative Commons License 2014.08.18 0 0 922

Nekem van egy olcsó utángyártott AA-adapterem, beletettem a még a K-x-hez kapott 4 db lítiumos fotóelemet (ezek nagyon könnyűk) és ez a tartalék áramforrásom. Ritkán volt rá szükség, mert az akkut használom, de akkor tökéletesen működött. 

Előzmény: Ádám H. (921)
Ádám H. Creative Commons License 2014.08.18 0 0 921

Köszi!

 

És ti a gyári D-BH109-es holdert használjátok, vagy utángyártottat? Mert árban jelentős különbségek vannak, és az árkülönbözetet inkább ezekre az akksikra költeném - ha megbízhatóak az utángyártott holderek is.

Előzmény: Peti--- (920)
Peti--- Creative Commons License 2014.08.17 0 0 920

Erősen ajánlott AA akkutartót beszerezni. Fehér Eneloop akkuval a gép dupla annyi expora képes, mint a gyári akkuval. Nekem K-r, kollégámnak K-30-on van pozitív tapasztalata ezzel kapcsolatban.

Előzmény: Ádám H. (919)
Ádám H. Creative Commons License 2014.08.17 0 0 919

Sziasztok!

 

Ajánlott olyan AA akksi tartót venni a géphez, amit például az ebay-en lehet kapni cca. 1000 Ft-ért? Vagy ti milyen plusz energiaforrást ajánlanátok?

 

Az utángyártott cuccok is ugyanannyira megbízhatóak, mint a gyári termékek?

 

Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)

CoolJazzFan Creative Commons License 2014.06.02 0 0 918

Szia,

 

Köszönöm a választ. Nekem is hol jobb, hol rosszabb. Megpróbálok majd néhány csavart meghúzni, hátha segít rajta.

Előzmény: Jerega (917)
Jerega Creative Commons License 2014.06.01 0 0 917
Szervusz.
Miután megvettem az enyémet,én is észrevettem,hogy(de csak egy picit,ha erősebben fogom)nyikorog.Én úgy gondoltam ez normális,nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget neki.
Már több mint egy éve megvan,azóta észre sem veszem.Most,hogy olvasom a hsz-od jutott eszembe a dolog már el is felejtettem.Az előbb kipróbáltam:megnyomkodtam,szorítgattam,most abszolút nem tapasztalom.
Bejáródott,elmúlt.
(?)
Előzmény: CoolJazzFan (915)
gabor01 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 916

Itt van valakinek ilyen gondja:

http://prohardver.hu/tema/nagy_pentax_dslr_topic/hsz_9622-9622.html

 

Erősen markoljátok, vagy mi történik?

Előzmény: CoolJazzFan (913)
CoolJazzFan Creative Commons License 2014.05.31 0 0 915

Magának a váznak a markolatáról van szó.

PentaxMan Creative Commons License 2014.05.31 0 0 914

K30 markolattal sem találkoztam... van ilyen?

Előzmény: CoolJazzFan (913)
CoolJazzFan Creative Commons License 2014.05.31 0 0 913

Sziasztok,

 

Az utóbbi időben a K30-am markolata kézbevéve nyekergő hangokat hallat. Ez 1-2 nap után el szokott múlni, de aztán újra előjön. A gari már sajnos lejárt. Találkozott már valaki ezzel a problémával?

kgyd Creative Commons License 2014.05.30 0 0 912

M-módban megnyomom az ISO-gombot, onnantól persze már tudom állítani az ISO-t a tárcsával. Szóval akkor ez az "automata" objektív nem nagy plusz a teljesen manuálishoz képest. Ami meg a Chinon 50/1.4-et illeti, 1.4-en számos baja van (nem meglepő módon), de 2-n már nagyon jól használható. Barátkozom majd vele. 

 

Köszönöm az eligazítást, nagyon frusztrált, hogy nem tudok fényképezni az új objektívemmel. 

Előzmény: Tab (911)
Tab Creative Commons License 2014.05.30 0 0 911

Nem tudom a K-30-nál működik-e az auto ISO az M-módban, ezt leszámítva jól látod. ISO gomb + tárcsa nem működik?

Előzmény: kgyd (910)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!