Keresés

Részletes keresés

PrivatElek Creative Commons License 2012.03.13 0 0 190

A spanyolok nem hergeltek az EU-t mint Orban,igy ne lepodj meg ha MO-on kicsit nagyobbat nyomnak.

Az előzmények ismeretében ezen tényleg nem lehet meglepődni. Nyilvánvalóan kettős mércével mérnek Brüsszelben, de ezen tényleg nem kell meglepődni! Ilyen az élet! 

Azon meg nem is érdemes gondolkozni, hogy vajh mennyi lehet a spanyol GDP 1%-a euró-ban, és hogyan aránylik a fél milliárd euróhoz, amit most felfüggesztettek? :)

 

 

Nem a spanyolok neveztek az EU bizottsagot illegitimnek.

Ezen lehet nyavalyogni, de tény: azokat a "kiszolgált és semmire sem alkalmas" embereket delegálják az EU-ba, akik otthon (értsd a tagállamokban otthon), már bebizonyították, hogy jobb ha távol vannak! Gyurcsány is így szabadult meg Kovácstól, és elnézve néhány "biztost",  nincs kétségem! :)

Előzmény: Potyli (189)
Potyli Creative Commons License 2012.03.13 0 0 189

A spanyolok nem hergeltek az EU-t mint Orban,igy ne lepodj meg ha MO-on kicsit nagyobbat nyomnak. Talan nem kellett volna kocerajozni meg hasonlok az elso ket evben akkor mashogy alltak volna a magyar ilyeniranyu keresekhez is. Nem a spanyolok neveztek az EU bizottsagot illegitimnek.

Előzmény: Törölt nick (188)
Potyli Creative Commons License 2012.03.13 0 0 187

ez gyavasag? Egyszeruen juniusra halasztottak a dontest.De teljesen mindegy akar dec 31-en is donthetnek,hiszen a jovo evi penzekrol van szo

Előzmény: Törölt nick (186)
Potyli Creative Commons License 2012.03.13 0 0 185

De miert lenne ez gyavasag?

Előzmény: Törölt nick (184)
Potyli Creative Commons License 2012.03.13 0 0 183

Semmifele veto nem volt ,szavazasra se kerult

Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 179

Biztos ám, hogy el tudnék ott éldegélni majd az öreg napjaimban - még nem is kizárt. Csinálnánk egy Görög magyar (vagy Magyar-Görög) monarchiát vagy úniót vagy társulást (kft?) ... Bort Mo-ról vennének, mert olyan vackot még nem ittam mint az ottani - egyszerűen borzalmas, nem csodálom, hogy az ókorban csak vizezve bírták meginni.

Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 178

Te írtad, idéztem.

 

Én azt írtam, hogy a termelő multik alig várják hogy a görögök versenyképes bérérét dolgozzanak az üzemeikben. Látod, a görögök nem akarják. Ők azt akarják, hogy adjanak nekik még pénzt. 

Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 177

"Összes nem termelő multival".

 

Ez szerinted pld. a Siemenst jelenti?

Előzmény: Törölt nick (175)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 176

Na meg ott éhen sem halsz. Kis szigeteken amúgy is csak a turizmusból lehet megélni.  Ismerek egy magyar nőt, görög a férje. A nő jár kaja után. Ha nem látom, nem hiszem el, kb. 1 óra termése egy csomó osztriga, pontosan tudja hová kell érte menni, egy nagy polip. Meg is van az ebéd és vacsora.

 

Mint a közértben. Odanyúl a nő, egy kő alá egy db. polip, ráadásul friss, hiszen él. Úszott kb. 80 métert, visszajött vagy hat osztrigával.

 

Van aki a közértben több időt szúr el és még fizet is érte.

 

A hőmérséklet pedig decemberben a leghidegebb időben 10 fok, de lehet, hogy 2 nap múlva már 25.

 

Ezeknek minek lealázni magukat?

Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 175

"A görögök helyében már simán kirugdostam volna az EU összes "tanácsadóját" az összes nem termelő multival."

 

Görögország és az ott élők szerencséjére nem minden görög ilyen hülye, a termelő multik meg alig várják hogy a görögök végre versenyképes bérért dolgozzanak. Addig sajnos csak a magas hozzáadott értékű munkák maradnak, arra meg a lakosság zöme kevéske, még ha igényei lennének is, a képességei már nincsenek meg hozzá.

Előzmény: Törölt nick (171)
Bayern73 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 173

na ugye.csak jó valamire ez az ejuuuuuuu:DDDD

Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 172

Azé, ha belegondolok mélyebben az is egy vívmány, hogy lehet szabadon választani: Mo-on BAZ megyében legyek-e munkanélküli, vagy Görögországban a tengerparton. És ugye ha már úgyis szar, akkor legalább legyen meleg. Nekem senki ne mondja, hogy ez bakfitty! :-))

Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 171

EU választások liberális módra. Itt ez a jelölt és vele a kölcsön, amit úgy sem tudtok visszafizetni, így 4 év múlva is én állítom a jelöltet. Nem hatot, hol éltek ti, demokráciában? Egyet. 

 

Különben mehettek vissza a kőkorszakba.

 

A görögök helyében már simán kirugdostam volna az EU összes "tanácsadóját" az összes nem termelő multival.

Előzmény: loding (146)
newnikk Creative Commons License 2012.02.10 0 0 169

Ja, meg a malaccal is játszani kell...:-)))

Előzmény: Törölt nick (168)
newnikk Creative Commons License 2012.02.10 0 0 167

Az Európai Unió eredetileg az USA gazdasági hatalmának kompenzálására létrehozott, hónaljszagú tömörülés. Tényleges funkciója máig ismeretlen. A dohányzás szankcionálásán kívül érdemi intézkedést nem sikerült felmutatnia. Vízfej a vízfejeken, kormány a kormányok felett. Léte kétségtelenül csökkenti az Európán belüli, nemzetek közti konfliktus lehetőségét, egyéb pozitív hatása máig nem ismert.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 166

Egy erős Európát akartak aminek az az eredménye, hogy németország erős, a többi nagyrészt kínlódik, Kína meg hülyére keresi magát az EU politikusok bénaságán. Persze nem is csoda, a fele jó pár éve még radikális vörös volt.  (Az MSZMP ezekhez képest konzervatív volt)

 

A libsik meg ott is kb. ugyanolyan gáz mint itt, szóval a dolog így eléggé reménytelen.

 

Nehogy már arról szóljon nekünk európa, hogy libsiket a kormányban. Ráadásul ilyen direkt módon.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 165

"A 10 millió görögből 1 millió a munkanélkül "

 

- Tisztára mint Mo-on

Előzmény: Törölt nick (159)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 164

"A 10 millió görögből 1 millió a munkanélkül "

 

- Tisztára mint Mo-on

Előzmény: Törölt nick (159)
newnikk Creative Commons License 2012.02.10 0 0 163

Mert a szkeptikus az bizonytalankodik, nem tudja merre hány méter. Én már tudom, hogy a babona nem igaz, mely szerint szarba lépni szerencsét hoz.

Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 162

Mi a bajod?  Miért támadsz? miért vagy durva? nem lehet normális  gondolatot, mondatot írni? Miért személyeskedsz?Ha nem érted, ne írjál. Vannak, akik még hisznek ebben a gyatra eu-ban.

Előzmény: newnikk (161)
newnikk Creative Commons License 2012.02.10 0 0 161

Aki szkeptikus, az lassú felfogású. Ezen már rég túl van, akinek az IQ-ja kicsit nagyobb a cipőméreténél.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 160

Csalódtam az eu-ban, de ettől nem leszek Jobbikos.

Akkor néztem egy nagyot, amikor jöttek az uborka egyenességével és méretével. Nagyon fontos a tyúkok műfüve. De nem fontos a Benes-dektrétum, nem fontos a szlovákok állampolgárainak kitagadása................

Nem kérnék én az eu-tól különleges bánásmódot Magyarországnak. Csak pont olyat, mint amit  a többi tagország megkap.

Ha vzsgálják a médiatörvényt, akkor a másik 26-ét is vizsgálják...ha nézegetik az Alkotmányunkat, akkor a többiekét is.....................legyen más ország is bizottságok (bíróságok) elé állítva............................Érted ezt, unio? Nem vagyok benne biztos. Az unio saját magát teszi elfogadhatatlanná.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 159

Nem hallottam, utánanézek. A minelnök is lemondott? Ő a pénzvilág saját embere. Papandreut megbuktatták, mert népszavazást akart. Azt el tudom képzelni, hogy a kormány több  tagja lemondott, de a kormányfő biztosan marad. bérelt helye van a választásokig. A görögök példája jól mutatja, hogy az imf-doktrina nem működik. A 10 millió görögből 1 millió a munkanélkül és napról napra egyre lejjebb csúszik az országuk.

Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 158

Hát ez az! Az unio még saját magának is ellentmond. A kettős mércét is szereti.

Előzmény: tömegdemonstráció (156)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 157

Az európai parlament már élesíti a kését, amit a hátunkba döf jövő szerdán.

 

 

 

Ha minden igaz, most mondott le a fél görög kormány, szerdára tán már nem élesíteni fogják azt a kést, hanem keresni.

Előzmény: Törölt nick (155)
tömegdemonstráció Creative Commons License 2012.02.10 0 0 156

"Egyikük felvetette, hogy Magyarországon az első ep támadás után negatív cikkek jelentek meg az ep-ről a magyar médiában."

 

Érdekes megjegyzés!

Nincs sajtószabadság, szabad vélemény az EP-ben?

 

Akkor tehát az EP-ben  nem működnek a demokrácia intézményei?

 

Előzmény: Törölt nick (155)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 155

"Bízhat-e a világ (beleértve magát az EU-t is) abban a szövetségben, melynek tagjai baj esetén nemcsak a segítségüket tagadják meg tagállamuktól, de még kést is döfnek a hátába?"

 

 

Jó ez a kérdés a tegnapi események után. Az európai parlament már élesíti a kését, amit a hátunkba döf jövő szerdán.Igat, itthonról is fogják a kezét, de akkor is.

Az unio nem képes betölteni a szerepét, bukásra van ítélve. A bukás oka saját maga.

A magyar belpolitikai csatározás zajlott az európai parlamentben. Gyenge felkészültségű gyatra politikusok próbálták osztani az észt.

Egyikük felvetette, hogy Magyarországon az első ep támadás után negatív cikkek jelentek meg az ep-ről a magyar médiában. csak szólok az ep-nek, hogy ezzel ne is törődjön, szóra sem érdemes. Sokkal ingább baj az, hogy a magyar emberek véleménye egyre rosszabb az eu-ról és az ep-ről.

Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.29 0 0 153

A szkeptikus kifejezés leginkább udvariasság az eu felé. Remélem, értékeli. A valódi érzés ennél sokkal  jobban meghatározható, sokkal konkrétabb.............................

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.29 0 0 152

Például ezért vagyok szkeptikus. Mert a pénzzel bármit elérhetnek, zsarolhatnak, kényszeríthetnek, kizsákmányolhatnak és mindezt álságos módon demokratikusnak látszó köntösbe bújtatva.

 

Gyámság alá helyezhetik Görögországot Olvasson többet a témában! Görögország, EU, külföld, euró, gyámság, válság. 2012. január 28. 18:09

A német kormány azt szeretné, ha Görögország a következő, 130 milliárd eurós segélycsomag fejében átadná az adóztatással és a költségvetési kiadásokkal kapcsolatos döntések feletti szuverenitását egy euróövezeti költségvetési biztosnak – írta a szombati Financial Times az általa megszerzett javaslattervezetre hivatkozva.

A tervezet alapján az új valutauniós biztosnak vétójoga lenne a görög kormány költségvetési döntéseivel szemben, ha azok nem állnának összhangban a nemzetközi hitelező szervezetek által kijelölt célokkal. A többi euróövezeti tagállam pénzügyminiszterei által kinevezendő gondnok felelősségi körébe tartozna a görög kormány „összes nagyobb kiadási tételének” felülvizsgálata. A tervezet szerint a görög államháztartási konszolidációt „szigorú irányítási és ellenőrzési rendszernek kell alávetni”. A görög kormánynak törvényben kellene rögzítenie azt is, hogy az állami bevételeket „mindenekelőtt az adósságszolgálatra fordítja”.

A lapnak egy vezető görög pénzügyminisztériumi illetékes azt mondta, hogy nincs tudomása a javaslatról, így nem tud megjegyzést fűzni hozzá, a német pénzügyminisztériumban pedig nem kommentálták az értesülést.

Az FT szerint az EU és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) külön tízoldalas listát adott át Athénnak azokról az előzetes lépésekről, amelyeket a görög kormánynak a következő segélycsomag jóváhagyása előtt meg kell tennie. Eszerint Görögországnak három éven belül további 150 ezer munkahelyet kell megszüntetnie az állami szektorban, emellett jelentősen vissza kell fognia a védelmi és az egészségügyi kiadásokat is az idei államháztartási deficit csökkentése végett.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.29 0 0 151

Igen, szerintem is így van. Már ezt éreztem Portugália estében is. Belekényszerítenek egy országot az imf markába (hitelminősítők nagy segítség ebben), aztán azt csinálnak, amit csak akarnak.

Az eu  a válság miatt egyre jobban felfedi valódi arcát és egyre rondábban néz ki.

Előzmény: Törölt nick (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!