Keresés

Részletes keresés

inverz Creative Commons License 2011.10.27 0 0 55

na legalább van önkritikád ez derék... nincs több kérdésem...

Előzmény: Törölt nick (53)
kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 54

de évente? egy olyan dolog után amit egyszer kellett megvenni

 

 

a jövedelmed az újrakeletkezik mindig új és új jövedelmet adóztat meg

 

a fogyasztásod az új, mindig új és újabb fogyasztást adóztat meg

 

 

de egy ingatlan az egyszeri vétel ha nem számoltatott el miből vetted vagy adózott jöverdelemből vetted simán parasztság évről évre újra megadóztatni

 

 

erre rákenni, hogy a fekete jövedelmed adóztatja álszent álmagyarázat

 

mert mi van azokkal akinek semmi fekete jövedelme nincs akkor ők miért is fizetik e logika alapján a zingatlanadót?

Előzmény: paithana (50)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 53

Evvel maradéktalanul egyetértek.

Előzmény: inverz (26)
inverz Creative Commons License 2011.10.27 0 0 52

mi van, csak 10 hsz-ig olvasol vissza... ja, hogy amire nem tudsz ész érvvel reagálni azt átugrod... mondjuk amire, ahogy reagálsz az sem az értelem diadalmenete...

Előzmény: Törölt nick (48)
Gép-ész Creative Commons License 2011.10.27 0 0 51

De ettől az ingatlanadótól tényleg nem kell félnünk. A polgármesterek és városvezetők is politizálni és küzdenek szavazatokért. Ha bevezetnének egy évi 3%-os ingatlanadót, még meg is lincselnék, nem hogy nem választanák meg újra.

 

Aha, persze. Csak éppen simán meglépi majd nem egy település, hogy a lakóingatlanokat nem adóztatja, csak a többit, de mint állat. Akkor csak a lakosság önfoglalkoztató része fog kiakadni, meg azok, akik emiatt utcára kerülnek (már amelyik felismeri az összefüggést). Ez lesz csak a jó. Édesanyám pl egy üzlet bérbeadásával egészíti ki a nyugdíját. Apám még ezért vette neki a halála előtt, nem azért, hogy a jövedelem felét elvegye az önkormányzat.

Előzmény: Vasgerinc (4)
paithana Creative Commons License 2011.10.27 0 0 50

Ez pont az a terület, amit az egyén vs állam kibékíthetetlen szembenállásaként kivételként fogalmazok meg.

 

Mert az igaz, hogy rossz, mert fizetnem kell, de ez az egyetlen és kikerülhetetlen módja annak, hogy a fekete-szürke gazdaság pénzeiből a közösbe is tudjanak irányítani forintocskákat.

MErt a rózsadombi villa lehet offshore cég nevén, nem számít, mert adózni kell utána az offshore cégnek is.

Előzmény: Kaputykin (29)
paithana Creative Commons License 2011.10.27 0 0 49

De ha majd a munkáltatód(ha maszeknál vagy) kirúg, vagy csökkenti a fizetésedet, akkor is másképpen fogod látni. 

De persze akkor nem orbán lesz a hibás, hogy megemelte a vállalkozások terheit, hanem a tulaj... vagy méginkább gyurcsány:)

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 48

Tipikus balfék mentalitás, ismerjük ezt régről: - dögöljön meg a szomszéd tehene is...

Előzmény: kireszavaztam (42)
paithana Creative Commons License 2011.10.27 0 0 46

Ennek van egy másik oldala, hogy a polgiknak le kell mondaniuk, ha veszteséges a településük, vagy ha rosszul gazdálkodnak.

És a rossz gazdálkodás fogalmába simán belefér, hogy nem gondoskodtak megfelelő bevételekről, azaz nem vetették ki az ingatlanadót.

Előzmény: Vasgerinc (4)
lujzak Creative Commons License 2011.10.27 0 0 45

De ezeket az übermagyarokat nem láttam, hogy bevonultak volna a jelképeikkel - zászlók, térképek, stb. - Bécs utácira, vagy a volt tengerpartunkon masírozni (mert ugye az is volt nekünk). Nagyon egyoldalú ez a magyarkodás.

Az előbb az egyik LMP-s képviselő még ezt a horribilis összeget is megtoldaná néhány milliárddal.

Ezek után majd jönnek még az egyházak megsegitése, meg a tököm tudja ki még?

Mint az előbb irtam, hallgatom a parlamentet, a költségvetés "vitája" zajlik, kevés résztvevővel. Az uralkodók egymást fényezik, vagy visszamutogatnak,  az ellenzés próbálkozik, de le fogják nyomni a torkunkon a jövő évi költségvetést.

Ez az adócsökkentés kormánya.

Előzmény: Rekesz Elek (38)
3x Creative Commons License 2011.10.27 0 0 44

Sodródó naszád, balfék minidúcse ellentengernaggyal.

desmentir Creative Commons License 2011.10.27 0 0 43

Most miért szidjátok őket? Olvastam, hogy még az EVA-t is eltörlik. Egy adóval kevesebb :) (persze az is lehet, hogy ezt is szimplán megemelik)

kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 42

leszarják mert azt hiszik megtehetik

 

nem tudok egyetérteni azoknak az adócsökkentésével akik jobban jártak mert ők előtte sem voltak lehetetlen helyzetben

 

viszont az idei és a jövöévi tehernövekedés rengeteg embert végleg ellehetetlenít

 

ez minden csak nem kivánatos

 

és ha velük nem szolidárisak a jobban jártak akkor én meg őket szarom le

 

az ő jobban járásuk mások kárára történt és ez így nem helyes

 

csökkentette volna úgy a terheiket a fideszkormány, hogy más ne járt volna rosszabbul

 

 

ilyen áron költsék patikára a jövedelem növekedésüket

Előzmény: Törölt nick (40)
kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 41

közben azért magukat jól megszedik

 

állítólag a jobbikosok is elbmwsedtek már

 

 

ők kaszálnak a nép meg szopik nagyokat

Előzmény: inverz (39)
inverz Creative Commons License 2011.10.27 0 0 39

hát igen büntetgetünk, büntetgetünk annak reményében hogy jobb jön aztán szembesülünk a nagy magyar valósággal... :(

Előzmény: Rekesz Elek (35)
Rekesz Elek Creative Commons License 2011.10.27 0 0 38
Én egyetérek veled, de majd mindjárt jönnek az übermagyarok és megmagyarázzák, hogy mi látjuk rosszul.
Előzmény: lujzak (11)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 37

"A kormány a mai diáktüntetés előtt több gesztust tett a hallgatóknak" " Ehhez diákhitelt ajánlanak."

Nocsak. A király nem a bankok ellen agitál? Nyugatiak pedig abbol élnek.

Előzmény: Törölt nick (24)
Géppuskaszájú Rapper Creative Commons License 2011.10.27 0 0 36

Adócsöcskenés lesz az.

Rekesz Elek Creative Commons License 2011.10.27 0 0 35
20 éve csak a visszafelé mutogatás megy, részben ezért tartunk ott, ahol. Sokkal egyszerűbb az elődöt okolni, mintsem elkezdeni dolgozni. Az meg egy dolog, hogy a nép majd „büntet”, de jó lenne már ott tartani, hogy jutalmazunk egy garnitúrát a sikerekért.
Előzmény: inverz (26)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 34

Az igazsághoz tartozik, hogy sokaknak egyáltalán nem lett attól több a borítékban, hogy csökkent az adója, a bruttóját csökkentették le annyira, hogy a nettó maradjon. De ebben az esetben a munkáltató terhei csökkentek, ami akár jó is lehetne.

Előzmény: kireszavaztam (32)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 33

off

Szia! Rég láttalak! Nekem már a második unokám jön! Ha nem ismernél meg, a régi nickem n-nel kezdődött és ri-vel végződött, a többit nem írom le, mert még letiltanak:))!

on

Előzmény: Kaputykin (29)
kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 32

nem az általam kívánatos célcsoportnak lett jobb azon az áron, hogy rengeteg embernek marhára rosszab lett és lesz

 

ezért nem tudok örülni gazdag emberek további gazdagodásának

Előzmény: Törölt nick (30)
inverz Creative Commons License 2011.10.27 0 0 31

szerinted azok akik a fizetésnapon 3x ezerrel kevesebb nettot látnak a papíron mit gondolnak... tudom, lesz@arod... :(

 

Előzmény: Törölt nick (24)
Kaputykin Creative Commons License 2011.10.27 0 0 29

Szerintem nagyon helyes, hogy kivetik az ingatlanadót, én már alig várom, mert azt tuti, 100% hogy (a 3 gyerekemmel a hátam mögött) nem fizetem be, pláne mivel az illetékkel kifizettem már egyszer, és nem is tudnám...

 

... és rajtam kívül nyilván még elég sokan lesznek, akik így gondolják, és akkor a népharag végre elsöpri ezeket a barmokat, de tényleg.

kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 28

a fidesz egykulcsos adóelvét hiába tartod te annyira igazságosnak

 

marhára sok országban nem alkalmazzák és azokban a saját adőztatási elveiket tartják társadalmilag igazságosnak

 

 

 

a kutyának a facának kellett azoknak a zsebébe tolni akik a nagyobb adóteherből maradóval is vigan megéltek

 

 

ezzel lukat vertek a köccségvetésbe amit most tömködni próbálnak

 

aztán az albán de lassan etióp bérekből adóztatnak összességében svéd módon

 

 

ha ez neked az igazságosság akkor öszintén lesajnállak

Előzmény: Törölt nick (24)
inverz Creative Commons License 2011.10.27 0 0 27

az általad saját jövedelmedről adott infok alapján élő bizonyítéka vagy annak az állításnak, hogy a mostani kormány a tehetőseket támogatja a szegényektől meg elvesz... anno a királyi udvaroncok és az udvar körül lebzselők is elégedettek voltak királyukkal...

Előzmény: Törölt nick (16)
inverz Creative Commons License 2011.10.27 0 0 26

kedves döngölő, és mindazol akik a mostaniak kritikájára a múltbáliek hibáit hozzátok elő... nos az, hogy az előző ciklusok kormányzata is hibázott nem mentesíti a mostaniakat... a választópolgárok pont ezért büntették őket és adták meg a 2/3-os felhatalmazást a mostaniaknak... de ne legyen senkinek se illuziója... ha visszaélnek ezzel a felhatalmazással és hibát hibára halmoznak, nem kétséges, a választók őket is büntetni fogják...

Előzmény: Törölt nick (18)
WYW Creative Commons License 2011.10.27 0 0 25

Akkor most van miből még több adót fizetned a kedvenc kormánynak.

 

Jó érzés lehet.

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 24

A nagy mári faszát vették el a másoktól, és nem nekem, az én béremért én dolgozok meg, nem mások.

Oszt akinek nem teccik, bekaphattya.

Épp fordítva, gyurcsiék vettek el tőlem ennyivel többet, amit aztán azoknak a másoknak adtak.

Amúgy még így is legalább ötször annyi adót fizetek, mint azok a mások.

Előzmény: kireszavaztam (21)
kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 23

aki 8 éve készül arra, hogy letegyen az asztalra olyan dolgokat, amik előreviszik az országot, az nem csinál ilyen flikkfakkokat. 8 év nagyon hosszú idő és ezek azt harsogták készen állnak tudják a tutit

 

bármiben jobbak mint az a kontár ballib

 

az emberekre meg nem szabad ugye több terhet tenni mert nem is bírnak többet fizetni

 

na ez az amit mindig is hangoztattak

 

 

erre most szétadóztatják az agyunkat vagyis akarják

Előzmény: Törölt nick (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!