Keresés

Részletes keresés

zetor123 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 1290

Azt esetleg meg tudja nekem mondani valaki, hogy mennyi a szabálysértési díjtétel, ha esetleg valami okból kifolyólag megtalálják a rend szigorú őrei közterületen a pepper gázsprét? (mondjuk a kis formátumú Walter Pro Secure-t ami cs gázból legális lenne)

Az a helyzet, hogy a párom védőnő, és napi szinten kerül a barna bőrűek harci kutyái miatt életveszélyes helyzetbe, de attól függetlenül újra meg újra menni kell. A kutyára a cs gáz nem az igazi...a peppert meg mint tudjuk betiltották.

 

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

 

Üdv!

 

zetor123 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 1289

Igen. Közben már én is bele ástam magam gyakorlatban és elméletben is, és sajnos csak megerősíteni tudom amit leírtál.

Előzmény: robertó69 (1288)
robertó69 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 1288

Szia! Kell a papír, jól értelmezed! A kettő két külön világ- már ami a papír munkát illeti. Új klubtagunk tavaly járta végig ezt az utat- vadászat mellé sportlövészet. Ráadásul hiába vannak fegyvereid, a sportcélú vásárlásánál kell a szövetségi ajánlás minden esetben.

Plusz még típusonként (marok, sörétes, stb..) az elsőnél még megszerzési kérelem is az ig.rendtől..

Nem egyszerű a sportélet.:-((

Elnézést, nem olvasom napi szinten a fórumokat..

Előzmény: zetor123 (1285)
Dzsi74 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 1287

Szia,

 

Pontosan ugyan ebben a cipőben járok most én is. Sikerült esetleg pontos információhoz jutnod az ügyeben azóta?

Előzmény: zetor123 (1285)
Ba`al Creative Commons License 2017.01.14 0 0 1286

22/1991. (XI. 15.) NM rendelet alapján nekem úgy tűnik igen. De egy sportorvosival is letudhatod az egészet 4/A.§ (5) bek.

Előzmény: zetor123 (1285)
zetor123 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 1285

Tisztelt Fórumozók!

 

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy mi van akkor ha már 14 éve rendelkezem vadász lőfegyver tartási engedéllyel, és most minősítést szereztem sport célú maroklőfegyver megszerzéséhez? Kell a pszichológiai alkalmassági vizsgálat a fegyver tartásához vagy nem? Azért kérdeztem, mert nekem az jött le az egészből, hogy az első lőfegyver tartásához megkért fegyvertartási engedély megszerzéséhez kötelező. Vagy rosszul értelmeztem a szabályokat?

 

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.03 0 0 1284

Miskolc. Nem volt nagy feladvány...

Előzmény: szg307 (1283)
szg307 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 1283

Ugyan kibogoztam, de sokkal többet ért volna az írásod, ha elmondod, hogy melyik város melyik lőteréről van szó...

Előzmény: benya100 (1282)
benya100 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 1282

Tisztelt Fórumozók!
Megkérnék minden tisztességes, lövészet és sportszerető topik társat, olvassa el, ossza meg, és mentse el ezt a kis írást, mielőtt
akármilyen indokkal is törlésre kerülne!

Úgy néz ki, az 1941-ben átadott lőterünkön november 05.-én, a 12. légfegyveres lövész találkozónkkal bezárul a sportlövészet!:-(

Nem csak a 60 fős tagság( 17 gyerek), hanem a megye sportlövői számára is! A megye egyetlen-MSSZ- minősített 25 és 50 m-es
lőtere voltunk, ezentúl csak más megyékbe utazva minősülhetnek az érintett sportlövők.
Több évi hitegetés, és nyílt színi hazudozás után a mai bejáráson végre kilógott a lóláb! A botlábú focistáink ideiglenesen
MVSC területére történő költöztetését kihasználva "valaki" szemet vetett a területünkre!
Mind a városi főépítész, mind a kivitelező, mind az NSI képviselője állítja, semmi szakmai indok, ésszerűség, akármi sem indokolja
azt, hogy a jelenlegi (dokumentált) telekhatárunkhoz képest legyalulják a 10 m-es lőteret, az 50 m-es lőtér jelzőállását, valamint
a lőtérből még 15 m-t!
Az önkormányzat részéről déligyümölcsben pompázó, szintén jelen lévő "embere" ennek ellenére kinyilatkoztatta, hogy márpedig ennek
így kell lennie, és kész!
Hogy politikailag korrekt, és higgadt véleményt nyilvánítsak: itt valaki nem teljesen tájékozott, és/vagy korrekt a fent nevezett
személyek közül!
Amint a munkagépek megbontják a lőterünk falait bárhol,abban a pillanatban lehúzásra kerül a roló- végleg!
Bár értelme sem marad ezután ott bármit fenntartani, hiszen sem az MSSZ, sem az MDLSZ- de még a Tereplövész Szövetség sem rendez
35 m-es versenyszámokat:-(((
Mivel itt és ma az országban eljutottunk arra a szintre, hogy sem a jogi, sem a politikai hangokra nem érzékenyek egyes emberek
érinthetetlenségük tudatában - talán csak a sajtóban, és a nagy nyilvánosság előtti megszellőztetésnek van némi visszatartó ereje-
így ehhez a végső eszközhöz folyamodunk kínunkban!
Amíg van internet, és szabad hozzáférés hozzá, addig marad egy kis remény arra, hogy kitudódjanak a disznóságok, és esetleg valami
következményük is legyen!

 

Ba`al Creative Commons License 2016.10.20 0 0 1281

Azért nem árt megnézni a Btk kommentárt, amely a törvény alapvető értelmezésében segít, mely szerint az állatkínzásnál:

 

"Az Ávtv. szerint az állat élete elfogadható ok vagy körülmény esetén kioltható. Ilyen elfogadható oknak vagy körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém termelése a hagyományosan e célból tartott állat esetében, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek kontrollja, valamint az azok ellen való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása és a tudományos kutatás. Ezekben az esetekben az állatkínzás bűncselekménye nem állapítható meg."

 

Mielőtt valaki moderációért kiáltana, ezt a törvény kommentárja tartalmazza, nem én találtam ki.

Előzmény: Törölt nick (1280)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.20 0 2 1280

Rágcsálóirtásra: csapda, rágcsálóirtó ( méreg ) mind-mind legális. A 177-es diabolo meg - Magyarországon - nem.

 

Bár én még egy patkányról sem hallottam, aki nyilatkozott volna, hogy egy jól irányzott lövés, vagy méreg, csapda által kíván az örök vadászmezőkre költözni. A rágcsálóirtók hatása nem azonnali....... 

Előzmény: Ba`al (1279)
Ba`al Creative Commons License 2016.10.06 0 0 1279

A Btk. szerint igen, az Eü törvény szerint meg,

Rovarok és egyéb ízeltlábúak, valamint rágcsálók irtása

73. §198 (1) A betegségeket terjesztő vagy egészségügyi szempontból káros, miniszteri rendeletben meghatározott rovarok, rágcsálók irtásáról, és a madarak távoltartásáról a terület, épület tulajdonosa, illetve kezelője rendszeresen gondoskodik. A terület, illetve épület használói az irtást tűrni kötelesek.

 

Előzmény: Newintheboard (1277)
python 357 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 1278

 

Elméletileg gerinces állatra nem lőhetsz,-de...............:-D

Előzmény: Newintheboard (1277)
Newintheboard Creative Commons License 2016.10.05 0 0 1277

Elméleti kérdés,de ha a saját magánterületemen légpuskával lelövök egy patkányt az törvénysértésnek minősül?

SzótlanJoe Creative Commons License 2015.05.31 0 0 1264

 

További jó fórumozást és érverést!

 

lexhighand Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1258

Nekem személyesen az a véleményem, hogy a jogi érveknek a tárgyalóteremben van a helyük, ezért természetesen megadom a lehetőséget arra, hogy a velünk szemben érvelők kifejthessék a jogi érveiket, valamint velük szemben mi is ki fogjuk fejteni a jogi érveinket.

Előzmény: Törölt nick (1257)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1257

Pontosabban a közzétetből meg ki(le) maradt :-) Ez a lufi kipukkadt. És vajon ismeretlen, nyilvánvalóan ellenséges viselkedésű emberek felhívására kik osztják meg hivatalos levelezésüket egy nyilvános fórumon? Vannak akik azt hiszik léteznek még népbíróságok, vagy mai jelzővel netbíróságok? ;-)

Előzmény: lexhighand (1254)
hunserv Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1256

A Kaliberben közzétettben meg nem. Na és?
Amúgy kéne szólni a kalibereseknek, hogy ugyanmár, a teljes papiruszt tegyék ki legyenek szivesek, mert úgy korrekt.
És ugyanez érvényes rátok is, ne feketitsetek ki komplett bekezdéseket, hanem a TELJES tartalmat tegyétek ki.
Szerintem...

Előzmény: lexhighand (1254)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1255

Lehet ezen az előadáson nem voltak ott, akkor honnan tudhatnák ;-) Érdekes, hogy következetesen állásfoglalásként említenek egy tárgyát tekintve - ez van a levél jobb felső sarkában a fejléc alatt, aki esetleg nem tudná - tájékoztatást :-)

Előzmény: lexhighand (1254)
lexhighand Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1254

Érdekes, amit a MAPOSZ-nak küldtek, abba beleírták. 

 

 

 

 

Az AB határozat pedig jobban érvényben van, mint bármikor, mivel most már az is írásba került, hogy az AB határozatai bármely közigazgatási, közhatalmi szerv számára, sőt a bíróság számára is kötelezőek.

 

 

Te meg én ugyanazt a joganyagot hallgattuk, de úgy látom, van akinek más anyagot adtak le.

Előzmény: Törölt nick (1242)
python 357 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1253

Ez van sajnos!!!......

 

 

Előzmény: sornyito (1252)
sornyito Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1252

Előzmény: python 357 (1246)
hunserv Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1248

Ez a sok hablaty hogy jön ide? Egy rendőri felhorkanás nem überelheti a törvényt. Badarság az egész, nem kéne pletykát terjeszteni.

Előzmény: python 357 (1246)
hunserv Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1247

N I N C S E N   B E N N E   S E H O L !

Előzmény: Törölt nick (1242)
python 357 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1246

Szia! :)))

Én a gumis témával vagyok úgy, -mint Te a 16j-os léggel!

Én a prec.ben vagyok benne nyakig!....:)

Fogalmam sincs arról,  ami a gumis körül történik,-nem érint engemet!!

De annyit tudok,-hogy az MSSZ egyik versenyzője  nagy öngólt lőtt a Maposz lejáratási kampánya okán,-mert a Kincses(ORFK) kiadott egy "Dörgedelmet", hogy 18 éven aluliak még edzésen sem használhatnak lőfegyvert ezentúl!!!!!!

 Most az MDLSZ-nél és az MSSZ-nèl érthetően Titanic szindróma van!  Értettlenűl állnak,-és nem értik miért süllyed a hajó!.....Világbajnokok edzése válik lehetetlenné! Remélem rendeződik a helyzet!!!!:(((((

Előzmény: sornyito (1245)
sornyito Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1245

Hááááát, én azért eléggé fékezett habzású forrást látok itt :D

 

Ha még emlékszel védtem már itt a MAPOSZ-t 1-2 alkalommal, de most tényleg nem értem ezt a hm maszatolást...Már ne is haragudjatok, kicsit olyan óvodás a történet "én tudok ám valamit, amit Te nem, de akkor sem mondom el, bibibíííí" :)

 

Részemről a fegyvertartási ajánlás teljesen érdektelen - nem vagyok hajlandó ezt a procedúrát végigcsinálni egy 16J-os légfegyverért, viccnek érzem az egész bohóckodást, gondolom nem kell leírnom miért. Amin elgondolkodtam, az a gumis versenyzés témája. Ha esetleg megint előjön olyasmi, mint pár évvel ezelőtt, hogy a gumisok miatt cseszegetni akarják a muzeális - vagy ne adj' isten a gázos - kategóriát, akkor azért össze fog szaladni kissé a szemöldököm...Nem mintha sokat tehetnék ellene, de azért nagyon csúnyán és hangosan fogok kiabálni minden lehetséges fronton...

Szvsz nagyon nem kéne semmilyen formában a gumisokra terelgetni a figyelmet...

 

Amit meg nem értek, hogy ha már szabadon tartható kategória, meg lövészsport népszerűsítés, meg mittomén, akkor miért nem mozdul rá a szövetség mondjuk erre:

http://www.ipas.org.uk/

 

"kicsit" egyszerűbb lenne az egész, mint a tömködős gumiköpködős történet...

Előzmény: python 357 (1244)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1242

Valaki itt nagyon ingerült :-) Bár nem értem miért. A tájékoztató végén ott van amit T.A.L. ügyesen beemelt és Alaptörvény változás ide-vagy oda, az AB határozat jelenleg is hatályban van és hivatkozási alap, azaz a tájékoztatás csak szakmai álláspont és nem több. De érdekes, hogy vannak akik még azt is vitatják, hogy a hatóságoknak mit nem kell beleírniuk a tájékoztatóikba. De ezt egy jogvégzett embernek értenie kellene szerintem. Fura, hogy nem a tájékoztató és annak a súlya érdekes, hanem az, hogy kinek a kezében járt már ;-) Azért ki kellett volna rakni teljes terjedelmében, mert így csak nevetség tárgya a "perdöntő" levél.

Előzmény: python 357 (1241)
T.A.L. Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1240

"Tehát a válaszod egyértelmű: NEM."

 

Igen, tudok NEM-et is és IGEN-t is mondani, nekem ez simán megy, főleg tét nélkül.:)

Előzmény: STANKLEY (1239)
STANKLEY Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1239

Tehát a válaszod egyértelmű: NEM.

Köszönöm.

 

Most várjuk Bildiri válaszát. Nem mellébeszélést-vicceskedést-személyeskedést hanem a választ! Igen vagy Nem?

Előzmény: T.A.L. (1238)
T.A.L. Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1238

Nem, de nem is akarok belemenni az eszmecserébe, mert ahogy eddig is olvastam, zavar van az éterben.

 

Távol tartom magam attól, amihez nincs közöm és nem érint.

Előzmény: STANKLEY (1237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!