Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 2021.06.29 0 0 2706

nekem hiányzik már a Raised by Wolves... :)

egyébként szerintem tök hasonlít az Alienshez a mögöttes rétege, csak nem gigeri alapokon :)

Inner Circle Creative Commons License 2021.06.29 0 0 2705
Előzmény: Manic Miner (2704)
Manic Miner Creative Commons License 2021.06.26 0 0 2704

nem hiszem hogy ennek van jelentősége... hasonló élőlény az alien is meg az ember is... valójában a földi természetben jóval durvább élőlények is vannak...

Előzmény: Bateman (2703)
Bateman Creative Commons License 2021.06.26 0 0 2703

nekem jobban tetszett az ismeretlenből érkező létforma. kár volt ezt az emberiség fejlődéséhez, létrejöttéhez kötni.

Előzmény: Manic Miner (2702)
Manic Miner Creative Commons License 2021.06.24 0 0 2702

egyébként gondolkodtam ezen az egész alien világon, meg a giger-féle agymenéseken. végül is valahol ez az egész arról szól, hogy az ember elgondolkodik azon hogy mi is a mi világunk, a biológiai világ. véres beles tömegmészárlás, brutálprofi biológiai gépekkel. amik egymást ölik, tömegmészárolják, megeszik. és közben evolúcióval, epigenetikus evolúcióval vagy ilyesmikkel fejlődnek, és ennek a csúcsra járatódása akar lenni ez az alien-lény, a maga azonnali és ezáltal nagyon gyors hibridizációjával, vagy minek is lehetne ezt nevezni. a filmben hibridizációnak nevezik. de van ilyesmi is a való világban, pl. amikor más élőlények vagy vírusok génjei beépülnek a gazdaszervezetbe és egymást segítve jobbá válnak stb.

szóval ennek az őrült kifejeződése ez az egész alien filmvilág...

Manic Miner Creative Commons License 2021.06.21 0 1 2701

béna volt a legénység a covenantban. legalábbis a csaj, aki segít összevarrni david arcán a sebet. ugyanis waltert egyik jelenetben látjuk hogy öngyógyul, a nyakán magától begyógyul a seb amit a furulya ütött. tehát walter öngyógyuló, míg david nem

Manic Miner Creative Commons License 2021.06.21 0 0 2700

áááá van giger verziója is, akkor ezért...

https://www.alien-covenant.com/aliencovenant_uploads/giger8.jpg

Manic Miner Creative Commons License 2021.06.21 0 0 2699

itt vannak egymás mellett:

https://i.redd.it/uv0sljaofrp31.jpg

Előzmény: Manic Miner (2698)
Manic Miner Creative Commons License 2021.06.21 0 0 2698

most nézem újra ezt a covenantot, van benne egy helyszín, ami egy 19. századi festmény:

https://en.wikipedia.org/wiki/Isle_of_the_Dead_(painting)

Bateman Creative Commons License 2021.06.18 0 0 2697

😂

Előzmény: Manic Miner (2696)
Manic Miner Creative Commons License 2021.06.17 0 0 2696

a disney elől menekültek, mert szó volt róla hogy megveszi őket a disney.

persze olyan verzió is lehetséges hogy épphogy a disney elé futottak, üdvözölve, hogy megvette őket. :)

Előzmény: Biga Cubensis (2694)
Bateman Creative Commons License 2021.06.17 0 0 2695

valamilyen oknál fogva megnéztem újra pár napja. továbbra is felcseszte az agyamat Lindelof ostoba forgatókönyve. például ez a mérnök futkározás is többek között bele tartozik.

egy kósza képen később a filmben, hogy rátalálnak a holttestre, amikor a két szerencsétlen bóklászott az alagútban, rábukkantak egy halom lemészárolt mérnökre. na, innen futottak azok el a másik irányba és itt, ennél a jelenetnél látszik egy pillanatra, hogy az egyik mérnök mellkasa ki van robbanva. Aztán még később Janek mondja is meggyőződve, hogy ezek a lények nem itt élnek, ez csak egy katonai bázis, és amit itt tároltak tömegpusztító fegyverek, azok ellenük fordultak. nyilván a Minnesotai józan paraszti ész hozta elő ezt a bizonyosságot. jót tett a filmnek ez a pár év, de még mindig fel tud idegesíteni.

Előzmény: Biga Cubensis (2694)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.06.17 0 1 2694

Mi elől futottak a Mérnökök a hologramban a Prometheusban? Elég sokan voltak, suit is volt rajtuk, nem tűntek gyávának, vajon mi lehetett ami mégis futásra késztette őket?

1. Másik Mérnök frakció?
2. Egy Daecon amilyen a freskón volt?

3. Ridley Scott himself?

4. Egy Predator?

5. Rossz kritikák?

6. Valamilyen nem látott még szörnyűségesebb xenomorph/ultramorph?

7. Dél-koreai K-pop?

Manic Miner Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2693

lehet hogy az űrruhát is megtámadta az alien dns :)

Előzmény: Biga Cubensis (2692)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2692

az Alienes space jockey sokkal nagyobb. illetve fosszilizáládott csontnak néz ki inkább, mint ruházatnak.

szerintem szar magyarázat a Prometheus űrruhája, de persze lehet, hogy már így marad.

Előzmény: Manic Miner (2691)
Manic Miner Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2691

ezt most nem értem. a promcsi végén az óriás csávó beül az exoskeleton-irányító izébe, nem? ő a space dzsoki

Előzmény: Biga Cubensis (2689)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2690

az Alien egyik jelenetében nézik monitoron a kartonokat, és ott van, hogy a Tyrell Corp-nál dolgozott egyikük. persze lehet csak névazonosság. valamelyik videóban soroltak még pár egyezést, majd előkeresem.

Előzmény: Manic Miner (2688)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2689

ez is érdekes

Prometheus Script Reveals Who Is The Space Jockey

https://www.youtube.com/watch?v=PlhG1WrPkR0&

Manic Miner Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2688

mondjuk a blade runnert nem tudom hogy keverték bele, ott a replikánsok valójában sima emberek, valamilyen szinten feljavított génekkel...

mondjuk a dávid-féle androidok igazából elég gagyik, mivel gondolom brutálisan drága lehet előállítani őket... az oké hogy sokáig él meg jól bírja a strapát, de ha ezercsilliárdmilliárd forint előállítani, akkor semmit se ér az egész. amúgy is nagyon gagyi megoldás hogy a szuperintelligens agyuk ott van a testben, valahol távolról kéne irányítania a testet egy jól védett helyen. így egy bézbólütővel kicsinálhatól a szuper agy egy közepesen erős ember által, ha hátulról támad :)

Előzmény: Biga Cubensis (2684)
Manic Miner Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2687

na de pár csepp is nulla idő alatt kinyírta volna őket, főleg hogy ott össze voltak gyűlve naívan :)

Előzmény: Biga Cubensis (2686)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2686

úgy gyorsabb a hatás gondolom, több élőlényt fertőz meg.

ha valaki ilyen elfoglalt pusztító, nem ér rá éveket várni, így megvan pár nap alatt és mehet a következő bolygóra :)

az egy cseppnyi úgy lehet érdekes, hogy egy fejlett civilizációhoz rejtve küldi el, hogy ne derüljön fény a kilétére.

szóval David sietett, hogy az Archeronra érjen időben, a látszatra se adott és ledobott pár raklapnyit az éljenező mérnök kreatúráknak.

(bár kockázatos, de egész megtérülő meló lehet a black goo urnákat összegyűjteni és visszaváltani)

Előzmény: Manic Miner (2685)
Manic Miner Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2685

azt sose értettem hogy david minek dob le annyi black goo-t, amikor abból 1 csepp is elég.

elpazarolta. az okos dávid XD marha okos XD

Előzmény: Biga Cubensis (2684)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2684

Nézegettem pár videót a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=Up6p_dV7eEI

https://www.youtube.com/watch?v=rFjTxnb2l04

Szóval összefoglalva, a Mérnökök egy olyan faj, akik elvesztették valahogy a szaporodási képességüket. Aztán mégis született egy faj részben belőlük, a Daecon, aminek a véréből (sacred blood a forgatókönyv változatokban) készült a black goo, illetve az a cucc (a black goo "szent" elődje), amivel az film elején beindítják az életet egy bolygón/Földön. A Daecont istenítették, ez a fajta van a freskón/domborműn a filmben. Nem világos, hogy ez a Daecon kevéssbé agresszív-e, vagy mégis, és megegyezik azzal, aki a film végén kelt ki a Mérnökből.) Miután létrehozták az életet a Földön is, figyelték, aztán rájöttek, hogy ez is csak egy agresszív faj. Ezután megpróblták szétválasztani-kiválasztani a negatív/agresszió géneket, az agresszív résszel tovább kísérleteztek, mint biológiai fegyver, ez az a black goo, amit a film többi részében láthatunk. A géneket kivéve, a szétválogatottakból lehetett egy szelídebb faj, talán azok, akiket David elpusztított a Covenantban.

Ha elkészül, az Awakening elképzelhető, hogy úgy kötné át a Prometheust/Covenantot, hogy megpróbálna magyarázatot lelni a standard xenóra, akiket az Alien óta látunk, ez pedig valószínűleg David saját további kísérleteiből fog előállni, kombinálva szintetikus dolgokat, hogy a biomechanikus felépítést megkapja. Sokak által valószínű, hogy az alienes Space Jockey-ra is kapnánk egy magyarázatot, miszerint ez az óriási termetű Mérnök lehetett a Promethus mérnökeinek elődje, vagy egy felsőbbrendű mérnök, akinek kinézetét a szürke mérnökök már csak biosuitként használnák. Szóval a sztori szerint David alaposan felidegesítené a megmaradt mérnököket, akiknek egy ígéretesebb kísérletét David szétbombázta black goo-val. A konfliktus az LV-426-on történne meg, ahol David is elpusztul, de közbelép egy Space Jockey is. Ő elpusztul, a mérnökök eltűnnek/meghalnak, és ránk marad az egész horror kísérlet végeredménye, a xenomorph :)

Vannak elméletek, melyek a predatorokat is megpróbálják beleszőni a lehetséges folytatásokba, de a videókból úgy vettem észre, hogy Scott, Lindelof kerülik a témát, és a predator kikacsintást a Predator 2-ben egyszerinek gondolják. Igazából olyan elméletek is vannak, hogy a Blade Runner is ugyanebben az univerzumban játszódik, de remélem, hogy nem ilyen mix lesz a következő film :) 

Ill két észrevétel, amire jó lenne magyarázat:

1. A Mérnökök ki vannak akadva az ember agresszivitásán, meg Jézus megfeszítése, de maguk is azok, egy öregembert agyonver egy android fejjel, majd a bántalmazott nőt is üldözi.)

2. David gyakorlatilag olyanná válik, mint a Mérnökök: hasonló tudású, szaporodni nem képes, nagy élettartamú lénnyé, aki teremteni és pusztítani tud. De mivel végül az Alien-be futunk időrendben, valahogy el kell tűnnie. Ott már az androidok már kevésbé szuperintelligensek, szolgaiabbak, az utóbbi típusok pedig embert szolgálóak. Tehát valahogy sikerült eliminálni a szintetikus világuralmat :) a xenomorph árán.

(Sokan felvetették, nem is hülyeség, hogy a Mérnököknek csinálhatna Scott a Netflixen vagy akárhol egy mini-sorozatot, szerintem van fantázia a témában.)

ka_TARZI_s Creative Commons License 2021.05.18 0 0 2683

:(

Előzmény: Biga Cubensis (2682)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.05.05 0 0 2682

megy az idő... Paxton pedig már el is távozott 2017-ben.

ka_TARZI_s Creative Commons License 2021.04.22 0 0 2681

sosem értettem miért vágták ki a Prometeusból egy csomó jelenetet.

Régen volt fent a tpb-n egy fan edit verzió, amibe betették a kivágott jeleneteket is, sokkal jobbvolt úgy a fillm.

Előzmény: Biga Cubensis (2678)
Manic Miner Creative Commons License 2021.04.18 0 0 2680
Előzmény: Manic Miner (2679)
Manic Miner Creative Commons License 2021.04.18 0 0 2679

pont a fassbender robotok miatt volt jó, belevittek egy kis filót

ja, az gáz hogy nem a promót vitték tovább, de hátha még megteszik

illetve ha disney, akkor már kampó az aliennek is. sátánmikiegér legyőzi az alient is :)

lehetne egy alienes mikiegér jelenet, hogy a mikiegér kieszi magát az alienből :)

hm, nem is lenne nehéz megcsinálni 3d kisfilmként :)

Előzmény: Biga Cubensis (2678)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.04.18 0 0 2678

A Prometheus után megnéztem jópár yt videót, pl a David-Engineer jelenetről, ebben az irányban lett volna lehetőség, nekem tetszett volna. A Covenant-ot nem igazán tudom értékelni sajnos. Kicsit mintha megijedt volna Scott a Prometheus visszhangjától és mintha a "rajongók" követelése miatt hoznia kellett a standard alient. Rapace meg ha jól tudom, nem is vállalta a Covent-ot. Nem tetszett, ahogy kiírták, David/Fassbender meg eluralkodott az egészen. 

Előzmény: Manic Miner (2676)
Manic Miner Creative Commons License 2021.04.18 0 0 2677

mondjuk meg nem tudtam volna tippelni hogy így rombolják le az SW-t, ahogy aztán csinálták. úgyhogy az alien lerombolását se tudom elképzelni hogy hogyan fogják :)))

de az biztos, hogy sikerül nekik

Előzmény: divaoni01 (2673)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!