Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2020.06.12 0 0 288

A beton stabilabb alapot jelent. Viszont az 1000-1200 kg/m2 nem egy nagy nyomásérték. Egy ember a 2 talpán keresztül nagyobb nyomást jelent.

 

Ha térkövet raksz és nem ragasztod, akkor ajánlott szegélykövet is rakni. A szegélykő miatt nem fog semerre elcsúszni a cucc.

 

Csak a medence miatt, hogy legyen stabi alapja, lenne térkövezve?

 

Ha csak a medence tartása lenne a cél, akkor én csinálnék egy nagyjából vízszintes síkra húzott alapot, erre geotextíliát tennék, majd rá zúzalékot vízszintesre, majd ágyazóhomokot rá szintén vízszintes síkba. Minden szezon elején pótolnám a homokot, beállítanám a vízszintest. De akár a zúzalék réteget el is hagynám, ha egyszerűsíteni akarnám. Valami szegély körbe jó lenne, hogy ne folyjon szét a homok.

 

Előzmény: 31415927 (286)
31415927 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 287

Azonos cipőben járunk, számos gyártónak van beépítési segédlete.  Én pld ezt találtam:  http://www.viastein.hu/Downloads/ALKALMAZASTECHNIKAI_UTMUTATO.pdf

Nem nagyon láttam még olyan doksit, ahol fagyvédő réteget ne javasoltak volna, de lehet csak én nem olvastam eleget.  

Előzmény: marci11111 (279)
31415927 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 286

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni.

 

Térkövet szeretnék csináltatni, amire külső, mobil medencét raknánk. A medence (víz) miatt kb 1000-1200 kg/m2 terhelés lenne az egész építményen. A medence csak nyáron állna, szóval amikor áll, akkor durván vizes lenne minden, de nem lenne fagy. Amikor fagy van, akkor már nem fog állni a medence.

 

Amiben tanácsot szeretnék kérni:

 

- legyen-e beton teherhordó réteg a térkő alatt. Számos helyen azt olvastam, hogy kb 10-12 cm CKT beton kellene, hogy tuti ne legyen süllyedés (ami egy medencénél alapvető fontosságú). Számos helyen meg azt írják, hogy zúzott kő elég. Én a beton felé hajlok, felteszem, abból nagy baj nem lehet ha van alatta beton, ugye?

 

- Mivel medence áll rajta a térkőnek nem nagyon lehet lejtése. De a téli olvadás, fagyás miatt felteszem azért kellene valahol lejtésnek lennie, melyik réteg lejtsen? A rétegrend amiben gondolkozom: zúzött kő (15 cm tömörítve), beton (10-12 cm), ágyazóhomok (2-4 cm). Nekem úgy tűnik, hogy a zúzott kőnek kellene lejtése lenni (3-4%-ot olvastam), amit a beton egyenlítene ki 0, max 0,5%-osra. Ha a beton lejtene, akkor a homok kellene, hogy kiegyenlítse a lejtést, de nem tudom meg tudna-e csúszni az egész cucc, a lejtős betonon, mert a homok "gördül".

 

Előre is köszönök minden tanácsot!

Laja73 Creative Commons License 2020.06.08 0 0 285

Üdv, Kispesten ismer vki "térkövest"? Aki lerakja.

NeomatiK Creative Commons License 2020.06.05 0 0 284

Hallani rémtörténeteket, hogy kb ekkora területért majd 1milliót elkértek anyaggal együtt.

 

Ha ki kell szedni a felső talajréteget, ha helyszíni betonkeverés van, az drágítja a műveletet.  Bár a hozatott beton meg az anyagárban lesz drágább. Szerintem összeségében a minimum  7000Ft/m2

Előzmény: László66 (283)
László66 Creative Commons License 2020.06.04 0 0 283

Sziasztok!

 

Érden szeretnék 30 m2 alapterületű kocsibeállót térköveztetni. Érdeklődnék, hogy kb. milyen költséggel számolhatok munkadíjra négyzetméterenként? A térkövet szeretném alábetonoztatni is.

 

Köszönettel: Laci

Tillu70 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 280

Sziasztok,
Nem maradt valakinél Sika Fastflex 131 polimer fugázó? 1, azaz egy négyzetméterre nem jutott... Átvenném... (Pest megye, Budapest)

marci11111 Creative Commons License 2020.05.01 0 0 279

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni; a kertben autó feljáró építése előtt vagyunk, 40 méter hosszú és elég meredek az út (kb 16-18 % a lejtése). Jelenleg murva van a helyén és ennek a tetejére jönne a térkő. A kérdésem a rétegrend, (vízáteresztő, vagy nem)meghatározása lenne.  Köszönöm a válaszokat!

aantocian Creative Commons License 2020.04.25 0 0 278

sziasztok, 

Steinfix szegélyt használt már valaki, mik a tapasztalatok? Ok, kicsit drágább mint a beton szegély meg a betonozás, de....

Tillu70 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 277

már kettőt kicsorbítottam..., de lesz megoldás, úgy látom, egy kissebb vagyonért...:-)

 

Előzmény: Elektrosz (276)
Elektrosz Creative Commons License 2020.04.20 0 0 276

ecetes olló? :-)

Előzmény: Tillu70 (275)
Tillu70 Creative Commons License 2020.04.18 0 0 275

Sziasztok, térkő vízzáró fugázásakor mennyi legyen a homok és a cement aránya? 

Próbáltam 1:1 arányban, de nem tudom, hogy a be nem söpört anyag mennyire fog meglátszani a felületén száradás után. 

 

Mivel lehet ezt leszedni róla? 

 

Segítségetek megköszönve, 

 

A. 

skull87 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 274

Budapesten, szegélyezéssel és némi terep egyengetéssel, hogy egyenes legyen...

Előzmény: balabmw (270)
Elektrosz Creative Commons License 2020.03.29 0 0 273

kösz, valami hasonlót megpróbálok

Előzmény: Hooti (272)
Hooti Creative Commons License 2020.03.29 -1 0 272

Szia

 

Nagyapáink ilyenekkel döngöltek anno, ha akkor jó volt, most is. Talán otthoni anyagokból is össze tudsz rakni egy egyszerű kézi döngölőt.

 

Előzmény: Elektrosz (271)
Elektrosz Creative Commons License 2020.03.29 0 0 271

Sziasztok!

 

Térköveznék kocsibeállót, most jönne a legfölső homok vagy finom szemcsés kavicsos ágy, azonban előtte az első 15 centis durva murvát le kellene lapvibrátoroznom. Azonban a közelben lévő lapvibrátorosok a vírus miatt bezártak. Mit lehet ilyenkor tenni? Ugráljak a murván? :-) Vagy hagyjam a vibrátorozást és később, ha megsüllyed 1-2 hónap múlva, akkor azt a részt ahol megsüllyed szedjem fel és majd öntsek alá homokot megint?

balabmw Creative Commons License 2020.03.20 0 0 270

Kérdés,hogy mit jelent a "térkövezés".

-Kompletten tükör kiásással alap készítéssel szegélyezéssel térkő lerakás készre?

Mert ez jó drága is lehet.

-Vidéken vagy Bp.-en? Ez sem mindegy..

Előzmény: skull87 (269)
skull87 Creative Commons License 2020.03.12 0 0 269

Sziasztok,

 

kb, melyik az a reális m2 ár amit térkövezésért érdemes kifizetni?

Hamarosan 150m2 udvart kellene térkövezni és emiatt kérdem.

cl1984 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 268

Sziasztok!

Semmelrock Citytop Grande térkővel kapcsolatban leírom a tapasztalataimat, hátha valakit megóv attól, hogy a Semmelrock-tól vásároljon.
A megrendelt térkő ~2 hónap alatt érkezett meg tavaly ősszel, sajnos az alábbi képen szereplő minőség több sorban tapasztalható volt:

 Semmelrock

A fehér részek nem "kivirágzás"-ok, egyszerűen nem került rá festés, van olyan lap, ami szinte teljes egészében cement szürke.


Reklamációnkra a Kereskedőn keresztül hetek alatt sem reagált a Semmelrock, közvetlenül a területi képviselőt keresve végül többszöri kérésre kijött megnézni a terméket, felvettük a reklamációs jegyzőkönyvet, majd hónapokig semmilyen válaszra nem méltattak.
A területi képviselőt végül nem sikerült elérni, nagy nehezen, az ügyvezető igazgató megszólítását követően foglalkoztak a reklamációval, amit azzal rendeztek, hogy szerintük ez a térkő megfelelő.
Én egy 6500 Ft-os térkőtől többet várnék.

Javaslom, kerüljétek a Semmelrock termékeit, ha meg akarjátok kímélni magatokat a pénzkidobástól és a kellemetlen ügyfélélménytől.

Pompiere Creative Commons License 2019.10.30 0 1 267

A gyeprács jó ötlet. A murva helyett inkább valami stabilabb hordozóréteg kellene. A murva azért nem igazán jó mert kis szemcseméreténél fogva súly hatására egyszerűen belesüllyed a talajba. Inkább kohósalak (20-80) vagy betontörmelék kellene alapnak, arra pedig jöhetne a 11-22-es murva. Ha ez le van húzva akkor ágyazóréteg nélkül is mehet rá a gyeprács.

Előzmény: -Smiley- (266)
-Smiley- Creative Commons License 2019.10.19 0 0 266

Sziasztok.

 

Segítségeket kérem az alábbi problémám megoldásában. Van egy udvari garázsfeljárónk. A feljáró rámpa, ám a felső rész homokos/agyagos talaj, amit a gépkocsik folyamatosan kimélyítenek, így sok járműnek leér az alja.   Ezt szeretném a legolcsóbban de a legtartósabban megcsináltatni.

 

Mivel nem a napi forgalmat fenn kell tartani így lebetonozni nem tudjuk, így arra gondoltam hogy kapna egy 10 centi murva alapot és arra tennénk betongyeprácsot vagy 50*50-es betonlapokat.

Ez vajon jó megoldás lenne ide?  Nem fordítaná ki a kocsi a betongyeprácsot ha nincs bele betonozva? (vagy a rácsok közé keverjek cementhabarcsot, vagy betont és majd megköt valahogy?)

 

Debrin Creative Commons License 2019.10.10 0 0 265

sziasztok!

 

Az alábbi térkövek közül szerintetek melyik a legjobb minőség, melyiket érdemes választani? Már mindegyik gyártóról hallottam rosszakat, de hogy egy bizonyos típus mennyire számít jónak honnan lehet tudni? Pl. itt is írtatok olyat,hogy leierből kipattog anyag, semmelrockról olyat mondott valaki, hogy kifehéredik,stb.

 

Semmelrock citytop+ kombi

Leier Taverna

Barabás Somló trió

 

Egy helyen ajánlottak még vmi olasz, leginkább a fenti semmelrockhoz hasonlót, benetto márkanév, de neten rákeresve nem is találtam róla infót.

Elektrosz Creative Commons License 2019.10.06 0 0 264

autó beálló lesz.

Előzmény: balabmw (263)
balabmw Creative Commons License 2019.10.06 0 0 263

Szerintem a lényeg kimaradt. Milyen terhelést fog kapni?

Előzmény: Elektrosz (261)
Elektrosz Creative Commons License 2019.10.06 0 0 262

A szegélykövem 1 méter * 5 centi * 20 centis

Előzmény: Elektrosz (261)
Elektrosz Creative Commons License 2019.10.06 0 1 261

Sziasztok!

 

Térkövezni szeretnék egy kis részt a kertben, ehhez már meg is vettem a szegélyköveket. Elkezdtem kiásni a helyüket, szintezést nézni és lassan a betonozás fog következni. Azt szeretném megkérdezni, hogy amikor csinálom a szegélykő betonozását, akkor a szegélykő

 

 

- alatt

- mellett kb hány centi beton legyen illetve

- a szegélykő milyen mélyen (az alja hány centire) álljon a betonban?

FunTom74656 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 260
Na ez engem is érdekelne, jófogáson láttam ilyet 10 körül.
Előzmény: Dolgozó ember (259)
Dolgozó ember Creative Commons License 2019.09.29 0 0 259

Sziasztok, 

Érdemes térkő mintás hengerrel felvinni a mintát beton járdára? (tudom, hogy nem lesz visszabontható, viszont a gaz se fog kijönni és olcsóbb is) Mit gondoltok? Használt valaki ilyet? Hol tudok ilyet venni? Köszönöm

FunTom74656 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 257

Sziasztok! Feltöredezett a járdánk, elsőnek egy kb 3x1 méteres darabot szeretnék javítani, ami pont a lépcső aljában van és kiemelkedik a járda többi részétől úgy 8-10 centire. Agyalok, hogy simán fel kéne szórni homokkal, lesimítani és vékony térkövet rárakni, de hogyan tudnék szegélykövet csinálni? Csináljak a meglévő járdára betonból egy peremet? Esetleg vegyek szögvasat és fúrjam le? Vagy hagyjam a francba és betonozzam  le az egészet 3 centi vastagon aztán kész?

runner 125 Creative Commons License 2019.08.31 0 0 257

Szia,

 

Nem, elcsúszott a felújítás, idén lesz térkövezés és sajnos azt kell mondjam mindenki lebeszél a Leier-ről. : -(( Pedig "nagy névnek" gondoltam, erre tessék. Ráadásul ugyanezt a kagylós formában történő letöredezést emlegették többen is..

 

Az infot és a képeket köszönöm!

 

Azt hiszem elengedem akkor a Leier-t. De akkor mit vegyen az ember? : -(

Előzmény: Rush09 (240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!