Keresés

Részletes keresés

asta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 259

Azért csodálkozom, hogy "öreg" létedre nem jöttél még rá, hogy az ideológia mindig szép. A kommunista ideológiánál, már csak a kriszusi szebb:O)) És mi lett belőle?

 

Persze, elvileg meg papíron olyan szép minden. Csak a fárnya gyakorlat ne lenne! Meg a realitások.

 

Orbán sajnos nem pragmatikus, hanem egy javíthatatlan álmodozó, akinek a realitásokkal van  némi problémája. Mindenképpen a valóságot akarja alakítani az elképzeléseihez, majd a valóságot hibáztatja a kudarcokért.

A jövőkép egy dolog, és más a realitás.

 

 

Előzmény: Törölt nick (248)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 258

Hát az úi alkotmány igazán közösségépítő vagy NEM ?

Eric Theodore Cartman Creative Commons License 2011.04.13 0 0 256

Azt a pénzt, amit te lenyúlásnak nevezel, Orbán csak biztonságba helyezte. Most az a kérdés, hogy miattad, vagy a tiédet?

Előzmény: Törölt nick (250)
asta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 252

Én csak egyet nem értek: szerinted egy közösség csak attól közösség, ha minden tagja azonos nézeteket vall? Egy országnyi embernek unifomizálódnia kell ahhoz, hogy közösségnek nevezhesse magát? Eyg családban pl. minden egyes tagnak ugyanazt a nézetet kell vallania, külnben kiközösítik? Csak az apa véleménye a tuti?

 

 

Amiről te írsz, szerintem nem közösség. Az egy csoport, aki egy közösségre akarja kényszeríteni az akaratát és izlését.

 

A közösség fogalma ennél sokkal összetettebb. A lényege éppen a természetes sokszínűségen alapuló, a közös érdekek mentén megkötött kompromisszumok. Enélkül nincs közösség, csak  csoport dikatatúra. ( Ez a jelen helyzet, mert ha Magyarországot tekintem és a mostani közvélemény kutatásokat, a jelenlegi kormánynak a népességen belül mintegy egy harmadnyi a támogatottsága, amely még fogyóban van) Te ehhez a csoporthoz tartozol és a hatalmi pozícióbol kiindulva próbálsz erőszakosan hittéríteni.

 

Nem fog menni!  Hosszú távon biztosan nem.

 

Egyszer talán majd tényleg alakul egy igazi közösség....amire tényleg nagy szükség lenne. De azt erőszakkal biztosan nem lehet megteremteni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (244)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 251

Ilyen a világ, az erősebb érvényesíti az érdekeit.... és nem azért mert kommunista, hanem a piacon farkastörvények uralkodnak és semmivel sem leszek nemeslelkübb, ha nem veszem el azt, amit az utánam következő teljes természetességgel leszakít.

 

Tehát lehetsz egyén, csak gyengeként nem biztos, hogy érdemes.

Előzmény: Törölt nick (246)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 249

- nem kommunista az. Sokkal inkább Csavez vagy Kadhafi .

Előzmény: Törölt nick (246)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 248

Sehol sem mondtam olyan fasságot, hogy Orbán kommunista szempontokat tartana szem előtt a társadalomról szóló vízíója megfogalmazásakor.

 

Egyedül azt mondtam, hogy elképzelhető, hogy a kommunistáknál is igazságos és hatékony társadalom megvalósítása szerepelt célként.. .itt teszem, hozzá, az, hogy nem úgy sikerült igen sok összetevő függvényében alakult.

 

Orbán természetesen messze nem kommunisztikus elképzeléseket vall, nagyon is pragmatista és trendi a hatékony államról szóló jövőkép. 

Előzmény: Törölt nick (240)
asta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 245

Igazad van. Azt hiszem ettől nyugodt mindenki:O)))

Előzmény: Törölt nick (243)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 244

Csakhogy nincs olyan a jövőben, hogy a te hazád, mert senki sem garantálja számodra, mint ahogy eddig sem garantálták.

Közösség van, aminek tagjaként esetleg meg tudod védeni, így, ha annak tagja vagy, lesz valamiféle jussod hozzá.

Természetesen egyénként is próbálkozhatsz az érdekérvényesítéssel.

A '89-es harcod célja teljesült, lehetsz egyén annak minden előnyével és hátrányával, csak azt nem szabhatod meg, hogy mások, akik társadalomba akarnak tömörülni, mert egyénként gyengének érzik magukat, ezt ne tehessék, nekik is elsősoraban egyénnek kelljen lenni.

 

Tecc érteni a jövőt??

Előzmény: asta (238)
asta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 242

Ha az elsöprő részen a kb 10%-nyi felső réteget érted, akkor igazad van:O))

 

A törpe minoritásnyi 90% meg visong. Jó, annak még csak a fele...a többi még nem ébredt fel. De egyre nagyobb a zaj.....felveri majd őket is.

 

És ezt nem jó hallani. Jobb lett volna a nyugalom és harc helyett a csendes, racionális munka.

Mindenki jobban járt volna.

Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 241

"Most épp a közösség elsöprő részének boldogulásáért folyik a munka."

Ja ezt már ismerjük  "A nép nevében" eltöröljük a magántulajdont .....trallala....trallala.....

Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 239

Nerkem  a nickemben szerepel az, hogy "öreg", neked a megnyilvánulásaidban, hogy ásatag... úgyhogy hanyagolj, fantáziátlan trollokkal nem sok mindent tudok kezdeni.

Előzmény: Törölt nick (232)
asta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 238

Köszönöm, igazán aranyos vagy, hogy kitessékelsz. Csakhogy ez az én hazám. Itt maradtam nehézebb időkben is, végig csináltam. Nehogy már te mondd meg hol akarok élni! Milyen jogon? De tényleg: milyen jogokat képzelsz magadnak?

 

Semmilyen többlet jogod nincs attól, hogy éppen az elvakultan imádott pártod van hatalmon. A szerencse forgandó.....és hidd el, én soha nem fogom neked ezt mondani.

 

Ez a különbség közöttünk.

Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 236

>>Rendben, Orbán szerves folytatása a kommunizmusnak, és erre te büszke vagy.

 

Attól, hogy ezt a fasságot szajkózod, csak arról állítasz ki bizonyítványt, hogy halvány fogalmad sincs a világ dolgairól, sőt még a pályán sem látsz a jövőt tekintve.

 

A globális fejlődés következő lépcsőfokon nem oda vezet, hogy egyénekből álló szupercivillizáció jön létre, hanem az érdekérvéyesítés terepén az államok mellé multinacionális cégek, politikai és gazdasági erők sorakoznak fel az érdekérvényesítés során és ebbe bizony beletartozik a másik kizsákmányolása is.

 

Ha te ezekben az újraértelmezett, hatékony társadalmi formákban a kommunizmust vízionálod, akkor messze szűklátókörű vagy.

Előzmény: Törölt nick (227)
asta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 235

Meg bizony! Ilyen a világ. Akkoriban biztos nem gondoltam volna, hogy újra ilyen szövegeket kell hallanom.....azt hittem ennek vége...

Előzmény: Törölt nick (224)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 234

Most épp a közösség elsöprő részének boldogulásáért folyik a munka. A törpe minoritás meg visong. Jó hallani ezt. Csak így tovább!

Előzmény: Törölt nick (229)
asta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 233

Mostan  már ugye csak az a kérdés, hogy ki/mi is a nemzet....Mert ha te az vagy, akkor én miért nem vagyok az szerinted? Hm? Mert én meg aszondom, hogy te nem vagy a nemzet, hanem én vagyok a nemzet. Akkor mit szólsz?:O))))

 

És ha én vagyok a nemzet és úgy gondolom, hogy ez nem a világok legjobbika, akkor mit szólsz? És ha akkor én meg azt mondom, hogy te kiírtad magad a nemzetből, mert másképp gondolod, akkor mit szólsz? Ha én, mint a nemzet, aszondom, hogy tartsd a pofád, akkor mit szólsz?

 

naugye!:O))))))))

Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 231

És azért folytatása, mert az utódpárt brosúrái azt tukmálnák a népre. Ugyan! Ki hisz nekik?

Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 230

Hülyeség.

Tökélyre éppen a kis létszámú nyugati társadalmak vitték, akik tisztában vannak a társadalom erejével és előnyeivel és természetesen az egyén kötelezettségeivel.

Tisztában vannak azzal, hogy a közösségbe tömörülve jobb az érdek érvényesítő képesség.

 

Orbán csak szeretné ilyenre alakítani Magyarországot, mint ahogy a kommunistákról is elképzelhető, hogy terveik ilyesmiről szóltak valaha, a megvalósítás pedig úgy sikerült, ahogy ti elképzelitek az arctalan társadalmat, ami felé semmi kötelezettség, ámde az előnyök kibrusztolása az egyén joga.

Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 229

azért vagy idíóta mert, nem látod hogy, a közösség az emberekért van és nem fordítva                            kapiska?

Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 226

Mi a fenének erőlködtök? Semmi eredménye nem lehet, csak lejáratjátok újra, meg újra magatokat. Ha ez jó, egészségetekre!

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 225

>>Közösségi szerepvállalást csak önkéntesen vállalhat egy szabadon gondolkodó ember. Kényszerből SOHA!

 

Előtted az út, nem kötelező adott társadalom tagjának lenni, van hontalan státus is, bár akiknek olyanjuk van, nem túlzottan szeretik állítólag.

Előzmény: asta (215)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 224

>>Ember! ez ellen tüntettünk 89-ben, az ilyen borzalmas szövegek ellen....

 

A lilaködös ábrándjaitok pedig azóta megbuktak.

Előzmény: asta (213)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 221

Nem én vagyok beteg, hanem te vagy szűklátókörű, amikor a társadalmat a közösséget alkotók érdekein kívülinek tekinted.

 

Igen a magyar nemezet azért van, hogy a közös érdekeinket érvényesítse akár mások kárára is, ha arról van szó.

Aki fél lábbal kiiratkozik belőle, az ne csodálkozzon, ha védtelenként szopóágra kerül.

Előzmény: Törölt nick (212)
asta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 219

Napersze!:O)) Akkor még naívak voltunk. Én azért tüntettem! Többek között. Így megfelel?

Előzmény: Törölt nick (216)
asta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 217

Aranyos következetesség...:O))) A betörő nem, csak az aktuális kormány rabolhatja el a vagyonodat.....az együttműködés jegyében.:O))

Előzmény: Mantis Screamer (205)
asta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 215

Közösségi szerepvállalást csak önkéntesen vállalhat egy szabadon gondolkodó ember. Kényszerből SOHA!

Előzmény: Törölt nick (211)
asta Creative Commons License 2011.04.13 0 0 213

Úristen! Igaza volt az előttem szólónak: színtiszta kommunista-rákosista szöveget nyomsz! Nem veszed észre magad?

 

Ember! ez ellen tüntettünk 89-ben, az ilyen borzalmas szövegek ellen....
Előzmény: Törölt nick (207)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 212

Te beteg vagy! Még nem mondta senki? Kezdek aggódni érted.

Előzmény: Törölt nick (207)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 211

A közösségi szerepvállalást és a társadalmakat hiteddel ellentétben nem Rákosi találta fel, hanem az az ember aki az első lépést megtette az "ősközösségi-társadalom" felbomlásának irányába.

Előzmény: Csahoss (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!