Keresés

Részletes keresés

Gabiiiiii Creative Commons License 2011.03.11 0 0 54

honnan veszed ezt a marhasagot az ebado mertekerol?

Előzmény: twist (49)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.03.11 0 0 53

Tévedés.

A liberálisok elintézték, hogy magyarnak lenni ne legyen jó.

Maguk is européernek vallották magukat, páran le is akarták tagani hogy magyarok, és amúgy is, magyarnak lenni égő, meg fasiszta, meg maradi. Egy szlovák is előbbre való.

És állandó támadások kereszttüzébe került minden, amivel a magyarságodat fejezted ki, jelezted hogy szereted a hazád.

Nem a hazát kell szeretni, hanem a nyugati tőkét, és odaadni mindent amit akar, sőt többet is.

Magyar magyarnak lett ellensége. Magyar szívat, aláz magyart.

Ha egy nyugati cég idejön, és a vezetőit is hozza, akkor jó sor van. Amint lecserélik a vezetőket magyarra, azonnal jön, hogy mit is lehetne elvenni a dolgozótól, ami járt neki eddig. Esetleg mégtöbbet dolgoztatni azonos bérért.

Kimegy a magyar külföldre dolgozni, és ha magyar a munkaadója, akkor az is szívatja.

Előzmény: kölcsönzői jelmez (45)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.03.11 0 0 52

Látom te is az a libsi vagy, aki nemhogy utálja, de egyenesen rühelli a magyart, a saját nemzetét, a saját embertársait.

És elmondanám neked, hogy magyar vagyok, építkeztem,  pénzért elhordattam a kivitelező által itthagyott vackokat, a szemetet meg rendszeresen a kukásautó viszi el. Ami meg néha termelődik, az kibírja a tavaszi lomtalanításig, amikor kap az utca egy konténert, és mehet bele minden.

Sőt, a kerítés előtti fűvet is szoktam locsolni.

Előzmény: kölcsönzői jelmez (26)
arnyekxxx Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51

a magyar ember az utcára vezeti az ereszcsatornáját a takarosan kialakított kerti pázsit alatt elvezetett csövön keresztül, hadd dagonyázzon az összes szomszéd a sárban, meg esőnél legyen minek pluszban öntöznie a kerítése előtti parlagfüvet


nekem egy darab fehér szomszédom csinálja így, van neki szép magyar zászló zászlórúdon a kertjében, lehet, hogy ezért kötöttem össze a tulajdonságot a magyar emberrel

 

 

 

mekkora szerencséd van, hogy ilyen fehér szomszédod van, ha nemfehérek lennének, igen nagy valószinűséggel némileg komolyabb problémákkal kellene szembesülnöd. Hidd el (persze nem fogod, nem illik a világképedbe), sokkal jobban jársz azzal ha esőben sáros az utca, mintha éjszakánként minimum baltát kellene a párnád alatt tartani, meg a szomszédok patkánytenyészetével kellene napi szinten megküzdened.

Előzmény: kölcsönzői jelmez (29)
devereaux Creative Commons License 2011.03.11 0 0 50

Kezdjük ott, hogy az emberek 85%-a nem a saját lakásában lakott, hanem tanácsi bérlakásban

 

Kezdjuk ott, hogy: Mar ahol.

Előzmény: twist (49)
twist Creative Commons License 2011.03.11 0 0 49

Miért van az az érzésem, hogy az 50-es, 60-as korosztály védi annyira a kádár-rendszert? Egyébként én meg nem a rendszerre fogtam - az is egy marék xar volt -, hanme a rendszerben kialakult mentalitásra. Ezt a véleményemet fenn is tartom!

 

Miért, miért, tán azok az 50-60-asok éltek akkor.

A Kádár rendszernek megvoltak a saját anomáliái, amit viszont eljelentéktelenít, ha mindent a nyakába akarunk varrni.

Tehát a helyén kell kezelni! 

 

Nézzük milyen mentalitás alakult, alakulhatott ki a Kádár rendszerben!

 

Kezdjük ott, hogy az emberek 85%-a nem a saját lakásában lakott, hanem tanácsi bérlakásban

 

Mindegyik panelházban ki volt függesztve a házirend, amit illett betartani. Ha valaki sz@rt az illemre, az sem volt baj, mert a 2 szobás lakásból ki lehetett költöztetni egy 1 szobás lakásba.

Így viszont nem érte meg illetlenkedni.

Bérlakásban akkor lehetett kutyát tartani, ha ebadót fizettél.

Ez durván a fél havi fizetésed fél évre, olyan, mintha ma 40 ezret kellene lepárkálnod évente kétszer.

Ritka volt az olyan ház, amiben akadt 1 kutyus.

 

Most nevetségesnek tűnik, de a rendőr megbüntetett, ha az utcán szemeteltél. ( Lehet, ez a diktatúrához tartozott.)

 

Ha a mezőőr a falu határában szemetet talált, akkor szólt a tanácselnöknek, aki akár maga is kiment és kotorászott a hulladékban, míg ráakadt valami személyes jellegű dologra ( levélre, füzetre) aztán behívta a tulajdonosát. Meg sem büntették, csak elhordatták vele a szemetet.

 

 

A nilvános WC-k viszont ótvarok voltak.

Olyan koszos  budikat mint akkor, a rendszerváltás óta nem láttam.

 

Ez az igazság!

     

Előzmény: Psycho Dad (44)
kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2011.03.11 0 0 48

na logofftam külföldre, szeva

kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2011.03.11 0 0 47

hány éves vagy, ha nem vagyok indiszkrét?

Előzmény: Psycho Dad (44)
kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2011.03.11 0 0 46

persze remélem észrevetted, hogy a mondandóm lényege egyáltalán nem a zászló volt

Előzmény: Törölt nick (42)
kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2011.03.11 0 0 45

ez ugyanaz, mint ami a kokárdával történt

 

egyszerűen kicsit beszennyeződött a jelkép

 

meg magyarnak lenni =/= magyarkodni

 

amúgy én jártam az általad emlegetett országokban, és korántsem akkora szokás

Előzmény: Törölt nick (42)
Psycho Dad Creative Commons License 2011.03.11 0 0 44

Miért van az az érzésem, hogy az 50-es, 60-as korosztály védi annyira a kádár-rendszert? Egyébként én meg nem a rendszerre fogtam - az is egy marék xar volt -, hanme a rendszerben kialakult mentalitásra. Ezt a véleményemet fenn is tartom!

Mr. Hilter Creative Commons License 2011.03.11 0 0 43

Uncsi már, hogy egyesek minden mostani bajunkért a Kádár rendszert teszik felelőssé. Illetve inkább nevetséges, szánalmas. Voltak annak a rendszernek is hibái és bűnei, akárcsak a mainak, de tény, hogy akkoriban sokkal tisztább és rendezettebb volt a környezet, mint a mostani összegrafittizett, szétlopkodott, teleszemetelt Mordor, amiben élünk.

 

A környékünkön rendületlenül hordják ki egyesek a szemetet a természetbe. A cigányok elsősorben a lopott kábelek lehámozott szigetelését és a lopott autók el nem adható műanyag részeit, míg egy építési vállalkozó az építési törmeléket és a sittet. Ezek fanatikus emberek, akik képesek kilométereket menni úttalan utakon, legelőkön, erdőszélen csak azért, hogy találjanak egy addig érintetlen részt, amit igénytelen állat módjára elcsúfíthatnak, beszennyezhetnek a hulladékaikkal.

horex Creative Commons License 2011.03.11 0 0 41

Hoggyön ez ide?

Kinlócc csak, látom

Előzmény: Psycho Dad (32)
kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2011.03.11 0 0 39

azaz másfél :)

Előzmény: kölcsönzői jelmez (38)
kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2011.03.11 0 0 38

én is összekötöm - legutóbb két perce tettem

Előzmény: devereaux (34)
kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2011.03.11 0 0 37

olyanokkal nincs tapasztalatom, mert még egy szomszéd se akart seggbekúrni, úgyhogy nem tudom, vannak-e nálunk egyáltalán, na meg ha lenne mediterrán külsejű személy a környéken, az is feltűnne

 

utóbbi esetben persze betolnám a gyerekek biciklijét a garázsba, merő elővigyázatosságból

Előzmény: Psycho Dad (33)
devereaux Creative Commons License 2011.03.11 0 0 36

Megeloztel. :-)

Előzmény: Psycho Dad (33)
horex Creative Commons License 2011.03.11 0 0 35

Rohatt vérszivó Kádár rencer , bezzeg a maiak mennyire törődnek a melóssal, a néppel

Előzmény: kölcsönzői jelmez (24)
devereaux Creative Commons License 2011.03.11 0 0 34

...nekem egy darab fehér szomszédom csinálja így, van neki szép magyar zászló zászlórúdon a kertjében, lehet, hogy ezért kötöttem össze a tulajdonságot a magyar emberrel...

 

Tehat akkor vegulis nincsen semmi problema azzal, ha valaki a ciganyokat latva koti ossze a tapasztalati dolgokat a ciganysaggal. Jo tudni.

Előzmény: kölcsönzői jelmez (29)
Psycho Dad Creative Commons License 2011.03.11 0 0 33

Bezzeg a rendes buzi szomszédjaid, meg a még rendesebb színesbőrű bevándorló szomszédjaid!!! :)))))))))))) 

Előzmény: kölcsönzői jelmez (29)
Psycho Dad Creative Commons License 2011.03.11 0 0 32

Előzmény: horex (31)
horex Creative Commons License 2011.03.11 0 0 31

Kádári kispolgár, hol volt olyan akkor?

Kinodban nem tucc már mit fröcsögni, fordujj a központhoz

Vagy onnan instruálnak igy?

 

by horex

Előzmény: Psycho Dad (22)
horex Creative Commons License 2011.03.11 0 0 30

Kádári rendszer"

 

Hulyeséget ne terjessz , mert kiröhögnek

Előzmény: Psycho Dad (6)
kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2011.03.11 0 0 29

igazad van

 

nekem egy darab fehér szomszédom csinálja így, van neki szép magyar zászló zászlórúdon a kertjében, lehet, hogy ezért kötöttem össze a tulajdonságot a magyar emberrel

 

bár nem egészen

 

hiszen az nem lehet, hogy ő hordta tele az egész ország összes erdejét, mezejét, mellékútját zsákos szeméttel, autógumival, lökhárítóval satöbbivel - másoknak is lennie kell

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.11 0 0 28

Ha ez igaz, akkor is jobb, mint aki még a saját portáját SEM tartja rendben.

 

Meg mit általánosítasz? Én nem írtam a romákról, én a rendetlenekről írtam, de Te rájuk ismertél? Hát, az a Te bajod.

 

Nekem nincs senki színével bajom, max. a szagával!

Előzmény: kölcsönzői jelmez (26)
kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2011.03.11 0 0 26

a magyar ember gondosan felépíti a házát, és a sittet kiviszi az országút mellé

 

a magyar ember az utcára vezeti az ereszcsatornáját a takarosan kialakított kerti pázsit alatt elvezetett csövön keresztül, hadd dagonyázzon az összes szomszéd a sárban, meg esőnél legyen minek pluszban öntöznie a kerítése előtti parlagfüvet

 

a magyar ember szereti a rendet

 

a saját portáján

 

a többi le van szarva

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.11 0 0 25

Neveletlen polgártársainkat nem zavarja, mert már az anyjuk is úgy nőtt fel, tehát ez számukra természetes közeg. Nincs a tisztaságra, rendre igényük!

kölcsönzői jelmez Creative Commons License 2011.03.11 0 0 24

http://video.azauto.hu/video/113/Budapest-60-as-70-es-evek

 

kisfilm a szemeteléssel kapcsolatban a kádár rencerből neked

 

már az is beszédes, hogy foglalkoztak a szemetelés kérdésével, ami manapság nem jellemző

 

közben ahol én gyerekként szemétmentes erdei ösvényeken bringázgattam a 70-80-as években, a kádári prolimentalitás közepette, ott ma erdő jellegű nyilvános szemétlerakó van gyakorlatilag

Előzmény: Psycho Dad (22)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.11 0 0 23

Minden jóért meg kell szenvedni. Aki meg nem hajlandó erőfeszítést tenni, nos az fog mocsokban élni.

Tehát a válasz: azért jó, mert kényelmesebb, mint rendet tartani.

Előzmény: nagyanyo05 (5)
Psycho Dad Creative Commons License 2011.03.11 0 0 22

Én a kádári kispolgári mentalitásra céloztam, ami a maszopos prolimentalitás gyökere.

Előzmény: twist (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!