Keresés

Részletes keresés

TamiBT Creative Commons License 2015.08.03 0 0 819

 - milyen kartyat hasznalasz?

Előzmény: Gábor Bazsa (818)
Gábor Bazsa Creative Commons License 2015.08.03 0 0 818

Sziasztok!

 

Egy GoPro 4 Silver kamerát használok, és sűrűn előfordul, hogy egy videót rosszul rögzít a memóriakártyára. Ilyenkor megjelenik az unable to view felirat a fájlon a lejátszás menüben. Ez főként akkor fordul elő, amikor hosszabb videót készítek, és ez után az összes videó fájl sérült lesz, bármilyen rövid is. Következőleg akkor tudok korrekt videót rögzíteni, amikor letöröltem a kártyáról a hibás állományokat. Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a baj? Előfordult már sima 1080 25fps-nél is és 2,7k-nál is. Illetve azt vettem észre, hogy a kamera eléggé melegszik hosszabb videók rögzítésénél a lencse körül. Mennyire normális a melegedés?

 

A válaszokat előre is köszönöm: Bazsa

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 817

Tudtommal akár tiszta a terep akár nem 1,5 km hatótávot nem tud egy router se, még erősítővel sem. Szabad tér azért bonyolultabb még, mert ugyan ha nincs is fizikai akadály, a levegőben sok egyéb zavaró elektromágneses hullám lehet, ami tovább rontja a jelminőséget.

Ha a visszaút nagyjából fix, akkor bizonyos távolságonként fix antennákat kitelepítve lehet megoldani, de ehhez szerintem nem lesz kedvetek otthagyni őrözetlenül + energiaellátás.

Előzmény: Levente Kiss (816)
Levente Kiss Creative Commons License 2015.07.19 0 0 816

Sziasztok!

 

Van egy magánvállalkozás, ahol én és a főnök vagyunk.

 

Adott 8 darab GoPro Hero3+ Silver kamera.

 

Bérbe szoktuk kiadni a kamerákat, és az a probléma, hogy nagyjából mindenki egyszerre hozza vissza a kamerát, így nagyobb a várakozási idő, mikor másoljuk saját eszközökre, vagy kiírjuk Dvdre.

 

Úgy gondoltuk, hogy amikor a bérlőknek elindítjuk a felvétel gombot az extrém túra előtt (ami kb. 15 perc) wifin keresztül mi már másoljuk át a felvételt, mielőtt visszaérnek, és mikor visszaérnek már a gépen van a felvétel, és már tudom rögtön kiírni DVD-re vagy másolni a saját eszközükre.

 

Ehhez elegendő lenne egy nagyobb hatótávolságú Router? Szabadban vagyunk, és a hatótáv légvonalban olyan 1,5 kilóméter lenne. Megoldható lenne ezaz egész valahogyan?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Üdv.

badmad Creative Commons License 2015.07.17 0 0 815

A myactioncam a forgalmazó, szerintem őket keresd meg.

Előzmény: Imhof Bálint (814)
Imhof Bálint Creative Commons License 2015.07.17 0 0 814

Hello mindenki!

 

Az a sajnálatos dolog történt velem, hogy beázott a Drift Ghost-S tíousú kamerám. Az lenne a kérdésem, hogy van-e esély arra hogy kiszárad, vagy tud-e valaki szrvízt ajánlani, vagy buktam az egészet?

 

Előre is köszi a választ!

 

waterfalls Creative Commons License 2015.07.11 0 0 812

Sziasztok,

Hol érdemes Hero4 black-et venni?

Bird42 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 811

Akkor is egy Avid kell, jön a másik változat hátha az már elindul, valamelyest :D

 

;)

badmad Creative Commons License 2015.06.22 0 0 810

És nem lebeszélni akarlak, de az AVID-et nem kezdő felhasználók számára készítik, szóval nem a legkönnyebben megtanulható szoftver. Ezért ajánlottam a Vegast, nagyon sok komolyabb mozi is készült már azzal, de sokkal felhasználóbarátabb, mint az AVID-ek.

badmad Creative Commons License 2015.06.22 0 0 809

Jó AVID MC törést találni igen nehéz, bár win-re azért szokott lenni, nekem anno ncore-boltból volt. :)

Előzmény: Bird42 (808)
Bird42 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 808

 

 

Feltelepítettem a :  Avid media Composer 6 64bit de ez fogad mikor elindítom : 

 

Először a Pixie áll le utána az Editor :D

 

Hihetetlen nem akar semmi sem összejönni !

 

Bird42 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 807

Köszi.

 

Úgy látom nem egyszerű ezekben eligazodni :)

badmad Creative Commons License 2015.06.22 0 0 806

Az a baj, hogy ez csak nevében AVID. Ez valójában a Pinnacle Studio átnevezett változata, mióta felvásárolta az AVID a Pinnacle céget. Én nem ezt használom (nem is nagyon ismerem), hanem az AVID MediaComposert.

De megpróbálok utánanézni. Amúgy javasolnám inkább a Sony Vegast, az mindent megeszik és nagyon sokan használják, így több segítséged is lesz.

Előzmény: Bird42 (804)
Bird42 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 805

Bird42 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 804

 

Szia.

 

Fent van a gépemen az avid studio.  

 

 S ha nem bánnád egy kis segítséget kérnék.

 

1: Át kell konvertálni a gopro 4-el készített videokat ? Mert ha eredetiben próbálom importálni csak lent a jobb alsó sarokban kiírja hogy 1/1 importing de egyéb semmi!!

 

2: Van olyan videom amit még a gopro studioval konvertáltam át AVI-ba s az betudom importálni, de viszont csak egy nagy kör alakban nyilat látok hang van de kép semmi :O

 

 

Nézegettem a youtubeon videokat hogy kell használni de ott egyből beimportálja meg tudja is vágni, az avid studiom nem lenne jó ?! 

 

Köszönöm előre is az útmutatásod !!! :)

Előzmény: badmad (802)
Bird42 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 803

 

 

Köszönöm a tippet, már mondták mással vágjam meg szerkesszem meg. Akkor majd valamelyiket megnézem amiket írtál ;)

 

Köszi !!

badmad Creative Commons License 2015.06.18 0 0 802

Többször írtam, nekem Win7/64 alatt el sem indult a program. Azóta nem erőltetem, OSX-en megy, bár komolyabb dolgokat nem csinálok vele, csak a 60/120fps-es forrásvideókat szoktam lassítani vele, utána AVID-en vágok. 

 

Próbálkozzatok valami használhatóbb editáló progival, a Pinnacle Studio is ajánlott, a Sony Vegas is, a Premier is, a FinalCutPro és az AVID meg pláne. Vagy lehet keresgélni ingyenes progikat is, még vannak, de egyre kevesebb. A legújabb MovieMakert nem ismerem, de azzal is csoda dolgokat lehetett készíteni, vagy OSX-re az iMovie.

Bird42 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 801

Sziasztok.

 

A kérdésem az lenne mostanában másoknak a Gopro studio nem vacakol ? Nekem átkonvertálja a kiválasztott videokat s mikor a kettes lépésbe megy, megvágom milyen részlet is kell, s nyomok egy playt semmit nem történik. Van mikor elindul de utána megáll :O  Eddig hozzáteszem semmi gondom nem volt. Ha megkeresem milyen videokat akarok szerkeszteni ott minden gond nélkül egy lejátszóval megtudom tenni. A Studioval meg semmi.  

 

 Ha valaki tud erre gyógymódot megköszönném.

 

Üdv. ;) 

Tomi2567 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 800

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, miért nem tudok a Gopro studioba, szerkesztéskor zenét berakni? Megkeresem rákattintok és semmi.

Cooper AoNang Creative Commons License 2015.06.15 0 0 799

A G4-es az új model, rejtett vezetékekkel, kifinomultabb technika. Mindekettő kompatibilis a GoPro 4-esekkel.

Előzmény: jaszy1 (797)
badmad Creative Commons License 2015.06.15 0 0 798

A leírások alapján a G3 nem kompatibilis a gopro4-esekkel, gondolom leginkább a silverrel, a kijelző miatt.

Meg nagyobbak az elfordulási szögek: 300° Pan/Tilt, 90° Roll Rotation vs. 320° Pan/Tilt Rotation, 100° Roll Rotation.

 

G3: http://www.bhphotovideo.com/c/product/1095844-REG/feiyu_fegmg3_ultra_3_axis_handheld_gimbal.html/c/product/#inpage:Expected+availability:?gclid=CO7a586QkcYCFaXHtAodQDoAhQ

 

G4: http://www.bhphotovideo.com/c/product/1108665-REG/feiyu_gm_g4_gimbal_stabilizer_for_gopro.html

 

Előzmény: jaszy1 (797)
jaszy1 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 797

Annyit tudnál segíteni hogy a G3 és a G4 közt mi a különbség?

Előzmény: Cooper AoNang (795)
jaszy1 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 796

Oké, semmi gond....

Előzmény: Cooper AoNang (795)
Cooper AoNang Creative Commons License 2015.06.05 0 0 795

Szia,

Hú bocs a kései válaszért! A gimbalt pár napon belül megvette egy barátom. Most a G4-est használom.

Sorry!

Előzmény: jaszy1 (793)
TamiBT Creative Commons License 2015.06.03 0 0 794

 - a hero4-re jo-e, kompatibilis-e? a hero3-re valo elolrol rapattinthato szuro?

jaszy1 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 793

Szia, gimbal ?:D

Előzmény: Cooper AoNang (737)
Sonya91 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 792

A valódi hiba forrása nem a PAL vs NTSC beállításában keresendő (semmi köze hozzá). Ahogy badmad is írta, a gond valószínűleg a codec packoddal van (frissítsd vagy szedj le másikat), de a legfőbb kérdés inkább az, hogy a géped hardware oldalról képes-e egyáltalán megbirkózni a GoPro-s videók iszonyú adatfolyamával (nagyon nagy bitsűrűség)?!!! (ezért is fut röhögve mac-en)

Ha a géped megfelel a min. kritériumoknak és a codec packodat is frissítetted, azonban a probléma még mindig fennáll, úgy érdemes rákeresni még az ún. "H.264"-es codec problémára.

Előzmény: Yorktorp (787)
Yorktorp Creative Commons License 2015.05.24 0 0 791

Köszönöm !

 

én akár hogyan kerestem nem találtam meg :))

már meg is rendeltem .... :))

 

további jó pihit !!

Előzmény: badmad (790)
badmad Creative Commons License 2015.05.24 0 0 790
Előzmény: Yorktorp (789)
Yorktorp Creative Commons License 2015.05.24 0 0 789

Köszönöm !

 

azóta mióta átállítottam PAL-ba gyorsan készítettem pár rövid videót és semmi gond nincs vele :))

 

viszont a saját szerkesztő progija még most sem hajlandó beimportálni :(((

 

Köszi a tippeket a beállításhoz, szerintem ezekkel a beállításokkal fogok kezdeni !! :))

a víz alá vettem már szűrőt, de köszi a tippet !  remélem majd be is válik :)

Első nekifutásra a "kesztyűszerű" rögzítést választottam, úgy gondoltam kevésbé fog zavarni mint a "bot" :))

Láttam nagyon jó lámpákat is, csak későn kapcsoltam, így már nem merem megrendelni őket.

( 5-15 nap a szállítás, és 2 hét múlva indulok )

 

Viszont külső aksitöltőt és tartalék aksit nagyon szeretnék beszerezni !

Esetleg tudsz megbízható helyet ahol "raktáron" van is és azonnal ki tudják postázni ??

a mayactioncam-ben sajnos nincs, és nem is biztatnak :((

Előzmény: badmad (788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!