Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2022.11.27 -11 0 7864

Olvasd el még1x oda írtam mely tipustól lett Tizen rendszer tévén is. Addig egy kiherélt valamilyen linux rendszert használtak. Utóbbi van az enyémen is.

Amit nem cserélek le amíg nem döglik be. 2014.06. havi vétel tehát már 8 éves múlt.

F6640 ez még valós 100Hz-es ami úgy fest, hogy 2 képkoska közé egy harmadikat rak. Az akkoriban olcsóbb 50Hz-es tévéknél 2 képkocka közé egy fekete kockát rakott amitől szarabb volt a kép sporteseményen vagy gyorsjelenetes akció filmnél. Aztán jöttek a 4K tévék az olcsóbbak gyakorlatilag ugyanazt az 50Hz+es fpst hadználták. Csak a drágább 4K tévén volt élvezhető a HD mínőség. Gyakorlatilag az én régebbi tévém ugyan azt tudta olcsóbban adni HD-ből mint a 2x drágább. Nálunk tévéadàsból ugye csak HD van még mindig jobb esetben.

Előzmény: pimre (7862)
pimre Creative Commons License 2022.11.27 0 0 7863

Még valami: Emlékeim szerint tőlem nem kérte a rendszer a szolgáltató választást. Én a Kábelt választottam.

 

Most megnéztem a használati utasítást, és ott ez van: 

"Légi, Kábel, Műhold vagy Szolgáltató
Válassza ki a tartalom adástípusát: Légi, Kábel, Műhold vagy Szolgáltató."

 

És a Digi nálam közvetlen kábelen jön be. Felhasználónévvel és jelszóval állítom be, és onnan kezddve TV, Internet és telefon egyaránt működik. Ezért választhatom a Kábelt, és nem a szolgáltatót. (Ellentétben például a Vodafone-al, ahol egy Set Top Boxon keresztűl jönnek a csatornák, és ott nem a TV-n, hanem a Boxon válthatsz csatornát. Nagyon idegesítő.)

 

Megjegyzés: A kábelt elosztóval is lehet használni, így például külön kábel elágazás megy a Tévébe, és egy másik elágazás a DVD felvevőbe. És a TV Forrás (Source) gombjával választhatok, hogy mit akarok nézni. A tévét, vagy egy felvételt. 

 

Előzmény: ezerkilencszáz90 (7860)
pimre Creative Commons License 2022.11.27 0 0 7862

"Abban ha valaki a Digit jelölte meg szolgáltatóként a hangolásnál csak az analógot hozta be". Ezt a régebbiekre érted, ugye?

Mert az én QE32LS03TBKXXH tévém hangolásával nem volt semmi baj. Hozta a Digi mind a százvalahány DVB-C csatornáját.

Persze, ha az ember a DVB-T csatornákra keres, akkor valóban csak az analógok jönnek.

Előzmény: nicko (7859)
ezerkilencszáz90 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 7861

Probalkoztunk mindennel, a kedvencekkel is. Az első csoport meg elnegy de a 2.3.4.5 csoportokba mar nem lehet atlepni 1 lepesből.  😩 Raadasul a csoportokban csak urassal lehet tovabb menni. Nem akarom elhinni, hogy ez a jövő. 😩

 

Előzmény: nicko (7859)
ezerkilencszáz90 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 7860
Előzmény: pimre (7857)
nicko Creative Commons License 2022.11.27 -11 0 7859

A J szériától kezdve lett(még nem volt ez a tovább fejlesztett LCD pr. maszlaguk a QLED-ről) Tizen rendszer a tévéiken is. Abban ha valaki a Digit jelölte meg szolgáltatóként a hangolásnál csak az analógot hozta be :) 

Egyébként vagy az előttem írt progit hasznàlod vagy kedvencekbe rendezed amiket nézel.

Előzmény: ezerkilencszáz90 (7856)
pimre Creative Commons License 2022.11.26 0 0 7858

Elfelejtettem írni, de remélem magától értetődő, hogy a 2. pontban pendrájvra másolod a listát, és azt olvasod be a Chansorttal, majd másolod vissza átrendezés után.

Előzmény: pimre (7857)
pimre Creative Commons License 2022.11.26 0 0 7857

Nem írtad, milyen TV-t vettetek. Feltételezem, hogy valamelyik Qled típus. Nekem QE32LS03TBKXXH típusom van.

 

Nekem is Észtországot javasolták, de megtaláltam a megoldását a Chansort programmal rendezett, majd pendrájvról átvett csatornalista rögzítésének a régióbeállítás módosítása nélkül.

A teendő egyszerű:

 

1. Hagyod a csatornalistát, úgy, ahogy magától rendezi.

 

2. Beállítások->Adás->Szakértői beállítások->Csatornalista átvitele. Ezután kéri a PIN kódot. Az alapértelmezés a 0000, ezt beírva sikerül menteni (export).  (Később ugyanezzel fogod visszatölteni (import)  a pendrájvról a TV-re. )

3. A Chansort programot letöltöd, és az általad kívánt sorrendbe állítod a listát(nagyon könnyű, kb. 3/4 óra alatt meg tudod csinálni. Sokkal kényelmesebb, mint a TV-n lenne). A módosítaott listát visszamented a pendrájvra. Ld. szakértői beállítások stb.

4. A csatorna lista átvételét követően rámész a csatorna szerkesztés funkcióra (pl. az analóg csatornák kézi beállítása funkcióra, de más is lehet), majd minden változtatás nélkül elhagyod a funkciót, a csatornalista megmarad a kikapcsolás után is. Nekem már évek óta változatlan, illetve amikor új csatornákat kaptam, azt is könnyen be tudtam tenni a listába.

 

Egyébként ligikus a dolog. Ha a szerkesztés funkcióval rendeznéd a csatornákat, azt nem szabadna elfelejtenie. Ezért marad meg akkor is, ha nem változtattál semmit.

Előzmény: ezerkilencszáz90 (7856)
ezerkilencszáz90 Creative Commons License 2022.11.26 0 0 7856

Üdvözlözletem!

 

Pár napja vettünk egy samsung smart tv-t. Képtelen voltam a csatornákat sorrendbe tenni. Kis kutakodás és az ügyfélszolgálat információi alapján azt a tippet kaptam, hogy a magyar nyelv beállítása mellett válasszam az Észtország lehetőséget, így sokaknak sikerült a listázás. 

Sikerült is de csak az analóg. Mivel szolgaltató választást nem ad a menü az észteknél, így nem tudtam beállítani a digit, ezért nem volt digitális vétel sem.

Tudnátok segíteni? Van valakinek ötlete?

Reasonx86 Creative Commons License 2022.07.25 0 0 7855

Köszönöm a segítséget, sejtettem, hogy talán ez lesz a vége.De bíztam benne, hogy talán emélkül is közelebb jutok a megoldáshoz. 

Előzmény: nicko (7854)
nicko Creative Commons License 2022.07.25 0 1 7854

lehet jó mnőségű a konzol, de a tv műanyag kávája nem biztos. 

Lekellene venni konzolról és megnézni úgy vetemedett vagy sem.

Előzmény: Reasonx86 (7853)
Reasonx86 Creative Commons License 2022.07.25 0 0 7853

Sziasztok. 

Lehet, hogy nem ide illő, hirtelen ezt a topikot találtam Samsung tv-vel kapcsolatban.

Adott egy 2021-es 75" Q60A sorozatú tv. Fali konzolon van, az utóbbi időben a sarkokban elkezdett fátyolosság, felhősödés jelentkezni.

Valaki tapasztalt ilyen jellegű elváltozást fali konzolra szerelt készüléknél?

Kicsit jobban szemrevételezve, saját megfigyelés alapján olyan, mint ha, a saroknál meg lenne kicsit feszítve. Hasonló a jelenség mint amikor a kijelzők, pl. a monitorok is meg vannak érintve.

Lehetséges volna a felfüggesztés hatására valamilyen elvetemedés? Elég masszív, és jó minőségű Vesa konzolon van. 

oljeg12 Creative Commons License 2022.07.17 0 0 7852

Köszönöm a választ.

Előzmény: nicko (7851)
nicko Creative Commons License 2022.07.16 0 0 7851

Nekem még 10.000 volt ez a mutatvány 8 éve. 

A gyárba egy sablon szerint állítják be, de bármilyen hihetetlen ahány tv annyiféle egyedi beállítás kellene. Ezt egyik gyártó sem teszi mert akkor naponta csak a tizede hagyná el a gyártó szallagot. 

Az egész mutatványhoz egy laptop kell spéci szoftverrel és egy hardver nevezzük fényérzékelőnek amit a kijelzőre helyeznek. Ezutàn kb. fél óra alatt precizen belövik a színeket, fehéregyensúlyt, élességet. Szóval ez valóban más mnt szemre belőni. De hangsúlyozom ez csak filmbuziknak való akik korábban BR fipmeket néztek BR lejátszón, napjainkban 4K-t. Mivel tv adásnál ahány jel (csatorna) annyiféle a kép ott ez nem ér semmit. 

Viszont az ilyen beállításokat lekell fényképezni, hogy mentve legyen, mert egy gyári visszaállításnál elveszik.

Előzmény: oljeg12 (7850)
oljeg12 Creative Commons License 2022.07.16 0 0 7850

Sziasztok!

Nővérem vett egy Samsung 50" 4K Smart TV-t. Próbálták beállítani, de nem hozza azt a képminőséget, amit elvárna az ember egy modern, mindent tudó tv-től.  Azt mondták neki a boltba, hogy nem lehet beállítani rendesen, csak  valami géppel ami plusz 20 000 Ft-ba kerül. Ezt nem értem, hogy miért nem lehet beállítani a gép nélkül? És ha már így van, akkor miért nem beállítva adja ki a gyár. Vagy a bolt miért nem állítja be ingyen? Az ember elvárná, hogy ha kiad 200 000 Ft-ot a készülékért, akkor miért kérnek még 20 000 Ft-ot a beállításért? És persze ezt előre nem mondják meg a vevőnek, csak akkor, amikor megreklamálja, hogy nem lehet beállítani a tökéletes képet. Kérdésem az, hogy valóba nem lehet beállítani csak géppel?

xrami Creative Commons License 2022.07.12 0 0 7849

Valami fejlemény lett azóta?

Előzmény: DonBandi (7848)
DonBandi Creative Commons License 2022.06.07 0 0 7848

Üdv mindenkinek!

 

Megpróbálkozok itt, hátha valaki képben van az alábbi eszközzel kapcsolatban.

Thomson THA 100 médialejátszó

A problémám az, hogy nem tudok belőle 5.1 csatornás hangot kicsikarni az optikai kimeneten.

Yamaha RX-V361 erősítőhöz kapcsoltam, de csak 2 csatornás sztereó jel jön át, ezt az erősítő a "signal info"-ban jelzi is.

Egy Panasonic TX-P42U30E készülék viszi a képet róla HDMI-n, az sem tökéletes, mert a szélek levágódnak, felteszem ez a régi plazma nem ilyen jelet vár az adott csatlakozáson, ezért nem tudja illeszteni, de ez még nem is zavar, mert a filmeket rendesen illeszti, csak a szoftveres felületeket nem.

Szóval próbálkoztam minden eszköz minden menüjében és beállítgattam amit lehetett, de 5.1 nincs.

Sem KODI-n, sem VLC-n, sem KMplayer-en.

Pedig a lejátszott anyag az MKV, 6 csatornás hanggal.

Azt nem tudom, hogy HDMI-n átviszi-e, mert a TV sima sztereó, így az nem jelzi, de hogy az optikain ne vigye át ez abszurd.

Lehet, hogy maga a lejátszó ilyen felületesen elkészített darab?

Az ALZA ehhez kapcsolódó értékelései közt találtam egyet, amiben valaki hosszasan taglalja, hogy mit össze nem szenvedett vele, mire neki is meglett oldva ez a probléma, viszont ő a HDMI-n hozta ki a többcsatornás hangot.

Ugyanez a gép egyébként fut több néven is, csak más színekben, de ugyanaz beltartalmilag.

Strong SRT-401

Skyworth Leap-s1

Meg még ki tudja milyen neveken...

 

Szóval elég nagy csalódás ilyen tekintetben a szerkezet, de alapvetően a gyerkőcök miatt vettem mesevetítésre, így nem egy nagy törés ha nincs 5.1 rajta, de ha mód lehetne rá csak megnéznék néha 1-1 filmet én is rajta.

Várom a javaslatokat, ha esetleg valakinek van ilyen tapasztalata ezekkel az idétlen másodvonalbeli médialejátszókkal.

Köszönöm!

xrami Creative Commons License 2022.05.12 0 0 7847

Halleluja! Szuper.
Használd egészséggel.

Cserébe kérjük az eheti ötöslottó számokat, előre, privátban!
;)

Előzmény: coffein2 (7846)
coffein2 Creative Commons License 2022.05.12 0 0 7846

A távirányítóra ragasztottam 3 mm-es gumilapot, azon kb. 2 mm-es furat, és jó lett.

Előzmény: xrami (7845)
xrami Creative Commons License 2022.05.11 0 0 7845

Még egy hülye ötlet. :)

Ha a távirányítóra teszel próbára egy budipapírgurigát, vagy egy papírlapot rátekersz, tehát az a lényeg, hogy egy ágyúcsövet csinálsz belőle akkor azt odaillesztheted a tv elé és csak arra fog hatni amelyikre ráirányítod. Ettől függetlenül a fekete szigszalagos érzéketlenítő tréninget erősen javaslom a tv-re, mert a falakról és a képernyőről is visszaverődhet a jel. Az érzékelő a piros lámpa körül van. Nem kell teljesen leragasztani, kisilabizálod hogy mennyitől romlik le annyit, hogy használható legyen.

Előzmény: coffein2 (7844)
coffein2 Creative Commons License 2022.05.11 0 0 7844

a kép lemaradt.

Előzmény: coffein2 (7843)
coffein2 Creative Commons License 2022.05.11 0 0 7843

Köszönöm a segítségeteket.

Holnap próbálkozom.

xrami Creative Commons License 2022.05.11 0 0 7842

A távlökőt is le lehet ragasztani szigszalaggal és kis lyukat fúrni rá, hogy egyenesen lőjön, ne oldalra.

Előzmény: nicko (7841)
nicko Creative Commons License 2022.05.11 0 0 7841

alufóliával ragazd le a többi tv érzékelőjét és tegyél a távkapcsolóba, ha van 50% használtságú elemeket. Vagy egy új egy nagyon használt. Utóbbi esetében nálam nem kapcsolbe a samu monitor ami egy szobába van a samu tévével.

Előzmény: coffein2 (7839)
xrami Creative Commons License 2022.05.11 0 0 7840

Ha leragasztod fekete szigszalaggal az érzékelőket akkor is? A szigszalag mellé téve a távlökőt még az a tv érzékelheti. Vagy megoldod úgy, hogy mindig le van ragasztva, csak piszkáláskor lehajtod azt amit akarsz kapcsolgatni. Vagy bármi hasonló elven működő trükk, pl egy klipsz-szerű műanyag lapocska, vagy egy kis fekete papírlap amit felhajtasz.

Előzmény: coffein2 (7839)
coffein2 Creative Commons License 2022.05.11 0 0 7839

Sziasztok !

Egy lottózóban 7 tv, Samsung, Smart, nem azonos sorozat.

Sávváltáskor, bemenet választáskor mindegyik reagál valamilyen módom.

Így nem ok,.

Mit tudnék csinálni, hogy csak az általam kiválasztott tv reagáljon.

Pár cm-ről kapcsolom, mégis fennáll a jelenség.

Előzmény: Gozo (7838)
Gozo Creative Commons License 2022.04.18 0 0 7838

Ez nem.

Csak azért kérdeztem, mert pénteken az androidos boxon keresztül TV-t nézőknél nem ment a szolgáltatás.

Előzmény: GTI100 (7837)
GTI100 Creative Commons License 2022.04.18 0 0 7837

Telekomosnak telekomos de szerintem ez nem Android.

 

Előzmény: Gozo (7836)
Gozo Creative Commons License 2022.04.17 0 0 7836

Véletlenül nem Telekomos Android boxod van?

Előzmény: GTI100 (7831)
xrami Creative Commons License 2022.04.17 0 0 7835

Úgy látszik kezdenek ezek meghülyülni.

Előzmény: GTI100 (7834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!