Keresés

Részletes keresés

boci boci tarka Creative Commons License 2010.10.04 0 0 105

"a téjékozottsággal és konkrét tudásanyaggal súlyozná a szavazatokat a választásokon "

 

Ezzel végképp nem értek egyet.

Jó esetben/jobb esetben a politika értékek/érdekek kifejeződése, és egy parasztember vagy vasesztergályos is fel tudja ismerni és  meg tudja fogalmazni a maga érdekeit.

Előzmény: Callie (99)
Callie Creative Commons License 2010.10.04 0 0 104

Off

Komolyra fordítva, Platón Államának vezetés-szerkezete nem is volt olyan hülyeség. Churchill híres mondása, hogy a demokrácia rossz, de minden más államforma még rosszabb, mára valószínűleg érvényét vesztette.

Miért?

Mert a manipulációnak olyan globálisan hatékony és tömeges eszközei alakultak ki, ami átcsapott minőségi változásba.  Az 1984-ben vagy vagy a a F 451-ben leírt világ elemeiben már dolgozik a mindennapjainkban, és a mennyiségi, egalitárius demokrácia megszüntetheti önmagát.

Előzmény: arnyekxxx (100)
Callie Creative Commons License 2010.10.04 0 0 101

off

Hogy én megelőzöm a koromat, benne ezt vagy azt a politikai tábort is, az nyilvánvaló; ahogy a szerénységem is.

Előzmény: arnyekxxx (100)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.10.04 0 0 100
Ez van.

Egyébként én egyetértenék az elméleteddel, és van egy tippem, hogy nem a fidesz minősítené elsőnek fasiszta antidemokratikus diktatúrageneráló ötletnek egy ilyen javaslatot.
Előzmény: Callie (99)
Callie Creative Commons License 2010.10.04 0 0 99
Ha lusta vagy, én nem fogok dolgozni helyetted. Én már több alkalommal javasoltam itt a fórumon a választási rendszer olyan megváltoztatását, ami a téjékozottsággal és konkrét tudásanyaggal súlyozná a szavazatokat a választásokon -hogy a pártok ne a félrevezetésben és manipulációban legyenek érdekeltek, hanem a tudás és az igaz ismeretek terjesztésében. És természtesen nem kötöttem pártokhoz - a rendszer úgy torz, ahogy van.
Előzmény: arnyekxxx (98)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.10.04 0 0 98
Lusta vagyok visszakeresni, linkelnél hozzászólásodat korábbról, amiben buta rosszindulatú bunkónak nevezed azokat akik az mszp-t anno hatalomra juttatták? Mármint nem mait hanem pár évvel ezelőttit. Csak nehogy tényleg kettősmércehatás legyen. Természetesen hatalmas meaculpát adok érte cserébe.
Előzmény: Callie (92)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.10.04 0 0 96
Nem, nem ezt irta, nem igazságbeszéd az, hogy át kelljen értelmezni.
Előzmény: Derek (93)
Callie Creative Commons License 2010.10.04 0 0 94

Nagulnov és Wic meg úgy tesz, mintha nem tudnák, hogy az Orbán-klikk úgy írja át a szabályokat most, ahogy nekik tetszik. Akkor lesz legközelebb választás, és olyan szabályok szerint, amikor és amilyenek ennek az uralkodó csoportnak hasznosak lesznek.

 

Olyan kellemes lehet a Bayer-Szijjártó-féle kognitłv börötnben lakni. Nincsenek problémás gondolatok, és mindig ki van jelölve a ledorongolandó csoport. Hajrá, lőjj, Dömötör, lőjj!

 

 

Előzmény: Nagulnov (91)
Derek Creative Commons License 2010.10.04 0 0 93
"Ezzel ugye azt irtad, hogy az mszp 8 évig többé kevébé jo irányba szándékozott vinni az országot, de most a fidesz bezzeg torz és rossz irányba :))"

Nem, a szocik azt adtak a nepnek 8 evvel ezelott amit a nep elvart toluk, elveztek is 2006-ig.
A par huhogot ,mit Bokros, es Bauer meg lehurrogta a ballib oldal, Bauert egyenesen lehetetlenne tettek a partjaban.



Aztan amikor jottek a fekek otthagytak oket mint eb a szaharat. Ugyanezt varjak most a fidesztol is. Csak most nem kapjak meg. Mert nincs mibol
Előzmény: arnyekxxx (86)
Callie Creative Commons License 2010.10.04 0 0 92
Terelgetsz, mert nem sikerült rám varrnod a kettős mércét.
Előzmény: arnyekxxx (86)
Nagulnov Creative Commons License 2010.10.04 0 0 91
Ne szomorkodj.
Ha szerencséd van/mert felállnak a kedvenceid meg ilyesmi - 4 év múlva megint az elkúróra szavazhatsz.

Azért a demokrácia szabályait nem akarod átírni ugye? 4 évente szavazunk stb.
Előzmény: Callie (80)
Wic Creative Commons License 2010.10.04 0 0 90
csak 4 évet kell kibírnod.

fél lábon is menni fog.
Előzmény: Callie (88)
Callie Creative Commons License 2010.10.04 0 0 88

Egyrészt ne vetíts rám hülyeségeket - másrészt nem sok értelme van a mondandódnak. Kioktatsz, hogy "tessék tudomásul venni". és ez mit jelent?

Persze, hogy "tudomásul veszem", hiszen tudok róla. Ha nem venném tudomásul, akkor nem kritizálnám és nem világítanám meg, miért torz ez a "népdöntés".

 

Vagy azt akarod igazából mondani, hogy ne mondjak róla negatív kritikát?

 

Előzmény: Derek (79)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.04 0 0 87
Orbán: A távolmaradók is a kormányt támogatták

Orbán szerint Budapest mától lett újra az ország fővárosa.
Ebből is látni micsoda egy primitív alak.Mért eddig mi volt ? Talán csak nem eszkimó föld? A távol maradókkal meg beszélte hogy az is a narancsos x tulajdonképpen ha nem szavaz?Szánalom nagyon buta ez az ember..
arnyekxxx Creative Commons License 2010.10.04 0 0 86
Szerencsés helyzet, ha olyan szervezet vezeti meg a népet, amelyik többé-kevésbé jó irányba szándékozik vinni az országot -objektívan nézve. És kevésbé szerencsés, ha olyan, amelyik torz és rossz irányba.



Jelenleg a kevésbé történik.


Ezzel ugye azt irtad, hogy az mszp 8 évig többé kevébé jo irányba szándékozott vinni az országot, de most a fidesz bezzeg torz és rossz irányba :))


Asztakrva nem hittem volna, hogy ma még ekkora poént elsüt valaki :))))) Tiéd a nap fémpontya:) Értem én, hogy szomorú vagy, de nem kéne ma már több vodkát...
Előzmény: Callie (80)
Wic Creative Commons License 2010.10.04 0 0 85
tudom, úgyhogy felesleges volt megerősíteni.
nem, mintha számítana.
Előzmény: Derek (83)
Wic Creative Commons License 2010.10.04 0 0 84
bion, az mszp (és az szdsz) olyan jó irányba vitte az országot, hogy csuda.

vertük a földhöz a seggünk, hogy milyen jó nekünk.
Előzmény: Callie (80)
Derek Creative Commons License 2010.10.04 0 0 83
"még ha ez neked esetleg semmit se jelent."

Jol latod:-))
Előzmény: Wic (77)
Wic Creative Commons License 2010.10.04 0 0 81
csúnya dolog, amikor egy liberálist kell kioktatni demokráciából...
Előzmény: Derek (79)
Callie Creative Commons License 2010.10.04 0 0 80

Nem, akkor is olyan. A "nép" tömegesen megvezethető és agresszióra sarkallható. Már Athénban is elitéltélk a marathoni csata után nem sokkal Miltiadeszt a népgyűlésen, távollétében, mert rosszindulatú ellenfelei erre manipulálták a szavazópolgárokat.

Szerencsés helyzet, ha olyan szervezet vezeti meg a népet, amelyik többé-kevésbé jó irányba szándékozik vinni az országot -objektívan nézve. És kevésbé szerencsés, ha olyan, amelyik torz és rossz irányba.

 

Jelenleg a kevésbé történik.

Előzmény: arnyekxxx (76)
Derek Creative Commons License 2010.10.04 0 0 79
Dicsoiteni nem kell, hol irtam en olyasmit? Csak ha faj a birkanepezes a jobbosok reszerol amikor a bal nyert akkor ugyanigy bantsa a szep lelkedet ha jobbos gyozelemkor a masik fel bambaz. Vedd szepen tudomasul a nep igy dontott akik kozott a fideszre szavazoknal akademikus is volt es utcasepro is.

Az akademikus is tud rosszul donteni,ahogy a 4 elemis csavargo is.
Előzmény: Callie (74)
Wic Creative Commons License 2010.10.04 0 0 78
magam se mondhattam volna szebben :)
Előzmény: arnyekxxx (76)
Wic Creative Commons License 2010.10.04 0 0 77
Derek, most nőttél a szememben, még ha ez neked esetleg semmit se jelent.
Előzmény: Derek (43)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.10.04 0 0 76
A "nép" egyénekből áll, akik személyenként sokszor tájékozatlanok, rosszindulatúak, sérültek, bunkók és még sok minden más.

Jellemzően ugye olyankor amikor nem balliberális pártok-jejlöltek kapnak többséget. Ha mszp kormány van, akkor a nép bölcs demokrata (leszámítva persze a fasiszta csürhét aki idönként felemeli a szavát a demokraták hülyeségei miatt) :)
Előzmény: Callie (74)
boci boci tarka Creative Commons License 2010.10.04 0 0 75

Ugye? :)

 

Off

Rég láttalak.

Hogysmint?

On

Előzmény: Törölt nick (72)
Callie Creative Commons License 2010.10.04 0 0 74

A nep szava isten szava,igy dontottek, ha rosszul,majd megszivjak ,az o karuk lesz. Ne csak akkor legyen bolcs a nep ha a te kedvenceidre szavaznak

 

A "nép" egyénekből áll, akik személyenként sokszor tájékozatlanok, rosszindulatúak, sérültek, bunkók és még sok minden más.

Miért kéne dicsőíteni, ha tömegesen vannak?

 

 

Előzmény: Derek (43)
Wic Creative Commons License 2010.10.04 0 0 73
azért 31 is jó volt, nem? :o)
Előzmény: Nagulnov (70)
boci boci tarka Creative Commons License 2010.10.04 0 0 71
Szólj, ha segíthetek! :)
Előzmény: Wic (69)
Nagulnov Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70
Nekem van új poénom:)

Mit kaptál ma Orbán Viktortól

Ez ment 8 év szoc/lib kormányzás alatt.:) Nem ment hanem süvített.
Wic Creative Commons License 2010.10.04 0 0 69
hajaj, de még mennyire.
Előzmény: boci boci tarka (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!