Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2024.08.27 0 0 3473

Nem, sajnos nem láttam.

Előzmény: hello40 (3472)
hello40 Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3472

De jó!

Szeretnék egyszer megélni egy ilyen szitut, de zéró az esélyem rá, nem ismerek tenyésztőket, Baráthegyiék pedig Miskolcon vannak, ahová bebocsáttatást nyerhetnék.

 

Ha láttad a Marley & én c. filmet, ott van egy olyan jelenet, hogy Jennifer Aniston bemegy a labrador kölykök közé, és persze pacnivá olvad a gyönyörűségtől, ahogy Marley kiválasztja őt gazijául!

Előzmény: Csimpolya (3470)
hello40 Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3471

Előzmény: Csimpolya (3469)
Csimpolya Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3470

A felül lévő másodikra. Volt, hogy amikor látogatóba mentem, vagy nyolc kölyök (két alomból) nyüzsgött mindenhol. Elég vicces látványt nyújthattam, ahogy beóvakodtam a szobába, mert féltem, hogy valamelyikre rálépek. Így jár az, akit letámad nyolc vattapamacs!

Megkérdeztem megsimogathatom-e valamelyiket, beleegyeztek, mondván, nem árt nekik egy kis szocializáció. Ha a kiszemelt példány vonakodott, ott volt másik hét!

Előzmény: hello40 (3468)
Csimpolya Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3469

Nem, az enyém A. Lehet hogy a szúnyogok nem olvasták a szakirodalmat? 

Előzmény: hello40 (3465)
hello40 Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3468

Rákerestem - melyik szőrzetfazonra hasonlítanak leginkább?

 

   

 

 

 

Előzmény: Csimpolya (3463)
hello40 Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3467

Üdv a klubban, az enyém is pont ilyen! :-))

Előzmény: Shangri-La (3466)
Shangri-La Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3466

Nekem is nullás, Rh negatív. :D

Előzmény: hello40 (3465)
hello40 Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3465

Akkor ezek szerint Neked is 0-s a vércsoportod? Mert minden orvos szerint azt imádják legjobban.

Előzmény: Csimpolya (3464)
Csimpolya Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3464

Hú, de régen voltam szabadtéri előadáson! Viszont este legalább nem volt annyira meleg. Sajnos, a szúnyogoknak én vagyok az első számú kedvence, ezért az egyért nem bánom, hogy nem voltam ott. Remélem, igaza lesz az időjósoknak, és már csak egy hetet kell kibírnunk. Bár ez folyton húzódik!

Előzmény: hello26 (3462)
Csimpolya Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3463

Igen, nagyon rendes emberke! Ami a  kutyákat illeti, két Coton de tuleárja van. A nevük találó, mert szép vattapamacs külsejük van. A történet kissé zűrös. A barátnőm lányának volt ilyen tenyészete, de válás miatt ezt fel kellett számolnia, ez a kettő a kedvence volt. Miután ő most már emeletes házban lakik, az anyjának pedig szép családi háza van, hát átvette. a kutyusokat. Az idősebb eléggé tartózkodó, a fiatalabb viszont jó néven veszi, ha simogatom-becézgetem.

Előzmény: hello26 (3461)
hello26 Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3462

Tegnap este egy szabadtéri előadáson voltam.

Borítékolható szerelem címmel Nyári Krisztián és Náray Erika híres magyar írók és aktuális szerelmek levelezéséből összeállított, színes, dalokkal fűszerezett összeállítást adtak elő.

Hogy csak néhányat említsek: Móricz Zsigmond, Örkény István, Krúdy Gyula, Karinthy Frigyes és Ady Endre udvarlási szokásait ismerhettük meg,

Közülük a legcsapodárabb  Krúdy volt. Feleség és 3 gyerek mellől egyik kapcsolatból a másikba bocsátkozott, aminek a számos női rajongója is oka volt. 190 magas, mindig elegáns, megnyerő stílusú férfi volt, úgyhogy nem csoda.

A legkarakánabb Karinthy felesége volt, alaposan kiosztotta, meg is fenyegette a hölgyet, miközben ő is csalta a férjét többekkel!

Szóval elég "színes" volt a megismert paletta.

A végén természetesen autogramokat kértem éd kaptam tőlük. Kérdésemre Náray Erika elmondta, hogy ő válogatta a dalokat az aktuális részletekhez.

 

Kellemes est volt. A szúnyogok ellen levendula olajjal mentem be a fedetlen nyakamat és karomat. Még fehér cuccban voltam, azt állítólag onkább kerülik. Tényleg megúsztam csípés nélkül.

 

 

 

hello26 Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3461

Klassz ember a barátnőd, hogy így szereti az állatokat. Ismeretlenül is üdvözlöm őt!

Milyen kutyái vannak?

Előzmény: Csimpolya (3460)
Csimpolya Creative Commons License 2024.08.25 0 0 3460

A cicus már eszik kölyöktápot kap. Viszont beleeszik a felnőtt kandúr ételébe is, úgyhogy külön kell etetni őket. Nem is beszélve a két kutyáról, ők mindent megkóstolnak.

Nálam is győzött a meggondolás, nem mentem sehová, itthon hűsöltem, vagy legalábbis megpróbáltam. 

Előzmény: hello40 (3459)
hello40 Creative Commons License 2024.08.25 0 0 3459

A pici cicus nagyon aranyos lehet - tudja a barátnőd, mivel és hogyan, mennyi időnként kell őt szopiztatni? Nagyon érzékeny egy ilyen picurka, ez nagyon fontos az életben maradásához!

 

Én nem vagyok olyan hős. mint Te: ma délelőtt volt olyan progi, amit nagyon szívesen megnéztem volna, de a meleg eltántorított tőle.

Mindenesetre az a fontos, hogy jól érezted magad, érdemes volt elmenned.

Előzmény: Csimpolya (3458)
Csimpolya Creative Commons License 2024.08.25 0 0 3458

A szombati nap egy részét a Terézváros Fesztiválon töltöttem. Persze hogy logikusabb lett volna pénteken menni, vagy legalább szombat délelőtt. Viszont pénteken meghívott egy barátnőm, és „mellékesen” megemlítette, hogy szerzett egy kölyökmacskát. Mire is közöltem vele, hogy cicázni akarok!

Aztán meglepődtem, mert a kismacska nagyon kicsi volt, simán elfért a két tenyeremben. A barátnőm is tudta, hogy még az anyja mellett lenne a helye, de a kölyöknek az volt a legfőbb passziója, hogy az út közepén hevert. Olyan pici, hogy az autóból nem is látható, ezért joggal aggódott miatta. Így aztán elhozta én gyönyörködtem benne, de csak annyit simogattam, hogy ez ne legyen fárasztó számára.

A szombat délelőtt sem lett volna rossz, de akkor meg egy közgyűlésen vettem részt, szerencsére olyan dolgokról esett szó, amit jó volt hallani.

Utána viszont sort kerítettem a Terézváros Fesztiválra. Nem is bántam meg, bár elég hamar eljöttem. Szerencsére az Operettgálára érkeztem, egy fiatal, szimpatikus, négyfős csapat táncolt-énekelt, méghozzá nagoyn jól! Közismert és szeretett dalokat, mint például a Szép város Kolozsvár, vagy a Délibábos Hortobágyon. A nézők egy része velük dúdolta, de néhányan még táncoltak is hozzá, Igazi örömtánc volt, és én is örömmel néztem! Kicsit meglepődtem, mert nem az idősebb, hanem a huszonéves korosztályba tartozók táncoltak, de ez csak helyeselni tudtam!

A színpad árnyékolva volt, és az elé is állítottak néhány ernyőt, aki tehette, az alá húzódott, aki meg nem, az a környező utcákba húzódott, ahonnan látni talán nem lehetett, de hallani remekül, úgyhogy nem volt rossz választás.

Sajnos, majdnem a végére érkeztem,de amit láttam-hallottam, az nagyon tetszett! Sok-sok színházi jegypénztár, olyan emberekkel beszéltem, akik értették és szerették a színházat, (főleg a saját színházukat), és szívesen beszéltek róla. Én pedig éltem az alkalommal.

Persze volt enni-innivaló bőven, erre sem lehetett panasz. Ezúttal nem éltem az alkalommal, kezdtem sokallni a napsütést, bár ha tehettem, árnyékba húzódtam.

hello40 Creative Commons License 2024.08.24 0 0 3457
hello40 Creative Commons License 2024.08.23 0 0 3456

A facén közzétett infókat továbbra se engedi megnyitni.

Előzmény: Shangri-La (3453)
Csimpolya Creative Commons License 2024.08.22 0 0 3455

Van itt választék!

Előzmény: Shangri-La (3453)
hello26 Creative Commons License 2024.08.22 0 0 3454

Várom a fotóidat!

Előzmény: Shangri-La (3452)
Shangri-La Creative Commons License 2024.08.22 0 0 3453

Most is lesz több minden, itt van pár link

 

Te!Feszt - Terézvárosi Fesztivál az Andrássy úton

 

https://www.facebook.com/events/297728530005440/

 

 

Kashmir Fesztivál a Népszínház utcában

 

https://www.facebook.com/events/1070061384537790/

 

 

Óbudai sörfesztivál a Fő téren, koncertekkel

 

https://www.facebook.com/events/1643213799755037/

 

 

A rá következő héten Bartők Fesztivál

 

https://www.facebook.com/events/1165867537777671/

 

...meg amiről még nem tudok. :D

 

Előzmény: Csimpolya (3449)
Shangri-La Creative Commons License 2024.08.22 0 0 3452

Én is voltam a kézműves vásáron, de csak egészen a végén, a tűzijáték előtt, így éppen csak végigsétáltam. Majd teszek fel pár képet, csak kell egy kis idő a válogatáshoz és a képek lekicsinyítéséhez. :D

 

Az ország tortáját sok cukrászdában is lehet kapni sorban állás nélkül. :D Ez éppen az Örsön az Árkádban a Szamosnál volt tegnap.

 

 

A sikeresebb korábbiakat rendszeresen kapni sok helyen, pl. az Őrség zöld aranya, vagy mi is volt a neve.

Előzmény: Csimpolya (3445)
hello40 Creative Commons License 2024.08.22 0 0 3451

Pont időben egybeesik, ami mindkét helyszínen érdekel szept. 7-én - még nem döntöttem, melyiket választom.

Tényleg nem tételezik fel a szervezők, hogy valakiket mindkét rendezvény érdekelhet? Jó, persze, tudom, mindenki ki akarja használni a még jó időt,

Előzmény: Csimpolya (3449)
hello40 Creative Commons License 2024.08.22 0 0 3450

Igen, asszem, én is emiatt mondok le róla.

 

Előzmény: Csimpolya (3449)
Csimpolya Creative Commons License 2024.08.22 0 0 3449

Érdekes programjaik vannak! Az is mellette szól, hogy addigra már nem lesz ekkora hőség. A Terézvárosi Fesztivál nagyon is érdekel, de megnéztem az időjóslást, és ez némi meggondolásra késztet.

Előzmény: hello40 (3448)
hello40 Creative Commons License 2024.08.21 0 0 3448

ITT A POZSONYI PIKNIK PROGRAMJA:

 

https://pozsonyipiknik.hu/pozsonyi-piknik-musorfuzet-2024/

 

 

A Baráthegyisbe pedig betettem a DOGZ-ét!

Csimpolya Creative Commons License 2024.08.21 0 0 3447

Tavaly még a MOM-ban volt ez a fesztivál, ami elég könnyen elérhető. A kenyéren kívül akadt még néhány érdekesség. Számomra emlékezetes volt az ott vett sóskifli, finom ropogós, belül puha, és jó nagyszemű sóval volt meghintve. De hát semmi nem lehet tökéletes, ez a rendezvény sem.

Egyébként nézegetem a Kulturális Örökség Napjai programot is, egyre már jelentkeztem, el is fogadtál, kettő függőben, majd eldöntöm odáig.

Előzmény: hello40 (3446)
hello40 Creative Commons License 2024.08.21 0 0 3446

Tökéletesem megértelek! :-))

 

Tegnap egyébként az RTL Fórumban fejtegették a jó kenyér ismérveit - a kovásznak nagy reneszánsza van, a pékek + civilek is esküsznek rá.

Én évek óta rozskenyeret eszem - 1/2 kilósat, szeletelt formában veszem,  8-10 napra elég, az egyéb kajáktól függően..A hűtő ajtajában tartom. Nem penészedik meg, a szikkadt pedig egészségesebb is, mint a friss - mondják a hozzáértők.  Nekem meg így praktikus.

A búzatermés miatt ősztől emelik a kenyér árát  - a rozsról nem hallani egyelőre.

 

Árpi bácsira visszatérve: ő azon  - sajnos elég ritka  - kivételek egyke volt, akinek a magas funkció nem változtatta meg a személyiségét: maradt közvetlen, barátságos ember élete végéig. Nem véletlen, hogy ha jól tudom, helyi népszavazás döntött róla, hogy az Árpád híd pesti hídfőjénél a városközpont az ő nevét viselje!

Előzmény: Csimpolya (3445)
Csimpolya Creative Commons License 2024.08.21 0 0 3445

Göncz Árpád nagyon közvetlen, barátságos ember volt. Egy barátnőm mesélte, hogy amikor az unokájával sétált, a hatéves kisfiú, akinek sejtelmes sem arról, ki is ő, leszólította, és jól elbeszélgettek. Igaz, akkor már nem volt elnök, de akkor is sokan tisztelték-becsülték.

Ami az ország tortáját illeti, azt is lehetett venni az Ízek Utcájában, de akkora sor állt előtte, hogy azt nem akartam kivárni, főleg nem a tűző napon. Nem is értem, miért nem húztak fel néhány napvitorlát. Csepelen, a Daru-dombon is alighanem kapható volt, de a meleg miatt inkább otthonmaradtam.

A Kenyérlelke fesztivál, amin szintén voltam tavaly, most Budajenőn volt, odáig pedig nem megyek egy sóskifliért. Még kettőért sem!

Előzmény: hello40 (3442)
hello40 Creative Commons License 2024.08.21 0 0 3444

Ha ezt beköszönésnek szántad, szia!

Előzmény: kqxsmb247 (3443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!