Keresés

Részletes keresés

s3pooler Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2811

Viszont...

 

... az adórendszernek semmi más feladata nincsen,minthogy beszedje a dellát.

Előzmény: Antisystem (2804)
Ggantijja Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2809

Amikor bevezették az egykulcsost, akkor azon jajongott a pórnép, hogy a "gazdagok" majd elverik importcuccokra, és kétszer fognak Kenyában nyaralni egy évben. Na most ez nem jött be, mert ahogy jóatyám mondja, a gazdag is egyszer vacsorázik, és akiket kedvezően érintett az egykulcsos, azok teljesen racionálisan inkább megtakarítottak, mint tücsökmódra elfogyasztották volna a plusz pénzt.

 

Megtakarításból lesz a hitel, és a gazdaságot a hitel indítja be.

Előzmény: sügérliba (2800)
s3pooler Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2807

Ez a gondolatmenet nem teljesen ördögtől való, de az a helyzet, hogy cementeszsákot cipelni 100 ból 90 ember tud,

 

viszont egy vállalatot nyereségesen elvezetni már kevesebben.

 

Megjegyzem, hogy a vezetői szintek is erősen felhígultak az utóbbi 10 évben.

Előzmény: Antisystem (2804)
s3pooler Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2806

A munkaszerződésben BRUTTÓ bér szerepel.

 

A nincs elképzelésed a teljes adórendszer átalakítására, akkor a rendszer egyes pontjait ne bombázzad olyan hülyeségekkel, amik részint törvénybe ütközőek, részint továbbgyűrűző idétlenségeket generálnak.

Előzmény: sügérliba (2792)
Ggantijja Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2805

A reformkorban forradalmi gondolatnak számított, hogy ne bújjon ki senki az adófizetés alól.

 

Nem mondod komolyan, hogy kétszáz évvel később a közteherviselés még mindig nem elfogadott, és ott tartunk, ha van egy adófajta, akkor páran azért tekeregnek, mert ők ugyan jó gondolatnak tarják azt az adót (itt szja), de valahogy mégis meg kellene szerintük bundázni, hogy rájuk mégse vonatkozzon, mert ugyan van bérjellegű jövedelmük, de mégis hogyan venné ki magát, ha ők adót fizetnének?

Ez az a pont, ahol összeér a hétszilvafás a komcsival, az egyik dafke nem akar fizetni, a másik meg helyesli az ötletet, hogy fizessenek mások - helyette is.

És nem kell a demagóg duma, hogy áfát mindenki fizet (nehogy már kihozzuk kiváló adófizetőnek azt is, aki egész életében nettó pumpolója volt az államnak, csak azért, mert az áfát nem tudja megspórolni :)).

 

A közteherviselés definíciója nálam: Mindenki fizessen adót azután, ami az adó tárgya. Ha tőke jövedelem, akkor azután, ha bérjövedelem, akkor azután, ha fogyasztáshoz vagy vagyonhoz kapcsolódik, akkor azután.

Előzmény: Antisystem (2797)
Antisystem Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2804

Nézd, kiben mi kelti a hányingert... ha jól belegondolsz, az alap-probléma az lehet, hogy a jövedelemért valóban nyujtott teljesítmény az nem valós, látható, mérhető, egymás mellé tehető teljesítmény, hanem valami teljesen homályos dolog, ami függ a piac épp aktuális értékítéletétől, az épp aktuális munkaerőpiaci helyzettől, a munkáltató épp aktuális helyzetétől, a munkavállaló személyiségétől, és érdekérvényesítő képességétől meg minden rossebbtől. Szóval messze nem az a képlet, hogy aki odébbcipelt 100 cementeszsákot az kap 1000 Ft-ot, tehát aki 2000 Ft-ot kap az nyilván 200 cementes zsákot cipelt odébb... amely esetben valszeg semmi baja nem lenne senkinek a teljesítményarányos bérrel és adóval.

Mondjuk úgy, hogy véleményem szerint teljesen irreális és beteg dolog az, hogy egy az íróasztala mögött ücsörgő embert (mint magam is vagyok) 10x többre értékel a rohadt piac, mint egy cementeszsákot odébb cipelőt (n.b. cipeltem én is cementes szákot már életemben, van tapasztalatom) és az adórendszertől, mint a piacgazdaságban létezhető állami szabályozó mechanizmustól (!) elvárom és megkövetelem, hogy a piac torzulásait igyekezzen a lehetőségekhez képest korrigálni. Az adórendszernek egy piacgazdaságban baromira nem az a lényege szerintem hogy beszedje a dellát, hanem, hogy létrehozza azt a redisztribuciót, ami a piac hatásait, az egyén rosszabb vagy jobb érdekérvényesítő képességét, és hasonlókat ellensúlyozza... tehát a piac és az adószisztéma a piacgazdaság jin és jangja... vagy valami ilyesmi...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (2801)
sügérliba Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2803

Fejlett országok már régen tudják, nem igazságos az egykulcsos...

 

Persze mi visszafele haladunk.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2801)
sügérliba Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2802

Csak egyszerűen egy jobb adórendszert kellett volna megalkotni.

 

Ehhez nem ideológia kell, hanem  SZAKÉRTELEM!

 

Előzmény: Törölt nick (2801)
sügérliba Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2800

Bele is rokkant az ország és még lesz rosszabb is!

 

http://privatbankar.hu/ado/az-egykulcsos-ado-sikertelensegre-volt-itelve-246514

 

A hazai egykulcsos adórendszer egyik legnagyobb hibája, hogy elsősorban a felső jövedelemkategóriákba tartózóknak emelkedett meg a bevétele, míg az alacsony keresetűek vékonyabb borítékkal számolhattak az adójóváírás fokozatos kivezetése, a nyugdíjjárulék emelése miatt. A jövedelmek aránytalan emelkedésének következtében az egykulcsos adórendszer nem váltotta be a hozzá fűzött gazdaságélénkítő reményeket - erre a csökkenő fogyasztási hajlandóság alapján nem is lehetett számítani. 

 

Előzmény: Törölt nick (2799)
tarkarogy Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2798

Ja kérem a Magyarkodás a multiknál megengedett. ,

Ha jobban járunk mint a többiek akkor vad libelárisok leszünk?

Előzmény: Mantis Screamer (2794)
Antisystem Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2797

A össz SZJA 80 %-át kevesebb mint 20 % fizette be 2010-ig.

OK. És a jövedelem hogy oszlik meg a felső 2 decilis (20%) meg az összes többi között?

A másik, hogy az adófizetés messze nem azonos csak az SZJA-val... reálisan azt kellene nézni, hogy ki mennyi adót fizet összesen, SZJA + ÁFA + jövedéki adók + kutyafüle... mert csak kicsit bicskanyitogató ám az a fajta demagógia, amikor kikiáltják közterhet NEM viselőnek azokat, akik egyébként havi több tízezret tolnak be a közösbe ÁFA-ban, jövedéki adóban, akármiben...

 

ÜdV

Előzmény: Mantis Screamer (2794)
sügérliba Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2796

Örülj neki. Nem mindenhol van ez így.

 

Egyébként arról beszéltünk, hogy rossz módszerrel számolták ki az adót.

Máshogy gondoljuk, mint a fidesz. 

 

De ez már úgysem számít. Már nem akarom tobbször leírni.

Előzmény: Mantis Screamer (2795)
Mantis Screamer Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2795

Ahol én dolgozom ott a magántőke végrehajtotta a bérkompenzációt az állam kérésére.

Előzmény: sügérliba (2792)
Mantis Screamer Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2794

"amiket megalkottak az csak kevés embernek tett jót."

 

"Hazudozni azt nagyon jól tudnak, meg sarcolni."

 

A össz SZJA 80 %-át kevesebb mint 20 % fizette be 2010-ig. Őket sarcolták mindenki helyett, és végre jót tettek velük. Azt meg el ne felejtsd, még mindig sokkal többet tesznek be a közösbe, csak legalább már nem 20x annyit, hanem csak annyival ahányszor több pénzt kapnak a munkájukért a munkaadójuktól aki nem te vagy, nem a te pénzed, az államé is csak akkor lesz amikor elveszi.

Előzmény: sügérliba (2789)
Mantis Screamer Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2793

"vannak emberkék, akik szerint csak saját maguk dolgoznak meg a pénzükért"

 

????

 

A többi se 1xű amit írtál, gyanítom nem nagyon vágod te ezt.

Előzmény: Morle (2788)
sügérliba Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2792

Miért csökkent volna a munkabér?

 

Netto az maradt volna! Mindenkinek.

Előzmény: s3pooler (2790)
s3pooler Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2791

Hát te sem a cégvezetés mellett írogasz ebbe a fórumba, az már biztos.

Előzmény: Morle (2788)
s3pooler Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2790

A munkabért - nagyon helyesen - nem lehet az alaklmazott belegyezése nélkül csökkenteni.

Előzmény: sügérliba (2787)
sügérliba Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2789

Nem értek a közgazdasághoz, de azért józan ésszel én is látom, hogy amiket megalkottak az csak kevés embernek tett jót.

Az ország meg belerokkan.

 

Persze megmondták, csak a középosztály. Na de kik is azok? Sokan már lecsúszóban.

 

Össze-vissza osztanak-szoroznak, mi rosszul járunk mindenféleképpen azért, hogy egy vékony réteg jól járjon.

 

Hazudozni azt nagyon jól tudnak, meg sarcolni. Mindent feláldoznak egy rossz egykulcsos adó miatt. :(

 

Már igazából csak az adrenalin szintemet tartom karban a hírkeresővel és a fórummal :)

 

 Az Új baby boom, a középosztály gyermekvállalási forradalma címmel készített stratégiai vitairatot a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) – közölte a tárca szerdán.

Előzmény: Morle (2788)
Morle Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2788

Nyugodj meg. Nekünk van igazunk. De tudomásul kell venni, vannak emberkék, akik szerint csak saját maguk dolgoznak meg a pénzükért. sőt, csak ők vannak alulfizetve. + olyan lehet  akinek ezt kell írni.

Amúgy ha a kormány szerint is úgy lenne, mint ahogy itt pár fanatikus irogat,

Pl. csak a gazdagok fizetnek, + eddig sem fizettek a szegényebbek, stb)

akkor nem hozott volna létre adókompenzációt. Ami ugye ugyanaz mint az adójóváirás.

Ezzel viszont elismeri, hogy az adójóváirás a bér részeként kezelték és adták.

PL, azért, hogy a cégek bérkeretét ne terheljék annyira, maradjon keret a magasabb jövödelmüeknek.

Előzmény: sügérliba (2787)
sügérliba Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2787

"A korrekt megoldás a bevezetésnél az lett volna, hogy mindenki nettója marad.

Ezez számolják ki a bruttót."

 

Ezt én nagyon sokszor beírtam már és nem írtak nekem érte szép dolgokat. :)

Előzmény: Morle (2786)
Morle Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2786

"A munkaerőpiac mindenkit megfelelően beáraz. A dolgozó zsebében maradó nettónak pedig egyenes arányban kell állni ezzel az objektív értékítélettel."

.

.

.Egyetértek. Tehát a kétkulcsos adó bevolt árazva. De akkor hogy van merszük a jól keresőknek azt mondani, hogy pl pénteken a kétkulcsos bevan árazva, hétfőn, meg hogy az 1kulcsos, 1-10% plussz van beárazva.

Inkább az van, hogy szeretnék elvenni a kevesebbet keresők munkával megkeresett pénzéből is valamennyit. Ez részben sajna sikerült is nekik.

 

A korrekt megoldás a bevezetésnél az lett volna, hogy mindenki nettója marad.

Ezez számolják ki a bruttót.

Tehát az 1 kulcs előnye-hátránya a bevezetés utáni keresetváltozásra vonatkozik.

Előzmény: Törölt nick (2710)
Antisystem Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2785

Ebben igazad van, de ennél ugye tágabb a winnermentalitású kör ezért említettem 30 000 vagy 300 000 embert a 3 millióból. És vannak benne bőven bérből-fizetésből élők, politikusok, topmanagerek, ilyesmi... Na, őket viszont érinthetné, és ezért is javasoltam ugye a félmilla nettó avagy minimálbér x10 bruttó képletet egy lényegesen magasabb kulcsra. Ilyen fizetéshez manapság - hgy finoman fiogalmazzak - már erősen ambiciózusnak kell lenni, a saját ismeretségi körömből (1-2 cégtulajt leszámítva tán) senki sem keres ennyit.

 

ÜdV

Előzmény: Mantis Screamer (2784)
Mantis Screamer Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2784

De vazzeg a demjánok-csányik-szélesek-gyurcsányokat nem érinti az egykulcsos, ők nem bérből élnek !!!!!

Előzmény: Antisystem (2783)
Antisystem Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2783

Hát nézd, a kis magyar (és K-európai) gengszterváltások végülis dióhéjban úgy jöttek létre, hogy a winner mentalitásúak, az "ambíciózusak", a "bezzeg Nyugaton az ÉÉÉÉN" mentalításuak (akik a másik 3 millának egy kicsi része, mondjuk legfeljebb tizede) aktivizálódtak, és idexarták a kapitalizmust illetve annak is egy perverz kiadását, belekényszerítve az egész társadalmat a "kaparj kurtá"-zásba abból a velejéig aljas indokból, hogy nekik és az övéiknek több, és mégtőbb, és mégtöbb legyen... ami nem attól ajas persze önmagában, hogy többet akartak (azt nagyjából mindenki akarna, én is) hanem attól, hogy egy recesszióban (KGST bedőlése) úgy akartak többet, hogy pontosan tudták, tudniuk kellett, hogy recesszióban eredeti tőkefelhalmozás csak a másoktól elvétellel jöhet létre, tehát pontosan tudták, hogy az ő jólétüknek mások nyomorúsága lesz az ára. Most komolyan azt várnátok el, hogy kezdjem a szétesett nagyiparból munkanélkülivé lett akárkit ostorozni, hogy tegyen ezt meg azt, és csináljon, és csináljon, és csináljon... és ne azt gyűlöljem engesztelhetetlenül, aki ellopta egyik napról a másikra azt a munkahelyet, azért, hogy ő meg a családja sonkát zabálhasson minden nap???? 

Hiába tartozom én a 3 millióba banyek, attól még nem a 7 millió lesz az ellenségem, hanem a 3 millió azon 30 000-re vagy 300 000-re, aki miatt a 7 millió kéányszerhelyzetbe került. És ezt totál szélsőségesen így látom, én még a gettóbűnözés vagy nálunk divatos szóval "cigánybűnözés" elsődleges felelőseit is köztük látom, a kifosztott falusi öregasszonyokárt kapásból utalnám sittre a konkrét elkövető mellé a demjánok-csányik-szélesek-gyurcsányok csapatát is. Mert az ő ambicióik, winner-mentalitásuk nélkül ezek a generációs munkanélküliségben antiszocializálódott tömegek, ezek a bűnök egy része nem lenne...

 

Szóval itt a képlet, eldöntheted, hogy te csináltad-e avagy nem.:) Én biztosan nem, nem vagyok winner-mentalitású, a koncért folytatott harcokból inkább félreállok...

 

ÜdV

Előzmény: s3pooler (2779)
csiva69 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2782

Matolcsy meg most jön a baby boom stratégiával. 50 év múlva vajon mennyi lesz a "ballaszt"?

Előzmény: Antisystem (2777)
Mantis Screamer Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2781

Egyszerűen követhető folyamattal.

 

1989-ig az állam mondta meg, melyik munka mennyit ér és hányan végezzék. Mivel ez a módszer evolúcióellenes volt megbukott. Lett egy csomó nem megfelelő szakmát tanult dolgozó, meg egy csomó lusta vagy tanulatlan, aki mexokta, neki kevesebb vagy igénytelenebb munkával is annyi jár mint a tanultaknak és szorgalmasaknak.

 

Na most hogy legyen társadalmi béke azok közül akik képtelenek voltak szakmát vagy életstílust váltani sokakat nyugdíjaztak vagy segélyre tettek. Olyan nyugdíjra és segélyre ami versenyképes volt a kisebb MUNKABÉREKKEL !!!! HÁT KI AKART VOLNA DOLGOZNI HA ELÉG PÉNZ VAN OLCSÓ SÖRRE AMÚGYIS ? És ezekre ballasztokra a forrás nem volt meg. Súlyosbította a helyzetet, hogy a kihívások megyénként mások voltak, nyilván volt aki önhibáján kívül nem talált rendes munkát. De nem ez volt a többség.

 

Populista módon hantolták a problémát, több nem termelő szavazó mint termelő, így továbbra sem volt cél a dolgozókat, főleg a jól dolgozókat védeni, vették fel a hiteleket az inaktívak és közszolgák jókarban tartására ami továbbra sem ösztönözte a MUNKÁT, főleg nem a dolgosabbak 60 %-os elvonásaival. Tulajdonképpen módosított szocializmus volt ezen a téren. Ami törvényszerűen újabb bukás felé vitt az irányt, közben generálva a fekete és szürkegazdaságot. Mert ki akar SOKAT ÉS JÓL DOLGOZNI, HA BÜNTETI AZ ÁLLAM. 2002-ben ért el a Medgyessy-kormány az osztogatás csúcsára (nyugdíjkiegészítés, 50 %-os közszolga béremelés szb). Közben egyre több nyugdíjas és egyre több segélyes (a segelyések egy része öntenyésztésbe fogott a segélyért, a munka elkerüléséért) és egyre nagyobb államadósság. Aztán jött még a szolidaritási meg egyéb adó, hogy legyen pénz az inaktívakra, amivel megintcsak azt büntették aki igényes vagy sok munkát végzett.

2008-ban megsuhintott a válság szele és feketén-fehéren kiderült ami előtte is tudható volt, hogy nincs elég pénz ekkora segélyes, nyugdíjas, közszolgás kiadásra, akárhogy is variálják a befizető oldalt, a kisebbséget, hiába büntetik azt aki még húzza a szekeret, ez nem fog működni mert fejlődésellenes és önpusztitó.

Előzmény: Antisystem (2777)
Antisystem Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2780

Bármely tetszőleges úton el lehet jutni végletességig is... ettől még nyilván nem az a helyes. Ahogy szerintem az se, ha egy egyébként helyes útra attól való félelmünkben nem lépünk rá, hogy majd nem tudunk megállni a végletesség előtt...

 

ÜdV

Előzmény: s3pooler (2778)
s3pooler Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2779

Nem én csináltam, az tutti.

Előzmény: Antisystem (2777)
s3pooler Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2778

Az erkölcsösség helyes, de hiba, ha a fejlődés és a kiemelkedő teljesítmény motiválásának rovására megy.

 

Ezen az úton el lehet jutni oda, hogy csonkítsunk meg mindenkit, mert páran - mondjuk balesetben - elveszítették valamelyik végtagjukat.

Előzmény: Antisystem (2776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!