Keresés

Részletes keresés

nyman Creative Commons License 2010.09.10 0 0 7443
Itt is itt van
http://homar.blog.hu/2010/09/10/a_rendorseg_a_maga_reszerol_felmentette_a_ppo_csalokat
Strong Bad Creative Commons License 2010.09.10 0 0 7442
Az se semmi hogy a számítógépes bűnözés elleni alosztály nyomozója minden email címet a To: mezőbe rak, hadd lássa egymást a sok feljelentő... Ilyen nagy szaktudással nem csoda, hogy egyszerűbb simán lezárni a nyomozást.
Hopkinx Creative Commons License 2010.09.09 0 0 7441

Tiszta vicc az egész ország!

 

Soha, sehol nem fogom regisztrálni a kártyámat. Ez volt a tanulópénz. És a 2500Ft nem is igazán zavar. A legjobban csak az fáj, hogy ezek a "kromanyoniak" nagyon jól jártak ezzel, és nem mellesleg röhögnek a markukba. Én meg itt pislogok, pedig csak jóhiszemű voltam. Többet nem leszek senkivel.

 

Minden jót nektek Károsulttársak!

atvertek.info Creative Commons License 2010.09.09 0 0 7440
kitettem a weboldalra: http://atvertek.info/2010/09/09/ppo-nyomozast-megszunteto-hatarozat/

eleg csunya lezarasa az ugynek, jomagam mar csak a polgari perben es a fogyasztovedelemben latnek NEMI remenyt, de oket ismerve szep magyarosan b.szhatjuk...


mindenesetre kivanom, hogy az akihez a penzunk jutott koltse szivgyogyszerre!
Előzmény: Schaf (7439)
Schaf Creative Commons License 2010.09.09 0 0 7439
Valaki elolvasta a határozatot?

:-))))


Tessék visszaolvasni év elejére. Akkor megmondtuk, hogy a pénz már rég Svájcban van (mit ad isten ki a magyar képviselője? :-) ). Kb. ezért tart itt ez az ország, mert ezt nagyban is mindenki megcsinálja.. lásd BKV, MALÉV, stb.-stb.


Komolyan ez egy vicc...
MisiMókusné Creative Commons License 2010.09.09 0 0 7438

Én is megkaptam....

És a többi szervek???

Csak lesz egy, aki büntet. Vagy nem???

 

peti31 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 7437
Nekem is megjött! Hát ezt meguszták,mi meg megszoptuk!
Schaf Creative Commons License 2010.09.09 0 0 7434
Besza-behu...



...sajnos ez várható volt a fejlemények alapján. Viszont, ha ezek után valaki pofán vágja valamelyik PPO-st akkor azért majd jól megbüntetik. :-)))
Előzmény: M|P (7433)
M|P Creative Commons License 2010.09.09 0 0 7433
"Tisztelt sértett, feljelentő !

Mellékelten megküldöm a nyomozás megszüntetéséről szóló határozatot.
Kérem, hogy amennyiben panasszal kíván élni, úgy azt a határozatban
megjelölt - ezen levél megnyitásától számított - 8 napon belül, de
legkésőbb 2010. szeptember 30-ig tegye meg."

Köszönjük... Ez Magyarország. :/
-Bazsi- Creative Commons License 2010.09.07 0 0 7431
ja. pár évig a ppo-val sem volt.
Előzmény: Törölt nick (7430)
Strong Bad Creative Commons License 2010.09.06 0 0 7429
etopup.hu -n keresztul fizetett mar valaki? A bankkartyas fizetes valami .lv (litvania) oldalra visz, egyaltalan nem bizalomgerjeszto...
agrippa2010 Creative Commons License 2010.09.03 0 0 7428
Mindenki kerülje a hitelfelvételt,mert rábaszik!
Vetiver Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7426
Ha végeztek önmagukkal, esetleg bekaphatják az enyémet is.
Előzmény: kórókatona (7425)
kórókatona Creative Commons License 2010.08.31 0 0 7425
A "szervek" el vannak foglalva sajátmaguk kielégitésével!!!
Előzmény: MisiMókusné (7424)
MisiMókusné Creative Commons License 2010.08.30 0 0 7424

Micsoda csend van itt!

Sehol semmi fejlemény?

Valamelyik szerv vizsgálatának eredménye?

Valakitől valami hír?

K. Slater Creative Commons License 2010.08.11 0 0 7423
Én a GoDaddy-től kaptam ÁSZF változásról értesítő emailt.
Ezt is érdemes tanulmányozni.
Term. nem egy belső postafiókba küldték utólag visszadátumozva. :)

"Dear XY,

We recently made changes to the Universal Terms of Service Agreement affecting your Go Daddy products and services. These changes include, but are not limited to, the following:

Section 5 (Your Use of Go Daddy Content and User Content) and Section 6 (Go Daddy's Use of User Content)

We added language to clarify that the applicable provisions are not intended to and do not have the effect of transferring any ownership or licensed rights (including intellectual property rights) you may have in content posted to your hosted websites.

Section 15 (Fees and Payments)

We added language to refine a number of items including, but not limited to, time frames for the posting of refunds, automatic renewal options, recurring billing programs, and details regarding individual payment methods.

This email shall serve as our official notification to you of such changes, all of which are effective immediately.

Please take a moment to review the latest version of the Universal Terms of Service Agreement, which may be found here.

Regards,

GoDaddy.com"


Előzmény: saukoo (7421)
saukoo Creative Commons License 2010.08.11 0 0 7421

a mentalitáshoz:

amazon.com -ról vettem néhány könyvet két hónapja összesen százegynéhány dollárért.   Ma kaptam a következő emailt.

 

Greetings from Amazon.com.

 

We're writing to let you know we processed your refund of $14.02 for your Order 002-xxxxxxx-yyyyyyy.

...

Reason for refund: Export fee reduced

...

We'll apply your refund to the following payment method(s):

Visa Credit Card [ending with zzzz]: $14.02  

Refunds typically complete within 10 business days and appear as a credit on your statement.

 

 

szóval nem egy újabb bőrt próbálnak valami trükkel lehúzni, hanem kaptam egy utólagos árengedményt.   Maguktól adták, nem kértem.   

 

Ja, és megvannak a kártyám adatai nekik, arra fogják visszatenni a pénzt.   én adtam meg nekik (regisztráltam kényelmi szempontból a kártyámat még pár éve)   Sem akkor, sem most (meg főleg) eszembe se jut, hogy rossz kezekben lenne a kártyaszámom.   Szerintem inkább a saját kezüket törnék le, minthogy olyat tegyenek, hogy bármi halvány rossz érzésem legyen.

Előzmény: Kopi Pesta (7420)
Kopi Pesta Creative Commons License 2010.07.24 0 0 7420
Pontosabban az a magyar mentalitás, hogy mindezt birka módjára évekig tűri, közben egyetlen hatóságnak sem tűnik fel a piaci erőfölénnyel való visszaélés. Sőt, még akkor sem, amikor teljesen nyilvánvaló a simliskedés. A sok funkcionális netanalfabéta fel sem fogja az átverés grandiózus mivoltát, azon pár ember kivételével, akinek gyakorlata van az online vásárlásokban.
Előzmény: saukoo (7418)
Schaf Creative Commons License 2010.07.24 0 0 7419
Hétfőn délelőtt az MR1 Kossuth rádió élőben foglalkozik ismét a témával a Napközben című műsorában.
saukoo Creative Commons License 2010.07.24 0 0 7418

Ha már jutalékról, árakról, meg a magyar mentalitásról beszélünk:

 

Nálunk azon van felár, aminek olcsóbbnak kéne lenni:   pl. ha sms-ben veszek matricát (pár elektron áramlását okozva csupán egy önműködő rendszerben) akkor jóval többet fizetek mintha egy benzinkút pénztárosánál teszem ugyanezt ugyanazon pár elektron áramlását okozva a rendszerben de pluszban élőmunkát, időt, papirmunkát és készpénzkezelést igénybevéve.

 

Normális országokban az ilyen online értékesítők abból élnek, hogy náluk olcsóbban kapod meg az árut, szolgáltatást.  A kedvezményüket továbbadják: pl az Amazon-nál minden könyv 20-30%-kal olcsóbb mintha boltban vennéd.  A szállodai, utazási szolgáltatásokat értékesítők is jobb árakat adnak az online vásárlóiknak mint a 'listaárak'.

 

Nálunk Abszurdisztánban meg az alakult ki, hogy fizessen az ügyfél "kényelmi felárat", ha kevesebb erőforrást vesz igénybe a vásárlásánál.

Előzmény: Kopi Pesta (7417)
Kopi Pesta Creative Commons License 2010.07.23 0 0 7417
"kellett a magyar mentalitás, amelyik elhiszi, hogy lehet a neten ingyen szolgáltatni és azt az ingyenességet persze állja az a hülye cég"

Nem, nem ingyen, kis barátom, senki sem hitte, hogy ingyen.
Mondok egy bűvös szót : JUTALÉK

Látván az erőlködésedet, te is nagyon jól ismered ezt a szót.

Ennek a cégnek volt pofája többszáz forinttal drágábban adni az autópályamatricát, a normál jutalékon felül. Monopol helyzetben, a kezdetektől fogva.
De ha ez az aprópénz nem lett volna elég egy nyüves szerver üzemeltetéshez, akkor még mindig ott vannak a reklámbevételek a honlapról.
kórókatona Creative Commons License 2010.07.23 0 0 7416
Szia! Amnesztiát kaptam, ujra itt vagyok! Én is sokat kiabáltam, pénz mégis nuku.(OTP)
Előzmény: Schaf (7413)
saukoo Creative Commons License 2010.07.23 0 0 7415

Nekem meg az nem tetszik, hogy a többi (pl. mobilok) miért nem függesztették fel

 

reméljük, megfizették a tanulópénzt..  így talán több pénzük ragadt bele a ppo-ban, mintha idejében kiszállnak ahogy azt a Pannon tette.

Előzmény: lamed (7403)
Schaf Creative Commons License 2010.07.23 0 0 7414
Legyünk pontosak... "éves adminisztrációs díj"-at fizettek az ügyfelek, amit dec.29.-én 23:59-kor ugyanúgy levontak az adott évre, mint január 11.-én.


De mint tudjuk az ÁSZF-fel nem ez a legnagyobb probléma. :-)
Előzmény: vinszil (7412)
Schaf Creative Commons License 2010.07.23 0 0 7413
Na most ha egy újságíró leír valamit, legalább nézzen már utána a dolognak. Nem olyan nehéz az az Internet világában....


"...Több olyan, a fogyasztók és az Investech között közvetítő bank döntött úgy, hogy a fogyasztói bizalom fenntartása érdekében alkalmazza a chargeback lehetőségét. (Chargeback: ha egy pénzintézet a rendelkezésére álló információk alapján úgy látja, hogy közvetítőként az ügyfeleitől úgy vont le pénzt, majd utalta ezt az összeget át egy szolgáltatónak, hogy annak jogszerűsége kétséges, akkor saját hatáskörében – illetve kérésre – dönthet úgy, hogy visszaadja ezeket a pénzeket, követelését pedig a gyanúba került cégen fogja érvényesíteni.) Eddigi információink szerint a CIB Bank és a Raiffeisen alkalmazta a chargebacket, az OTP és az Erste viszont mereven elzárkózott az ilyen kérések elől...."


Egyrészt tudomásom szerint nem chargeback eljárás keretében kapták vissza az ügyfelek a pénzüket, másrészt nem mindenki, csak a "kiabáló" ügyfelek...



Apropó.. hétfőn délelőtt az MR1 Kossuth Rádió ismét foglalkozik az üggyel...
Előzmény: Abraka Dabra (7411)
vinszil Creative Commons License 2010.07.23 0 0 7412
Ha megszüntetik júl.31-gyel a szolgáltatást, akkor az a több ezer ember nem létező szolgáltatásra fizetett elő. Ez a jó üzlet! Beszedni a pénzt a nagy semmire.
Abraka Dabra Creative Commons License 2010.07.22 0 0 7411
CharlieBrown Creative Commons License 2010.07.22 0 0 7410
"Sőt.. ma este 18.00-tól a Duna TV Híradójában még meg is nézhetsz."

Valami linked nincs a médiatárhoz? Nem voltam TV előtt tegnap.
Előzmény: Schaf (7396)
lamed Creative Commons License 2010.07.22 0 0 7409
Tényleg érdekes ez a szamoai domain cím, ahová a ppo oldaláról lehet kerülni, ha az ember a matricavásárlás linkre kattint. Szerintem az ilyesmi egyáltalán nem szolgálja a bizalomerősítést....
Előzmény: atvertek.info (7316)
saukoo Creative Commons License 2010.07.22 0 0 7408

kellett a magyar mentalitás, amelyik elhiszi, hogy lehet a neten ingyen szolgáltatni és azt az ingyenességet persze állja az a hülye cég

 

nálad lehet, hogy tegnap kötötték be a zinternetet, de attól még a világ másképp működik, mint ahogy azt te elképzeled.

Felsorolom az első 5, (a többi 5412458 db megtalálását rád bízom) napi szinten milliós(!!!) látogatószámmal, ügyféllel rendelkező online vásárlásra szolgáló weboldalt, ami ez eszembe jut hirtelen:

www.ebay.com

www.amazon.com

www.travelocity.com

www.expedia.com

www.ticketmaster.com

 

Mi a közös bennük azon túl, hogy közvetített árut, szolgáltatást értékesítenek:   ugye nem találod ki ?    ...az, hogy a VEVŐ  (így nagybetűvel !!!) részére ingyenes a dolog.

 

...és nem akciósan ingyenesek,  hanem 15 éve ingyenesek (mióta megvannak)  és a következő 50-100 évben is azok lesznek.

 

mondok azért még pár hazai példát is:

www.vatera.hu

www.jegy.hu

...

Előzmény: Törlésre váró renikk (7395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!