Igazándiból elvileg nincs ilyen "feature". Ha mégis percenként van valami eltérő hang - az arra utalhat, hogy esetleg valahol valami beleér valamibe a másodperc-keréknél, vagy annak valamelyik foga sérült - a legtöbb óránál a léptetőmotor a másodperckereket közvetlenül hajtja már.
Már rég óta szeretném megkérdezni, hogy egyes Quartz szerkezeteknél mire szolgál hogy minden 60-adik behúzás hangja olyan mintha dupla lenne. Vagy mintha olyankor oda vissza is megmozgatná a tekercs. Tehát 59 egészséges ketyegés, majd egy dupla.
7T32 biztosan ilyen több is nálam, illetve ha jól emlékszem 1-2 orient is így dolgozik, bár abból nincs sok quartzom.
Sziasztok! Nem tudom, volt-e már terítéken a téma, de szeretnék beszélni kicsit a Next Time Kft-ről. Van vele tapasztalatotok? Jelenleg is van egy Orientem szervizben, amire hat hetet mondtak, és már több mint fél éve bent van. Ezt már nem először játsszák el. Elérni nem tudom őket telefonon. Ahhoz meg nincs kedvem átmenni a fél városon, hogy személyesen keressem fel őket, hátha méltóztatnak - egyébként jellemzően szintén eléggé foghegyről - választ adni arra, hogy mikor készül el az órám (sima szervizről van szó egyébként. Természetesen tudom, hogy egy sima szerviz se rövid idő, de egy óraszerviz, aki ezzel foglalkozik, megtehetné, hogy ezt mérlegelve reálisabb időpontot állapítson meg. Ha fél év, akkor mondják azt, én pedig ezt figyelembe véve döntök arról, hogy oda akarom-e vinni...)
Engem elszomorít ez a hozzáállás, nem először tapasztalom ezt - már a fogyasztóvédelem is felmerült bennem. Mit gondoltok?
Sajnos a lítium-elem egy másik kémia - teljesen más elemfeszültségekkel, tehát nincs helyettesítési lehetőség, ami szerkezetet valami CR lítiumelemre terveztek, az csak olyannal, amit valami higany/ezüst-oxidos "normál gombelemre" - az csak ilyennel lesz működtethető - még akkor is, ha barkácsolás útján megpróbálod illeszteni a fizikailag mindig jelentősen eltérő méreteket. A lítiumos elemek mindig 3V-osak, vagy egyes típusok még magasabb feszültségűek, a gombelemek meg technológiától függően 1.2-1.5V-osak.
Egyébként megpúposodni, kidurranni, kárt csinálni bizony a lítiumos is tud, csak jóval kisebb eséllyel.
Elvileg kiemeli az elem főérintkezőjét, tehát áramtalanít. Mindazonáltal az elemek hosszú távon még terheletlenül tárolva is jelentenek némi kockázatot (kapszulában lévő, soha fel nem bontott elemeket dobáltam már el mert spontán kifolytak, megpúposodtak, "kivirágoztak", annak ellenére, hogy a feszültségük esetleg teljesen rendben volt).
Indokolt időnként rájuk nézni, megtörölgetni őket, biztos, ami biztos. A kvarc-szerkezetek tönkremenésének egyik leggyakoribb oka az elem kifolyása.
Szia, 30-fölött van a quartz-aim száma, amelyek egyfolytában járnak és akkor a nejem gyüjteményéről még nem is beszéltem!-ugyan miért venném ki az elemet belőlük??
Nem szeretnélek megbántani, de ha elolvastad volna a kábé tizenöt hozzászólással ezelőtt belinkelt használati utasítást, akkor nem kellene most kérdezned...
Szóval a gyár úgy alakítja ki az adott integrált áramkört, hogy esetedben ha nem sikerül éjjel 3-kor frissítenie, ujrakezdi 4-és 5-órakor is, és amint látni, nem lacázik, 3-percet szán erre a műveletre.
Ez a Quality Time, amit az imént megmutattam, 7-percig kinlódik, akkor is ha sikerül a frissítés, akkor is ha nem.
Esetek zömében pedig azért éjjel szinkronizálnak ezek az órák, mert-ahogyan már az előttem szólók is pengették-éjjel kevesebb a zaj-ill mindaz, ami könnyen befolyásolhatja ennek a 77,5 KHz-es jelnek a terjedését. Tehát ne csodálkozz el azon sem, ha kényszerítve napvilág nem fog sikerülni ugyanarról a helyről a frissítés, ahonnan éjjel röhögve elvégzi az órád.
Nekem is van egy Casio-m, 3-as számnál digitális kijelzés, vagy dátum, vagy pedig nap és gombnyomásra ugyanilyet mutat, mint amiről írsz:-tehát éjjeli 3-kor kezd el frissíteni és lerendezi potom 3-perc alatt!
Jók a Casio-k, viszonylag érzékeny rádió-tunerrel, ugyanez már nem mondható el Citizenékről, őnáluk nehézkesebb a szinkronizálás...-pedig egyik nagy álmom egy JY-os Citizen Blue Angels.
Zsibin vettem 2db szimpi szilikon sportórát, az elemek voltak bennük lemerülve, ok, elemcsere, de az istennek sem álltak be, semmi gomb rajtuk...-aztán rákerestem a neten erre a tipusra, kiderült, hogy CSAK Németországba és Ausztriába szállítanak, nem véletlenül. Nem baj, majd ha egyszer eljutok Sopronba, hátha ott majd beindulnak...
Ha elsőre nem sikerül a vétel, ne add fel, a hosszúhullámú sáv tragikusan tele van zavarokkal. Amennyiben épületen belül nincs vétel, az szokott működni, hogy éjjelre az ablak közelébe teszed az órát. Akkor már alszanak a népek, és jórészt nem használják a kapcsolóüzemű táppal ellátott vackaikat.
A konkrét helyi vételi viszonyoknak van jelentősége csak. Bár elvileg mi bőven a Frankfurti adó hatósugarában vagyunk, a gyakorlatban azért már vannak olyan helyek, ahol nem túl jó a vétel, és kisebb antennás, egyszerűbb, olcsóbb órák esetlegesen szinkronizálnak - és az épületek is sokat tudnak árnyékolni, így egy stabilan elhelyezett (fali-asztali) óra esetében előfordulhat, hogy figyelni kell arra, hova tesszük, mert mondjuk egy vasbeton-szerkezetes épület bizonyos helységeiben nem képes jelet fogni egyáltalán.