Keresés

Részletes keresés

gask Creative Commons License 2011.09.01 0 0 685

Nos az usb kábel szivatott. A mini usb tövében szakadt meg részlegesen. Hol érintkezett, hol nem. Ezért nem másolt át mindent.

 

De van még egy gondom. Fagyogat. Az IGO8 még eddig nem, de pl az amigo. Ami nem is lenne baj, de csak HR-ből áll helyre, viszont ezután nem talál holdakat. Kell legalább 1/2 - 1 óra mire annyi holdat talál hogy már indulhat a navigáció (4 ződ). Pedig a 4. emeleten a lapostetőre teszem ki, tökéletes rálátás az égboltra semmi nem zavarhat be. Ezután már működik rendesen.

 

Valamilyen műhold mozgást vagy pozíciókat elmenthet csak azt nem értem miért veszti el ha lefagy vagy HR. Ilyenkor mindig Budapest jön be a térképen és ha csak a kocsiban hagynám HR után, szerintem egy nap is kevés lenne hogy működjön a navi (Elég árnyékolt helyen parkolok).

Nem tudja valaki hol találom azt a file-t ami ezt tárolja? Lementeném és ilyen esetben visszamásolnám.

gask Creative Commons License 2011.08.28 0 0 684

Hát igen, mondhatnám igazad van. De hát a másolás az másolás bármilyen fájlkezelőben. (Több mint 13 éve van számítógépem de ilyet, hogy a másolás befejeztével nem kerül át a másik oldalra minden aminek átkellene még nem tapasztaltam de még nem is hallottam.) Egyébként megtörtént, és éredekes minden bit átment. (Commandert használtam) És lőn világosság jó is !!!! Vagyis eddig a másolás hibái miatt szívtam. De a végére járok miért van ez, az biztos. 

Szépen sorban megtalálja a holdakat - kb 1-1,5 perc- és meg is tartja. Magasabb épületek között vagy szűk utcákban néha elmegy megszakad, de gondolom ez természetes.

Mindenkinek köszönöm a segítséget, jószándékot, főleg akinek a csomagokat köszönhetjük AIRIS_navi-nak!

 

Előzmény: blackbird00 (682)
kishoris Creative Commons License 2011.08.27 0 0 683

Szia!

 

Küldtem e-mailt.

Európa egyéb térképei fent vannak a vason? Ha csak a magyar és az osztrák térkép van fent akkor nem is fog tervezni neked Spanyolba.

Előzmény: 6o8er (680)
blackbird00 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 682

Bocs, ha hülye a kérdés, de miért nem total commanderrel másolod? Én azzal csináltam, hiba nélkl ment. Meg valamit át is kell nevezni a másolás után.

Előzmény: gask (681)
gask Creative Commons License 2011.08.27 0 0 681

Hát nekem nem jött be, sajnos. :((  Most újra feltettem mindent. Érdekes most megint vannak progik amik nem indulnak, de az utóbbi háromhoz még három csatlakozott. Azt vettem észre hogy a két igo.exe más verzió számú. Ez miért van? Illetve miért kell kettő? Egy a My Flash Disc-en, egy a Storage Card-on.

Most sem sikerült felmásolni mindent ennek a sz@r Activesync-nek. Egyszerűen a backgrounds, icons mappák tartalmát nem másolta át. Csak emlékezetből tudtam bökni, fekete volt az asztal.

Előzmény: blackbird00 (677)
6o8er Creative Commons License 2011.08.26 0 0 680

Sikerült kiderítenem, hogy az iGo-m nem 2006-os hanem 8.2.3, ezek szerint már valamikor felraktam, viszont semelyik spanyol térképpel nem működik, csak a már eddig is használt Mo_TA-s és osztrák térképpel.

Miről ismerszik meg, hogy mi a jó térkép hozzá? Számít, hogy spain.fbl a neve vagy bármi más pld.: spain_TM....

2008 és iGo 8 térkép nem kompatibilis? Szükség lenne egy tuti biztos spain.fbl-re, hogy lássam mi a gond.

Tudna valaki küldeni egyet?

blackbird00 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 679

Én az IGO8-ban töröltem mindent, mert csak ahhoz értek:)))))))) De bejött!!

A file-hoz, mappák tartalmához nem nyúlok, örülök, hogy müxik.

Előzmény: gask (678)
gask Creative Commons License 2011.08.26 0 0 678

OK!

Mindenképp megpróbálom, de programból (igo alól) vagy file kezelőben, mondjuk SAVE mappa tartalmának törlése, vagy hogyan csináltad. Én már semmit nem bíznék a véletlenre.

blackbird00 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 677

gask!

 

Ez ismerős. Nekem is ez volt. A megoldás a mentett útvonalak, kindulási pontok, kedvensek, előzmények törlése volt. Minden mentést, tárolást kitöröltem, és megjavult.

Próbáld meg, hátha...........

Előzmény: gask (676)
gask Creative Commons License 2011.08.26 0 0 676

Sajnos most sem megy. Sétáltam a városban kezemben 1 órát a kütyüvel de 2-3 max 4 holdat lát.

Azt sem értem, hogy betöltöm az útvonalat, indítás, erre bejön egy budapesti térképrészlet. Az útvonal persze messze nem Budapest, még csak a közelében sincs. Rá kell böknöm a térképre és oda húznom a kiindulási ponthoz hogy lássam mi van. Nem lehet itt valami beáll. probléma? Valamiért mindig pestről akar indulni hiába van bármilyen betöltött útvonal. Olyan mintha ezért nem venné figyelembe a gps koordinátákat amiket kap, mert nem Budapestre vonatkoznak. Értem én hogy gps azaz helyzetmeghatározó, de nem lehet valami beállítási hiba.

gask Creative Commons License 2011.08.26 0 0 675

Még annyit, hogy szerintem itt az ActiveSync is bűnös. Rohadt lassú, és szarul végzi a dolgát. Most legutóbb az sd kártyára már kártya olvasóval másoltam mindent.

A My Flash Disc-en szerintem ő a felelős a hibás fájl másolásoknál. Többször is előfordult hogy nem akart csatlakozni sem. Aztán 5 percel később simán ment. Olyan is előfordult hogy ledobott. Nem tudok kilépni sem belőle sem a programban sem a windows-ban nincs eltávolítás menű, ikon, semmi. Ti hogy léptek ki, választjátok le az eszközt?

Köszönöm a segítséged!!

 

gask Creative Commons License 2011.08.26 0 0 674

Szia!

 

Igen, innen húztam le és másoltam fel mindent ahogy írtátok. De a progik fele nem ment, de az IGO igen. Bár kellett vagy 6-8 km-ert mennem mire elindult, de aztán jó volt. Aztán tegnap észrevettem hogy kevés helyet foglal a kártyán. Mégegyszer felmásoltam és most már működik minden progi, a játékok is, (a Rezmeter, GPS info, Word kivétlével ) de most meg az IGO8 nem megy. Egyszerűen nem navigál mert nem talál holdakat. Ma több mint 130 km-ert mentem, végig kussolt mert nem talált holdakat. Egész úton a műhold kontroll képernyőt tettem ki az LCD-re. Volt olyan kb. 30km-es útszakasz ahol egy árva holdat sem talált.

Rémlett valami bejegyzés a fórumról. Megtaláltam, beírtam mind a két sys.txt-be: [device] type="AIRIST930R1" ("AIRIST920A" -t írtam mert nekem ez van) holnap kipróbálom, de nincsenek nagy reményeim mert a 3.emeleten a függő folyosón álltam kint 3 percig és:  semmi.

Előzmény: AIRIS_navi (673)
AIRIS_navi Creative Commons License 2011.08.25 0 0 673

Sziasztok,

 

Válasz mindkettőtöknek:

 

A 370-es hozzászólásomban minden link megtalálható, és le is tölthető!

Megnéztem működnek. Mivel premium felhasználó vagyok a data-n így nem törlődnek a fájljaim!

 

Csodálattal vegyes érdeklődéssel vettem tudomásul, hogy a Storage Card.rar 5 db fájlból az első kettőnél 200 feletti a letöltések száma a 3. és 4-nél pedig csak 90 körüli!

 

Bizony mind az 5 részt le kell tölteni! Rar csomagolóval összefűzni, és akkor kapjuk meg az egész anyagot, amit csak fel kell másolni a kártyára!

 

A my Flash disk.rart is le kell tölteni, kicsomagolni, és felmásolni a My Flash Disk-re!

 

ELég egyértelműnek látszik a dolog, már sokan megcsinálták és sikeresen működik azóta is!

 

 Ennél egyszerűbben nem tudtam megcsinálni!

 

Kártya nélkül pedig már ezek nem mennek, sőt az újabb navi progik már a készülék miatt sem, mert kezd kevés lenni a 64 Mb belső RAM. Amiből ráadásul az alap op rendszer is jócskán elfoglal min 10 Mb-ot

 

Így csak egy kis türelem kell a letöltögetéshez, és a másolgatásokhoz.

Előzmény: 6o8er (672)
6o8er Creative Commons License 2011.08.24 0 0 672

Kérdés: 2006-os iGo van az Airis 920-ason. Még anno innen raktam össze hogy működjön, és ment is mindig rendben, de soha nem használtam SD/MMC kártyát. Sajnos a térképek kezdenek elavultak lenni, ezért az iGo8-ast raknám rá. Ehhez kell mindenképpen a kártya?

Megnéztem a Frankye féle leírást és file-okat, a storage_card.rar aggályos:

 

Storage Card/Content/Map/Hungary83_TM_2008.10_090310.fbl - CRC failed

Unexpected end of archive

Total errors: 2

 

Most európai és Mo-i térképeknél akadtam el, nem tudom tud-e valaki segíteni.

 

Sajnos vagy holnap megcsinálom, vagy anélkül utazok.

 

Válasz privát mail-re esetleg.

gask Creative Commons License 2011.08.24 0 0 671

FOAA!

 

Már zsong a fejem ettől a sok biz-basztól. Sok ez az új dolog (nekem) így töményen, egyszerre.

Valami nem stimmel nekem a kártyán. Szinte üres. A GAMES, gpslog, MioAutoRun, Navi mappákban semmi nincs! Az egész kártya 54Mb. Úgy emlékszem tömörítve 5x100mb volt kb amit le kellett tölteni, nem?

AIRIS_navi Creative Commons License 2011.08.24 0 0 670

Bocs a rar-ból írtam ki, égy a valóságban csak:

 

My Flash DiskInfinityPages -ben

 

 a visszaper-jel nem szokott megjelenni!!

Előzmény: AIRIS_navi (669)
AIRIS_navi Creative Commons License 2011.08.24 0 0 669

Szia gask!

 

A programok indítóikonjai itt találhatóak: My Flash Disk.rarMy Flash DiskInfinityPages

 

és benne a :       navi_ice320.ini

 

Ez a rész indítja:

 

ICONXPBUTTON
x = 10
y = 125
Command = My Flash DiskIgo8Igo8.exe    <= és ez az elérési útja!
SizeNormal = 48
SizePushed = 48
ScaleAlpha = 100
IconNormal = ..IconsiGo.ico
ScaleAlpha = 100
IconPushed = ..IconsiGo.ico

TEXT      < =  hová és mit írjon ki!
x = 17
y = 175
Text = iGO 8
Color = FFFFFF
FrameColor = 000000
Size = 13
Weight = 700
CreateFont

Előzmény: gask (668)
gask Creative Commons License 2011.08.24 0 0 668

Szia!

 

Végre valaki. Hát azért nem mertem feltenni, mert azt látom az olvass el-ben hogy Airis T930. Nekem T920A-m van. A 930-asoknál olvastam hogy kellenek ilyen "Device" meg egyébb sys.txt belyegyzések.

 

Egyébként megy az Igo8 csak nem az ikonjáról (ahogy írtam is)hanem az .exe fájlját kell indítanom valamilyen file kezelőből. Arra gondoltam hogy a nem induló prg.-ok csak valami linkelési hiba miatt nem mennek, és csak valamilyen egyszerű bejegyzés kell valahova hogy megtalálja az indító fájlokat. Mert hiszen működik csak az ikon linkje nem jó helyre mutat nálam. De lehet hogy hülyeséget beszélek.

kishoris Creative Commons License 2011.08.23 0 0 667

Miért nem próbálod meg először egy sima "mezei" iGO-val? Mondjuk azzal amit e-mailben kaptál.

Előzmény: gask (666)
gask Creative Commons License 2011.08.23 0 0 666

Üdv!

 

Az igo8 ha filekezelőből a kártyáról indítom az exe file-t, akkor megy, ikonról nem. A tools mappából semmi nem indul (Játékok), a GPS info és a Rezmeter sem, és egy navigációs progi sem. A média lejátszók mind mennek. A játékok iconról sem indul egyik játék sem.

Másoláskor nem Total Commandert használtam hanem sima intézőt ez nem lehet a gond?

 

Egyébként Frenky leírása szerint csináltam. Mondjuk számomra ez értelmetlen: ""A letöltött fájlokat a név szerinti mappákba kell másolni, értelemszerûen a My Flash Disk-re; az Infinity könyvtárat az IGO 2006 helyére. (Ha az már fenn volt.)"" Az is hiányzik a leírásból mire formázzuk a kártyát, fat32-re formáztam.

""A program a megszokott módon indul a jobb oldali kisautóval.""  ???

 

Nem látom hogy kapcsolatban lennék műholdakkal. Gondolom a földgömbön a bal felső sarokban kellene látnom valamit. A progiban ha átállítom a 2-es csatornáról akkor azt mondja megszakadt a gps, úgy hogy valami kapcsolat csak lehet.

 

Ha valaki tud segítsen légyszi.

gask Creative Commons License 2011.08.22 0 0 665

Működik a Mio panel az Airisemen. Bemásoltam, felmásoltam amit itt a fórumon írtatok de ha a zászlóra bökök nem indul a navigáció. Az IGO8 ikonra akkor sem. Mi lehet a gond?

A kártyán is át kell nevezni az igo-t infinity-re?

Ez a képrnyő mit jelent?

Úgy látom iGO 2006 is volt rajta, kell vele valamit tennem? Törölni?

gask Creative Commons License 2011.08.16 0 0 664

Mio P340, P350, P550, C510, Airis T610, 620 kijelzője szintén Hitachi Rev.3-as. Nem lehet hogy a 920-ashoz jó lenne a tapipanelja?

Mert az van olcsón 4000-ft-ért, nyuszkán keret meg üveglap nélkül.

 

gask Creative Commons License 2011.08.11 0 0 663

Köszönöm!

kishoris Creative Commons License 2011.08.11 0 0 662

gask és Vidéki fiú!

 

Küldtem e-mailt.

Vidéki fiú Creative Commons License 2011.08.08 0 0 661

Sziasztok !

 

Elérhetővé tudna tenni valaki egy friss Magyarország poi-t ? (Email publikus.)

 

Köszönettel !

gask Creative Commons License 2011.08.07 0 0 660

Ki hinné!

Megint én.

Valamiért internet kapcsolatotkért a tűzfalamtól. Engedélyeztem ,most csatlakozott!:))

Ez van rajta. Minden OK?

Én, nem tudom most látok ilyet először.

Ha minden OK akkor elkezdhem a másolásokat, vagy várjam meg az érintő panelt mert kelleni fog a művelet végén?

 

Előzmény: gask (659)
gask Creative Commons License 2011.08.07 0 0 659

Üdv !

Megint én. :)

Szóval, kaptam szétbombázva egy 920-ast aminek lesütötte a kijelzőjét a nap. Úgy néz ki lesz hozzá érintő panel ami tönkrement. USB kábel, hangszóró sem volt hozzá. Egy mem.kártya olvasó usb kábelével P.C.-ről feltöltöttem az akksit. Bekapcsoltam :

 

Idáig eljutok de mostmár kellene az érintő képernyő ami még nem jött meg. DE!.

Elolvastam a fórumot , letöltöttem  az ActiveSync 4.5-ös verzióját Frankye linkjéről. Mint már mondtam USB kábele nincs meg, úgy hogy a mem. kártyáéval dugtam a P.C.-re. De nem ismeri fel. :(  Most azért mert nem töltött be még a PNA, vagy a kábel csak az eredeti jó hozzá vagy mi a bibi? Olvastam itt előbbre hogy voltak az ActiveSync-el másnak is pont ilyen gondjai, (de lehet hogy még a másik 2 fórum közül valamelyikben) és valami regeditről beszélt.

Megpróbálná valaki hogy ebben a betöltési fázisban neki is így reagál-e az ActSy?

gask Creative Commons License 2011.08.07 0 0 658

Igen, lehet! :))

 

gask Creative Commons License 2011.08.06 0 0 657

Illetve "csengővel"?

gask Creative Commons License 2011.08.06 0 0 656

Helló mindenki!

 

920-as hangszórót lehet pótolni mondjuk mobilteló hangszóróval?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!