Keresés

Részletes keresés

Boldog ember Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1557
Hogy jól tette, vagy rosszul az nagyon hamar kiderül! Csak meg kell nézni májusban a választási eredményeket Esztergomban!

Vannak akik azt mondják hozott 4-5%-ot a Jobbiknak! Hamarosan megtudjuk!
Előzmény: BigyoMail (1555)
Boldog ember Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1556
Azért én maradnék a jó 200 évet megélt Brit választási rendszer mellett, ahol úgy csak és kizárólag egyéni választási körzetekből lehet bekerülni az alsóházba!

Aki megtudja győzni a választói, hogy ő személyesen becsületes és valóban a választók érdekeit és nem a pártelnökséget képviseli az vigyen mindent!

Ismereteim szerint egyébként a magyar parlamenti képviselők is szép pénzeket nyalnak fel szakértők tartására, ne ők legyenek a szakértők, hanem nekik legyenek szakértőik, persze a pártoknak is lehetnek szakértőik!
Előzmény: BigyoMail (1550)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1555
Ha bármit szólt volna, akkor most arról folyna a polémia, hogy a diktátor beleszól egy önkormányzat működésébe és már most a Párt adja ki az utasításokat, mint a Kádár rendszerben.

Orbán jól tette, hogy elmenet, mert ebből a helyzetből még így lehetett a legjobban kimászni. Amúgy neki pont annyi beleszólása van, mint nekem vagy neked (feltéve, hogy nem te vagy a polgármester, az oktatási miniszter, vagy az egyik ottani képviselő). Azt meg nem vetheted a szemére, hogy a közkeletű vélekedéssel és - úgy tűnik - elvárással szemben nem ad pártelnökként ilyen utasítást, ami azt jelenti, hogy tisztában van a demokrácia és a jogállam alapvető szabályaival.
Előzmény: damm (1552)
damm Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1554
"Gyurcsány soha nem képviselte az országot, inkább elárulta."
Ezt írod abba a fórumba, ahol arról beszélgetünk, hogy Orbán még a saját maga által az "élet mélyebb értelmét kereső fiataloknak" tituláltakat se méltatta arra, hogy egy szót szóljon hozzájuk!?!?!?
Előzmény: Törölt nick (1510)
Boldog ember Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1553
Az 1540-ben találsz egy linket ahol kimazsolázhatod, hogy Viktor vezér bizalmából a pártlisták jóvoltából, mely haverjai ülhetnek a húsos fazék mellett immáron 20 éve!

Én még pontosan emlékszem arra a 4 évre amikor ők vezették az országot, egy paraszt hajszállal sem volt kisebb a korrupció, kevesebb a tolvajlás! SAJNOS!!!

Mind a két tolvajbandának a süllyesztőben lenne a helye!
Előzmény: mociga (1547)
damm Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1552
Például ezt is mondhatta vona Orbán! De inkább egy szót sem szólt!!!!
Előzmény: Törölt nick (1530)
damm Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1551

Egy vállalkozó mondta 2002 után: "Az Orbán-Torgyán kormány alatt pontosan tudtam, hogy kinek mennyit kell adnom, hogy csinálhassam a bulijaimat. Most nem ilyen egyszerű..."

Ugye, milyen egyszerű???

Előzmény: mociga (1547)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1550
Van nagy különbség abban, hogy valami mire való és mire használják. Az autó arra való, hogy megkönnyítse az emberek közlekedését, és ez független attól, hogy egyesek bankrabláshoz, vagy gyilkossághoz használják.

A lista a szakértők bejuttatására való. Az, hogy a ma vezető pártok a haverok és gombnyomogatásra is csak korlátozottan képes pártkatonák bejuttatására használják, az maximum őket és a választóikat minősíti és nem az elvet.
Előzmény: Boldog ember (1545)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1549
Tőled is ugyan azt kérdezem: Ez a kedvenc módszeretek, hogy a bekezdés elejét kimásoljátok, a végét meg nem, majd letagadjátok annak létezését is?
Előzmény: titkom (1543)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1548
Ez a kedvenc módszeretek, hogy a bekezdés elejét kimásoljátok, a végét meg nem, majd letagadjátok annak létezését is?
Előzmény: Boldog ember (1545)
mociga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1547

"Bizony bizony kedves Viktor, 20 év alatt bizonyítottál!"

 

A 20 évből csak 4-et osztanék ki rá. Ki hogy látja, de szerintem bizonyított. A mostani 4 évhez képest maga volt a Kánaán. Szinte minden tekintetben. Nem tudom, hogy Te hogyan élted meg. Én a mostanihoz képest sokkalta jobban éreztem magamat. Nyugodt volt, kiszámítható, tervezhető. És most? Te hogy érezted magad? Mi volt a gondod? (Kapcsold ki az agyadból most a médiahatásokat kérlek!!)

 

Előzmény: Boldog ember (1388)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1546
Az elejére, ha megengeded nem reflektálok, mert épp a tényeket tagadod benne, azzal meg nem lehet vitatkozni. Ha a szakértők valamiben egyetértenek és én elfogadom, akkor az megetetés? Na mindegy!

"...akiket kedves BigyoMail miért is nem választanának meg?"

Mert ők nem értenek a nagyon buta és tudatlan emberek bátor félrevezetéséhez, így csak a választók egy szűk rétegére vannak hatással.


"...gondolkodj el azon, pár percet megér, hogy mi van, ha mégse ez a listás megoldás VALÓDI célja... ne az én kedvemért, hanem magadért..."

Leírtam, csak úgy látszik, te sem olvastad végig. Bár nem ez a célja, de erre használják, ami ugye nem mellékes kérdés és inkább azokat a pártokat minősíti, amik mostanában a választók többségének bizalmát élvezik.


""Arra szavazol, akire akarsz, ha egyik sem tetszik, magad is indulhatsz a választáson."

No ezt gondold át még egyszer... ne a mondatot, hanem azt, hogy VALÓJÁBAN is így van-e..."

Hát ez úgy van, hogy arra szavazol, akire akarsz. Kapsz egy listát, nagyjából 6-10 párttal és 10-15 jelölttel. Nálunk például legutóbb az önkormányzati választáson 5 polgármester jelölt közül, és 14 egyéni képviselőjelölt közül lehetett választani (eztek közt voltak függetlenek és civil szervezetek által támogatottak is) és nem emlékszem, hogy bárki is kényszerített volna arra, hogy bármelyikre szavazzak. A ti országotokban ez máshogy van?
Előzmény: titkom (1541)
Boldog ember Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1545
Miért ezt te írtad,

Biztos nem figyeltél, de azon a listán képviselőjelöltek vannak... Amúgy a lista arra való, hogy olyan szakértőket is be lehessen juttatni a parlamentbe, akik egyéni jelöltként nem képesek bejutni a parlamentbe, de szaktudásukra szükség van.

Szerintem nem! Akinek nem inge ne vegye magára!
Előzmény: BigyoMail (1542)
titkom Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1544
...betojok: végigolvastad, mit írt neked???
Előzmény: BigyoMail (1542)
titkom Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1543
"Minden könyvet és internetes oldalt meghamisítottak a kommunisták összeesküvését vezető titkos zsidó szervezetek és a velük összefogott globális karvalytőke... "

:-((( gondolkozz már egy kicsit, de tényleg, ÖNMAGADÉRT...
Előzmény: BigyoMail (1539)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1542
Én szinte szó szerint ezt írtam.
Te akkor is vitatkozol valakivel (és kiröhögöd?) ha egyezik a véleménye a tieddel? Sokszor röhögsz magadon?
Előzmény: Boldog ember (1540)
titkom Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1541
"nem volt bűn, hogy valakik rendszerváltás címszóval magánosításba kezdtek"

Nem? Valós értéken? (kérlek, ne kerüld ki ezt a kérdést)

"ahelyett, hogy Kádár elvtárs vívmányait maradéktalanul megőrizték volna."

...jajjj, Te... hány évet éltél '90 előtt?

"nem kezdtek kommunistákat kivégezni"

Tudod Te ki "kommunista"?

...kommunista NAGYON kevés volt: az is mind szegényen halt meeg...

...amúgy az erőszaknélküliség miatt jutott a "nyugodt erő" HATALOMRA: a többség képviselete helyett... meg is bukott...

"partvonalon kívülre tenni"

...no ez HIBA volt: bár erre esély sem volt...

"minden politológus és a téma összes szakértője"

...ja értem már... megetettek...

"a lista arra való, hogy olyan szakértőket is be lehessen juttatni a parlamentbe, akik "

...akiket kedves BigyoMail miért is nem választanának meg?
...gondolkodj el azon, pár percet megér, hogy mi van, ha mégse ez a listás megoldás VALÓDI célja... ne az én kedvemért, hanem magadért...

"Arra szavazol, akire akarsz, ha egyik sem tetszik, magad is indulhatsz a választáson."

No ezt gondold át még egyszer... ne a mondatot, hanem azt, hogy VALÓJÁBAN is így van-e...

...apropó, hol a független képviselő neve?
Előzmény: BigyoMail (1537)
Boldog ember Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1540
Biztos nem figyeltél, de azon a listán képviselőjelöltek vannak... Amúgy a lista arra való, hogy olyan szakértőket is be lehessen juttatni a parlamentbe, akik egyéni jelöltként nem képesek bejutni a parlamentbe, de szaktudásukra szükség van.

Húúúúú most röhögtem az asztal alá ,agamat, a lista arra van, hogy a pártvezérhez hű haverok hülyére lophassák magukat, semmi másra!

Nézd mán meg őket például ezt: http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_kpv.kepv_rip?P_CALL_MOD=%23KEPV_RIP_DATE&P_CKL=38&P_DATUM=2009.09.09&P_PCS=7&P_BIZ=null&P_ORSZAGOS=I&P_MEZO=null&P_SORREND=null

Szakértöt azt nem, hitvány seggnyalót annál többet találsz rajta!
Előzmény: BigyoMail (1537)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1539
Hát persze! Minden könyvet és internetes oldalt meghamisítottak a kommunisták összeesküvését vezető titkos zsidó szervezetek és a velük összefogott globális karvalytőke...
Szerintem nem érdemes abba az irányba elmenni, hogy ha nem tetszik a napsütés, mert szerinted éjszaka van, letagadod a napot az égről.
Előzmény: titkom (1536)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1538
Nem jársz messze a valóságtól, ha kiveszed a hangulatjeleket a szövegből. Ugyan is az a tény, hogy a tanulók többsége funkcionális analfabétaként kerül ki az általános iskolából, nem gazdasági kérdés, hiszen olvasás-értés tanulásához három dolog kell: tankönyv (mindenkinek van), terem az oktatáshoz (mindenkinek van, a vakolat színe és állaga irreleváns) jó tanár (tanár van, de nem jó). Itt az oktatás alapvető problémája. És ezen nem segít, hogy a kormányzat milliókat költ digitális táblákra, meg tornateremprogramra, mert a baj ott van, hogy soha senki nem vizsgálja a tanárok alkalmasságát. Nincs hatékonyságmérés, vagy ha van is, nincs következménye.
Előzmény: orpheline (1531)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1537
"A tragikus az, hogy '90-ben a "létezett szocializmus"-ban csalódott emberek vágya/bizalma egy olyan formációt juttatott pozícióba, ami politikailag, gazdaságilag tönkrevágta a valódi "váltás" esélyét is"

Ezt a közkeletű véleményt nem osztom, ugyanis úgy gondolom, hogy az nem volt bűn, hogy valakik rendszerváltás címszóval magánosításba kezdtek, ahelyett, hogy Kádár elvtárs vívmányait maradéktalanul megőrizték volna. Az, hogy nem kezdtek kommunistákat kivégezni, és partvonalon kívülre tenni, meg elég jól megkülönbözteti őket a kommunistáktól, akik az előző rendszer vezetőit vagy kivégezték, vagy eltávolították és kisemmizték.


""Most biztosan megleplek, de a demokrácia arról szól, hogy a többség akarata érvényesül."

..igen? Ezt komolyan is gondolod?"

Nem csak én de kivétel nélkül minden politológus és a téma összes szakértője.


"No áruld már el, hogy a listás megoldás hogy szolgálja ezt?"

Biztos nem figyeltél, de azon a listán képviselőjelöltek vannak... Amúgy a lista arra való, hogy olyan szakértőket is be lehessen juttatni a parlamentbe, akik egyéni jelöltként nem képesek bejutni a parlamentbe, de szaktudásukra szükség van. (Persze a ma népszerű pártjai a haverok bejuttatására használják, akik még arra sem képesek, hogy önállóan szavazatot szerezzenek.)


""amíg az van, addig el kell fogadni az alapelveit"

Miért is kell elfogadni? Mert nincs jobb? Megetted Te is ezt az ósdi dumát? Ez csak arra jó, hogy tompulj, azt válaszd, akit kínálnak, másra nem :-((("

Már az előbb is feltűnt, hogy rosszul értelmezed a demokráciát, illetve lövésed sincs arról, hogy milyen a választási rendszer. Neked elárulom, amit amúgy elvileg mindenkinek tudni kellene: Arra szavazol, akire akarsz, ha egyik sem tetszik, magad is indulhatsz a választáson. Én ennél jobb rendszert csak egyet ismerek, ami nem az általános, hanem a korlátozott választójogról szól, de így sem rossz, csak nehezebb. Azoknak, akiknek nem lenne érdemes szavazati jogot adni, bármit be lehet adni, és annak ellenkezőjét is, ílyen szempontból irrelevánsa szavazáson való részvételük, csak az a baj, hogy miattuk bárki hatalomhoz juthat, aki kellő mennyiségű ingyenleves, ingyenkórházat, meg ingyenjólétet ígér. Ők azok, akik annyira tompák, hogy meglepődnek az öszödi beszéd tartalmán, holott az már évek óta világos volt mindenkinek, aki meghallgatta a Fidesz erre vonatkozó figyelmeztetéseit.
Előzmény: titkom (1534)
titkom Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1536
Ne feledd, hogy nem csak a papír bír el sok mindent :-(
Előzmény: BigyoMail (1535)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1535
A nagy mellényem olvasottságból ered: Wikipedia
Ez csak egy a sok könnyen elérhető irodalomból.
Előzmény: Törölt nick (1523)
titkom Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1534
"Akkor mégis miért szavazott a többség arra a pártra,"

Miért? Szvsz cirka 70% CSAK azért, mert nem kívánta a 4 év kényelmes ellenzéki pozíciójában pangó fideszt vissza.. nyilván 2002-ben is azért buktak el, mert voltak elegen, akiknek nem kellettek, mert csalódtak bennük...

A tragikus az, hogy '90-ben a "létezett szocializmus"-ban csalódott emberek vágya/bizalma egy olyan formációt juttatott pozícióba, ami politikailag, gazdaságilag tönkrevágta a valódi "váltás" esélyét is, elindította az országot egy olyan gazdasági lejtőn lefelé, amin már nincs fékezésre esély sem: a vége milliók tragédiája lesz, mivel nincs már szociális védőháló... a első "demokratikus" 4 év/periódus után ugyan volt egy reménye a döntő többségnek, hogy valamiben visszarendeződés jöhet, de ekkor már, mint azóta sem: SENKI Most biztosan megleplek, de a demokrácia arról szól, hogy a többség akarata érvényesül.nem képviselte őket... ezért alacsony a részvételi arány...

"Most biztosan megleplek, de a demokrácia arról szól, hogy a többség akarata érvényesül."

..igen? Ezt komolyan is gondolod?

"A képviseleti demokráciában ez úgy nyilvánul meg, hogy az emberek képviselőket választanak szintén többségi elv szerint"

No áruld már el, hogy a listás megoldás hogy szolgálja ezt?

"amíg az van, addig el kell fogadni az alapelveit"

Miért is kell elfogadni? Mert nincs jobb? Megetted Te is ezt az ósdi dumát? Ez csak arra jó, hogy tompulj, azt válaszd, akit kínálnak, másra nem :-(((

Tévesen látom? Akkor mutatnál egy FÜGGETLEN parlamenti képviselőt, akit nem párt juttatott be?
Előzmény: BigyoMail (1512)
titkom Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1533
OFF

...most nézem, hogy milyen friss nick-kel jöttél, netán e-buddhista reinkarnáció vagy? Hogy történt, mit tettél?
Előzmény: Törölt nick (1530)
titkom Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1532
??? nocsak, valóban ilyen lenne? Akkor miért jobbos demonstráció volt, amit OV elkerült ?
Előzmény: Törölt nick (1530)
orpheline Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1531

ezt ne.

 

Maradjunk tényszerűek:

 

az oktatás színvonala, a tanárok nevelési munkája, és morális példamutatása kritikán aluli.......:o))

 

A gazdasági-pénzügyi helyzete mindjárt csak másodlagossá válik ebben az esetben....:P

Előzmény: Törölt nick (1530)
titkom Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1529
...óóóóÓÓÓ... minő keresztényi, demokratikus jellemzés...

Ilyen kell Esztergomnak???
Előzmény: Törölt nick (1528)
orpheline Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1527

hmm..

 

olvasom a friss hírek között az " objektív " ATV-s irományt...... 60 diák elmenekült.......

 

aztaaa.....

 

ez aztán tényszerű közlés.......

 

bár az meg sem fordult a fejekben, hogy az a 60 diák esetleg tanulni szeretne... egy jobb iskolában.......

 

Ennyi középiskola nincs szerintem sehol a világon - a regionális lélekszámot tekintve..... és bezárják ezek közül a legrosszabbat......

 

Más régióban a megszűnt középiskolás diák ( lányomék sulijába jött át...) 4.5-es átlaggal szó nélkül utazik napi 2 órát..... és örül, hogy befogadta az iskola.... és nem volt hiszti, nem volt jobbik, nem volt orbán, de még hillerpifti sem..... sőt, egy médiahiéna sem írt róla még egysoros cikket sem.......:P

 

és esetleg a szülők is fellélegezhetnek bajóton, kesztölcön, annavölgyön, dömösön meg dágon....... hogy csemetéik tanítási idő alatt nem a heinekkent vedelik a játékgépek előtt a hentesekből-meg tűzoltókból kocsmárossá vált emberkéknél......

Kiss G. Eszter Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1526
Itt vagy peldaul te aki allandoan azt a kepet masolgatja be. Mire erv?

Masodiknak meg Orban Viktor aki alig negy nappal kesobb mar azt mondta, hogy a fideszes korzetek szavaztak nemmel.

Vegul meg nezzuk Bayer Zsoltot aki Erdelyben a jobboldaliakat biralta busan, hogy nem a mellett kellett voilna verni hanem elmenni szavazni igennel. De nem tettek.
Előzmény: Törölt nick (1524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!