Keresés

Részletes keresés

BadBoy65 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 192

"nevük elhalgatását kérő többiek" :

akik nem tudnak / nem mernek kiállni a saját véleményük mellett azok véleménye igazából nem is érdekel, mintha nem is lennének, azok csak forrnak magukban, de nem is érdekli őket, hogy mi az én álláspontom a történtekről, azok csak mennek a többiek után az áradattal. (Ez kb. olyan, hogy rajtam kívül mindenki olvasta a beírásodat, ez vagy így van vagy nem.)

 

Te is leírod, hogy mi történt, de egyetlen ellenvetést (más véleményt) nem írsz arról, hogy valamiben nem értesz velem egyet. (A történesekben nincs vita közöttünk szerintem.)

Előzmény: lajos71 (183)
BadBoy65 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 191
Az 1-1-1 kieső verzióban az nem "C" hanem az "A" csoport (ők jártak volna rosszul).
Előzmény: BadBoy65 (189)
BadBoy65 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 190
Felébredtem reggel, aztán mostanáig aludtam :)
Előzmény: cmexpress (184)
BadBoy65 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 189

Lajos!

 

Csak nem képzeled, hogy csapattársamtól Real-től sajnálom a + pontokat!

Rosszul kalkulálsz azzal, hogy az 5. hely mindenképpen kieső hely.

Olvasd el jobban, amit írtam és benne van.

Remélem neked nem kell magyaráznom, hogyha 80% jut tovább, akkor kockázatmentes játékkal a döntő asztalra lehet kerülni passzív játékkal.

Próbálja ki mindenki nyugodtan, beül egy asztalhoz, majd amikor elindul, kiül (persze jobb dobálgatni). Az esetek 85-95%-nál kb. előbb lesz egy kieső, mintsem a kiülő játékos kiesik (na az az utsó Cm-es asztal benne lett volna abban a kb 10%-ban, mert az "Oct is úgy akarta") és akkor még nem is beszéltünk arról, hogyha esetleg a TOP lapokkal játszik (ha jön) meg a BB lapjainak egy részénél flopot is tud nézni (ez is ad néhány + %-ot).

Remélem Lajos, így már Te is megérted a lényegét az írásomnak.

 

Meg abban is javítanálak, hogy első menetben arról volt szó, hogy 1-1 játékos esik ki mindenhonnan (ez így utólag látva a létszámot nyilván nem is lett volna kivitelezhető) én erre írtam, hogy a "C" csoporttal ez nem korrekt (tehát láthatod ebből is, nem csak a saját érdekeimet védem). Na ebből az 1-1-es kiesésből lett ezek szerint a 2-4-4-es verzió, ami felett én úgy látszik elsiklottam. A chat ablakot olvasni szoktam, de akkor, a szervezésed közben ott írogatot mindenki mindent a sorok csak úgy "száguldoztak" felfelé és ezért kritizáltam a kisbetűdet, hogy a végső döntés nem lett kiemelve, így én nem vettem észre. (Arra biztos emlékszel, hogy a másik helyen ez hogyan zajlott hasonló esetben: csupa nagy betű, és az infot beíró "csendet kér" előtte, ez persze nem kötelező, de mint most kiderült igencsak jó döntés volt.) Az egész csak akkor tudatosult számomra, amikor az egyik játékos a döntő asztalon ült, ahova Kerubot vártam és a kérdésemre jött a válasz. (Kerub is eltűnt még a 2. asztalt sem nyitotta meg.) Így nem az adott játékosnak szólt a beírásom, akit hiába unszoltam utána, nem akart a döntő asztalon játszani, pedig ő tehetett a dologról legkevésbé.

 

Az nyilvánvaló, hogy ebben a rendszerben szinte sosem lesz azonos esélye minden asztalnak (pl. 20 ideális létszám), de a "hosszú szezon", azaz a sok játéknap a sorsolás, illetve a menet közbeni változtatgatás szeszélyeit úgy ahogy kiegyenlíti. De ebbe nem tartozik bele számomra az információ hiányából fakadó hátrány. Ez egy verseny, a verseny attól verseny, hogy mindenki számára világosak a versenyfeltételek. Játszani bárhova be lehet ülni, s akkor nem próbálja a játékos a péntek estéit szabaddá tenni, és bosszankodni meg várni a meg nem jelenő játékosokra.

Előzmény: lajos71 (183)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.05 0 0 188
Agkpet lett volna, elnézést.
Na megyek,este,hajrá MaGyArOk!!!
Előzmény: cmexpress (187)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.05 0 0 187
Ui.:
Köszi a csajoknak, és BB-nek valamint SGkpetnek, hogy este-éjjel is kitartottak,így én is pókerezhettem egy kicsit.
Egy ritka 6-os asztal volt, 300/600-as vakoknál még mind a6-an versenyben voltunk.
De mi az a spenót???
cmexpress Creative Commons License 2009.09.05 0 0 186
Sorry a H hibákért,de olyan kicsi ez abillentyű, hogy egy újjammal 3 billentyű nyomódik le.:P
Előzmény: cmexpress (185)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.05 0 0 185
BB-vel tegnap ezt már átbeszéltük.
A szabálymódosítás mind a "B" mind a "C" csoportnak kedvezett,mert 3 helyett 4 ember jutott tovább.
Az "A" asztal pedig, 3 főből állt.
Ez a változás volt a legjobb, épp ezt beszéltem telefonon, majdveled is, én is ezt támogattam.
Amit BB ír, jogos, olvasd el,ő a nagybetű miatt haragszik leginkább, de a többség(szinte mindenki) elfogadta a javaslatot.
Ami BB-t illeti, simán behozza ő ezt a pontlemaradást, nememiatt "bukott ki".
Ez már történelem.
Jövő hétre lesz gépem,ha kölcsön is.
Ez most szerencsétlenül alakult, még írni semtudtam.
Holnap folyt köv.
Előzmény: lajos71 (183)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.05 0 0 184
Nem sokat aludtál:))
Tegnap voltak hiányzók, én pedig nem voltam gépközelben.
A lehető legjobb megoldás született, de a NAGYBETŰ JOGOS!
Én is így szoktamírni,épp emiatt.
Ma nem leszek itthon, holnap lesz tabella.
(A hiányzókat pedig a megfelelő módon "jutalmazzuk". Elmondtam ezt is,aki 3x nem jelenik meg, többet ne is jöjjön. Azért(aki nem a vihar miatt nem tudott ott lenni) egy mailt dobhat ilyen esetben,még ha akkor épp nem vagyok gép előtt, nem árt tudni az okát.
Épp emiatt vannak így a szabályok, hogy NEM KÖTELEZŐ minden pénteken részt venni.
Azért 14.00körül már tudható, hogy alakul valakinek az esti programja.
Persze,mindenkivel előfordulhat rendkívüli eset,mint most velem, illetve legútóbb Kardosdoktorral.

Az viszont pozitívum, hogy kb 15 ember mindig ott van!

Más: a bajnokság kezdésévelén megvárnám az octogon II-öt, az egyenlő esélyek miatt,mert minimálisan mások lesznek a feltételek, úgy korrekt, ha a HU-t csak a II-esen kezdjük el. Szerintem.
Ha a többség nem így látja, azt is elfogadom. Csak jelezzétek.

Megint más: a honlapon van egy szavazás, kattintsatok légyszi, tudjam,mi a kívánság azzal kapcsolatban.

Gratulálunk Lajosnak, és BB-nek mind az ötletekért, Lajosnak azért a néhány pontért is ,amit gyűjtött!!!

Előzmény: BadBoy65 (182)
lajos71 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 183
Bad !!
Egy asztalnál ültünk , már tényleg javába tartott kb 4-5 perce de lehet 6 a mérkőzés és bele néztem a többi futó asztalba is , akkor láttam, hogy az A asztalon csak 3 ember van a többi bot és azért irtam be mindenkinek hogy innen 2 a többi asztaltól 4 továbbjutó legyen
: Először megkérdeztem , majd mikor nemleges válasz sehonnan sem jött akkor beirtam hogy igy lesz.
Vagyis volt 1 játékos az te voltál aki írta ,hogy ez nem korrekt a C csoportra nézve, erre írtam már nem lehet jobban kimászni a " szarból " amit CM csinált csak így.
Ezek után csak azt nem értem ,(te 5 lettél az asztalon így semmi képen se jutottál volna tovább a döntő asztalra . ) mi volt a bajod. Fájt ,hogy Realman elhúz elötted vagy mi?
Az való igaz CM sorsolása már akkor se volt jó mikor megcsinálta de nem tudható hogy ennyi ember nem jön el.Főleg mikor megvan 1 csoport és ők elis kezdik az asztalukat ahogy kell. CM légyszi jobban figyelj oda :!!
ha gondolod oda adom a pontjaimat és mehet minden tovább (mert más okot nem látok sem én sem a nevük elhalgatását kérő többiek akik véleményt mondtak tegnap este
Bocs ha nyers voltam, nem bántásnak szántam. Csak nem értelek
Előzmény: BadBoy65 (182)
BadBoy65 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 182

A fő gond az volt, hogy úgy történt szabálymódosítás, hogy arról nem szerzett mindenki tudomást.

Így kérném, ha legközelebb valaki ehhez hasonló döntést hoz menet közben, akkor azt

     CSUPA NAGY BETŰVEL ÍRJA BE

lehetőleg a chatbe, hogy az asztal elején a chatben megjelenő rengeteg beírás közül KITŰNJÖN. (Pl. Zsaaaa által átszervezett napon, amikor átült, nem volt erre szükség, hiszen mindenki láthatta a döntése eredményét az asztalnál.)

 

( Más feltételhez, más játék a megfelelő: nyilván nem mindegy, hogy 60% vagy 80% jut tovább egy adott asztaltól. )

 

Aki meg úgy ítélte meg tegnap, hogy "kavartam", meg hasonlók, azoknak meg csak annyit, hogy a verseny attól verseny, hogy mindenki számára ismertek a feltételek.

 

Előzmény: lajos71 (181)
lajos71 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 181

 Végeredmény ?

 

1. Lajos

2.Truczi

3.Zsaa

4.Agkpet

5.Marcsika

6.Realman

7.Tutajos

8.Hufy

9.Brian

10. Bilu ??????

 

II. asztal

1.Bilu

2 BadBoy

3 Sinus 26

4 Szamóca

 

Ha javasolhatom akkor Bilu mindkét asztalon szerzett eredményét legyen szives elszámolni a versenybizotságnak.

 

Bocsánat a C csoporttol ( Szami, Sinus)hogy nem voltak egyenlőek a feltételek , de én csak jobb feltételeket akartam biztosítani mint ahogy CM tervezte.-)))

Mert ugye az Á csoportból is legyen már legalább 1 kieső ( Kerub)

Előzmény: lajos71 (179)
BadBoy65 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 180
Fejetlenség a köbön ......
lajos71 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 179

A" asztal          "B" asztal             "C" asztal
1. Realman          1. Tutajos             1. Agkpet
2. Truczi               2. Zsaa                 2. Marcsika
------------             3. Lajos                3. Brian

3.Kerub                4. Bilu                   4. Hufy
4.                          ----------                -----------
5                          5. BadBoy              5.Sinus 26
6                          6.                           6. Szamóca

Előzmény: cmexpress (176)
BadBoy65 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 178

Elkapkodott döntésnek tartom.

Talán nincs is másik ilyen esélykülönbségű asztalkiosztás az EREDETI kiírásban, mint ahogy ez sikerült most: 66.6% - 50% = 16.6%

Előzmény: BadBoy65 (177)
BadBoy65 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 177

Hüm ...

 

Meg szabadna kérdezni, hogy miért tértél el a kiírásban szereplő asztalbeosztástól?

( 18 2db 10-es 9-9fővel A-B: 1-5.hely 10-es A-B: 6-9.hely )

Ennek semmi előzetes nyomát nem találtam, hogy szó lett volna róla.

 

Lett volna 2 teljesen azonos esélyű asztal.

Nem tudok egyetérteni a döntéssel (így jártunk :) ).

Előzmény: cmexpress (176)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 176
"A" asztal          "B" asztal             "C" asztal
Icelady                 BadBoy65             Bry67
Rantnad               Tutajos                 Sinus26
truczi                    Zsaaaaa               Agkpet
Realmanus           Lajos71                Szamóca
Kerub                   bilu                       hufy
Jánoska               cmexpress            Marcsika

Jelszó,és többi infó MAIL-ben!!!
Előzmény: cmexpress (175)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 175
cmexpress
Előzmény: cmexpress (174)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 174
bilu
Előzmény: cmexpress (173)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 173
truczi
Előzmény: cmexpress (172)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 172
Lajos71
Előzmény: cmexpress (171)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 171
Zsaaaaa
Előzmény: cmexpress (170)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 170
"A" asztal: 1,2,3,4,5
"B"asztal: 6,7,8,9,0
Előzmény: cmexpress (169)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 169
Marcsika
Előzmény: cmexpress (168)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 168
hufy
Előzmény: cmexpress (167)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 167
Rantnad
Előzmény: cmexpress (166)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 166
Icelady
Előzmény: cmexpress (165)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 165
Szamóca
Előzmény: cmexpress (164)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 164
Agkpet
Előzmény: cmexpress (163)
cmexpress Creative Commons License 2009.09.04 0 0 163
Sinus26
Előzmény: cmexpress (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!