Keresés

Részletes keresés

And67 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 5739

De csak azért, mert nem kapott volna hitelt az ország.

De legalább fitt lenne mindenki a sok gyaloglástól és kerékpározástól. :-)

Előzmény: Törölt nick (5738)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 5738

Ha így lett volna, nem adósodik el az ország!

Előzmény: Uff (5737)
Uff Creative Commons License 2010.11.23 0 0 5737

Daddykém, az csak a látszat az itt kialakult politikai közegben, hogy az OGY irányítja az országot, valójában az a politikai tömörülés irányítja, amelyik épp hatalomra jut.

 

Olyan még nem volt a 20 éves demokrácia történetében kis banánköztársaságunkban, hogy az OGY olyan határozatot hozott volna, amit az épp regnáló kormány nem akart.

 

Az MNB függetlensége éppen a Zemberek érdekét szolgálja első és tizedsorban, mert olyan ellensúlyt képes adni a gazdasági folyamatoknak, ami nélkül a hajó feldőlne a regnáló kormányok hevületében.   

Előzmény: Psycho Dad (5736)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.11.23 0 0 5736

Az MNB-nek miért kellene függetlennek lennie az országgyűléstől? Ide paradigmaváltás kéne. Tulajdonképpen az OGy "vezeti" az országot, s egyik fontos szerve az MNB.

Előzmény: Uff (5734)
Uff Creative Commons License 2010.11.23 0 0 5734

és arról ez a szegény dottore nem ír valamit, hogy hogyan lenhetne független az MNB, ha az Országgyűlés alá rendelve ?   Tudván azt a tényt, hogy parlamenti döntések a kormánypárt, vagy ,- koalíció szempontjai mentén kerülnek érvényesítésre.

Előzmény: Törölt nick (5732)
Uff Creative Commons License 2010.11.23 0 0 5733

mert az MNB árfolyam nem piaci árfolyam.

 

De nem is független a piaci folyamatoktól. Ha az MNB pártpolitikai célok alapján jegyezné a devizaárfolyamokat, akkor az ország hamar kiborulna, mint a bili.

 

 

Előzmény: And67 (5728)
Híd Creative Commons License 2010.11.22 0 0 5731

Ahol a szürke vonal, ott a hó vége - a gyengébbek kedvéért. 

 

Amúgy januárban 29-én, februárban 4-én, márciusban 30-án, áprilisban 27-én, májusban 6-án, júniusban 29-én, júliusban 1-jén, augusztusban 31-én, szeptemberben 17-én, októberben 18-án, novemberben eddig 11-én volt a legrosszabb a chf/huf kurzus.

 

Aki nem hiszi, járjon utána: http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=CHFHUF:IND

Előzmény: robert26_2 (5730)
robert26_2 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 5730

"Ez nem igaz: teljesen összevissza megy az árfolyam..........."

 

aham, gondolom ezért nem havi bontásban linkelted!? :-) Ha annyira össze vissza megy az árfolyam, linkeld már be pl az e havit 30 napos bontásban!

Előzmény: Híd (5723)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.21 0 0 5729

A bankok túlélési technikája a rossz hitelekre alkalmazott céltartalékképzés. Vizsgálta már valaki, hogy milyen hatásai vannak mondjuk egy 20%-a hiteleknek rossz helyzetű céltartalékképzésnek? (Mer ugye meg lehet csinálni, akár a hitelállomány 100 %-ra is a céltartalékképzést, de értelme aligha van. (Minek egy lelegelt mezőre tehéncsorda ?))            

And67 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5728

Azért nem látni benne rációt, mert az MNB árfolyam nem piaci árfolyam.

Előzmény: Törölt nick (5727)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5727

mindenesetre furcsa, visszanéztem néhány hónapot, és volt olyan is, hogy a marzs csak pár tized százalék volt, de olyan is, hogy jobb árfolyamon váltottak, mint az mnb közép

nemigen láttam benne rációt mindenesetre

Előzmény: And67 (5725)
And67 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5726

Lakáscélú hitel esetében december 12-től lesz kötelező középárfolyamot használni, addig nem.

Előzmény: mozo01 (5721)
And67 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5725

Azért, mert valami olyasmi szerepelhet a szerződésben (mindegy, hogy a konkrét szerződésben vagy ÁSZF-ben), hogy  törlesztés a Raiffeisen által meghirdetett árfolyamon történik. Az MNB árfolyamtól való eltérés csak érdekesség, az MNB árfolyam nem piaci árfolyam.

Előzmény: Törölt nick (5720)
Híd Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5724

Kérdés persze, hogy ezen adottság mennyire hat az árfolyamra a hónap elején. Szerintem alapvetően nem ez határozza meg az árfolyam változását, egy hülye politikus meggondolatlan böffentése 1000-szer erősebbet rúg az árfolyamba, de hatása bizonyára van.

 

Szerintem semennyire. A stabil vételek és eladások nem hatnak az árfolyamra, azok be vannak árazva, csak a hirtelen pálfordulások, eszközből ki-be szállások mozgatják a kurzust. A bankok meg stabilan ugyanazt vagy hasonló mennyiséget vásárolnak a törlesztéseknél, ez technikailag be van szerintem árazva folyamatosan. 

Előzmény: And67 (5709)
Híd Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5723

Ez nem igaz: teljesen összevissza megy az árfolyam, változó, hogy a hónap mely napján a legerősebb a chf.

 

Előzmény: robert26_2 (5688)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5722

FHB-nál szabadon választott volt.

Előzmény: And67 (5717)
mozo01 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5721

Az UniCredit is így csinálja. A középárfolyam szerintük csak a rendes törlsztésre vonatkozik...

Előzmény: Törölt nick (5720)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5720

valaki meg tudja magyarázni, hogy elő-, illetve végtörlesztésnél miért alkalmazhat a Raiffeisen bank, az MNB középnél 2,57%-al magasabb árfolyamot?

 

ami azért a pofátlanság határát súrolja szerintem, már egy 4 milliós hitelnél is 100.000 ft nagyságú tétel???

 

http://www.raiffeisen.hu/rai/raiportal/ep/programView.do?channelId=-40181&programId=100629&programPage=%2Frai%2FcurrencyRatesLoan.do&BV_SessionID=@@@@0356643510.1290242301@@@@&BV_EngineID=ccchademdfdfilhcefecghkdghkdffi.0

mozo01 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5719

Kimaradt, szóval UCB 12

Előzmény: mozo01 (5718)
mozo01 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5718

Unicredit 2.  12.

Előzmény: And67 (5717)
And67 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 5717

Nemrég már leírtam amit tudok az OTP ill. az Erste törlesztési dátumáról. De ismétlés a tudás anyja, OTP-ben 4.-én, Ersténél 15.-én. A CIB és a K&H esetében az ügyfél szabadon választhat dátumot, talán az Unicreditnél is.

De írj egy körlevelet a központi címükre, biztos válaszolnak.

Előzmény: robert26_2 (5714)
And67 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 5716

Helyes. Én tegnap átváltottam másra.

 

Előzmény: Psycho Dad (5715)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.11.19 0 0 5715

Kezd gyengülni a CHF.

Előzmény: And67 (5713)
robert26_2 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 5714

Olvass és értelmezz, ezt már rég óta mondom/írom. Konkrétan nem azt írtam hogy 10.-én a legmagasabb, hanem azt hogy „10.-e körül”. De behatárolom neked pontosabban 1-10-18.

 

De hadd kérdezzem meg „tanult” banki szakértő/banki dolgozó fórumtársaimat:

 

Hogyan is ütemezik a bankok a hitelek levonását naptári napok (dátumok) szerint? 20.-a után von valamelyik bank törlesztőt? (bele értve az ingatlan és a gépjármű hiteleket is!)

Előzmény: And67 (5713)
And67 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 5713

Na, eltelt egy hét, ha valóban az elméletednek megfelelően tizedike körül van a csúcs, akkor ma már erősebb forint árfolyamot kellene látnunk. Ezzel szemben ma a BB-nél 210,8 volt ugyanazon árfolyam, vagyis a "csúcs" után tovább gyengült.

Remélem, nem játszottál meg komoly összeget a CHF elmúlt heti gyengülésére.

Előzmény: robert26_2 (5705)
Uff Creative Commons License 2010.11.12 0 0 5712

nyavajogtok, ahelyett hogy zsebre tennétek az árfolyam nyereséget.

 

Persze, mert az a legkönnyebb. Ők is tudják, hogy ha shortolnának,/longolnának, ssaját hipotézésük igazsgában bízva, akkor bizony nagyon pofára eshetnének. Ezért csak nyavajognak, de saját állításukban sem bíznak.

Előzmény: Törölt nick (5692)
And67 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 5710

Lehet. De más célja is lehet. Én biztos nem adnám meg egy vadidegennek az adataimat és azt a tényt, hogy egy adott cég hitelezett ügyfele vagyok.

Előzmény: Psycho Dad (5704)
And67 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 5709

Nem a bankok alakítgatják az árfolyamokat külön arra koncentrálva, hogy minél rosszabb legyen az ügyfeleknek. Attól ugyanis, hogy rossz az ügyfélnek, még nem jobb a banknak, a bank nem árfolyamspekulációból él, kifejezetten kerüli az ilyen nyitott pozíciókat.

Ellenben a kialakult helyzetben mégis van valami, ami abba az irányba hat, hogy a hónap elején gyengébb legyen a forint. Mégpedig az a sajátosság, hogy a legtöbb ügyfél esetében a hónapon belüli törlesztőrészletek a hónap elején esedékesek.

 

Az OTP-nél ugye minden hónap 4-én, az Ersténél tán 15-én, de azoknál a bankoknál is, ahol az ügyfél szabadon választhatja meg a hónapon belüli törlesztési dátumát, a legtöbb ügyfél a munkabérének folyószámlára érkezésének várható dátumára vagy az azt követő 1-2 napra teszi a hitelének törlesztőnapját. Ez pedig tipikusan a hónap első 10 napját jelenti. Vagyis a devizahitelek törlesztéséhez jellemzően a hónap első napjaiban kell devizát szerezni az ügyfelek forintjainak felhasználásával, ilyenkor magas a piacon a CHF kereslet forint ellenében. A magas kereslet pedig mindig felfelé viszi az árakat.

Ez van, ez ellen nem nagyon lehet már mit tenni, esetleg azon bankok ügyfelei megpróbálhatják átállíttatni a hónapon belüli törlesztési dátumot, ahol nincs rögzítve ez a dátum (OTP-s ügyfelek ilyet nem tudnak).

 

Kérdés persze, hogy ezen adottság mennyire hat az árfolyamra a hónap elején. Szerintem alapvetően nem ez határozza meg az árfolyam változását, egy hülye politikus meggondolatlan böffentése 1000-szer erősebbet rúg az árfolyamba, de hatása bizonyára van.

 

És nem kell milliókkal rendelkezni ahhoz, hogy ezen hatás negatív következményeitől mentesüljünk, elég csak 1-2 havi törlesztőrészletnek megfelelő CHF-et jókor venni (hónap második fele) és jókor eladni (következő hónap eleje). Persze csak akkor, ha hiszünk ebben az egészben.

Előzmény: robert26_2 (5708)
robert26_2 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 5708

Tudod, akinek a bank közel a duplájára emelte a törlesztőjét nincs fölösleges 1 millája valutával/devizával spekulálni szerintem, így ezen keresni sem tud. Addig más nyomorán meg gazdagszik a bank.............Egyszóval érdekes ez a 10.-e körüli hirtelen "forintgyengülés".

 

Szóval szerintem gondold át még1x azt a kérdésed hogy "ezzel mi a bajom..........."

 

Vagy szerinted az önhibáján kívül bajba került devizahiteleseknek - a nagy többségre gondolok - van annyi tartalékuk hogy ezen keresni tudjanak?

Előzmény: Törölt nick (5707)
robert26_2 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 5705

Akkor ma aktualizálom:

 

Budapest Bank Nyrt.számlakonverziós árfolyam 2010.11.10 - 2010.11.10 Dátum Valuta Megnevezés Egység Vétel Közép Eladás 2010.11.10 CHF   Svájci frank 1 200.6 204.6 208.7

 

TEHÁT MA 10.-ÉN: 208,7ft-ba kerül 1 CHF!

 

Hogy ez senkinek nem tűnik föl............?!

Előzmény: Törölt nick (5702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!