Keresés

Részletes keresés

Green_man Creative Commons License 2020.05.30 0 0 466

Sziasztok egy kérdésem lenne alma és szilva permetezéshez kaptam signum és mospilan szert a kérdésem az hogy ezekhez lehet, érdemest adni nonit van itthon nekem köszönöm 

 

Chyry79 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 465

Igen. Erre én is gondoltam. 10 liter vízzel töltöttem föl próbaképpen, így stabilnak tűnt. A régi karosat csurig töltöttem még tavaly(kb 20 liter). Kukoricát akarok gyomirtózni, most jár 4 sziklevélnél, 8-ig lehet. Viszont ez kényelmesebb lesz, igaz dupla  kör, de egyletesebben terít. Mégegyszer köszi a segítséget! 

tibib520 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 464

Szívesen!
Én a heveder akasztóját, és a hossz állító műanyagot láttam gyengének, ezért 10 Liternél többet nem is mertem bele tölteni.

Előzmény: Chyry79 (463)
Chyry79 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 463

Köszönöm. A problémám a szűrővel volt, nem mertem nagyon passzossan megnyomni, gyenge műanyagnak tűnik a tartály a régi vegyépszereshez képest. De aztán mégis sikerült. A többi már pikk-pakk. Köszi mégegyszer!

Előzmény: tibib520 (462)
tibib520 Creative Commons License 2020.05.13 0 1 462

A töltőtől jobbra látható kis szűrőt a tartály aljában lévő kis lukba kell bele dugni, ahol a szívattyú szívja a permetlevet a tartályból. Oda nem jár semmi tömítő gyűrű. Egyszerűen csak passzosan bele van dugva.
Legalább is, az én "CSAK" akkusomnál.
A sárga "lópikula" ránézésre a permetezőszár tartója lehet, bár nem nagyítható eléggé a fotód, ezért nem biztos, hogy jól látom.
Ha az, akkor azt a tartály felső oldalán kialakított képződményre kell felülről rácsúsztatni, és ebbe lehet a permetező szárat bele pattintani. De mint írtam, nem látni elég jól a fotódon...

 

Előzmény: Chyry79 (461)
Chyry79 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 461

Szia! Igen. Én is így kerestem rá, mégis főleg webshopok oldalait dobja csak ki, többek között azt is ahonnan rendeltem. Más ötlet esetleg? Az a legnagyobb bajom vele, hogy a szűrőt nem tudom a belsejébe belevarázsolni.  Pár nap és már gyomirtóznom kellene a kukoricámat, már most 4-5 sziklevélnél tart...

Előzmény: Ali-bá (460)
Ali-bá Creative Commons License 2020.05.13 0 0 460
Előzmény: Chyry79 (459)
Chyry79 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 459

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy kis konyhakertem pár gyümifával, és adott egy akkus permetező, nevezetesen KrafTech KT/SPRA-16BT AKKU16LP Akkumulátoros Permetező 16Liter . Eddig a retró sárga-piros karosat referáltam, de ő kilyukadt a 30 év alatt, és gondoltam akkor rendelek már egy modern akkusat. Vagyis túinvan, mivel kézipumpa is van hozzá. Meg is jött, de el is akadtam az összeszerelésében. Tudom h kínai, de leírás nincs, és a neten sem találok hozzá. Pl a szűrőbetétjét nem tudom a belsejébe rögzíteni. Talán hiányos lenne? Gondolom azért mert a fotón látható sárga kis lópikulából is csak 1 db van, sztem kettő kellene. Tudtok segíteni valamelyes infómal az összerakásáról? Köszönöm előre is!

Elektrosz Creative Commons License 2020.04.29 0 0 458

az jutott még eszembe, hogy ha veszek, akkor lehet, hogy az akkut feltöltve tartom mindig és télre kiveszem majd belőle, hogy ne a hidegben legyen. Talán ezzel hosszabbítok valamennyit az akku élettartamán

Előzmény: joskabacsi (454)
szaru Creative Commons License 2020.04.29 0 0 457

Köszi az infót!

 

Nem gagyibb mint a többi ilyen árfekvésű..sok a fantázia név amúgy meg majdnem egyformák.

Előzmény: joskabacsi (454)
Elektrosz Creative Commons License 2020.04.29 0 0 456

kösz az infót!

Előzmény: kavicsos64 (453)
Elektrosz Creative Commons License 2020.04.29 0 0 455

utánanézek. Végül is kipróbálom a hátról permetezést de ha súlyos lesz akkor van egy kis molnárkocsim, majd meglátom, van-e értelme ráraknom. Most már csak azt kell megnéznem, hogy hosszabb 4 méter körüli tömlő van-e hozzá. Mert akkor a töltet maradna a földön a molnárkocsin én meg szaladgélnék a fa körül a hosszabb tömlővel :-)

 

Mindenesetre kösz az infókat és a képet is.

Előzmény: joskabacsi (454)
joskabacsi Creative Commons License 2020.04.29 0 1 454

Szia,

Garden Master jól hangzó nevet kapott a keresztségben, kinézetre elég gagyi, persze azóta már gondolom a külsején is faraghattak valamit.

Töltőt adnak hozzá, ha alkonyatkor rádugod - hajnalra tölt annyit amivel egy fél napot folyamatosan dolgozhatsz.

A felülről látható csavar a hevederek között nem barkács - ez a "gyári" megoldás.

 

 

 

 

 

Előzmény: szaru (452)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.28 -1 0 453

Ilyen gépem van + vettem hozzá egy nagy szájú 60 literes ballont abból szívja ,egy molnár kocsi szerűségen húzom ahová kell ! A permetezőfejet a 61cm-est kell venni hozzá amit hátúlról lehet tekergetni a porlasztást lehet vele szabályozni teljesen jó szerkezet ! Agrimotor a gyártó ! A permetező szivattyúját lehet külön is venni komplett ami meghajtható bármilyen villany motorral is !

Előzmény: Elektrosz (446)
szaru Creative Commons License 2020.04.28 0 0 452

Köszönöm szépen!

Előzmény: joskabacsi (451)
joskabacsi Creative Commons License 2020.04.28 0 1 451

Szia,

fogalmam sincs milyen márka, holnap előkerítem és csinálok egy fotót, most nem igazán vagyok fitt

 

Előzmény: szaru (450)
szaru Creative Commons License 2020.04.28 0 0 450

Szia!

 

Esetleg megírhatnád a tipusát,márkát is persze nem reklám céllal..vagy privátba is jó lenne.

Előzmény: joskabacsi (449)
joskabacsi Creative Commons License 2020.04.28 0 0 449

Ezeknél még szögletesebb, kevésbé dizájnos, de használható.

10 hektáros borász barátomnál láttam, aztán vettem meg én is, igaz - ő csak a lemosó permetezést csinálja vele. 

(2 kannával egyszerre - egy alkalmazottal közösen)

Garancia van rá - sokat nem bukhatsz vele.

Nekem bejött, permeteztem motoros hátival is sokat, ez könnyebb és alig marad el hatékonyságban tőle.

úgy emlékszem, hogy 14 vagy 16L-es a tartály.

 

Előzmény: Elektrosz (448)
Elektrosz Creative Commons License 2020.04.28 0 0 448

Gondolom, valami ilyesmi lehetett, ezek most (is) 20e körül vannak:

https://edigital.hu/permetezok/agrimotor-sx-15d-akkumulatoros-permetezo-12-v10ah-p634141

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_expert-akkus-permetez%C5%91-16l-12v-8ah-1180687.html

https://www.obi.hu/tulnyomasos-permetezo-keszuelek/akkumulatoros-hati-permetezo/p/1005180

 

elgondolkoztattál.

 

Mert megnéztem a véleményeket az arukeresőn (https://permetezo.arukereso.hu/agrimotor/sx-15d-p48661681/#velemenyek) és nagyon jók vannak róla. Persze sok helyen leírják, hogy gagyi a kivitelezés (pl sorja) de ár/érték arányban nagyon pozitív a kép.

Előzmény: joskabacsi (447)
joskabacsi Creative Commons License 2020.04.28 0 0 447

Szia!

 

Három éve vettem egy sárga, kínai akkus háti permetezőt, talán az Obiban.

20ezer körül lehetett. Egy töltéssel még most is bír egy fél napi folyamatos használatot, tavaly kényszerűségből 1,3 h szőlőt fújtam le vele (elromlott az önjáró - a peronoszpóra meg jött) 

Ha feladja, megint veszek egy ilyet.

 

 

Előzmény: Elektrosz (446)
Elektrosz Creative Commons License 2020.04.28 0 0 446

Sziasztok!

 

 

Jelenleg egy darab 5 literes kis kézi permetezőm van, de most már kín vele a permetezés ezért motoros permetezőt szeretnék venni és nézegetem a kínálatot. Arra gondoltam, hogy motorosat veszek de nem akkusat, mert az akku úgy is elromlik, illetve arra gondoltam, hogy nem háti permetezőt vennék, hanem húzhatósat, amit 230V-ról megy. A talaj egyenletes (fű), illetve a 230 voltos hosszabbítót jobban elviselem, mint a 20 kg-os tartályt a hátamon és ha létrára kell mennem, akkor is könnyebben felmászok tartály nélkül.

 

 

 A telken kb 10 gyümölcsfám van, közöttük fű van, tehát nem lenne probléma a tologatás

 

Eddig a Froggy Baby-t és a Froggy E20-at néztem ki. Egy kicsit sokallom az árukat, 50 ezres kategóriában gondolkozom és a Baby 10 literes tartálya is jó lenne, de félek tőle, hogy a 48 wattos motorja kevés lesz (a leírás szerint 3 bar az üzemi nyomás). Szándékozom venni hozzá egy két méteres szárat (a cseresznye fám már olyan 6 méter magas) és nem tudom, hogy a 3 bar elégséges-e a magassághoz (plusz ha felállok egy 2 méteres létrára, akkor az már 4-5 méter).

 

Sajnos nem találtam más hasonló permetezőt, ami ilyen tologatós, húzogatós lenne, illetve véleményeket ezekről egyáltalán nem. Ez vajon miért lehet? Mert az ok, hogy szőlőültetvényben kb használhatatlan tologatni de egy hobbikertben, ahol a fák között sík fű van ott nagyon praktikus vagy legalább is én mint teljesen amatőr azt gondolnám. Ti mit gondoltok?

Kapa bácsi Creative Commons License 2020.04.18 0 0 445

A Hecht elterjedtebb azt venném annak van szervíz háttere.

Előzmény: Norbi... (438)
zsotyek78 Creative Commons License 2020.04.17 0 0 444

Rendben. Köszi!

Előzmény: kavicsos64 (441)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.17 -1 0 443

10 macskánk van ! De kintiek még egy sem halt meg a vegyszerek miatt ,de gyomirtót sosem fújok ! A macskák sok gyógyszerre alergiások rá kell számolni pár napot az élelmezési várakozásra a biztonság kedvéért .

Előzmény: ugyanazvagyok (440)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.17 0 0 442

A dobozán rajta kell legyen a várakozási idő .

Előzmény: ugyanazvagyok (440)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.17 0 0 441

Kutya baja sem lett szerintem !

Előzmény: zsotyek78 (439)
ugyanazvagyok Creative Commons License 2020.04.16 0 0 440

Nem tudom, idevaló e a kérdésem, de ha tudjátok légyszíves válaszoljátok meg: totális gyomirtózva lett a füvesített terület egy része. Mikor engedhetem ki biztonsággal a cicát az udvarra? Szokott füvet enni, azért kérdezem. Köszönöm.

zsotyek78 Creative Commons License 2020.04.16 0 0 439

Sziasztok!

 

Kezdő kertészkedő vagyok, szóval előre is elnézést, ha bugyutának tűnik a kérdés. A por alakú permetszerek zárt tasakban mennyire bírják a fagyot? Kint hagytam 1-2 tasak Mospilan-t a műhelyben a télen "száraz, hűvös helyen". Mondjuk viszonylag enyhe volt az idei tél, de előfordulhatott -3, -4 fok néha a műhelyben is.

Köszi!

Norbi... Creative Commons License 2020.04.06 0 0 438

Üdv.

 

Én egy Evika DJ100 vagy HECHT 410 permetező közt gondolkodom (esetleg 16 a literes vátozatukon). Utóbbiról jókat halottam, viszont az előbbi picit szimpatikusabb. Van vele valakinek tapasztalata esetleg?

kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.02 0 0 437

Nem tudom milyen teljesítményű szivattyúja volt a gépednek, de kis dugattyús szivattyút lehet venni külön is olyan 20 bárt tud, negyed colos forma csövön szív ,6mm nyomócsövön nyom 20 méterre még bőven van nyomása . Meglehet a te gépedet is tudná etetni egy vastagabb nyomó csövön .

Előzmény: joskabacsi (435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!