Keresés

Részletes keresés

doncigar069 Creative Commons License 2020.05.23 -1 0 397

GYŰJTEMÉNYEMBE KERESEK PAILLARD BOLEX FILMFELVEVŐT VETÍTŐT BÁRMILYEN KIEGÉSZÍTŐT ! LEICA, LEITZ FÉNYKÉPEZŐGÉPET OBJEKTÍVET ÉS KIEGÉSZÍTŐKET !! VÁROM A FOTÓKAT !!! FOR MY COLLECTION !! LOOKING FOR A LEICA , LEITZ, WEITZLAR, CAMERAS ,OBJECTIVES AND ANY PARTS FOR IT !! PAILLARD BOLEX CINE CAMERA,PROJECTOR ,OR ANY PARTS FOR IT !! JUST DROP ME A LINE WITH PICTURES AND PRICE !!! THANKS SO MUCH !!!

doncigar069 Creative Commons License 2020.05.23 -2 0 396

szia ! esetleg meg van még a gép?)) más leica vagy leitz kiegészítőd nincs esetleg ami eladó lenne? nekem m3 os om van !)))kérlek jelezz vissza ! köszönöm szépen üdv zoltán debrecenből

Előzmény: pinterpi (393)
Akos-69 Creative Commons License 2020.03.14 0 0 395

Szia, nem tudom megvan-e még a kit. Ha igen, esetleg az objektívet nem árulod külön?

 

Üdv és szép napot, Ákos

Előzmény: pinterpi (393)
Viesz Creative Commons License 2020.03.05 0 0 394

 

Üdvözletem!

Eladó bolti állapotú, hibátlan Voigtlander Ultron 35 f2objektívem kihasználatlanság miatt, garancia nincs, SN: 886069* Ár: 155000 ft. Hleiyleg Debrecenben, posta, Foxpost szintén megoldható. Email publikus.

Köszönöm!

pinterpi Creative Commons License 2020.02.08 0 0 393

Eladó Leica M5 egy 2/50mm (v4) Summicronnal

Nagyon szép állapot, tökéletes működés.
1600€

 

 

Viesz Creative Commons License 2020.02.06 0 0 392

Üdvözletem!

Eladó bolti állapotú, hibátlan Voigtlander Ultron 35 f2 objektívem kihasználatlanság miatt, garancia nincs, SN: 886069* Ár: 155000 ft. Hleiyleg Debrecenben, posta, Foxpost szintén megoldható. Email publikus.

Köszönöm!

lenan63 Creative Commons License 2019.12.08 0 0 391

Minolta fénymérők kitünőek és nem is drágák , pl. flashmeter III (ebay)

 

Nekem a kis voigtlander vakupapucsba csúsztatható van, az is jól használható. Azért a kéziek jobbak.

Előzmény: itsmemate (388)
rednifegnar Creative Commons License 2019.12.07 0 0 390

nem sokat szamit, eleve a zar nem olyan pontos (gyari eloiras is megenged +/- 20%-os zarido elterest es szamold hozza az eltelt 50-60 evet), masreszt az obi blendeje se olyan pontos (itt is fugg a gyartotol, eletkortol, kopottsagtol). ha szerencsed van a hibak kompenzaljak egymast, vagy nem ;)

de ff/szines nega filmen ebbol nem nagyon veszel eszre semmit.

 

ha hordozhato esetleg vakusaruba dughato fenymerot szeretnel akkor voigtlander vc meter 2, ez csak visszavertet tud, cserebe kicsi, praktikus es jol nez ki:

https://youtu.be/va0nLPM_otc

 

a leicameterek nem tul jok, cserebe csatolt a zaridotarcsa azaz nem kell a fenymeron kulon csavargatni. de csak ujabb tipust erdemes venni, regi szelenes felejtos.

 

ha kell a beeso akkor gossen digisix. kicsi, nagyon jol es gyorsan hasznalhato a tarcsajaval. visszavert es beeso, ev 1/3 ertekes kijelzesu. talan egy hatranya van hogy relativ sokat fogyaszt es nincs rajta ki/be kapcsolo, igy ha nem szeded ki az elemet akkor par honap utan lemeriti (az elemet kiszedni eleg maceras). esetleg csinalsz ra kapcsolot... pl:

https://youtu.be/-VUh4zwimNk

 

ha ugyanez kell vakufenymeressel akkor digiflash 2. elvileg az elemet nem eszi annyira.

mindkettohoz letezik egy nem tul praktikus de legalabb draga muanyag adapter amivel vakupapucsra teheto.

 

ha nagyobb kezi merot hajlando vagy cipelni (ezt gondold at mert hosszutavon nyug es otthon fogod hagyni, plane nyaron), akkor abbol sok fele van, pl minolta autometer. olyat vegyel aminel a beeso meroje a szamlap fele all (v forgathato), mert az elol vagy hatul levo nagyon nem praktikus (pl lunasix). amit vasarlas elott ellenorizni kell hogy a beeso meronek a rogzitoje rendben van e, szinte mindegyik gyartotol fuggetlenul bajonettes, ami nagyon pici es vekony ezert nagyon sok a torott. van aki siman beleragasztja. ha elhagyod akkor eleg eselytelen masikat szerezni mert arany aron mennek.

 

 

Előzmény: itsmemate (389)
itsmemate Creative Commons License 2019.12.05 0 0 389

Az még lemaradt, hogy ez egy korai M3 még a másféle záridőkkel (1/2, 1/5, 1/10, 1/25, 1/50, 1/100....) ez nem lenne baj, hogy ezek nincsenek egy újabb fénymérőn?

itsmemate Creative Commons License 2019.12.04 0 0 388

Sziasztok!

 

Én vagyok aki még korábban kérdezgetett azzal kapcsolatban, hogy milyen Leica-t vegyen.

Végül egy Leica M3-mat vettem, aminek nagyon örülök, viszont most egy fénymérőre lenne szükségem (már rég óta szerettem volna egy fénymérőt digitális "munkákhoz" is). Egy digitális fénymérőt szeretnék, ami 100.000 Ft alatt van, nem túl nagy.  Csak fotós célokra használnám, videózni nem videózok, továbbá a vakufény mérése sem létfontosságú számomra.

 

Segítségetek előre is köszönöm,

Máté

laptop_new Creative Commons License 2019.11.20 0 0 387

Arra inkább csak Leica R a jó azzal jól megy a távmérős obik nem valók rá sajnos :(

Előzmény: Rőth Sándor (375)
laptop_new Creative Commons License 2019.11.20 -1 0 386

Hát a 4/3 Leica D Summilux 25mm F1.4 ASPH (FF 50mm) azért odavág egy OM-D E-M1 vázon sok-sok más rendszernek is :)

Előzmény: lenan (373)
dzsimitrij Creative Commons License 2019.10.30 0 0 385

Eladó fekete Leica mp (typ 240) váz, használati nyomokkal, de szép állapotban. Doboza és gari nincs, de papírjai, töltő, kábelek , autós töltő, két akku, vállpánt és EVF takaró van. sn.: 4937064 ár: 1.000.000 Ft megtekinthető Budapesten, 3. vagy 11. kerületben

Külön nem eladó, de ha érdekel valakit, akkor tudok adni hozzá egy summarit 35mm f2.5 objektívet is napellenzővel, új állapotban +300ezer Ft-ért

Krisztian Koncz Creative Commons License 2019.10.20 0 0 384

 

Leica X-(type113)elado eredeti tartozékokkal dobozzal.35 mm summilux objektiv 1.7 fènyerô.Konyak  szinu bőrtokkal .Visioflex keresővel amit M szériához is felrakható.2013-as jo állapotban.370000 ft

Elèrhetô Budapesten.

tel:0620216-4445

Krisztian

Soltész Attila Creative Commons License 2019.10.02 0 0 383

Bocs a sorszám,és az ár lemaradt.
nr:5249078 
az irány ár 650000 ft

Előzmény: Viesz (381)
Soltész Attila Creative Commons License 2019.10.02 0 0 382

Szia!
Van egy eladó Leica CL digitális gépvázam eladó.

Még garanciális 2020, 01, 30-ig.Hibátlan,bolti állapotban van,pár száz expó van benne.
A jófogáson,és a hardveraprón meg tudod nézni.Az email címem soltesz6013@gmail.com
Üdv!
Attila

Előzmény: Viesz (381)
Viesz Creative Commons License 2019.09.30 -1 1 381

Sziasztok!

Leica vázat keresnék (digitális és analóg is jöhet), egyelőre csak tájékozódó jelleggel! Email publikus.

Köszönöm.

csita_angaba Creative Commons License 2019.08.08 0 0 380

lemaradt:
ár: 14000 Ft

Előzmény: csita_angaba (379)
csita_angaba Creative Commons License 2019.08.08 0 0 379

Sziasztok,

Leica M8, M8.2, M9, M-E bőrtok eladó. Kb. 3 hónapos, sötétszürke, nagyon szép állapotban.
Átvehető Budapesten, érdeklődni e-mailben: baratdavidkukacgmailpontcom vagy telefonon lehet: 0hat202hat21hat27

 

Képek itt: link

csita_angaba Creative Commons License 2019.07.13 0 0 378
Sziasztok!

Eladó Leica szett:

Leica M8 váz ezüst színben. sn: 310127*
Megkímélt, hibátlan készülék (alsó burkolaton még fólia van!), kb. 7.000 expoval. Minden gyári tartozék és doboz megvan hozzá.

Ár: 395.000 Ft


Voigtlander Ultron 35mm f/2 optika (M bajonett).
2 hónapos, kb. 1.000 kép készült vele, ennél fogva teljesen új állapotú. Gyári dobozában, csomagolással, leírással. sn: 886069*

Ár: 155.000 Ft


+ Leica M8 gyári markolat - 35.000 Ft


Külön-külön is eladó, de egyben lehet alkudozni kicsit, illetve ez esetben egy B+W IR CUT szűrő is ajándék!

Érdeklődni e-mailben, itt: pproductshungary@gmail.com
sife71 Creative Commons License 2019.07.10 0 1 377

Bárcsak Leicaval kezdtem volna a fotózást. Megspóroltam volna egy csomó pénzt. Az én tapasztalatom az, hogy az első Leica kézbevétele sorsfordító volt, hogy nagy szavakat használjak. Pedig csak egy Digilux 2 volt a tettes. Brutál képe volt. Majd M2, M9P, M240 amit elloptak tőlem. Azóta egy régi Monochrom-om van és biztosan vannak jobb, gyorsabb, miegymás gépek, de a Leicanak lelke van. Ez biztos, jártam a gyárban Wetzlarban és magam láttam. Na jó agyalást üdv

Előzmény: itsmemate (371)
Jegyzőkrém Creative Commons License 2019.07.10 0 1 376

Ajánlanám a Fujifilm X-PRO 1 vagy X-PRO 2 fényképezőket. Van optikai keresőjük. Nekem az X-PRO 1 van 35mm 1.4 objektívvel és nagyon szeretem, a lassú AF ellenére is. Youtube-on van egy csomó tesztvideó róluk. 

Előzmény: itsmemate (374)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.07.09 0 0 375

Csak hogy harmadik iranybol is megkozelitsuk a kerdest, inkabb vegyel egy Sony digitalis vazat, 24x36 mm-es szenzorral, es arra tehetsz Leitz objektivet, regi menetest, es M bajonettest is. Egyebkent is az objektiv a lenyeg. 
Ez a kombinacio sem lesz olcso, es valoban nem sok ertelme van, foleg, ha meg erosen tanulo szakaszban vagy. 
A kesz kepeken nem fogod tudni megkulonboztetni mi keszult Leicaval, es mi egyebbel. A Leica magas aranak egy resze az eleterzes, amit eleg dragan mernek. 
Kerdes mit szeretnel, jo kepminoseget, egyszeru kezelest, vagy mindezt egy kis arisztokratikus patosszal vegyitve. Az utobbi kombo draga, jo kepminoseget lenyegesen olcsobban el lehet erni. 

Előzmény: itsmemate (371)
itsmemate Creative Commons License 2019.07.09 0 0 374

Köszönöm a válaszokat,

 

az MD objektívekkel kapcsolatban amúgy sejtettem, hogy nem lesznek jók de gondoltam egy kérdést megér a dolog. Továbbá akkor az M8 tényleg nem egy nagy ötlet ahogy látom. 

Még ahhoz amit az elöttem lévő írt, nekem is m4/3-mas vázam van, meg egy 4/3-as. Az m4/3-mas váz az egy Olympus OM-D EM5 ii aminek elvileg nincs rossz digitális keresője, de engem valahol zavar hogy digitális, nem az igazi. Akkor kezdett el zavarni, amikor meglett a Minolta X-700-asom (amihez irtam hogy vannak az objektivek) és észrevettem hogy mennyivel jobb az az optikai kereső. Ég és föld számomra.

És érdekes, de én nem menőzés miatt gondoltam a Leicara, ha menőzni akarnék akkor ugyanabból a pénzből vennék cipőt vagy valami, de én nem az vagyok, sose adnék ki több mint 25 ezer forinot egy cipőre azért mert most az a divat. (Ez cipő példa most csak onnan jött hogy sajnos sok ismerősöm ezt csinálja)

lenan Creative Commons License 2019.07.08 0 0 373

Szerintem bátran vehető a leica digiben is. Tök mindegy mennyire fancy, de jó kézbe venni, kicsi, van súlya, jó a keresője, az élességállitása, és azért zömmel a képek is használhatóak- egyszerűen jó érzés ha van. Nekem pl. bejött, sokkal jobban szeretek vele fotózni mint akár a sony a7, akár a 4/3 vázakkal. Nehezebb az élet, jóval korlátozottabbak a lehetőségek, de abszolut használható pl. az utcai fotóra is amit irsz. Izlés szerint egy 50 vagy 35 obival jól el lehet lenni, legfeljebb lesz pár rontott fotód. (Idővel rájön az ember, hogy nem is olyan fontos hogy mindig sikerüljön:-))

A filmes is ok, de jóval drágább üzemeltetni, és igy nem  kisérletezgetésnek az eszköze, ha ez esetleg szempont.

M8-at bár tényleg nem javitják, de elég szórakoztató azt is használni egy 28-assal.

A legfaszább szerintem az M9. (egy kicserélt szenzorral)

MD obik nem nagyon használhatóak rá, nincs akkor távmérőd, anélkül meg szart sem ér. Ha kevés a pénz,  egy 7artisan 1.1 50 vagy 2/35 elég jó megoldás lehet. De akár orosz cuccot is rakhatsz rá fillérekből.

Át kell gondolni az elején hogy mi a fontos.

Előzmény: itsmemate (371)
foveon Creative Commons License 2019.07.08 0 0 372

sztem tevuton jarsz, miert akarsz leicat? csak mert trendi? vagy mert bresson is azt hasznalt (cirka 40-50 eve)? nem jo irany, foleg nem az m8, regi, croppos, nem javitjak, draga de legalabb sorban hullanak el.

leicara leica m bajonettest vagy l-es objektiveket kell tenni (l-es objektivek, hivjak meg ltm/m39-nek is, tokeletesen hasznalhatoak m adapterrel ez gyari talalmany amikor meg szempont volt hogy a regi obikat s tudjak hasznalnia userek).
minolta md nem jo ra, nem lesz se fokuszod se beugro belended. lehet van adapter de cserebe nehezen kezelheto es nagy objektivjeid lesznek es kinlodhatsz az lcd-n fokuszalassal, fenymeressel, ertelmetlen.  

sztem amugy is digit leicat nem erdemes venni, ha m-es leica, akkor filmeset. az se olcso, de ez csak fel siker mert a kepet az objektiv csinalja es az a draga csak igazan, foleg az eredeti leitz (leica). persze letezik mas gyartoktol is jo obi pl. canon, konica, voigtlander, meg mostanaban a kinaiak is rakaptak az izere pl 7artisan. 

digitben jobban jarnal egy m4/3-os vazzal, vagy fujival esetleg sony a-val. ezekre minden feladapterezheto, nagysagrendel modernebbek, jobban hasznalhato gepek. van rendes kereso, fokuszpeeking, szoftver stb. teny hogy nem lehet olyan elvezettel logatni a hipszter borszijon mint egy leica-t, de legalabb jol hasznalhatoak.

 

 

Előzmény: itsmemate (371)
itsmemate Creative Commons License 2019.07.07 0 0 371

Sziasztok,

 

  Már egy jó ideje nézegettem a Leica fényképezőgépeket,
föleg az M sorozat fogott meg. (Valahogy mindig is csodáltam a német gyártású dolgokat, az autóktól kezdve a fényképezőgépekig.)

Most 15 éves vagyok, eddig voltam két fotó workshoppon a múlt évben, és már olyan 12-13 éves korom óta kezdtem el fényképezgetni nagypapám felszerelésével.

Készítettem már családi utazásokon tájképeket, meg hétvégéimen sokszor fotóztam autóversenyeken is. Viszont legnagyobb örömömet az utca fényképezésében lelem,
és itt jön képbe az M széria, amit tudtommal sokat használnak erre.

És hát tudom, ha ennyire tettszik "miért nincs még?"

Az ára. (Nem mint kritika, hogy túl lenne árazva, nyilván mivel egy kiemelkedően jó minöségű dologról van szó, ez nem meglepetés, csak számomra sok.)

  Nekem egy használt M8 lenne a körülbelül megfizethető kategória, viszont ez még csak a váz, vannak régi Minolta MD objektíveim, de nem tudom hogy ezek hogy működnének vele.
Meg igazából nem is volt soha a kezembe Leica fényképezőgép, ezért nagyon szívesen elbeszélgetnék egy olyas valakivel erről a témáról aki nagyon otthon van a témában.

Azért írtam ide nektek, mivel senkit nem ismerek akinek bármi köze lenne egyáltalán a Leica fényképezőgépekhez.

  Abban szeretném segítségetket kérni, hogy szerintetek mi volna egy jó első Leica, én az M8-cal szemezgettem, de persze ez lehet butaság, őszintén szólva, nemtudom.

 

Üdv. Máté

E_ at_12 Creative Commons License 2019.07.03 0 0 370

Sziasztok!

 

Eladnám az alábbi, tökéletes állapotban lévő felszerelésem:

 

Leica M2 (1966): Leicashop besorolás: B, tiszta, fényes kereső, pontos zár - 300000 Ft

 

Summicron 50mm V5 - Lecashop besorolás: A -teljesen makulátlan állapot, beépített napellenző, utolsó nem aspherikus darab dobozával, papírjaival, lencsesapkáival, saját bőr tokjában: 350000 Ft

 

Elmarit 28 V3 (1990) - Leicashop besorolás: A/B - szintúgy tökéletes, karcmentes, napellenző nélkül, sapkákkal és egy B+W UV filterrel - 320000 Ft

 

Ha egyben elvinnéd alku belefér, különben fix az ár. Képeket kérésre küldök.

 

Kérlek titeket inkább e-mailben érdeklődjetek: kantsandmoses@gmail.com

 

 

rednifegnar Creative Commons License 2019.04.10 0 0 369

hi,

leica cl-t (filmest) keresek.

hibas is lehet.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.08 0 0 368

Sziasztok!

Eladóvá vált Leica M8 fényképezőgépem, kisebb használati nyomokkal. 
Tartozékok: 2db akkumulátor (eredeti és utángyártott), töltő, 39mm-es infra filter, papírok
Sn.:3201497

ár.: 300.000ft
tel.: +36 20 554 7558
email: talasachim@gmail.comű

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!