Keresés

Részletes keresés

fertopart Creative Commons License 2010.09.23 0 0 976
lakos007 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 975

Szia lakoss!

Valóban nagyon tanulságos olvasmány amit feltettél!

A sokat vitatott temetői dijakról szóló részben hitelesen lehet olvasni arról, hogy

R. Viktor  nem elég,hogy megszavazta a dijak emelését hanem felvetette azt a kérdést, hogy évente lehessen emelni a dijat az infláció mértékéhez képest!!

Ezeknek semmi sem elég,hogy a lakosságot megsarcolják! És Ő szeretne polgármester lenni....HITELTELEN

 

 

lakoss Creative Commons License 2010.09.22 0 0 974

http://s720.photobucket.com/home/Hirdeto/index

 

Érdemes beleolvasni ezekbe a jegyzőkönyvekbe, hogyan estek egymásnak a tisztelt,képviselő testület talpig becsületes tagjai, annak idején, mikor a temetői díjakról és a szociális szövetkezet bölcsődei törekvéseiről szavaztak.


Még a polgármester is kénytelen volt rájuk szólni...

 

Gyalázat!

 

lakoss Creative Commons License 2010.09.21 0 0 973

Nem tartja azt a féleszűt senki karakánnak. Mindenki tudja milyen...

Szerintem ő dícséri saját magát, pont úgy, mint itt annak idején. Olvasd vissza a  "kacsa9431" hozzászólásokat...

Utána meg javaslom, hogy vesd össze az írásait a tisztesség és becsület szavak jelentésével.

A Fidesz ekkora szégyent még nem hozott saját magára az tuti.

Előzmény: bika110 (972)
bika110 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 972

Máshol is zajlik az élet: http://www.kisalfold.hu/valasztasok2010/feltucatnyian_indulnak_a_polgarmestersegert_fertodon/2179380/

 

csak ott elfelejtettek szólni a barátaiknak. Mert biztosan az a bölcs taktika, hogy ne reagáljanak nehogy még több helyen megjelenjenek a viselt dolgaik.

"karakán" jelöltnek titulálja egy rajongója a Bognár Zolit. Biztos kifogytak a jelzökböl amik esetleg még a pozitív tartományban sorolhatók........

 

lakos007 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 971

Sziasztok fórumozók!

Biztos van köztetek ,olyan hozzáértő ember, aki tudja arra a választ, hogy a jelenlegi városvezetés és testület ellen lehet-e Állami Számvevőszéki vizsgálatot kezdeményezni???

Az lehetetlen, hogy ennyi gazságot meg lehessen uszni következmények nélkül!!

Szép napot mindenkinek!

lakoss Creative Commons License 2010.09.20 0 0 970

Hohóóó!

Megnéztem a kacsa tévén a "programokat" meg a bemutatokozásokat.

Mondjuk a bemutatkozást csak azért, mert -bár ismerem őket eléggé ahhoz, hogy ne várjak tőlük semmi jót- kíváncsi voltam, ők mit akarnak magukról elmondani.

Hát nem csalódtam.

Van pofájuk, a becsület meg tisztesség szavakat odaírni...

na mindegy.

Gyorsítani a fejlődést - eddig mit is csináltak?

Legfontosabb a pályázati lehetőségek feltárása  -  arra sem voltak képesek, hogy időben beadják

Bástyaelvtárs a szövetkezetben "tagtársaival" dolgozik.

Olyan tagtársakkal mint a kacsa, aki annyira böszme, hogy elszólja magát,

hogy figyeli az internetet.

Meg a lányával is dolgozik ez a derék bástya. Erről ugyan nem írt, de tudjuk.

Meg nem írt a temetői díjakról sem ez a talpig tisztességes ember.

Elég nagyvonalúan kezelte az iskolaigazgatói kinevezést is a bemutatkozásban

az ig. asszony. Mikor a programszervezést felsorolta, valahogy kihagyta a

kokakólamikulást... ez nekem azér hiányzott nnna.

Meg arról sem beszélt, hogy milyen jól megszedte magát a butikkal, amit bagóért

kapott az önkormányzattól, most meg még utat is csánalnak eléje

( méghozá európai szinvonalút ).

Szerények ezek az emberek, szerények nagyon.

Egy csomó dolgot meg sem említenek...

Zeneiskolánk igazgatója is csak úgy szőrmentén említi a múzeumot.

Hát ha ennyi pénzt kap érte egy hónapban, akkor azééé mondhatna egy kicsit többet is róla.

 

Nem volt még elég a hazudozásból? :-)

 

manus-Fert Creative Commons License 2010.09.19 0 0 969

Újra átéltem a tévé előtt az ünnep katarzisát.

Alpolgármesterünk beszédében nem találta a közös munkájukat legjobban méltató kifejezést. Segítségül hívhatta volna vagyonbevallását, amelyben végtelenül szétáradó öntudattal, szókincse gyöngyszemét hagyta az utókorra így: "elkú.tátok".

Köszönjük.

manus

mitco Creative Commons License 2010.09.19 0 0 968
Persze, hogy arra! Én csak azon csodálkozom, hogy személyi következmények nélkül elbukhat a város több tíz milliót, de a temető miatti bevétel kiesés, hisz a fránya lakosság tudomást szerzett idő elött az emelésről az fegyelmit eredményez! Végül is az önkormányzat azért működik, hogy sarcoljon minket nem azért, hogy jobbá kényelmesebbé tegye az életünket, hogy jobban érezzük magunkat! Titokban díjat kell emelni - hiszen jellemző a titkolózás a mi kis hivatalunkra -, ha valaki meg elmondja a lakosoknak, hogy esetleg megtakaríthatnak pár forintot az bűnös áruló. Utáljuk, lefokozzuk! Ez a rendje a dolgoknak nem? Vagy csak nálunk? Változás kell, de sürgőssen!!!
Előzmény: Back Man (966)
bika110 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 967

Elindítanám a panaszlistát zárójelbe téve a lehetséges bizonyítékok fellelhetési helyeit, ha "csak" etikátlan azt is jelölöm.

Visszaolvastam, onnan is nagyon sok infót lehet összeszedni:

- devizakötvények hibás tranzakciói ( Önkormányzat pénzügyi osztály, RF Bank számlakivonatai, tranzakciós listája)

- Bognár TV tulajdonosi viszonyai ( cégbíróság )

- Bognár TV-nek kifizetések ( Önkormányzat )

- Temetöi díjemelés ( Önkormányzat jegyzökönyv, korábban valaki feltette az Indexre )

- A Kocsis Ferenc fegyelmi ügye a temetöi díjbefizetéssel kapcsolatos meghosszabbított nyitvatartásért ( Önkormányzat, jegyzö)

- Az Iskola és a Polgármesteri Hivatal díszkivilágításának megszavazása, a kivitelezés pályáztatásának anyaga, a havi energiaköltsége. ( Önkormányzat, jegyzö)

- Szociális Szövetkezet tulajdonosi köre ( cégbíróság)

- Szociális Szövetkezet pályázati anyaga, a kiírás és döntés jegyzökönyve. ( Önkormányzat, jegyzö)

-ä Szociális Szövetkezet benyújtott számlái (( Önkormányzat)

- Iskolakonyha bérleti szerzödése ( Önkormányzat, jegyzö)

- Iskolakonyha felújítására fordított költségkimutatás (Önkormányzat)

- Iskolakonyha energiaszámláinak vizsgálata ( Önkormányzat)

- Vállalkozó képviselök cégeinek az Önkormányzat felé benyújtott számláinak ellenörzése ( ( Önkormányzat, jegyzö)

- Zeneiskolaigazgatónak önkormányzati másodállásaiért és túlóráiért kifizetett költségek vizsgálata.

- Iskolaigazgatói pályázatok vizsgálata ( ez lehet hogy törvényes volt, de mégis enyhén furcsa, hogy a képviselötestület tagjai osztoznak az igazgatói és igazgatóhelyettesi állásokon)

- kötelezö tájékoztatás elmulasztása a lakosság felé ( Ombudsmani állásfoglalás)

- Útépítések a polgármester tulajdonában is lévö süteménygyár körül ( ez is lehet hogy "csak" etikátlan)

Bizonyára akad itt még más is, de félö hogy a bizonyítékokhoz csak az új testület fér majd hozzá.

Az igazsághoz az is hozzátartozik hogy biztosan vannak pozitív történések is, de idézve a fönökömet "

 azért mert rendesen dolgozol nem jár dicséret, ezt vállaltad, de a hibáidat nem említetted amikor felvettelek, ezért engedd meg hogy figyelmeztesselek rá........"

 

 

Előzmény: mitco (963)
Back Man Creative Commons License 2010.09.18 0 0 966
Itt mire gondolsz pontosan?

A város által kibocsátott kötvényekre, melyeket ezek után kell törleszteni, vagy más is?

 

mitco Creative Commons License 2010.09.18 0 0 965

A válasz egszerű! Ha közvetlenül a bankban fizted meg az adót, az önkormánzat megsporolja a postai úton történő feladás költségét. Mivel a posta a bank mellett van, ha belegondolunk ez ésszerű megtakarításnak tűnik, nem kevés pénzről van szó! Más a kérdés, hogy ilyen "csúcsidőben" szükség volna további pénztárra a gördülékenebb ügyintézés érdekében, ami nincs megoldva a "házi banknál".

 

Szerintem vannak komolyabb gondok is, pl. sváci frankos hitelfelvétel! Azt hizem 1000 évig adhatnánk fel postán az adónkat, mire megtérül a kár, ami a várost érte a "bölcs pénzügyi szakemberek"áldásos tevékensége eredményeként. Nem törvénytelen, amit csináltak csak éppen a város bukott az ostobaságon mondjuk 50 milló forintot. Bocs azt hiszem egy kicsit keveset mondtam! Lényeg, hogy több 10 milliót. A posta által felszámitott feladási díj elenyésző tétel, ha összehasonlítod. Még is a bukta nem számít a posta költég meg igen! Hát ilyen a mi kis városunk a kevés sok a sok meg nem számít!!! Nem csak sorban állunk hanem évtizedeken át majd fizetjük a tanulópénzt. 

lakos007 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 964

Nekem olyan kérdésem lenne hozzád, mert ugy látom hozzáértő ember vagy, hogy miért kell nekem a polgármester érdekelségébe tartozó ,/ a sárga - fekete/ bankban embertelen körülmények között sort állnom, hogy befizessem az adókat???

Biztos van olyan hivatal aki ezt ki tudná vizsgálni!

Ott tolongunk ,még rendes ülőhely sincs , a nagyasszony meg ugy néz át rajtunk , mintha minden a legnagyobb rendben lenne... ha fülét meg zavarja egy -két ember

méltatlankodása a felháboritó helyzet miatt mi a megoldás kedves lakosok :szépen bezárja az iroda ajtaját. És minden meg van oldva az ő részéről...

Előzmény: mitco (963)
mitco Creative Commons License 2010.09.17 0 0 963

Sziasztok!

 

Tudjátok kit takar ez a nick név. Azzal a kéréssel fordulok Hozzátok, hogy segítsetek a kampányban, és megválasztásom esetén képviselői munkámban. Kérlek, foglaljátok össze néhány pontban az elmúlt időszak bűneit vagy etikátlan tetteit itt a fórumon! Ha valakinek esetleg valami dokumentuma  is van erről, az kérem keressen meg, természetesen teljes diszkréció mellett fogom kezelni az ügyet.  VÉGE A SÓGOR-KOMASÁGNAK, ELJÖTT AZ IDŐ, AMIKOR MINDENKINEK FELELNIE KELL A TETTEIÉRT!

 

 

lakos007 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 962
Bocs a sz...r-ért, kicsit elragadttam magam , de borzasztó amit eggyesek , na meg a kettesek ebben a városban megengednek maguknak..
Előzmény: lakos007 (961)
lakos007 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 961

Hello Köz-kép!

Azt mondod ,hogy ezen a fórumon ,csak a rosszat irják a lakosok!!

Te aki jártadban keltedben beszélgetsz a sétáló utca épités vezetőjével, F . Tamással mert a junior bántja a fülét, hogy melyik egyetemen tanitják azt a baromságot,hogy zuhogó esőbe , sárba kell rakni a térkövet?????

 

Az is érdekelne minden lakost, hogy a műszaki ellenőr is ő lesz , és akkor át veszi magától ,- mondjuk ki - a szart! mert ez kérem nem munka !! ebből diploma nem lesz ám, mert kérem mindenki tudj , hogy szakmai gyakorlaton van!! 

Nem kéne mellé adni egy hozzáértő embert?

 

Szép estét

Back Man Creative Commons License 2010.09.17 0 0 960
Na most figyeljétek!

Három hete mikor egy cseppeső leesett a sétáló utca munkásai már el is tűntek.

Most szakadó esőben betonoznak építenek.

Egyik pillanatban sár aztán kavics beton és már rakja is a térkövet.

Nem a rosszat keresem, de mi lehet az oka, mert ez most építésszakmailag hibás döntés

ugyanis a mostani kapkodás 1-2 év alatt fog visszaütni, mert szét fog mállani minden.

Erre csak egy magyarázat lehet, hogy van egy mindennél magasabb érdek.

„Át akarom adni még az én időmben”

Ja szét esett, gondotok a bajotok nekem már tapsoltatok érte.

Fogadjunk, hogy garanciális problémák miatt nem lesz meg majd senki!

Mi ez ha nem a nép átverése? Kérdem a mély álomban lévő lakosságtól.

Ha eljut az építkezés az átadási státuszba akkor megint lehet vetíteni a népnek, hogy milyen frankó emberek vannak a város élén.

Hányingerkeltő!

Lesz itt valaha változás?

fertopart Creative Commons License 2010.09.17 0 0 959
Fertődről sokan vannak, de képviselők még hiányoznak: Polgármesterek, képviselők - Fertőd

Nagycenkről is vannak bemutatkozóink: Polgármesterek, képviselők - Nagycenk
manus-Fert Creative Commons License 2010.09.17 0 0 958

Íróknak javaslom, éljünk a Fertő-part TV fórumának lehetőségével (de ne éljünk vissza!), mert, ha "A mi televíziónk" tartja vállalását, akkor a televízióban is megjelenhetnek mindazok a vélemények, amelyek itt, az interneten csak egy szűkebb író/olvasó rétegnek elérhetőek! Vesztenivalónk nincs, tegyünk próbát!

 

Például olvashattunk már arról, hogy az "európai színvonalú" sétálóutca kinek, minek az érdekét szolgálja. Ezzel kapcsolatban felidézném, hogy hogyan jutott ebben a lassan (drágán) létrejövő  sétálóutcában a talpig becsületes igazgatónő egy háromszintes butikhoz - fillérekért, amelyet most sokmillióért árul a telefonosnak a közpénzen működő tévéjén reklámozva...


Összegezve: tegyük próbára "A mi televíziónkat", hogyan szolgálja a közélet tisztulását, hogyan áll a kisemberek oldalán, a mi oldalunkon.
manus

lakoss Creative Commons License 2010.09.16 0 0 957

Szia Köz-kép!

Végre valaki, aki kicsit másképp látja mint mi egy páran, akik már régebb óta írogatunk itt.

Kérlek most hidd el, hogy minden irónia vagy bántó szándék nélkül reagálok!

Abban amit leírtál, nagyon sok dolog van amivel itt majd' mindenki egyetért. Még én is, bármilyen hihetetlen is. Ahhoz hogy egy picit megvilágítsam, idéznem kell tőled, de mégegyszer mondom, nem bántólag.

"...de olyan szomorú olvasni, hogy itt csak rossz dolgok történnek. "

Valóban szomorú, írni róla sem vidám. Nem csak rossz dolgok történnek valóban, de tedd mérlegre.

"Olyan sok tényszerű adat és pontos ....  mivel tudjátok alátámasztani!?"

Te is itt élsz ahogy mondod, ígyhát azt meg én nem hiszem el, hogy ezekről Te nem hallasz ahogy mások. Mivel tudjuk alátámasztani? Már megbeszéltük egy párszor: Nem a választó az akinek bizonyítania kellene bármit is.

"...de leginkább úgy, hogy kérdezek, nem pedig találgatok."

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy hányszor és hányszor kérdeztünk. Jelen pillanatban is van fent a levegőben vagy 10 kérdés, személyre szólóan, amire senki nem válaszol. Sőt, korábban ezek az emberek más-más álnéven hazudoztak itt ( is ) össze-vissza. A kérdéseinkre lényegében ez volt a válasz.

"Néha megmosolyogtat és szórakoztat ez a civódás."

Mi nem találjuk nevetségesnek. Tudod miért nem?

Képzeld el, hogy a gyereked a suliban ezt a kaját kapja...

Képzeld el, hogy a gyereked bölcsődéjét átalakítják egy profitorientált pénztermelő gazdasági vállalkozássá... nem sorolom tovább.

"már mi nem merjük vállalni becsületes nevünket,legalább őt ne sértsük!) "

Az, hogy nem merjük, jogos önvédelem. Olvass vissza. Még azt is figyelték, ki hova kihez járkál. Juniort pedig nem sérti senki a Junior szóval, egyébként meg ő talán fel sem fogja, hogy minek a közepében van.

Őt szerintem a szülei hozták ilyen helyzetbe. Nem gondolod kedves Köz-kép?

Ha már itt tartunk az építkezésnél... mondjuk én nem kérdeztem ott senkit mert nem értek az építéshez, de azt megkérdezted, hogy ki az alvállalkozója a Swietelskynek, akinél Junior gyakorlaton van? A pályázati határidős  dolgot meg már olvashattad.

Vagy nem úgy van?

Alpolgármesterünkkel kapcsolatban teljesen egyetértünk.

Európai szintű. Nem vitázom veled, legyen ha úgy gondolod. ( gondolom a sétáló utcára gondolsz) De ( mivel még nem  készült el ) a minőségéről nem is ejtett szót senki. Inkább az építkezés körülményeiről beszéltünk. Egyébként az eddigi sártengerhez képest , tényleg fényévekre lesz. Az megint más kérdés, hogy ezt a pénzt mi másra ( akár más utcákra, akár másra ) lehetne költeni. Ha itt most azt modják az emberek, hogy persze, mert az iskolaigazgatónőnek ( ... tudod a pályázatos...) ott van butikja ( amit annao ócccsón kapott ... ) akkor Te is beláthatod, nagyon mutyi ízű a dolog. Még ha nem is úgy van -bár az ellenkezőjét mint mondtam, senki soha nem mondta és nem is bizonyította.

Valóban nem jóleső beletaposni senkibe. Az sem jóleső, hogy hülyének néznek minket.

Agyon isten - fogadj isten  -ismered a mondást.

Ők a mi akaratunkból vannak ott. És a mienkből is fognak elmenni onnan.

Kétoldala van az éremnek, ez igaz, de nekünk lényegében csak "ezt" a másikat mutatják már több mint 10 éve ( legalább ).

Senki nem akar Téged bántani azért mert így vagy úgy gondolsz valamit. Ez nem az a hely.

Azt a testület  és az időközben hatalmától megfosztott polgármesterünk szokta nem jó szemmel nézni, ha valaki nem "lép egyszerre".

A jövő polgármesterét nem érjék támadások... Már azzal, hogy ott lesz, kitette magát a támadásoknak.

Úgy kell élni, viselkedni, dolgozni, (ezt gondolom nem akarod, hogy részletezzem...)hogy ne érjék támadások, vagy legalább is ne ennyi.

lakos007 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 956

Abból látni igazán, hogy Fertődön nagy a baj , hogy te is, mi lakosok is csak a fórumról olvasgatunk betyáros dolgokról!

Itt csapódik le igazán , ami ellen a fertődiek már nagyon régen felemelték szavukat, hogy miért nincs a lakosság informálva arról, hogy a testület  miről tárgyal!!

A fizetett TV felveszi az üléseket, aztán a fegyző gyorsan le is törli.

Több lakos is megkereste , hogy a kazettát ki szeretné kérni , esetleg a jegyzőkönyvet és ugy hajtotta el őket mint legyet a málnaszörpről!!

Minden lakosnak joga van tudni az őt érintő döntésekről, elvégre mi fizetjük a számlát

Hogy juthatott fertőd ilyen méltatlan helyzetbe ?? Hogy fordulhatott az élő, hogy amerre járunk mindenki csak a botrányokról beszél , amit  ráadásul a jelenlegi testület tagjai müveltek!!! , mert mindnek meg van ám a maga sara ....

Ami  az Alpolgármestert  illeti egyet tudok érteni ,  de az sem voltám ám piskota amit a leköszönő polgármester levágott az ünnepségen!  Az kérem méltatlan volt , pont tőle, akit ugye mint utóbb kiderült ünnepelni mentünk....   Olyan rosszemlékű, pártállami ünneplésnek tünt..

Már megint rajtunk röhögnek!

Látom te egy hid vagy a sétáló utca és a lakosság között. Akkor talán többet tudsz , mi folyik ott mert a lakosság nincs ám tájékoztatva már megint semmiről.sajnos....

szép napot

Előzmény: köz-kép (953)
bika110 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 955

Forumtársak, abban szerintem igaza van köz-képnek, hogy kellene írnunk valami pozitív történésröl is!

Nekem például nagyon tetszik az óra az Elit elött.

bika110 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 954

Én örülök a hozzászólásodnak és annak, hogy végre valaki pozitívumokat is észre tud venni a városban. Korábbi hozzászólásomban olvashattad, hogy a sétálóutca projektet sem itélem el. "Ki kéne várni a végét, még az is lehet hogy végre városiasabb jelleget kap Fertőd. A falusi kénylemet meg el lehet felejteni. Melyik városban tudsz a belvárosban kénylemesen parkolni? az a 100 méter megtehető gyalog is."

 

Sajnos valamiért ( miért is?) nagy a titkolódzás minden önkormányzati döntés körül, amiért  Ombudsmani elmarasztalást is kaptak (olvass vissza). Te mire gondolsz miért nem látható az önkormányzati gazdálkodás, az üvegzseb fogalma miért ismeretlen?

Logikusan arra következtethetsz, hogy eltussolják a dolgokat és megpróbálják elhallgattatni azokat akik ágállnak ez ellen (olvass vissza).

 

Itt most valóban azok vannak többségben akik a régi vezetést szeretnék leváltani és megosztják egymással ( és a rengeteg olvasóval) azt amit tudnak, vélnek, hallanak..... Ha nem tetszik lehet bizonyítani az ellenkezöjét, amit te Junior esetében megkíséreltél. Mellesleg a "junior" jelzö nem sértö, ha valaki büszke a felmenöire....

El is hiszem, hogy minden szó igaz az alkalmazásával kapcsolatban, de nem gondolod, hogy ilyen imázzsal mint amilyen a polgármesterünknek és a testületnek van szerencsés dolog önkormányzati projektben a polgármester fiát alkalmazni? Azok után amit olvastál (ha igaz, ha kevésbé) nem ébreszt gondolatokat ismét egy családtag az önkormányzat közelében?

Azt is megkérdezted töle mi lett a pályázatban kiírt összekötöi állással? Mert az meg bizonyítható, hogy a pályázók a pályázatbontás napján ( tudod milyen gyors a posta nálunk) kapták meg az elutasítást? Azt is tudod ki kapta meg az állást, vagy bekerült a kivitelezöi oldalra a koordinátor bérköltsége? és így akkor már minden tiszta?

Az igaz hogy nem ez a legnagyobb gondja a településnek, lehet hogy törvényes is, de attól még gyanusan etikátlan.

Egyébként én is jól érzem magam börömben, de szeretnék büszke is lenni arra helyre ahol élek.

Előzmény: köz-kép (953)
köz-kép Creative Commons License 2010.09.16 0 0 953
Annyi érdekes dolgot olvasni itt, hogy egyre izgatottabb vagyok a választások miatt. :) Egy ilyen embernek, mint én sok új információt nyújt ez a fórum, hisz nem tartozom azok kegyeibe, akik közéletben szorgosan tevékenykednek, sem pedig az ellentábor kegyeibe, akik mindezt nem nézik jó szemmel. Én csak egy tájékozódni és eligazodni próbáló kispolgár vagyok szerény kis városunkban, ahol nem mellesleg, mondjuk ki, jól érzem magam. Lehet, hogy ezzel nem ébresztek szimpátiát az itt beszélgetőkben, de olyan szomorú olvasni, hogy itt csak rossz dolgok történnek. Sokat járok, jövök-megyek a nagyvilágban, beleértve kis Hazánkat is és azt hiszem, itt a nyugati határszélen elég jó dolgunk van. Kicsit a látószöget bővíteni kellene néhány dologban.
Mindenesetre felettébb érdekes dolgokat olvasgatok. Olyan sok tényszerű adat és pontos információ hangzik el itt, hogy szeretném megkérdezni, honnan lehet ezeket a pontos adatokat és információkat összegyűjteni és mivel tudjátok alátámasztani!? Mindenféle kötözködés nélkül kérdezem, mert én tájékozódó ember vagyok, de leginkább úgy, hogy kérdezek, nem pedig találgatok. Ismerem a szereplőket, részt vevőket, beszélek pro és kontra személyekkel.. Néha megmosolyogtat és szórakoztat ez a civódás. Olvasgatom a több fórumon megjelenők hozzászólásait és némelyekkel egyet is értek, de sok olyan dolog van, ami kívánni valót hagy maga után. Pl.: ez a szegény Junior!(neve is van egyébként, ha már mi nem merjük vállalni becsületes nevünket,legalább őt ne sértsük!) Vette valaki a fáradtságot és odament hozzá megkérdezni, hogy mit keres a Haydn-sétány építkezésén? Vagy csak találgattok? Mert én jártamban- keltemben odamentem és volt bátorságom megkérdezni tőle, hogy mit is csinál valójában ő ott és kit kell keresni, aki a kapcsolattartó az építkezés és a város között. Meg kell védenem, hisz nem ő, kedves Fórumozók, ugyanis ő egyetemi gyakorlatát végzi egy alvállalkozónál, aki a fővállalkozó Swietelsky-nek dolgozik és egy kisebb építőipari cég. (Nincs mese, be kellett erősíteni, közeleg vészesen a határidő…) Kikérdeztem. Bp.-en a műegyetemen,építőmérnöki karon végzős. Azt hiszem ez alátámasztja, hisz belevág a profilba. de Ti miért nem kérdeztek?? Félinformációk használata és azokkal való dobálózás nem kifizetődő hosszútávon.
Persze kedves alpolgármesterünkről nem kell szót ejtenem. Kedves ömlengő szövegelése a városavatón egy a gerinctelenek törzsébe tartozónak is a javára vált volna, főleg úgy hogy néhány ciklussal ezelőtt polgármesterünknek gyűjtve a kopogtatócédulát, elindult a végén polgármesternek… no comment.
Na, de hagyjuk is ezt!
Szerintetek rossz, hogy megépül egy európai szintű kis utca? érdekes, a szomszédoknak és a járókelőknek tetszik! Akinek van saját háza és túlesett egy építkezésen, az tudja csak igazán, hogy mennyi bosszúság van az alapoktól a tetejéig, úgy hogy közben mindenki csak szurkol pozitív oldalról, hogy sikerüljön. Itt pedig mindenki csak a negatív oldalról szurkol. Vajon milyen lehet így építkezni? Egy kis empátiát emberek!!! Belesavanyodunk a saját szaros kis életünkbe, amiből egy van ezen a rohadt világon? Vagy jóleső érzés a másikba beletaposni? Nekem nem okozott ez soha örömet. Ha nem készül semmi az a baj, ha készül valami az is baj és ahogy készül az is baj. Ugye? Tudom,fontos a kampány és ki kell használni minden létező fórumot. De egy idő után ez a piszkálódás a visszájára fordulhat és felteszik az emberek magukban a kérdést; az éremnek tényleg csak egy oldala van? Kívánom a következő polgármesternek, hogy a jövőben ne érjék támadások sem a személyét,sem a családját, sem pedig a munkáját illetően.
Szép napot!  és keep smiling!
Előzmény: lakos007 (952)
lakos007 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 952

Elképesztő ami ebben a városban eddig megtörténhetett!

Hogy mernek ilyen emberek egyáltalán még közszereplést vállalni!

Ezeket az elképzelhetetlen ügyeket csak a polgármester és a testület tudtával és beleeggyezésével tudták véghez vinni!!!

 

Minek tart a város jópénzért jegyzőt, aki ennyi korrupció gyanus eset felett szemet huny????

A választ szerintem valamennyien tudjuk!!!

A képlet tisztán látható:

F.G. elinditja Kacsát mint utódát  Fidesz zászlaja alatt,

Bástyaelvtárs ki nem maradhat , különden hőbörög és locsog

Képviselő hölgyek urak szavaztak , na és a zsiros állások....és egy ciklusra a dolgok

el lesznek sikálva !!

A hab a tortán, hogy Bástyaelvtárs MSZMP tag volt , és ha minden igaz  a mai napig MSZP tag.

hogy engedheti ezt meg egy demokratikus  párt , mint a Fidesz, hogy ilyen emberek bemocskolják a párt nevét??? kedves I. F. országgyülési képviselő úr?

 

Nagy az Isten jósága és  tudom, hogy Fertőd lakói bölcsebbek annál, mint hogy ilyen embereket visszaengedjenek a város vezetésébe!

 

Előzmény: kjhzu (950)
bika110 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 951
kjhzu ezt kiválóan összefoglaltad, a stílus is nagyon tetszik. Nagyon remélem, valahogy felkerül a fertopart tv vélemény rovatába is, mert még akad pár ember a településen akik ezekröl a viselt dolgokról nem tudnak.
Előzmény: kjhzu (950)
kjhzu Creative Commons License 2010.09.16 0 0 950
Tisztelt Takács és Bognár Urak!

Az önkormányzati választásra megjelent bemutatkozó mondataikat olvasva arra jöttem rá
Tisztelt Uraim, hogy fogalomzavarral küzdenek. Ugyanis e pár sorban Önök megválasztásuk

esetén az önkormányzat korrupciómentes működését ígérik. Uraim! Önök az elmúlt 4 évben

képviselőként a korrupció számos fajtáját kiélvezték.

Kezdjük azzal, hogy Bognár úr üzemeltet egy kábel tv-t, melynek működése során felmerülő
energiadíjként, valamit helyhasználati díjként egyetlen forinttérítési díjat sem fizetett. Azt

csak mellékesen jegyzem meg, hogy a TV működtetése az önkormányzati képviselőséggel,
teljesen összeegyeztethetetlen.
Ön Takács Úr évek óta üzemeltet egy iskolai konyhát hathatós önkormányzati támogatással,
Olyannyira támogatja az önkormányzat, hogy az ANTSZ által elrendelt életben maradáshoz
szükséges egészségügyi meszelést is az önkormányzat finanszírozta. Természetesen az Ön

esetében is felmerülő energiadíjakat-, ha fizet is- senki sem látta.

Ha már így egymásra találtak a képviselő testületben létrehozták közösen önkormányzati

képviselőként azt a bizonyos „Segítő kéz” kisszövetkezetet. Miután a megalakuláshoz
közbeszerezési pályázatra volt szükség hát ezt is közösen megírták, az Önök igényeire,
szabva, majd amikor az elbírálásnál kiderült, hogy van egy másik versenytársuk Tatabányáról,
annak pályázati anyagába betekintve a sajátjukat úgy módosították, hogy más ne lehessen

nyerő, csak az Önök pályázata. Innét felgyorsultak az események. Az önkormányzat által

működtetett „Napsugár brigád” felszerelései berendezései térítésmentesen a kisszövetkezetbe
vándoroltak. A telephely használati díjáról annak fizetési módjáról elfelejtettek említést tenni

a pályázatban. Ezt követően nagy csinnadrattával 20 millió forintos állami támogatással
létrehozták a bölcsödét, Süttörön. Érdekes módon ez az intézmény pont addig volt

működőképes, ameddig a 20 millió forint állami támogatás tartott és az alkalmazottak az
utcára kerültek. A megnyitón Takács Úr szájából elhangzott hangzatos mondatok ellenére

a szomszéd város hasonló intézménye zavartalanul működik, sőt 4 milliós pályázati

pénzből plusz 1 millió önkormányzati önerőből még fel is újították. Ezzel szemben az

Önök által használt ingatlant szintén képviselőként az önkormányzattal 10 millió forintért

visszavásároltatták. Ennek a 10 millió forintnak Fertődön többféleképpen lett volna

felhasználási területe, de Önök csak magukra gondoltak. Így a szövetkezet egyik működési

ága megszűntével, már csak olyan tevékenységet végeznek horrorisztikus pénzért, amit
más településeken hathatós állami támogatással közmunka program keretében végeztetnek

el. Ezen áldásos fűnyírási tevékenység, Fertőd város választópolgárainak évente 14 millió
forintjába kerül Tisztelt Uraim.

A fertődi költségvetésből e temérdek pénz kitalicskázását követően nem átallnak Fidesz
zászlójával takarózni polgármesterként Fidesz színekben indulni. Gondolom Bognár Úr

e dolgokról polgármester meghallgatásán megyei Fidesz vezetők előtt mélyen hallgatott.

Uraim! Röviden, ennyit az Önök korrupciómentességéről. Kérem Önöket megválasztásuk

esetén a következő ciklusban már ne a saját pecsenyéjüket, sütögessék, hanem ténylegesen a

mély agóniában lévő Fertőd városáért dolgozzanak!
manus-Fert Creative Commons License 2010.09.15 0 0 949

Ahogy manapság mondani szokás, ez nem piskóta: www.fertopart.tv

Mit tudunk meg még a folytatásban?

manus

lakos007 Creative Commons License 2010.09.15 0 0 948

Sziasztok fórunozók!

A szekrényajtót még ki sem nyitották távozó polgármesterünk után és a csontvázak

már kezdenek kipotyogni!  Ugy látszik annyira tele van , hogy nincs az a lakat -F . Norcsi aliasz  jegyző, hogy zárva tudná tartani .....

ajánlom mindenki figyelmébe a WWW.fertopart.tv  forumjának bejegyzését , Kacsaés Bástyaelvtársaknak cimezve!

Ha az ott leirtaknak csak a tizede igaz , kezdem megérteni nagy vezirünk F G gyors

távozását a város éléről!!

 

Ezekről a dolgokról neki és jegyző barátjának tudniuk kellett! Ennyi disznóságot

eltitkolni a testület többi tagja elől sem lehetett...vagy kéz kezet mos ...

Bünös kérem az egész banda!

 

Ehhez bizony aranyfokozatu kitüntetés kell ám , ugye kedves polgárok!!

bika110 Creative Commons License 2010.09.15 0 0 947

Állítólag készült TV felvétel a bucsuztatóról. Remélem le merik vetíteni azt a részt is amikor vezérünk a forumot köpködte. Bár külön kérte az ellenzéket ne fajuljon kampánnyá az ünnepség, úgy tűnik ezt úgy értette, ne zavarják meg az ő kampányukat. Azért az indexes forum nem maradhatott ki a néphez idézett beszédből, valami fekete álarcos, névtelenül mocskolódónak titulálta az írókat/olvasókat. 

Na ettől az olvasottság biztosan megugrott, mert a jó hír ugye nem hír. Csak emlékeztetnék mindenkit pár száz hozzászólással ezelőtti fekete álarc mögé bújóra:

- asántakutya

-vadalma11

-kacsa9431

hogy csak a legagresszívebbeket emeljem ki. Nem egyeztették előre a beszédet? Vagy nekik elnézi, mert értük (magukért) tették?

Amikor meg ritkahajú barátja figyelmeztette a hallgatóságot, hogy "ugye tudják most is hova kell szavazni", annak sem volt kampányíze? Most nem pártra, hanem személyekre szavazunk, nem a párt fogja írányítani a várost, hanem a vezetői. Nagyon szomorú, hogy nálunk senki mást nem tudott  indítani és ilyen szégyenletes kompromisszumba kellett belemennie. Nem értem hogy miért nem jártak utána kit is támogatnak, vagy miért nem hallgattak a főnökre, az ő kedvence még mindig vállalhatóbb lett volna erkölcsileg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!