Keresés

Részletes keresés

Green Army Creative Commons License 2022.12.08 -2 0 27526

na az biztos hogy január 1-től nem lesz még "schengen" a határon, a továbbiakat meglátjuk..

Szilveszter körül megyünk, az nem lesz vészes, de 5-e körül vissza, ott már komoly várakozás várható:(

Green Army Creative Commons License 2022.12.08 -2 0 27525

üdv mindenkinek.

Szeretnénk eljutni Rómába, 4 fős a család, Húsvétra terveztük. (esetleg Pünkösd) Nagyhét nagyjából április 6-10 között +-1-2 nap (nagyjából 4-5 nap)

rögtön meg is állok, Nagyhéten egyáltalán van esély a Vatikánban bármit is megnézni a turisták/zarándokok miatt?

két opció van, repülővel: Bp/Bécs/Zágráb-Róma

autóval, oda-vissza úton 1-1 éjszaka megállóval, pl Toscana/Firenze

ár/ktg/élmény hatékonyság szempontjából ki mit javasol?

Spatri Creative Commons License 2022.11.19 -3 0 27524

Igen, és ahogy látom van ahol 4 minusz is van... 

Előzmény: egybohoc (27523)
egybohoc Creative Commons License 2022.11.19 -4 0 27523

Kedves vagy, ahogy látom mindenkinek miszulova vanna a hozzászólásai.

 

Valaki nagyon utálja Rómát, vagy nem tudom mi lehet a motiváció :)

Előzmény: vélemény (27509)
egybohoc Creative Commons License 2022.11.19 0 1 27522

Én azt olvastam valahol hogy a Termini csomagmegőrző manuális, lehet sor, ezért érdemes automatát választani. 

Online előző nap meg is vettem a csomaghelyet a fenszinek tűnő Radical Storage szolgáltatásban a helyet. A Termini mellé irányított az oldal, hogy ott kell leadni. Azt hittem ott vár majd egy automata. De egy elfoglalt hotelportás várt, aki ellenőrizte a foglalásomat majd jött egy 10 éves gyerek, és elkísért egy koszos emeleti kecóba és mondta hogy hagyjuk csak itt a bőröndöket konyhában, majd jöhetünk érte :) Kicsit aggódott a feleségem, hogy hogy lesz ez, de semmi gond nem volt a visszaadással. 

Előzmény: vélemény (27520)
Spatri Creative Commons License 2022.11.19 -2 0 27521

Hálás köszi! Hasznos ötletek, infók. Normál esetben kis háti táskával mennék, de van egy max kabin hátizsákom is, mert nem otthonról megyek majd. 

Előzmény: vélemény (27520)
vélemény Creative Commons License 2022.11.17 -4 1 27520

A Termininél van csomagmegőrző. Jobbra hátul.

DE szerintem a városban többfelé.

A Termini azért jó, mert  ott mindkét metrónak és számtalan busznak van megállója.  Van néhány fontos látnivaló sétatávolságra. Pl a Sta Maria Maggiore, az egyik legszebb templom. Onnan lefelé a dombon( Rómában fontos, hogy inkább lefele menj, mint felfelé) nagyon közel a Vincoli a Mózes szoborral. Tovább lefelé pedig már a Colosseum. Kellemes séta.

1-2 éjszakányi hátizsákkal én is sokfelé városnéztem, de sosem olyan nagyvárosban, mint Róma. És sosem egy hosszú egész nap.

Előzmény: Spatri (27517)
irreverzibilis Creative Commons License 2022.11.17 -3 2 27519

2-3 napra kényelmes hátival kell menni:)

Előzmény: Spatri (27517)
Spatri Creative Commons License 2022.11.17 0 0 27518

Oké, köszi! Többieknek is!

Valami tervet meg sorrendet kiötlök. Biztosan élmény lesz, bármennyi helyszínt is sikerül felkeresni. 

Előzmény: vélemény (27516)
Spatri Creative Commons License 2022.11.17 0 0 27517

Megpróbálom megnézni őket. Az a gáz, hogy a szállásra csak 15-18 óráig lehet bejelentkezni. Én viszont már a kora reggel a reptéren leszek. Megpróbálom reggel a szálláson hagyni a cuccom, hátha megengedik. Ha nem, akkor keresek valahol csomagmegörzőt.

 

Előzmény: irreverzibilis (27515)
vélemény Creative Commons License 2022.11.14 -4 2 27516

Egy egész és két fél nap nem olyan nagyon kevés.

Én nem mennék tervezés nélkül. Az a tapasztalatom, hogy a "csak úgy sétálgatok"program a legkevésbé érdekes helyekre visz el.

A nagy múzeumokat (Vatikán, Borghese,Capitolium) mindenképpen kihagynám. DE  a Capitoliumi dombtetőre viszont mindenképpen felmennék. A Forum kívülről is jól látható, de érdemes több kilátópontról is ránézni.

Ha mégis valami múzeum: ha a képek érdekelnek, akkor a Doria. Nem nagy és a képek mellett egy díszes barokk palota, több terem berendezve. Ha az antik szobrok, akkor a Palazzo Altemps. Ez sem túl nagy , és egy freskós reneszánsz palotában van. MIndkettő az abszolút központban van.

A Pantheont nem szabad kihagyni. És ha a Szt Péter Bazilikát még sosem láttad és előfordulhat, hogy többet nem mész Rómába, akkor azt sem szabad kihagyni. Menj oda nyitásra.

Előzmény: Spatri (27510)
irreverzibilis Creative Commons License 2022.11.14 -3 1 27515

nincs mit,azért ha kevesen vannak akkor a Pantheon kötelező szerintem bent is, én még olyan sort nem láttam ott ami eltántorított volna illetve a Szent Péter Bazilikára is szánnék egy óra sorállást,de szuverén döntésed

Előzmény: Spatri (27513)
Spatri Creative Commons License 2022.11.14 -2 0 27514

Igen, ezen az ötleten

is gondolkodtam. Megfontolom. Köszi!

 

Előzmény: onlyread (27512)
Spatri Creative Commons License 2022.11.14 -1 0 27513

Köszönöm! 

Előzmény: irreverzibilis (27511)
onlyread Creative Commons License 2022.11.13 -4 2 27512

Az előttem szóló linkje szerintem is remek kiindulópont, én csak annyit tanácsolnék, hogy nem menj be sehova! Se a Vatikáni Múzeumokba, se a Colosseumba, se a Fórumra - azok borzasztóan viszik az időt és kívülről is rengeteget látni. Hagyd meg őket egy hosszabb útra. Én a múzeumokat is kihagynám, templomokból ami épp eléd kerül és érdekel - szóval szerintem csak séta, szájtátás, evés-ivás.

Előzmény: Spatri (27510)
irreverzibilis Creative Commons License 2022.11.13 -3 1 27511
Előzmény: Spatri (27510)
Spatri Creative Commons License 2022.11.13 -4 0 27510

Sziasztok! Lesz Rómában egy teljes napom és két fél napom. A kötelező látnivalók közül, mit ajánlanátok? A teljes napba mi fér bele? Volt valaki ilyen rövid ideig?

 

vélemény Creative Commons License 2022.11.11 -5 3 27509

 Ahogy cscs szokta írni: Szüljön sünt, aki egybohoc hozzászólását mínuszolta.

 

Azt hiszem, hogy két mondatodat minden első Rómásnak meg kell jegyezni. Az egyik az, hogy nem lehet MINDENt megnézni. A másik pedig az, hogy a kötelező látnivalók, azért kötelezők, mert fantasztikusak.

Örülök, hogy újabb tagjai vannak a Róma szenvedély klubnak.

Előzmény: egybohoc (27501)
vélemény Creative Commons License 2022.11.11 -2 0 27508

A bejáratnál van őr, lengesd meg neki  a visszaigazoló papírt/mutogasd a telót és beenged.

Előzmény: evi05 (27507)
evi05 Creative Commons License 2022.11.11 -3 0 27507

Köszönöm, igazán azért merült fel a kérdés bennem, mert azt hittem, hogy csak online vásárolt jeggyel lehet bemenni. 

Előzmény: egybohoc (27505)
evi05 Creative Commons License 2022.11.11 -3 0 27506

Köszönöm, remélem nem lesz gond.

Előzmény: onlyread (27504)
egybohoc Creative Commons License 2022.11.10 -3 0 27505

Igen, külön sor van, nem lesz gond, bejutsz hamar.

Előzmény: onlyread (27504)
onlyread Creative Commons License 2022.11.09 -3 0 27504

Amikor én voltam (nem mostanában), akkor közvetlenül a bejárat előtt volt egy tábla, egy külön sor az on-line jegyeseknek. Épp senki nem volt, pár perc a bejutás. Akkor a jegyet át kellett váltani rendes jegyre, már a múzeumon belül, nem tudom, most így van-e. Szerintem menjetek közvetlenül a bejárathoz, ott majd eligazítanak.

Előzmény: evi05 (27503)
evi05 Creative Commons License 2022.11.09 -2 0 27503

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy ha megveszem a Vatikáni Múzeumba a jegyet online  11 órára (saját oldalán), akkor ha sorállás van azt kihagyhatom és mehetek be az ajtón a jegyemért, vagy nagy esellyel a sorbanállók is az online jegyükért állnak és  végig kell állni a sort? 

Hogy megy ez a gyakorlatban? 

Köszönöm a választ!

 

 

irreverzibilis Creative Commons License 2022.11.07 -3 0 27502

ja és akkor  a covid előtt mi volt? vatikáni múzeumhoz mi is álltunk be a sorba a Risorgimento térnél,de 1,5-2 óra alatt bent voltunk, de hát bent is mozdulni alig lehetett, végülis most egész élvezhető a város, mi is voltunk nyáron teljesen kezelhető volt a tömeg,csak a maszk volt zavaró

Előzmény: egybohoc (27501)
egybohoc Creative Commons License 2022.11.07 -3 0 27501

köszi!

Akár mindkettőbe :)

 

Ez a Róma szerelem valóban irreverzibilis-nek tűnik...

 

Az jutott még eszembe, hogy el se tudom képzelni, hogy nyáron milyen tömeg lehet: Most még éppen jó volt a belvárosi tömeg, de azért jó éttermek előtt volt sor, és hát alig tudtam már helyet foglalni több múzeumba. ÚGy tűnt, hogy a turisták nagyobb része volt olasz volt, amúgy. De pl hétvégén a Pantheon előtt volt vagy 150 méteres sor, nem vártuk ki, hanem visszasétáltunk egy munkanap délelőtt, és simán bejutottunk egyből.

Előzmény: irreverzibilis (27498)
hunaqua Creative Commons License 2022.11.07 -3 0 27500

Örülök,hogy jól sikerült!:-)

Előzmény: egybohoc (27497)
onlyread Creative Commons License 2022.11.07 -3 1 27499

Végre valaki, aki tényleg visszajön és ír az élményeiről! Főleg úgy, hogy már első alkalommal - szerintem - tökéletesen elkaptad a lényeget. Köszi és üdv a klubban!

Előzmény: egybohoc (27497)
irreverzibilis Creative Commons License 2022.11.07 -2 2 27498

kérdés az hogy hová,ide a topicba vagy Rómába:D az biztos,hogy ha megfogja az embert az olasz életérzés akkor bármikor és a csizmán belül bárhová szívesen megy, nyílván nem sok értelme van Párizs-London összevetésre,de Róma a legélhetőbb/élvezhetőbb város azzal,hogy az ezernyi apró örömmel szolgál,üdv. a csapatban

Előzmény: egybohoc (27497)
egybohoc Creative Commons License 2022.11.06 -3 4 27497

Sziasztok, egy rövid beszámoló

 

6 éjszakát voltunk, nászúton.

 

7 napba szépen belefért sokminden. Főleg az, hogy a világ egyik legjobb helyének, vagy a közepének tartsam ezután Rómát. Csodálatos város.

 

A legerősebb tapasztalat, hogy tényleg lehet órákon át bolyongatni, a központi részekben, a kis utcákban.. Minden sarkon egy gyönyörű sokszáz éves bazilika vagy ókori rom. HA elfáradok, minden sarkon 2 pizzéria, 3 étterem,, 2 cukrászda, meg szendvicsező... elképesztő.

 

vagy 30 kávét ittam különböző helyeken, de rossz nem volt közte... A Tazza d'oro pedig tényleg mindent visz. A fagyis kávéjuk is, de a normál kávék is. nehezen szavakba önthető.

 

Gasztronómiában a nagy küldönbség Pesthez képest, hogy az átlag szint sokkal magasabban van. Voltunk egy Michlein Bib Gourmand helyen is ( Moi Roma), és jó is volt, de az ithoni csúcs helyeknél nincs magasabban. Viszont egy mezei kávé tészta vagy piza az nagy eséllyel jó lesz. Az én módszerem az volt, hogy a google és a Tripadvisor mindíg ottvolt előttem, ha éhessek lettünk, vagy fagyi előtt ránéztem, és a 4 feletti pláne 4,5 feletti helyek tényleg rosszak nem voltak sehol. És ilyenből Róma bármely pontján vagy 100 méteres körzetben jópár :)

Ahol viszint sor volt egy étterem előtt, azt otthagytuk. Kivéve a Tazza...

 

Ami legjobb élmény volt, és meg is jegyeztem: MAMI a Piazza NAvolna mellett, A vatikánhoz közeli Pastasciutta, BONA Pizza, meg egy csomó más. A csúcs szintén arrafele az Osteria Ragna d'oro volt.

 

 

Szerintem el kell engedni hogy MINDENT meg kell nézni kipipálni. A kevesebb tényleg több: Mi azt csináltuk, hogy egy napra egy hely bővel elég Colossum+Palatinus+Forum / Vatikáni Múzeum ( egy része) / Borghese galéria, és a nap további részében kaja, pia, fagyi, séta céltalanul, átadva magunkat az életérzésnek.  Nagyon menő, hogy minden kis üzlethelységen van egy bolt, ami láthatóan működik a kalapüzlettől a bőrösön át a szabászig. élmény volt ezeket nézni. És még férfiként is is nagyon jól néz ki hogy a kirakatokban és az utcákban is mennyi király ruha, kosztüm, stb van. Van stílusuk, na.

 

Látnivalókban a kötelezőkön túl a Szent Kelemen templom ( 3 egymás alatt) volt nagy élmény. A "kötelező látnivalók meg tényleg azért kötelezők mert megrendítőek, és felejthetetlenek.

 

A Róma kártya bejött, az Angyalvárra és a Borghesere használtunk el az ingyenes belépőt. a rome Pass oldalon le is tudtuk ezeket folglani.

 

Mivel a Colosseumba már nem volt online jegy, Oda, és a Vatikáni múzeumba a Headout.com oldalon vettem online jegyet. A Colossuomba simán megkatuk az időre szóló jegyet, a vonalkóddal problémamentesen be is engedtek. A Vatiáni múzeumba csak visszaigazolást kaptam mailben és egy időpontot hogy hova kell mennem. Ezért kicsit aggódtam. Te teljesen jó volt, a helyszin a headout irodája volt, ahol már vártak, és névsorolvasás után egy csoporttal együtt elsétáltunk együtt a Vatikáni múzeumba, kikerülve minden sort, a vezető kikérte mindenkinek a jegyeket, a kezünkbe nyomta, aztán mehettünk ahová akartunk. Király volt, 0 várakozással. 

 

 

Asszem kb ennyi. Visszatérek. 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!