Keresés

Részletes keresés

Green Army Creative Commons License 2022.12.08 -2 0 27530

találtam egy öszvér megoldást, Velencéig autó, ott mélygarázs, onnan vonat Rómába. Velence-Róma 3,5-4 óra vonattal.

Green Army Creative Commons License 2022.12.08 -3 0 27529

köszi, nagyjából ezek a dilemmák, a repülő/autó viszonylatban (utóbb kb 30%-kal olcsóbb lenne ha "egy seggel" letolnánk Rómáig)

vonatút gondolom elég hosszú lenne, és mondjuk több csomagot is tudnánk vinni mint repülővel.

alapból apartmanban gondolkodunk, hotelt nem kockáztatnánk meg 4 főre...

 

vonatot milyen útirányon és mennyiért használtátok?

 

 

Előzmény: onlyread (27528)
onlyread Creative Commons License 2022.12.08 0 0 27528

Nagyhétről nincs személyes infóm, de előzetes, időpontra szóló internetes foglalással simán be tudsz menni a Vatikáni Múzeumokba. Nyilván a Bazilikához óriási lesz a sor, de az halad gyorsan, csak ránézésre riasztó. Illetve a Téren sem lesztek egyedül + a város sem lesz üres az egyházi események miatt, de ezt sejted te is.

 

Az utazásról: én mindig repültem, mostanában vonatozom, de az nagyon drága. Bár ha gyerekkel mész egyszer buli lehet kipróbálni a hálókocsizást. Az autó/repülő költséget egyszerűen ki kell számolni, bár nehezen tudom elképzelni, hogy szállással együtt olcsóbb lenne mint a repülés. 

Autós utazás esetén viszont olyan szállást kell találni, amihez van parkoló. Ezek általában távolabb esnek a belvárostól, vagy ha bent vannak, akkor nagyon drágák. Rövidebb utazás esetén a külvárosból való bejutás sok időt elvehet, főleg a római tömegközlekedés miatt. Ha mégis autóztok, akkor kizárólag metrómegálló közeli, ingyenes parkolóval rendelkező szállást keressetek szerintem. És inkább az A és B metró környékén.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdés, csak bátran!

Előzmény: Green Army (27525)
Green Army Creative Commons License 2022.12.08 -2 0 27527

bocs nem ide.:)

Előzmény: Green Army (27526)
Green Army Creative Commons License 2022.12.08 -2 0 27526

na az biztos hogy január 1-től nem lesz még "schengen" a határon, a továbbiakat meglátjuk..

Szilveszter körül megyünk, az nem lesz vészes, de 5-e körül vissza, ott már komoly várakozás várható:(

Green Army Creative Commons License 2022.12.08 -2 0 27525

üdv mindenkinek.

Szeretnénk eljutni Rómába, 4 fős a család, Húsvétra terveztük. (esetleg Pünkösd) Nagyhét nagyjából április 6-10 között +-1-2 nap (nagyjából 4-5 nap)

rögtön meg is állok, Nagyhéten egyáltalán van esély a Vatikánban bármit is megnézni a turisták/zarándokok miatt?

két opció van, repülővel: Bp/Bécs/Zágráb-Róma

autóval, oda-vissza úton 1-1 éjszaka megállóval, pl Toscana/Firenze

ár/ktg/élmény hatékonyság szempontjából ki mit javasol?

Spatri Creative Commons License 2022.11.19 -3 0 27524

Igen, és ahogy látom van ahol 4 minusz is van... 

Előzmény: egybohoc (27523)
egybohoc Creative Commons License 2022.11.19 -4 0 27523

Kedves vagy, ahogy látom mindenkinek miszulova vanna a hozzászólásai.

 

Valaki nagyon utálja Rómát, vagy nem tudom mi lehet a motiváció :)

Előzmény: vélemény (27509)
egybohoc Creative Commons License 2022.11.19 0 1 27522

Én azt olvastam valahol hogy a Termini csomagmegőrző manuális, lehet sor, ezért érdemes automatát választani. 

Online előző nap meg is vettem a csomaghelyet a fenszinek tűnő Radical Storage szolgáltatásban a helyet. A Termini mellé irányított az oldal, hogy ott kell leadni. Azt hittem ott vár majd egy automata. De egy elfoglalt hotelportás várt, aki ellenőrizte a foglalásomat majd jött egy 10 éves gyerek, és elkísért egy koszos emeleti kecóba és mondta hogy hagyjuk csak itt a bőröndöket konyhában, majd jöhetünk érte :) Kicsit aggódott a feleségem, hogy hogy lesz ez, de semmi gond nem volt a visszaadással. 

Előzmény: vélemény (27520)
Spatri Creative Commons License 2022.11.19 -2 0 27521

Hálás köszi! Hasznos ötletek, infók. Normál esetben kis háti táskával mennék, de van egy max kabin hátizsákom is, mert nem otthonról megyek majd. 

Előzmény: vélemény (27520)
vélemény Creative Commons License 2022.11.17 -4 1 27520

A Termininél van csomagmegőrző. Jobbra hátul.

DE szerintem a városban többfelé.

A Termini azért jó, mert  ott mindkét metrónak és számtalan busznak van megállója.  Van néhány fontos látnivaló sétatávolságra. Pl a Sta Maria Maggiore, az egyik legszebb templom. Onnan lefelé a dombon( Rómában fontos, hogy inkább lefele menj, mint felfelé) nagyon közel a Vincoli a Mózes szoborral. Tovább lefelé pedig már a Colosseum. Kellemes séta.

1-2 éjszakányi hátizsákkal én is sokfelé városnéztem, de sosem olyan nagyvárosban, mint Róma. És sosem egy hosszú egész nap.

Előzmény: Spatri (27517)
irreverzibilis Creative Commons License 2022.11.17 -3 2 27519

2-3 napra kényelmes hátival kell menni:)

Előzmény: Spatri (27517)
Spatri Creative Commons License 2022.11.17 0 0 27518

Oké, köszi! Többieknek is!

Valami tervet meg sorrendet kiötlök. Biztosan élmény lesz, bármennyi helyszínt is sikerül felkeresni. 

Előzmény: vélemény (27516)
Spatri Creative Commons License 2022.11.17 0 0 27517

Megpróbálom megnézni őket. Az a gáz, hogy a szállásra csak 15-18 óráig lehet bejelentkezni. Én viszont már a kora reggel a reptéren leszek. Megpróbálom reggel a szálláson hagyni a cuccom, hátha megengedik. Ha nem, akkor keresek valahol csomagmegörzőt.

 

Előzmény: irreverzibilis (27515)
vélemény Creative Commons License 2022.11.14 -4 2 27516

Egy egész és két fél nap nem olyan nagyon kevés.

Én nem mennék tervezés nélkül. Az a tapasztalatom, hogy a "csak úgy sétálgatok"program a legkevésbé érdekes helyekre visz el.

A nagy múzeumokat (Vatikán, Borghese,Capitolium) mindenképpen kihagynám. DE  a Capitoliumi dombtetőre viszont mindenképpen felmennék. A Forum kívülről is jól látható, de érdemes több kilátópontról is ránézni.

Ha mégis valami múzeum: ha a képek érdekelnek, akkor a Doria. Nem nagy és a képek mellett egy díszes barokk palota, több terem berendezve. Ha az antik szobrok, akkor a Palazzo Altemps. Ez sem túl nagy , és egy freskós reneszánsz palotában van. MIndkettő az abszolút központban van.

A Pantheont nem szabad kihagyni. És ha a Szt Péter Bazilikát még sosem láttad és előfordulhat, hogy többet nem mész Rómába, akkor azt sem szabad kihagyni. Menj oda nyitásra.

Előzmény: Spatri (27510)
irreverzibilis Creative Commons License 2022.11.14 -3 1 27515

nincs mit,azért ha kevesen vannak akkor a Pantheon kötelező szerintem bent is, én még olyan sort nem láttam ott ami eltántorított volna illetve a Szent Péter Bazilikára is szánnék egy óra sorállást,de szuverén döntésed

Előzmény: Spatri (27513)
Spatri Creative Commons License 2022.11.14 -2 0 27514

Igen, ezen az ötleten

is gondolkodtam. Megfontolom. Köszi!

 

Előzmény: onlyread (27512)
Spatri Creative Commons License 2022.11.14 -1 0 27513

Köszönöm! 

Előzmény: irreverzibilis (27511)
onlyread Creative Commons License 2022.11.13 -4 2 27512

Az előttem szóló linkje szerintem is remek kiindulópont, én csak annyit tanácsolnék, hogy nem menj be sehova! Se a Vatikáni Múzeumokba, se a Colosseumba, se a Fórumra - azok borzasztóan viszik az időt és kívülről is rengeteget látni. Hagyd meg őket egy hosszabb útra. Én a múzeumokat is kihagynám, templomokból ami épp eléd kerül és érdekel - szóval szerintem csak séta, szájtátás, evés-ivás.

Előzmény: Spatri (27510)
irreverzibilis Creative Commons License 2022.11.13 -3 1 27511
Előzmény: Spatri (27510)
Spatri Creative Commons License 2022.11.13 -4 0 27510

Sziasztok! Lesz Rómában egy teljes napom és két fél napom. A kötelező látnivalók közül, mit ajánlanátok? A teljes napba mi fér bele? Volt valaki ilyen rövid ideig?

 

vélemény Creative Commons License 2022.11.11 -5 3 27509

 Ahogy cscs szokta írni: Szüljön sünt, aki egybohoc hozzászólását mínuszolta.

 

Azt hiszem, hogy két mondatodat minden első Rómásnak meg kell jegyezni. Az egyik az, hogy nem lehet MINDENt megnézni. A másik pedig az, hogy a kötelező látnivalók, azért kötelezők, mert fantasztikusak.

Örülök, hogy újabb tagjai vannak a Róma szenvedély klubnak.

Előzmény: egybohoc (27501)
vélemény Creative Commons License 2022.11.11 -2 0 27508

A bejáratnál van őr, lengesd meg neki  a visszaigazoló papírt/mutogasd a telót és beenged.

Előzmény: evi05 (27507)
evi05 Creative Commons License 2022.11.11 -3 0 27507

Köszönöm, igazán azért merült fel a kérdés bennem, mert azt hittem, hogy csak online vásárolt jeggyel lehet bemenni. 

Előzmény: egybohoc (27505)
evi05 Creative Commons License 2022.11.11 -3 0 27506

Köszönöm, remélem nem lesz gond.

Előzmény: onlyread (27504)
egybohoc Creative Commons License 2022.11.10 -3 0 27505

Igen, külön sor van, nem lesz gond, bejutsz hamar.

Előzmény: onlyread (27504)
onlyread Creative Commons License 2022.11.09 -3 0 27504

Amikor én voltam (nem mostanában), akkor közvetlenül a bejárat előtt volt egy tábla, egy külön sor az on-line jegyeseknek. Épp senki nem volt, pár perc a bejutás. Akkor a jegyet át kellett váltani rendes jegyre, már a múzeumon belül, nem tudom, most így van-e. Szerintem menjetek közvetlenül a bejárathoz, ott majd eligazítanak.

Előzmény: evi05 (27503)
evi05 Creative Commons License 2022.11.09 -2 0 27503

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy ha megveszem a Vatikáni Múzeumba a jegyet online  11 órára (saját oldalán), akkor ha sorállás van azt kihagyhatom és mehetek be az ajtón a jegyemért, vagy nagy esellyel a sorbanállók is az online jegyükért állnak és  végig kell állni a sort? 

Hogy megy ez a gyakorlatban? 

Köszönöm a választ!

 

 

irreverzibilis Creative Commons License 2022.11.07 -3 0 27502

ja és akkor  a covid előtt mi volt? vatikáni múzeumhoz mi is álltunk be a sorba a Risorgimento térnél,de 1,5-2 óra alatt bent voltunk, de hát bent is mozdulni alig lehetett, végülis most egész élvezhető a város, mi is voltunk nyáron teljesen kezelhető volt a tömeg,csak a maszk volt zavaró

Előzmény: egybohoc (27501)
egybohoc Creative Commons License 2022.11.07 -3 0 27501

köszi!

Akár mindkettőbe :)

 

Ez a Róma szerelem valóban irreverzibilis-nek tűnik...

 

Az jutott még eszembe, hogy el se tudom képzelni, hogy nyáron milyen tömeg lehet: Most még éppen jó volt a belvárosi tömeg, de azért jó éttermek előtt volt sor, és hát alig tudtam már helyet foglalni több múzeumba. ÚGy tűnt, hogy a turisták nagyobb része volt olasz volt, amúgy. De pl hétvégén a Pantheon előtt volt vagy 150 méteres sor, nem vártuk ki, hanem visszasétáltunk egy munkanap délelőtt, és simán bejutottunk egyből.

Előzmény: irreverzibilis (27498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!