Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BMWretrofit Creative Commons License 2017.12.06 0 0 502

2017 Peugeot 3008 utólagos IGO navigáció beépítését vállaljuk , teljesen gyári megjelenés, érintőképernyős irányítás,

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ys_IxhDPKD8

 

érdeklődni telefonon , viberen , vagy emailben

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2017.12.04 0 0 501

Sziasztok!

 

Nektek átlagban mennyit fogyaszt a 3008?
Csak 2.0 hdi 150 LE, 340Nm, évjárat 2013.12. hó érdekel.

Köszönöm

gykarpat Creative Commons License 2017.12.04 0 0 500

sziasztok SUV tulajok, újdonsült 5008 suv tulaj vagyok, csináltam egy új topikot külön a suv-oknak, hogy átláthatóbb legyen a társalgás http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9236518

Szaca_1 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 499

Lenne még egy kérdés: működik nálunk vmilyen Peugeot asziszt. Vagy valami amit az autó baj esetén önműködően fel tud hívni. Vagyis ezért érdemes-e SIM kártyát tennem bele?

Szaca_1 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 498

:( kár. Pedig egyébként olyan okos. Akkor maradunk az angolnál.

Előzmény: Zolysys (497)
Zolysys Creative Commons License 2017.12.04 0 0 497

NG4 nem tud magyarul

Előzmény: Szaca_1 (496)
Szaca_1 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 496

Köszönöm az infót. Vajon a fw és térkép frissítéssel az enyém is megtanulna magyarul? Sajnos most még nem tudni magyar :(

 

Real_77 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 495

Újabb firmware jelent meg: Logiciel : V.21.06.47.34_NAC-r0 du 01/12/2017

 

Tölthető a mypeugot.fr-ről

Real_77 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 494

Szia,

 

Semmikép! Az általam leírt frissítés csak az új 3008 (2017) SUV-hoz van!

 

Itt nézz körül: https://www.gpspower.net/peugeot-citroen.html

 

Vagy ha nem szeretnéd megcsinálni javaslom Zolysys-t keresd fel. Tutti tud segíteni. 

 

Üdv,

Előzmény: Szaca_1 (493)
Szaca_1 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 493

Sziasztok! A leírt navi frissítés csak az új autókon működik így, vagy megy a régebbieken is? Az enyém 2012-es 1.6 Thp. A versio száma ng4_D_N42c_N42.03 Gondolom ez már bőven frissítésre szorulna, tekintve, hogy sok újabb utat nem is lát.

Real_77 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 492

Neked EAT6 automata váltós? Mert ha jól tudom a manuális váltónál alul nincs semmi radar csak a kamerára hagyatkozik. Ezt valamelyik magyar autós tesztelő oldalon olvastam. Bár még itt pesten nem esett hó, így ezek a hibák nem jöttek még ki.

 

Én el fogom indítani a TomTom-os nyomást a PH felé. Kezdésképpen jövőhétre kész a franciáknak a levél. Majd jelezem ha válasz érkezik. Plusz kaptam egy nevet és telefonszámot, aki a PH-nál valami technika guru. Hétfőn beszélek vele.

 

Jó 7végét!

Előzmény: kincsem1966 (491)
kincsem1966 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 491

Hi'

Ha valaki elindítja a nyomást a PH felé én is adom az aláírásomat :)

Egy kis érdekesség a beköszöntő téllel kapcsolatban:

1. LED fényszóró nem olvassza le a havat a lámpáról ergo 1 óra intenzív havazás=zéró fény ->kiszáll lámpa takarít.

2. egy idő után tempomat kikapcsol.

3. A kis aranyos közli nem működik a vészfékező asszisztens.

4. Nem működik az automata fényszóró.

A 2. kiszállás éjjel szakadó hóesésben fényszóró takarítás céljából, lekapartam a radar-ról is a latyakot és minő boldogság minden működik.

Hát nem tudom, hogy ezt VOLVO-ék is így csinálják?

 

ZHI

Előzmény: cspbravo (490)
cspbravo Creative Commons License 2017.12.01 0 0 490

Hello!

 

Sajna nincs ötletem. Nekem csak androidos van.

 

Előbbi témát illetően: szerintem érdemes lenne összefognunk és együtt fellépni a PUG Hungary felé!!

 

Üdv

Előzmény: Real_77 (489)
Real_77 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 489

Beszereztem egy iPhone-t Sirit bekapcsoltam gyári kábellel összekötöttem az autóval, de az autó nem ismeri fel. Az ikon inaktív marad. Androiddal mindkét megoldás megy de a carplay-t nem tudom működésre bírni.

 

Ötlet? Nem vagyok nagy iPhone guru...

Real_77 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 488

Szia,

 

eddig jutottam én is. Nézd meg a doksi végét, ott vannak felsorolva az országok és bizony a Connected live traffic kapott egy jó nagy "YES"-t a Hungary sorban! Nost ezt írtam meg a másodjára a magyar ügyfélszolgálatnak, erre a levelemre még válaszra sem méltatnak...... Az első levelemre meg azt írták nem fog működni. Nos ennyi a Peugeot magyarországi support-járól.... Szomorú a tény de vagy leszarják vagy baromira nem értenek hozzá... Sajnos dettó a Citroen is. Meg kellene Tisztelt Peugeot Magyarországi képviselt nézni a konkurencia márkáját a Renault-ot! Tanulni kellene tőlük.

 

Érdekes, hogy nekik van my.renault.hu oldaluk, ahol regisztráció után elérhető egy rakás dolog (például: szoftverfrissítés) és nem kell intenzív gyorstalpaló francia nyelv tudás, hogy megtaláld az autódhoz ezeket.

Érdekes, hogy nekik van R-Store-juk, ahol pont meg lehet venni a TomTom Traffic Live szolgáltatást!

Érdekes, hogy nekik van valós idejű chat lehetőségük az ügyfélszolgálattal. Bocsánat a Peugeotnak is van de fél éve "Valós idejű csevegés Sajnáljuk, a csevegés jelenleg nem érhető el."

 

Klasszisokkal jobb a support.

 

Szerintem a kérdésemre csípőből dobtak egy választ, hogy nem működik és pont. Szvsz. kicsit sem néztek utána.

 

És pont ezért nem hagyom, hogy lerázzanak.

Előzmény: cspbravo (487)
cspbravo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 487

Hali!

 

Kicsit kutakodtam én is. Találtam UK fórumokat, ahol szintén azon témáznak, hogy nem működik TomTom live.

Na ott azt írják, hogy a kereskedőnek kell valami OVS oldalon regisztrálni az autót és utána már a kocsi rendszerében kell aktiválni.

 

Előzmény: cspbravo (486)
cspbravo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 486

Köszi a részletes leírást!! 

Egyébként teljesen igazad van. Engem is rohadtul bosszant, hogy ennyi pénzért ezt tudja csak. A még bosszantóbb hogy az autó rendelésekor ez nincs megemlítve!! 

Android autonál ne használd a waze-t. Használd simán a google maps-et. Nekem az kiválóan működik. A kocsi képernyőjéről indítva hangutasítással is tudsz címet megadni. Ha jól tudom a waze forgalmi adatait veszi át.

 

Üdv

Előzmény: Real_77 (484)
Real_77 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 485

TMC eddig pesten nem jött fel, most feljött, de tény hogy baromira nem fog jelet, pedig a Petőfi rádió adja a Traffic Info-t. Azt hiszem....
Szerintem egy Szlovák TMC jelet kapott el és ezért jelent meg alul az ikon.

Előzmény: cspbravo (483)
Real_77 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 484

Hali, 

 

szívesen teszem, mert 
1) Ennyi pénzért (mármint a navi felára) lehessen már teljes értékűen használni.
2) Ha egy szimpla TOMTOM navin megy akkor itt is kell mennie.

3) Nem szeretem a félmegoldásokat

   - Androidauto: Waze nincs hang utasítás rádió hallgatása közben, miután csatlakoztatom kábelen az autóhoz a telóm szétbontja a kapcsolatot az okosórámmal, címet csak a telón lehet megadni, de ahhoz le kell csatlakoztatni az autóról

   - Mirror link: Sygic baromi ronda (nincs teljes kijelzős kép, béna mirror link kezelő felület), szarakodik a bluetooth kapcsolat, lebontja az autós kapcsolatot.

A teló amúgy Galaxy S8

 

Szóval a frissítés előkészületei:
Formázz meg egy 16GB-os pendrive-ot.
Hozz létre rajta egy "licence" könyvtárat. Ebbe a könyvtárba kell bemásolni a francia oldalról letölthető key kiterjesztésű file-t. (ez csak azért kell mert nincs az autóba SOS&CONNECT gomb)

A másik két file-t egy SWL nevű könyvtárba kell másolni. A file-ok kibontása már így történik, ezért nem kell létrehozni az "SWL" könyvtárat.

Frissítés menete:
1) járó motorral (Start&Stop kikapcsolása!!!!) és álló helyzetbe végezzétek a frissítést
2) Kapjon az autó internetet (Wifi, Bluetooth internet megosztás legyen bekapcsolva és csatlakozzon a netre az autó). Nem tudom miért így van leírva.
3) Pendrive-ot csatlakoztasd. Elsőnek a firmware megy fel. Először kicsomagolja a file-t majd újraindul a rendszer és egy kék képernyő fog jönni kb. 30perc után szintén újraindul ekkor kész.
4) Újra indulás után rákérdez, hogy szeretnéd-e a térképet is frissíteni. Ha igen elindul és kb. 40 perc múlva kész lesz.

(fontos, hogy a frissítések közben ne csináljatok semmit az autóval csak szimplán alapjáraton járjon a motor, kulcs ha elektronikus legyen az autóban ha esetleg kiszállnátok)

 

Szóval több mint 1 óra alapjárati pöfögés és kész :)

Igen tervezem a franciáknak csak kellett egy ismerős, aki megírja franciául. Hamarosan kész van vele!

Előzmény: cspbravo (483)
cspbravo Creative Commons License 2017.11.28 0 0 483

Szia!

 

Ügyes vagy!! Nekem elsőre a francia leírás elég kínai...:) Jól értelmezem hogy üres pendrive-ra kell felmásolni három szoftvert és már mehet is? 

A TMC nekem is megjelenik időnként de a térképen nem. Illetve eddig egyszer, Csehországban jelezte a torlódást és felajánlott másik útvonalat! Azóta sem....

Franciáknak írsz az ügyben? Köszi, hogy így nyomod mindenki érdekében!! 

 

Üdv

Előzmény: Real_77 (482)
Real_77 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 482

Sziasztok,

 

Túl ezen is kb. 30 perc volt. simán ment!

Változást egyelőre nem érzékelek :(

1et azonban mégis:


De sajnos az, hogy megjelenik a TMC ikon nem oszt nem szoroz a térkép nem jeleníti meg :( 

Fogalmazódik egy levél a franciáknak meglátjuk a gyár mit fog mondani!

 

Üdv,

Szegyo Creative Commons License 2017.11.28 0 0 481

Szia!

 

2.0 BlueHDi 150 LE 6 seb. man. váltó 

 

Az előző 3008 is ekkora volt, csak nem EURO6-os motorral. Alacsony fordulaton meg is látszik a különbség...

 

Üdv

Előzmény: cspbravo (469)
Real_77 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 480

2dolog még:

1) Android autón ha a Waze-t használom és simán a rádiót hallgatom, akkor normális, hogy nincs navi hangutasítás? 

Ha elindítom a myTuner-t vagy a Deezer-t akkor egyből lesz hang is. 
Mi a tapasztalat erről?

2) Aztán pár napja kaptam egy szép üzenetet, pedig azt hittem jól indult a kapcsolatunk :(

Valami relé hibát azonosítottak, törölték azóta nem jött elő, remélem nem is fog.... 

Real_77 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 479

Még egy kis érdekesség. Neten kutakodva találtam egy hivatalosnak tűnő angliai Peugeot-tól származó dokumentumot, mely hosszasan taglalja a traffic info-ra és a speedcam-ra hogyan kell előfizetést aktiválni. A dokumentum végén egy érdekességre lettem figyelmes:

 

Angolul jól tudóknak google keresőbe: "PIBPMC38 - Connected Navigation Services"

Kérésre el tudom küldeni.

 

PH-t ugyan megkérdeztem erről azonban válasz eddig nem érkezett, azon kívül, hogy két hete leírták, hogy nem fog működni. Azonban a doksi szerint igen is támogatott kis országunk.
Ezentúl érdekes is lenne, hisz bármilyen TOMTOM eszközön előfizetéses formában igen is megy a Traffic Live itthon. 

Real_77 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 478

Sziasztok,

 

térképfrissítés sikeres volt. Fent van a 6.01-es verzió. Gond nélkül lement kb. 40 perc volt. Jót tett a fogyasztásnak :(

 

 

Persze ma ránéztem a francia oldalra és ott van a 7-es verzió is :)

 

 

Azonban maga a navi eszköz firmware-je az nem meg fel :( (V.21.05.90.42_NAC-r1 du 04/08/2017) nem megfelelő verzió hibával leáll. Fura pedig alvázszám megadása alapján dobja fel mint valami lehetőséget.
Még próbálkozom lehet valamit nem jól csinálok. Francia nyelvtudásom erősen hiányos.

 

Zolysys Creative Commons License 2017.11.21 0 0 477

ne reménykedj benne... az RT3,4,5,6 ból is kivették...

Előzmény: Real_77 (476)
Real_77 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 476

 

Úgy tűnik a traffic szolgáltatásról tényleg le kell mondanunk........ De ezek szerint viszont a frissítés elvégezhető házilag is. Nos én kipróbálom a frissítést, ha megvagyok leírom, majd a tapasztalatokat.

 

 

Tisztelt ********!

 

Köszönjük, hogy vásárlásával Márkánkat tisztelte meg.

 

A MyPeugeot oldalról elérhető frissítések bátran letölthetőek, semmilyen negatív következménye nincs. Különösen kell azonban figyelni arra, hogy a leírtaknak megfelelően járjon el, és a frissítéseket álló autóban, járó motor mellett (Stop&Start funkció, ECO funkció kikapcsolásával) végezze.

Amennyiben bármi további kérdése lenne, műszaki tanácsadónk készséggel áll rendelkezésére az alábbi telefonszámon: ************

 

A TomTom Traffic jelenleg nem elérhető Magyarországon, egyelőre nincs információnk a későbbiekben történő bevezetéséről sajnos.

 

Üdvözlettel:

***********

Peugeot Citroën DS Ügyfélkapcsolat

 

 

Real_77 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 475

Sziasztok, a Francia mypuegeot-ra regisztrálva alvázszám megadásával tölthető a 6.0.1-es 2017. nov. 4-i legfrissebb navi térkép. Egyelőre nem nagyon mernék neki vágni :( Pedig az 508-amon mindig megcsináltam! 

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2017.11.19 0 0 474

2013.12. havi 2.0 Hdi, 150 LE. 6 seb. manuális.

Hol van a sebváltó olajbetöltő nyílása?

A leeresztő ok.

De végigtapogattam, és nem találom.

Nincs valakinek egy jó rajza?

Milyen olajat javasol a gyár? 

 

Köszönöm

Real_77 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 473

A Renault R-Linknék előfizetéses formában meg tudták oldani. A Puegotnál ezt nem tudják megoldani. Lehet nyomást kellene gyakorolni a PH-ra hátha eltudnának érni valamit. Addig meg itt a wazze!

Előzmény: Zolysys (472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!