„…Egy megtépázott, jobb sorsra érdemes országot dúl szét megállíthatatlanul a Fidesz és személy szerint Orbán Viktor. Mert természetesen – ezt te szoktad mondani, de valóban így van – az ellenzék vitatkozzon, ne értsen egyet a kormány politikájával, de könyörgöm, tartalmi vitát folytasson. Nem érdekelnek a minősítgetéseik, halljam, hogy ők mit tennének helyette! Hogy legyen választásom, és ne csak érzelmi alapon dönthessek. Hogy a racionális érvelésnek és vitának a Fidesz politikájában csak elvétve van nyoma, hogy minden, amit tesznek és mondanak, az kizárólag a tagadásról szól, hogy penetráns hangon beszélnek mindenkiről, aki nem az ő táborukat erősíti, ez bűn, amelynek a következményeit húsz harminc évig biztosan nyögni fogja ez az ország! Nem egyszerűen kettéosztották Magyarországot, amiről mindenki beszél, hanem attól a kevés tartásától, józanságától, hétköznapi kultúrájától is megfosztották, amit a kádárizmusban nagy nehezen elsajátított. És nemcsak a fideszes pártvezetők, hanem a hozzájuk csapódott értelmiségiek is….”
"Fura, itt arról van szó nagyban, hogy Friderikusz közölte Orbánnal, mint mondhat vagy mit nem, aztán kiakadt, hogy nem így történt."
A valóság ismeretében ez nem hangzik életszerűnek...a gyakorlatban inkább az szokott történni, hogy a bálvány ír(at)ja le előre a műsorvezetőnek, hogy MIT KÉRDEZHET! És - mint a mellékelt ábrák mutatják: kiakad, ha nem az történik! Ezért kell itatni vele egy kis vizet, ha nagyon felizgatja magát....
Nos - úgy gondolom: igen! Csak éppen nem Fridi gépel(tet)te le, hanem Orbán. Mint a beszédeit is. Csakhogy Fridi (akárcsak Gyurcsány 2006- ban), nem volt hajlandó alkalmazkodni az orbánus forgatókönyvhöz! Mint máskor is - ebből lettek a bajok! Már 2002- ben Megyóval szemben is ezért maradt alul. Mivelhogy - nem arra készült, ami végül szóbakerült.
"Merjünk nagyok lenni!" Da a Legnagyobb Magyar még azt is fontosnak tartotta mindjárt hozzátnni:
"- s valóban nem oly nehéz, - de legyünk egyszersmind bölcsek is!"
És meg is magyarázta a dolgot, mert hogy jól ismerte a "megmunkálandó anyagot":
"A magyar egy gyerek-nép, most semmi, de minden lehet, mert lelki s testi erő rejtezik fiatal keblében. Minden lehet, ha át akarja látni, hogy semmi. Csak két ellensége van, az Előitélet és Elbizottság."
"Itt Gy. éppen a vállalkozók hazaszeretetét hiányolta..."
Jó tudni, hogy van nekije olyan. Eddig ez nem igazán jött át. Miben is áll Gy. "hazaszeretete"?
..."Miközben az egyik érintett cég, a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök érdekeltségébe tartozó Motim cikkeink nyomán azt állította ugyan, hogy nyilvános aukción vásárolt, az Index kiderítette [1]: a kedvezményezett vállalatoknak legalábbis az áram egy részét olyan módon adták át, hogy abba harmadik félnek semmilyen beleszólást nem biztosítottak...." http://index.hu/gazdasag/magyar/moief080408/
..."Gyurcsány Ferenc pénteken az érdekeltségébe tartozó Motim Zrt. áramvásárlásáról szóló kérdésre válaszolva azt mondta: nincs abban semmi szabálytalan, ha a Magyar Villamos Művek Zrt. üzletpolitikai megfontolásból a legnagyobb zsinórfogyasztóknak valamilyen egységes kedvezményt ad. Hozzátette: azzal sincs semmi baj, ha a MÁV Zrt. ugyanennél a cégnél - minthogy több tízezer tonna árut fuvaroztat egy évben - más tarifát alkalmaz.." http://www.mno.hu/portal/553194
..."A MOTIM Alumíniumszulfát-gyártó és -Értékesítő Kft. ugyanis az Új Magyarország Fejlesztési Terv egyik pályázatán a nyertesek közé került...."
Nekem ez inkább "önszeretetnek" tűnik... De hát a nárcisztikus személyiségzavar éppen erről szól. - Aztán ezt eladjuk "hazaszeretetnek".
Jujjujj.. ez az okomcsi dumat :-))) Keves ido kellett ahhoz, hogy kideruljon kinek volt igaza a szlovak vs magyar gazdasagpolitika kozul melyik eletkepes. Fleto azokat fikazta le, akik felhivtak a figyelmet arra, hogy mennyire eletveszelyes amit csinal.
Jól ismert jobboldali politikai és médiamódszer, hogy levágják a gondolatok vagy mondatok lényegét, kiragadnák egy részletet, és azt ismételgetik.
Ez ellen nehéz védekezni, de kell és lehet is. Nem szabad - sajnos - jóhiszeműnek lenni, és ezért nehezen kiforgatható, vagy jogi úton számonkérhető mondatokat kell alkotni. A legjobb pedig egy személyre címezni.
Például:
"Ha még gazdagabb akar lenni, akkor csak vigye Széles úr a cégeit Szlovákiába, és fizesse a kisebb adót Jan Slotának, hadd jusson neki a nálunk és magyarok által megtermelt pénzből magyarokat verni."
Egy ilyen mondatot a jobboldal a hajára kenhetne és nem tudna naponta ismételgetni.
Akkor Fridi nem látta azokat a felvételeket, amikor Gyurcsány meglehetősen "tiszteletlenül" - más jelző tán pontosabb lenne- elküldte a nagyvállalkozókat -"tessék el lehet menni!"
Láthatta nyugodtan, én is láttam;
láttam, hogy megsértődve mondja ezt azért, mert a nagyvállalkozókat csak a saját profitjuk érdekli, képesek átmenni Szlovákiába vagy azzal fenyegetőzni, ha ott valamivel kevesebb az adójuk és ezáltal kicsivel is jobban jönnek ki.
Ezért mondta, hogy ha Önöknek a milliárdos hasznuk mellett fontosabb még további pármilla, mint a hazájuk adóbevételei, közpénzei és boldogulása, akkor tessék csak, el lehet menni.
Igaza volt, igen. Ha egy nyereséges magyar vállalkozó inkább befizet Szlovákiának 500 millió adót, semmint Magyarországnak mondjuk 550 milliót, hát menjen, és szégyellje magát...
Itt Gy. éppen a vállalkozók hazaszeretetét hiányolta, és nem ám a sajátjának hiányáról tett bizonyságot. De ezt a mondatát is úgy forgatják ki ellenségei a tényleges, jól értelmezhető lényegéből éppen homlokegyenest ellenkezőjére, akárcsak pl. az öszödi beszédet.
Akkor Fridi nem látta azokat a felvételeket, amikor Gyurcsány meglehetősen "tiszteletlenül" - más jelző tán pontosabb lenne- elküldte a nagyvállalkozókat -"tessék el lehet menni!"- vagy simán devalválta mondjuk Surányit, ráadásul a TV nyilvánossága előtt...
..."A Fidesz mindenesetre jól megtanította a saját táborát acsarkodni, másokat leszólni, lepusztultnak, zsidónak, hazugnak titulálni, először csak a háta mögött, aztán szemtől-szembe, és egyre hangosabban"...
Biztos? Nem is tudom kik is hívták Zsidesznek?, ki is nevezte Deutsch-ot díszzsidónak? Érdekes, hogy a vádak onnan hangzanak el, akik a leghangosabban kiabálják!
Balos nyugdíjasokon és a hitgyülis fanatikusokon kívül az emberek csak nagyon célirányosan mennek az ATV-re.
Azért pl. a Fridiért érdemes volt azoknak is odamenni, akik amúgy nem szoktak.
(Mellesleg borzalmas az ATV éjszakába nyúló infantilis pénzszerző betelefonálós játéka, a könnyebbnél könnyebb feladványok órákig való elhúzása, meg azok a hatalmas dumagép "játékvezetők". Az egyik épp innen nőtte ki magát
/ utóbb már a Tillatilla mellett láttam, na ott nemigen szólt...
Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy létezik még valaki, aki bedől ennek és képes betelefonálni.
Lehet, hogy egyre kevesebben vannak, és ezért kénytelenek olyan hosszúra nyújtani a "játékot", azaz a pénzkaszálás időtartamát ?)
Többek között pl. azt írta, olyan ember, aki még valakinek a háta mögött sem kacsint össze senkivel, és sosem beszélne tiszteletlenül az ellenfeléről.
A Fidesz mindenesetre jól megtanította a saját táborát acsarkodni, másokat leszólni, lepusztultnak, zsidónak, hazugnak titulálni, először csak a háta mögött, aztán szemtől-szembe, és egyre hangosabban / erre példaként már csak ez a rövid topik is elegendő anyagot gyűjtött össze...
Kár, hogy sokan még mindig nem jöttek rá, hogy ezzel s stílussal sokan tudnak azonosulni, de nem elegen, hálistennek. Mert politikai háttértől függetlenül undorító és méltánytalan az ellenfél személyének minősítése, ami azért az egészséges többségnek mindig ellenszenves lesz.
Amikor a Fridi vizet itatott az Orbánnal, akkor állítólag megkérte az interjú előtt, hogy ne használja kinyilvánításképp Gyurcsányra az akkori Fidesz-retorika ügyeletes adu ászát, a "beteges hazudozó"-t.
Orbán az egyenes adásban simán megszegte az erre tett ígéretét és bemondta.
Ezen nem tudott napirendre Fridi, és leckézetette ezek után, pl. a vízitatással.
Utána azt mondta neki Orbán, hogy "Legalább azt tisztelhetnéd bennem, hogy 5 gyerek apja vagyok..."
Szerintem az Anikó meg 6-nak az anyja, mert a Viktor maga is egy nagy gyermek.