Keresés

Részletes keresés

blogeria Creative Commons License 2008.11.20 0 0 33
A 10 napos felfüggesztés után - sajtóhirek szerint - nem azonnal, hanem csak 90 nap múlva juthatnának pénzükhöz az ingatlanalapok befektetői, kb. százezer befektető. Kérdésem: ez nem szerződésszegés szerintetek??
kábelbúvár Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32

Államvédelmet !!

 

;-)

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Reménytelen_ Creative Commons License 2008.11.10 0 0 31
Már errr is állami védelmet???????????
NE, soha!
Többet nem fogok adózni!
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.09 0 0 29
Mondjuk ebben igazad van..
Előzmény: bogel (28)
bogel Creative Commons License 2008.11.09 0 0 28
betét forintban, hitel devizában. Ez a magyar valóság, ne süketelj forinthitel kamatokról...
Előzmény: Ipari-antidepresszió (25)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.09 0 0 27
Köszi!
Előzmény: Ipari-antidepresszió (26)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.09 0 0 26
Van egy olyan excel függvény, hogy RÉSZLET
Ha ezt beírod egy cellába: =RÉSZLET(20%/12;180;-5000000), akkor azt adja, hogy 87 814,83, azaz ennyi a havi törlesztőrészlet. Ha ezt beszorzod 180-al, akkor azt kapod, hogy 15 806 668,53.

Ha érdekel, akkor még elmondom, hogy a RRÉSZLET függvény a kamattörlesztés havi értékeét adja vissza, a PRÉSZLET meg a tőketörlesztés havi értékét.
Előzmény: Törölt nick (24)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.09 0 0 25
Most a forintról beszélünk. Amúgy a svájci alapkamat 1,75%, amit mi 9% fölött kapunk meg... Kié lesz a 7,25%??
Előzmény: bogel (20)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.09 0 0 24
Ezt hogy számoltad ki hogy 20% kamat mellett 15 év alatt 5 000 000 forint kölcsön fejében 15 806 669-et fizet vissza?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (15)
Pávek úr Creative Commons License 2008.11.09 0 0 23
>Állami védelmet az ingatlanalapoknak!

Mit is mondott utolsó erejével Arne Jorgensen svéd váltóőr, amikor a stockholmi expressz tőből levágta mindkét lábát, és ennek következtében már az utolsókat rúgta?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
kalóczy Creative Commons License 2008.11.09 0 0 22
jó te írtad, idéztelek, nagyon okos vagy, csak egy kicsit kötöződtem.
Páá
Előzmény: Ipari-antidepresszió (21)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.09 0 0 21
Ott is ezen a néven vagyok, ugyanis közös a regisztráció ezzel a fórummal.
Előzmény: kalóczy (19)
bogel Creative Commons License 2008.11.09 0 0 20
13-14% forint betéti kamathoz 9% CHF hitelkamat tartozik. És annyi is kb.
Előzmény: Ipari-antidepresszió (15)
kalóczy Creative Commons License 2008.11.09 0 0 19
Te idézted az én ottani hozzászólásomat?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (18)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.09 0 0 18
Most kötekedsz?

Az ottani 2008.11.09 18:21:11-kor keltezett hozzászólásomat idézted itt 2008.11.09 18:27:17-kor, majd megkérdezted, hogy "Nem te koppintottad az én hsz-at?".
Előzmény: kalóczy (17)
kalóczy Creative Commons License 2008.11.09 0 0 17
Olvastam. És?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (16)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.09 0 0 16
Nézd meg a (12)-es hozzászólást!:-)
Előzmény: kalóczy (14)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.09 0 0 15
Nekem is nagyon furcsa a 13-14%-os betéti kamat. Ehhez kb. 20-22%-os lakáshitelkamat tartozna. A szabad felhasználású hitele meg kb. 40-50% kellene hogy legyen. Ki az a hülye, akki ekkora kamatra vesz fel hitelt?

Felvesz valaki 5 millió forintot, 15 évre, 20%-os kamatra, hogy vegyen lakást, akkor ahhoz havi 87 ezres havi törlesztőrészlet tartozik (15 806 669Ft-ot fizet vissza összesen), 10%-nál meg 53 ezer, kamat nélkül meg 28 ezer.
Előzmény: ninive_8 (13)
kalóczy Creative Commons License 2008.11.09 0 0 14
Biztos az?
Nem te koppintottad az én hsz-at?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (12)
ninive_8 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 13

nézd nekem szvsz gyanús ez a magas betét kamat...

ekkora betétkamatokat hogyan fognak kitermelni egy szűkülő hitelpiacon?

 

amikor prosperált a pénzpiac, egyszerűen nem érte meg betétbe tenni, mert a kamat adóval még az inflációt sem érte el a kamat

 

a devizabetét, pedig tiszta bukó volt, kivéve ha valaki nem 230-nál vett eurót, vagy 140-nél dolcsit...

 

szóval gyurcsány is hiába sír, hogy nem spóroltak az emberek sem forintban sem devizában...az elmúlt években kifejezetten veszteséges volt bankbetétben tartani a pénzt...

Előzmény: Ipari-antidepresszió (10)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.09 0 0 12
Köszönöm, hogy idézel:-)

Az előző hozzászólásom megjelent ennek a ciknek a kommentjei között: Ingatlanalapok: Game Over
Előzmény: kalóczy (9)
ninive_8 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 11

a bankok elég látványosan, erőteljesen és gyanúsan elkezdték gyűjteni a betéteket akcióikkal....

 

nyilván a likviditás megőrzése/megszerzése miatt...

Előzmény: kalóczy (9)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.09 0 0 10
Amire a PSZÁF hivatkozott, az a bankokra is áll. Nekik is 8-10%-os tőkemegfelelési mutatójuk van. Ennyire erővel felszólíthatná a PSZÁF a lakosságot, hogy gondolkozzon el, a bankbetétek biztonságán, majd 10 napra felfüggeszti a bankok működését.
Ez pont most jutott eszükbe??

Az ingatlan alapokból emiatt a felfüggesztés miatt kiáramlik 1000 milliárd nagyságrendű pénz és jórészt bankbetétekbe vándorol. Márpedig az OTP nem véletlenül kért a 600 milliárdos banksegélyből. Pénzre van szüksége az ukrajnai, meg egyéb befektetéseinek a megingása miatt.

Ez a mostani ingatlan alap válság egyedül a bankoknak jó. Az a hangulat kezd kialakulni, hogy a bankbetét biztonságos. Ha olyan cikkel jelenik meg újságcikk (vagy csak egy titkárnő SMS-t küld) hogy a bankoknak game over, az rémhírterjesztés, de ugyanezt úgy látszik meg lehet csinálni az ingatlanalapokkal...

Szerintem állami segítséggel (PSZÁF) az OTP-t húzzák ki a bajból. Ennek a lépésnek nem nagyon látom más értelmét. Ez már szándékos rémhírtersjesztés és pánikkeltés, amit a PSZÁF csinál.
Előzmény: ninive_8 (8)
kalóczy Creative Commons License 2008.11.09 0 0 9
Ez a mostani ingatlan alap válság egyedül a bankoknak jó. Az ahangulat kezd kialakulni, hogy a bankbetét biztonságos. Ha olyan cikkel jelenik meg újságcikk (vagy csak egy titkárnő SMS-t küld) hogy a bankoknak game over, az rémhírterjesztés, de ugyanezt úgy látszik meg lehet csinálni az ingatlanalapokkal...
ninive_8 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 8

bankbetét zárolás?

 

ne fesd itten az ördögöt a falra...

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
bogel Creative Commons License 2008.11.09 0 0 7
Jó vicc, de több komolyságot!
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.09 0 0 6
Az oké hogy kiveszik egyesek, de hogy felszólítja a PSZÁF a lakosságot arra, hogy gondolkodjen el a befektetése biztonságán, az már lassan kimeríti a bűncselekmény fogalmát. Lényegében felszólították a lakosságot arra, hogy hogy vegye ki a pénzét ebből befektetési formából.

Maga ez a felszólítás fog zavart, összeomlást okozni!

A bankokat is össze lehet ilyen 10 napos zárolással omlasztani. Azoknak is 8-10%-os tőkemegfelelési mutatójuk van.
Előzmény: SpM (1)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.09 0 0 5
Hát kiosztották hitel formájában!! Szerinted hogy a francba tudnák visszafizetni az összes betétesnek a betétjét?? Sehogy. Egy hitelestől lejárat előtt képtelenség visszakérni a pénzt. Ezzel a 10 nappal, azt a látszatot keltik, hogy bajban vannak az ingatlan-alapok! A kis ember annyit ért meg belőle, hogy át kell rakni bankbetétbe.
Előzmény: SpM (2)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.09 0 0 4
Kik fogják az árfolyam összeomlása után megvenni az alapok jegyeit? Külföldi befektetők szereznek bagóért magyar ingatlan vagyont? Egy közel-keleti miniszterelnök nem rég arról beszélt felvásárolják többek közt Magyarországot. Az IMF egyezség része ez talán?
SpM Creative Commons License 2008.11.09 0 0 3
az ingatlanalap úgy müködik, a befektetök pénzéböl ingatlanokat vásárol, ha a befektetök a pénzüket visszakérik, akkor eladja az ingatlanokat. most kaptak 10 napot a visszafizetéshez szükséges pénz elökerítésére az ingatlaneladások végrehajtására. mi ebben a 10 nap haladékban a rossz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!