Keresés

Részletes keresés

eFeMeR8 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 133
Tisztelt itt lakók:)

Egy kérdés mindenkinek ilyen magas lett a fűtés ktg-e 2010.01.01-2010.01.31 időszakban 60 nm 30.000 Ft úgy hogy egy szoba nincs is használva ill. fűtve.

A hőmennyiség mérőket ki hitelesítí ill van e lehetőség erre.

Valamikor valahol olvastam itt a fórumon, hogy valakit lehangolt 15.000 ktg én most ennek inkább örülnék.

belső udvarra néz mellettem alattam is vannak 5. emelt és 25-26 c volt-van a lakásban


Köszönettel: F.M.Richárd
G6 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 132
Mi egy OC-s hölggyel intéztük az egész adás-vételt, nagyon kedves, segítőkész és korrekt volt. Azt hittem még mindig ők a hivatalos értékesítők. Mi engeles emberrel nem is találkoztunk, csak amikor aláírtuk az adásvételit. Rugalmasak voltak a fizetési ütemezéssel, adtak kedvezményt, bármikor bármit kértem, azonnal rendelkezésemre bocsátották (pl építési engedély, tulajdoni lap, részletes alaprajz, társasházi alapító okirat, stb.), bármikor bemehettem megnézni az épülő ingatlant, előzetes egyeztetés nélkül kedvesen végigkísértek. Szóval nagyon pozitív volt nekem a tapasztalatom az egész folyamattal. Igaz, ez még 2008 tavaszán volt, azóta sok dolog változhatott.
Előzmény: CtrlZé (129)
CtrlZé Creative Commons License 2010.02.28 0 0 131
TimkuRobi
Én kb. december óta várom a választ (azóta 4 egyeztetés), a számomra elfogadható választ, és ne gondold, hogy a feléből mennyit enged ajánlatot várom.
Ha egy értékesítő megígéri, hogy 1 héten belül visszahív,akkor tessék megtennie, ezért fizetik. Mondhatja azt is, hogy még idő kell neki...
Zsebedbe a pénzeddel ne csábulj el egy kedves szemüveges lány mosolyára, azzal nem leszel előrébb (főleg ha az asszony megtudja:-))) ).
Sajnos a pénzben nálam nincs pardon. Az én zsebembe a pénz, így én diktálok, sajnos ezt Mo-n nagyon kevesen tudják a szolgáltatást nyújtók körében.
TimkuRobi Creative Commons License 2010.02.27 0 0 130
CtrlZé

Szerintem azért nem hívott, mert ő sem tud mit mondani. Egyenlőre alkudoznak ők is a bankkal. Én a hölggyel beszéltem, teljesen meg vagyok vele elégedve. Azt mondta, hogy kb. 3 hét mire tudnak mit mondani. Szóval várunk mi is.
Előzmény: CtrlZé (129)
CtrlZé Creative Commons License 2010.02.26 0 0 129

Két engel értékesítővel beszéltem, egy féri, majd egy nő. Nevüket nem írom, mert még a végén bajom esik:-D

A férfi ígért egy árat, majd másodjára még többet, és harmadjára még többet, vagyis visszajutottunk az elejére.

A hölgy megígérte múlt héten, hogy visszahív, persze nem tette.

Úgy látszik nem kell nekik a pénz.

Kíváncsi lennék a főnökük mit szólna az ilyen értékesítési magatartáshoz.

Nem szítom tovább a hangulatot, sok sikert...

TimkuRobi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 128
Sziasztok.

Mi is néztünk lakást ebben az épületben, és már az áron alkudozunk. Tegnap beszéltem az egyik hölggyel épp, és azt mondta, hogy max. 3 hét és kész az út. Sajna nem ott lakok és nem tudtam megnézni magam, de telefonban ezt az infót kaptam, gondoltam megosztom veletek, mert látom, hogy megy a vita az úton :)
G6 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 127
Ezeket ki mondta, ki volt az értékesítő cég? Az OC? Amúgy a mellékutat mi is írtuk, de azt is, hogy már épül, és hónapok kérdése a használatbavételi engedély (ami mellesleg nem akadálya a bentlakásnak, mert ideiglenes engedély van).
Előzmény: CtrlZé (126)
CtrlZé Creative Commons License 2010.02.24 0 0 126

Én feladtam. A kivitelező engel, értékesítő ókor se akar visszajelezni. Lehet kicsit túl sokat kérdeztem, és érthetetlenül álltam ama kérdésemre adott válasszal szemben, amit a tulajdoni joggal kapcsolatban kaptam. 2 év alatt nem épült meg egy mellékút, ezért nincs lakhatási, és semmi sem kötelezi a kivitelezőt a vásárlóval szemben, mindezért széljegyzetben van a tulajdoni jogom ha megveszem kp-ra... OC-t pedig nem itt értékelném, arra külön fórumot nyitnék...Köszöntem a válaszokat, és sok sikert mindenkinek...

G6 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 125
Rengeteg üres lakás van, a 247-ből még csak 149 van eladva. Lehet válogatni :) www.csillagkert.com -on meg lehet nézni melyek vannak még szabadon. Nem tudom milyen közvetítőnél voltatok, de a hivatalos értékesító az Otthoncentrum, a többi cég az csak másodkézből értékesíthet lakásokat, valószínűleg drágábban.
Előzmény: fe.zolo (123)
G6 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 124
T-Home-ból van minden, UPC-ből csak a műholdas UPC Direct. Állítólag hamarosan jön a Digi is, de erről még nem tudunk konkrétumot. Amúgy teljesen korrekt, normális társasház, normális lakókkal. Persze 247 lakásos, tehát nem lehet elvárni azt, amit egy családi ház nyújt az erdő szélén, nyilván bizonyos mértékben alkalmazkodni kell a többi lakóhoz, kell némi tolerancia, de ez azthiszem minden olyan épületről elmondható, ahol ennyi ember lakik.
Előzmény: fe.zolo (119)
fe.zolo Creative Commons License 2010.02.23 0 0 123
Kedves Imre!
A 8. emeleten néztünk meg egy lakást szombaton, miután este már hívtuk is az ügynököt, hogy szeretnénk foglalózni. Meglepetésemre azonban nem lelkesedett túlzottan, majd javasolt egy találkozót szerdára, de ígérte, addig küldi a szerződést, így a tulaj személyének is utána tudunk nézni. Sajnos azonban ezt csak a sokadik hívásomra, kérésemre tette meg végül a találkozó előtti este, ráadásul a találkozón a tulaj ott se lett volna, így a szerződést is ő írta volna alá, a pénzt is ő vette volna át. Mikor nem lelkesedtem, mondta, hogy én egy "bizalmatlan" ember vagyok, így végül - bár később még igyekezett javítani a helyzeten - nem köttetett meg az üzlet.
Érdeklődöm, hogy van-e még más ajánlat is a házban, vagy Ön is ezt a - számomra még mindig vonzó - lakást kínálja?
Üdv,
Z.
Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 122

Előre is elnézést amiért nem a témához írok:

Megbízható,referenciával,erkölcsivel rendelkező,közgazdaságit végzett,fiatal nő takarítói állást keres.Vállalok magánlakások,családi házak,kisebb irodák,napi-illetve nagytakarítását,alkalmanként,illetve rendszeres jelleggel.
Hétköznap,vagy hétvégén.
Bérezés megegyezés szerint.
E-mail cím:Nebetta@gmail.com

fe.zolo Creative Commons License 2010.02.22 0 0 121
SuperKrapulax írta:

"a 410es lakásban éjjel megvertek egy lányt! amikor felmentem halálosan megfenyegettek:-) vicces! a két srác talán a 4 elemi szintjén volt, ha bérlők azonnal tegyék ki őket! megértem, hogy az ország tele van tanulatlan prolikkal, de nem ezért fizetem a lakáshitelem! Hogy lehet megverni egy nőt? attyaég!"

"miközben a lány sikított: f...szopó, csicska, takarodj aludni, megöllek, kitaposom a beled, megvárunk a ház előtt és elvágjuk a torkod, stb...ezt el kellene tűrni? milyen hely ez? nem hívtam rendőrt, de rettegjünk abban a házban, ahol lakást vettünk?"

De nem lényeg. Talán már megoldódott. Csak én ne legyek részese ilyennek az életben, mert másnap összecuccolnék. Munkám kapcsán folyton védenem kell mások érdekeit... OTTHON már nagyon nincs kedvem nekilátni harcolni még a sajátomért is. Ha valahova beköltözök, NYUGIT akarok. Tényleg olyan nevetségesen naiv elvárás ez, ha nincs az embernek 100 misije saját házra?
Z.
Előzmény: szabopetra (120)
szabopetra Creative Commons License 2010.02.22 0 0 120
"Rettegünk a házban", ezt ki írta? Ez egy normális ház, pont olyan, mint más társasház. Nem kell bele képzelni se jobbat, se rosszabbat. Jöjjön el, járja körbe és tapasztalja meg. A lift már működik, persze, hogy megjavítják, persze, hogy van rá pénz, hiszen fizetjük a közös költséget. Ezt más házban is ebből finanszírozzák.
Előzmény: fe.zolo (119)
fe.zolo Creative Commons License 2010.02.22 0 0 119
Üdv,

Engem érdekelne, bár a fórumban írtak kicsit megijesztenek:
"...rettegünk a házban",
"...adósságunk van a lift szerelők felé"
"...aki abszolút csendre vágyik, nem szabad társasházba költöznie"

Márpedig én a napi munkám után csendes, nyugalmas OTTHON-ra vágyok, nem mások életének kénytelen, feszült követésére.

Lenne még valami. Néztem a UPC-t, T-HOME és más NET szolgáltatót, de nem találtam a környéken/címen ismert nevet, csak olyan kisebb céget, melynél jelentős kezdőköltséggel és/vagy hosszas procedúrával járna a bekötés. Vannak már jelen szolgáltatók a házban, vagy csak mobil net (pl. voda) jöhet számításba?

Z.
Előzmény: Törölt nick (114)
G6 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 118
Teremgarázs hely engem is érdekelne. Nem nagyon értem az Engel miért nem adja őket bérbe, szerintem nagy igény lenne rá.
Előzmény: 701 (117)
701 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 117

Tisztelt Czebei Úr!

 

A 701-es lakásban lakom. A kiadó lakás ügye nem érint engem, viszont ha a tulajdonos belemenne, engem a garázshelyének bérlése érdekelne. Kérem jelezzen nekem vissza akár itt, akár a belső levelezőlistán, hogy lehetséges lenne-e bérelni a tulajdonostól csak a garázshelyet.

Előre is köszönöm.

 

Üdv, 701

Előzmény: Törölt nick (114)
CtrlZé Creative Commons License 2010.02.14 0 0 116

Jelenlegi szerződésminta alapján a lakás teljes vételárának kifizetésével nem kerülnék a tulajdoni lapra, csak a bank mellett, széljegyzetbe.

Igaz az, hogy egy szervízút megépítése miatt nincs lakhatási, és annak a feltétele a tulajdoni viszonyok rendezése?

Csak engel értékesítőkkel beszéltem az oc-sokat nagyívben kerülöm, ahol csak életemben tehetem (nem ok nélkül).

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.11 0 0 115
Eddig 149 lakás van eladva,a 247-ből.
Előzmény: G6 (108)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.11 0 0 114
Ha valakit érdekelne egy kiadó lakás itt a Csillagkertben hívjon fel ( 30/237-4741)
52 négyzetméteres 2 szobás,garázs,tároló. 70.000 Ft+ rezsi két hónap kaució.Márciusi költözéssel.
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.11 0 0 113
Sajnos tartozásunk van a liftesek felé azért nem jöttek eddig.és azért sem sürgős mert van a lépcsőházban még azon kívül két lift.
Azért csak most válaszolok itt,mert a levelező fórumon vagyok már én is..
Előzmény: szabopetra (106)
szabopetra Creative Commons License 2010.02.06 0 0 112
Miért nem az Engel értékesítőivel tárgyalsz? Szabó Szilviát ajánlom, ő marketinges. Közvetlenül a cég alkalmazottja.
Előzmény: CtrlZé (111)
CtrlZé Creative Commons License 2010.02.03 0 0 111

Jaja, már jártam erre, és akkor is G6-tól kaptam válaszokat, meg figyeltem ezt a frankó cívódást a fórumon. Kimondottan tetszett az APEH ötlet.:-)

Alapvetően nem sietek sehova, és érdekes tapasztalatokkal lettem gazdagabb az érdeklődésem során.

Háromszor érdeklődtem, és próbálkoztam, de úgy látszik az értékesítő kolléga nem tarthatott megbízható érdeklődőnek, mert a harmadik ajánlata már drágább volt az elsőnél és a másodiknál is.

Elhúzta az első alkalommal a mézesmadzagot az orrom előtt.

Gondoltam visszamegyek mégegyszer, mert azért nem kellene bele ugrani egy huszonmilliós lakásba 15 perc beszélgetés után. Na ekkor már 300eFt-tal mondott többet, mint amit előzőleg megígért, és a harmadiknál még rátettek a leveles egyeztetésünk alapján az előző ajánlatra 200eFt-ot.

Na hát ezért beszélgetünk erről még mindig.

Nem sietek sehova, és kíváncsi vagyok a véleményekre, tapasztalatokra.

Meg a környék a szívemhez nőtt, de ez a projekt nem csak érzelmi döntés.

G6 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 110

Szia, már korábban is beszéltünk úgy emlékszem :)

A ház elkészülte utáni szerződéssel kapcsolatban nem tudok sajnos nyilatkozni, mert mi még a készrejelentés előtt vettük a lakást.

Garanciális ügyekkel kapcsolatban mi még nem tettünk bejelentést (maximum a repedező vakolatot lehetne megemlíteni, de azzal ráérünk a 3 éves garancia végéig, mert addig még kiújulhat). Viszont levelezőlistánkon többen is írták, hogy amit ők bejelentettek, azt elég hamar és korrekt módon megcsinálták. Volt egy beázott lakás is, ahol egy fali radiátorcső tört el és elég nagy károk keletkeztek, de ott is állítólag szépen mindent megcsináltak szakszerűen 3 hónapon belül. Mások ugyanakkor szoktak panaszkodni arra is, hogy a beruházó semmilyen telefonos vagy levélben történő megkeresésre nem reagál, tehát vegyesek a vélemények.

Villanyórák átvételével kapcsolatban az ELMŰ-t kell megkeresni a birtokbaadási jegyzőkönyvvel, onnantól küldik a villanyszámlát a nevedre, egyéb költség nincs.

Vízóra mellékmérők átíratása július 1-jétől zavartalanul megy, vízműves formanyomtatványt kitöltése után le kell adni a gondnoknak, a többit a közös képviselet intézi. Bizonyos idő elteltével (általában több hónap) kiírják, hogy melyik lakások szerződését dolgozták már fel, és akiét igen, annak le kell plombáltatnia a mérőjét (ez kb 5000 Ft, ha többen kérik, akkor adnak kedvezményt), majd ezt követően újra várni, míg a Díjbeszedő nem küldi a vízszámlát. A gondnok minden hónap végén leolvassa a vízórák állását, és továbbítja a Díjbeszedőnek, tehát nekünk csak a számlát kell fizetni (neten keresztül is lehet akár). Ugyanígy leolvassa a hőmennyiségmérők állását is, amit aztán havonta kiküldenek (minden hónapban más egységár van) a vízmelegítési díjjal együtt.

A garázs problémája megoldódott tudtommal, már rendesen zárható mind a kertkapu, mind a garázsajtó. A folyosó világítás viszont még mindig szarakodik, pedig már ígérgetik a kijavítását egy ideje.

Előzmény: CtrlZé (109)
CtrlZé Creative Commons License 2010.02.02 0 0 109

Tisztelt Lakók és akik terveznek a Teraszházban lakást vásárolni!

Szeretnék információt kérni a vásárlással kapcsolatban, mert az ingatlanközvetítőkkel egyeztetve kaptam adás-vételi szerződés mintát, de azt elolvasva szomorúan tapasztalom, hogy az még a kivitelezés közbeni.

Aki a ház elkészülte után vásárolt, milyen tapasztaltai vannak a szerződéssel kapcsolatban?

Mik a tapasztalatok a lakások garanciális javításával kapcsolatban? Milyenalapvető hibák jelentkeznek?

A lakás vételárának megfizetése után a vevőt terhelő egyéb, pl. vízóra, villany, stb... szolgáltatóra kötési költségek vannak?

Mi a helyzet a korábban tapasztalt garázsba jutási problémákkal?

Elnézést a sok kérdésért, de az ingatlan értékesítőkkel nem sokra megyek, csak eladni akarnak, de alapvető kérdésekre nem tudnak válaszolni, meg nem is akarnak. (Persze a fentiek inkább vevői tapasztalatok...)

Köszönöm előre is a segítséget!

 

G6 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 108

Az eddig eladott kb 150-200 lakásnak szerintem jórésze hitellel terhelt, tehát ha ők is és mi is megkaptuk, nem hiszem, hogy Nektek gond lenne ezzel. Ha a projektfinanszírozó MKB banktól veszitek fel a hitelt (célszerű), akkor biztosan nincs ezzel probléma, külsős bankkal nem tudom, de szerintem velük is megoldható (K&H-nál legalábbis nem mondták, hogy ezzel gond lenne).

 

Folyamatban van a dolog egyébkén, az egész használatbavételi engedély az Ipartelep és Pünkösdfürdő utcát összekötő út megépülésétől függ, de már dolgoznak a munkagépek, tehát szerintem a végső stádiumban lehetünk.

Előzmény: bluebee (107)
bluebee Creative Commons License 2010.02.01 0 0 107

Kedves Lakók!

 

Szeretnénk mi is lakást venni a házban, de bizonytalanok vagyunk, mivel nem tudjuk mi a helyzet a használatba vételi engedéllyel ill. az albetétesítéssel.

Hitelt szeretnénk felvenni és ehhez úgy tudom mindenképpen kell használatba vételi engedéllyel rendelkezni.

 

Tudna valaki segíteni?

 

Köszönjük!

 

B.

szabopetra Creative Commons License 2010.01.31 0 0 106
Rendben van, de lassan egy hónapja nem történik semmi. Holnap február. Ez azt jelenti, hogy januárban nem végezték el a karbantartást egyik lift esetében sem. Nem kellene rájuk telefonálni és kicsit erőltetni a kiszállást?
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 105
Sajnos pontosan megmondani nem tudom,hogy mikor jönnek a liftszerelők.
Még nem voltak ebben a hónapban a rendszeres karbantartás végezni.
Azért nem jönnek ki soron kívül mert a lépcsőházban több lift is van..
A folyósok világításának javítása megkezdődött a múlt hétvégén kezdték és várhatóan ezen a hétvégén végeznek is és rendeltetésszerűen működnek majd (VÉRE!!).

Ma a díjbeszedők meghozták az első körben leplombált vízóra tulajdonosoknak a számlát.
(gondolom mindenki örül a féléves vízszámlának)
Előzmény: szabopetra (103)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 104
Tisztelet Tulajdonosok!

A Hexaeder Kft.adatbázisában a Csillagkert Teraszház Társasházzal kapcsolatban a következő lakások mellékvízmérős szerződése került feldolgozásra 2010 január 15.-ig.

A lépcsőház: 105-106-108-109-301-306-314-415-509-510-515-610-701-801.

B lépcsőház:107-302-304-312-315-506-507-510-612-702-801-805-808.

Kérem az érintett tulajdonosokat hogy vegyék fel a kapcsolatot a szolgáltatóval
az órák hitelesítésével kapcsolatban. 061/ 236-3480-as telefonszámon.

Köszönettel Czebei Imre gondnok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!