Keresés

Részletes keresés

ojeh Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47551

Mondjuk jobb lenne olyan szakira bízni a rendszert aki ÉRTI IS amit csinál...
Mert ez mostani a válaszai alapján gyanús, hogy fogalmatlan ehhez a feladathoz.

Azaz,
Ismeri az adott kazán típus rendszerét, beállítását és ÉRTI is a teljes rendszer működését.

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47546)
nagykunsági Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47550

Keress egy olyan embert aki ért a beállításokhoz.

 

A szerelőd az kiderült nem ért, beállította /így szoktuk/. 

Pedig nem így szoktuk, hanem minden kazánt lehet a lakásra konfigurálni. 

 

 

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47546)
r-misi Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47549

A leírás alapján az új kazán vezérlése nagyban eltér az előző kazán vezérlésétől. Ez azért van, mert az új kazán sokkal modernebb, több paraméter alapján állítja be a szükséges üzemmódot.

A kazán gépkönyvét átfutva pár dolog eszembe jut - bár ezeket nem a fórumozóknak kellene kitalálnia, hanem a kazán üzembe helyezését végző szakembernek.

 

A legalapvetőbb paramétereket sem tudjuk a fűtési rendszernek, a kazán típusán kívül, így csak jó sok tippelgetés és poszt váltás után lesz meg a normál jól működő rendszer.

 

Alapvetően a kazánhoz alapban szállítanak egy beltéri egységet - ezt a kazánra szerelik, csatlakoztatása M2 sorkapocsléc 1-2 érintkezőjére.

M1 sorkapocsléc 1-2 számú érintkezője alapban rövidrezárt - ezt, ha az M2-re csatlakozik a vezérlő el kell távolítani. Illetve erre a kapocsra kell bekötni a sima potenciálmentes szobatermosztátok érintkezőit.

 

A kazánhoz szintén alapban szállított külső hőmérséklet érzékelőt az M2 sorkapocsléc 4-5 érintkezőjére kell kötni.

 

Ha ez csatlakoztatva van, akkor a radiátor hőmérséklet állító gombokkal nem a hőmérséklet, hanem a külső hőmérséklet alapján számított görbe számát lehet állítani.

Pl 40-re állítva, 10fok külső hőmérsékletnél már kb 60 fok előremenő lesz.

 

Ha tehát van külső hőmérséklet érzékelő csatlakoztatva, aklor szerintem olyan 20-as érték körül kell állítani a vezérlőt. 

Ekkor 10 fok külsőnél 35fokot kér amit biztos a legalacsonyabb fokozaton fog előállítani.

 

A beüzemelőtől meg el kell kérni a rendszerre vonatkozó leírást, és hogy a kazánon mit hogyan állított be.

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47546)
peterch Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47548

Szia !

 

Csak egy laikus kérdezne , ha szabad !

 

" Szóval, folyamatosan a kazánházban időzöm, s azt látom, hogy felfűtésnél reggel még felment a 60 fok szokásosra, és mikor kikapcsolt azaz nem volt láng jelzés, akkor lement 30 fokra a jelzés. Most kimentem (elmondom hétágra süt a nap, s erősen besüt a kazánházba is) most csak 40 fokra engedte le a hőfok jelzőn mikor nem volt lángjelzés s mikor kérte a termosztát a fűtést, most nem ment fel 54 foknál magasabbra a  jelzés. "

 

Csak pár kérdésem lenne , ha megengeded !   Leírnád a termosztátok típusát és , hogy milyen hőfokra vannak állítva , gondolom mind másra ?

 

A másik kazánod mennyi gázt égetett el naponta ? 

 

 

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47546)
Hooti Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47547

Üdvözlöm!

 

na alakul, 135nm-re 24óra alatt 7m3, az már jó.

A levegőt meg majd kidolgozza, vagy lehet neki segíteni, üzem közben zárni el a radiátorokat, és egyessével nyitni, kijáratva belőlük a levegőt.

Mindíg csak egy legyen nyitva 2-3percig, majd elzár és sietni a következőhöz nyitni majd zárni és így tovább.

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47546)
Marcsi Dévényiné Pálfi Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47546

Tisztelt D. Tibor!

Ez egy új baxi duo tech e 1,28-as kazán csak fűtésre, a házban 3 szobatermosztát van, két helyen padlófűtésre, a többi helyen romantic radiátorok vannak. Én is úgy érzem, hogy maximális teljesítményen van. Mert hiába légtelenítettem, távirányítással a kazánt, továbbra is felfűtötte reggel a vizet 60 fokra, ill. plusz 1-2 re, pedig csak 50 fokra állítottam, s azt vártam volna, hogy tovább nem emelkedik a felmelegítési hőmérséklet. Már arra gondoltam, hogy valami gyári hibás a készülék, de ki fogja ezt eldönteni, ki tudja egyáltalán azt megmondani nekem hogy kinek kell ezt kideríteni. A beüzemelő szakember sem mondja el, hogy ez miért így működik. S egyszerűen nem tudom elhinni. hogy ennek ennyi gázfogyasztást kell produkálnia. Szóval, folyamatosan a kazánházban időzöm, s azt látom, hogy felfűtésnél reggel még felment a 60 fok szokásosra, és mikor kikapcsolt azaz nem volt láng jelzés, akkor lement 30 fokra a jelzés. Most kimentem (elmondom hétágra süt a nap, s erősen besüt a kazánházba is) most csak 40 fokra engedte le a hőfok jelzőn mikor nem volt lángjelzés s mikor kérte a termosztát a fűtést, most nem ment fel 54 foknál magasabbra a  jelzés. Amit tudok, mágnes szűrőt építettek be még a szerelők, mert az kell ehhez a rendszerhez. Számla még nincs, még most csinálják a papírmunkát, tehát nem tudok arról, hogy külső hőmérőt beépítettek(nem is beszéltünk erről) volna, de laikusként úgy gondolom, hogy a szobatermosztátok, az a 3 bőven elég kell hogy legyen, mert én szeretem szabályozni magam a lakás melegét. A légtelenítés hatására már azt hittem javult a rendszerem, mert 24 óra alatt nem el "csak" 7 köbméter, ami mégiscsak kevesebb mint 12 óra alatt 6 köbméter. De most reggel hét óta  du. 16 óra van, már elment 2 köbméter gáz. Szóval megint "gáz" van nálam. De a lakás hőmérséklete jónak tűnik, egyenletes...már amennyire ilyen kinti hőmérsékletben el lehet dönteni ezt. Merthogy igen erősen besüt a lakásba a napocska mindenhol. eddig sem volt gond  a lakás hőmérséklettel.

Én szívesen elbeszélgetnék erről Önnel, ha ehhez van szakértelme. De fogalmam sincs, hogy ebből a kérdezz-felelekből, hogyan lehet elbeszélgetni másképp, még sohasem forumoztam így, gyakorlatlan vagyok.

Azt sem tudom, hogyha a szakszervizt felhívom...egyáltalán jutok e több tudáshoz, információhoz. Félek, hogy elmondom a problémám s azt mondják, így kell működnie, de a kisördög azt mondja ... hogy az nem lehet. Már azt is elgondoltam, hogy vajon hajlandóak e lesznek tájékoztatni, hogy hogyan kell működnie, ennek...csak úgy maguktól. 

Szóval amennyiben tud nekem, nekünk segíteni valamilyen módon tanáccsal, stb. Azt megköszönném! Előre is köszönettel!

Előzmény: D.Tibor. (47535)
peterch Creative Commons License 2024.03.03 0 2 47545

Szia !

 

Csak ugye mivel kazáncsere volt , így az alatt az idő alatt nem volt hőenergiapótlás , viszont a ház továbbra is hűlt . Így amikor az új kazánt üzembehelyezték , utolkellett érnie magát a rendszernek , hogy a termosztát már csak akkor indítsa a felfűtést , ha már a valós hiszterézisen belül kellett kapcsolnia a termosztátnak . A további órákban már egy felfűtött ház hőveszteségét kellett " csak " pótolnia a kazánnak . :-)

Előzmény: HWK12 (47540)
kormos* Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47544

7,5 Kw min. teljesítmény, ekkora házba nagyon nem jó!!!!!

Előzmény: Atus66 (47542)
kormos* Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 47543

Tehát egy Bosch kombi kazánt szeretnél egy 120 nm-es házba.

Bosch kazán témában a Sony Black fórumtárs tudna tanácsot adni.

Előzmény: Atus66 (47542)
Atus66 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47542

A termékismertető szerint a min telj: 7,5 kw.

Akkor ez nem annyira jó? Mit javasolsz?

Előzmény: kormos* (47541)
kormos* Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47541

A kérdés, hogy mennyi a min. teljesítménye? Minél kisebb annál jobb, 3 kw körül legyen, de inkább alatta.

Előzmény: Atus66 (47536)
HWK12 Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 47540

Szia

?????

Ha a 6 ot osztod 12-vel akkor meg 0.5m3/h

De teljesen mindegy egyébként,mert nem folyamatosan megy a kazánja gondolom. A 60 órából van olyan óra(k) amikor meg 3.5m3 eszik óránként .

Előzmény: peterch (47538)
D.Tibor. Creative Commons License 2024.03.02 0 0 47539

Jogos! Köszi.

Így viszont a fogyasztás-gond nem gond.

 

Előzmény: HWK12 (47537)
peterch Creative Commons License 2024.03.02 0 0 47538

Szia !

 

" Tényleg 6 köbmétert fogyasztott 12 óra alatt. Most 60 óránál tartunk 19 köbméternél a fogyasztás "

 

Pontosan 48 óra alatt fogyasztott 13m3 gázt , mert az első 12 órában fogyasztott 6 m3-t . Tehát elméletileg óránként fogyaszt 0,270m3 gázt .

Előzmény: HWK12 (47537)
HWK12 Creative Commons License 2024.03.02 -1 0 47537

(60/19=3,15m3/h) most majdnem max teljesítményen dolgozik. (minimumon 0,51m3/h ).

Ez így nem jó nem a 60-at kell elosztani 19-el,hanem fordítva a 19/60=0.31m3

 

A te számításodban ha 1 óra alatt 3.15m3 fogy akkor 60 óra alatt 60x3.15=189m3 lenne.

Előzmény: D.Tibor. (47535)
Atus66 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 47536

Sziasztok! 
Véleményetekre vagyok kíváncsi, 22 éves Junkers kombi gázkazánt szeretném lecserélni. 
A Bosch 3000W zsb22-t javasolták, 120 m2-a fűtendő alapterület, szinteltolással, meg melegvíz. Szerintetek milyen választás? 
köszi, előre is! 

D.Tibor. Creative Commons License 2024.03.02 -1 1 47535

Van termosztát ami kapcsolja a kazánt?

Adatlap szerint a kazánod max teljesítményen  3,56m3/h gázt fogyaszt,  (60/19=3,15m3/h) most majdnem max teljesítményen dolgozik. (minimumon 0,51m3/h ).

Valami nagyon nincs jól beállítva a kazánnál. 

Kérdez-felel módon nehéz lesz.

 

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47534)
Marcsi Dévényiné Pálfi Creative Commons License 2024.03.02 0 0 47534

Tisztelt Zs!

A családi ház 135 négyzetméteres(használatbavételi engedély alapján) tetőteres szigetelt, ajtók ablakok is. Pont ezért írtam, mert teljesen letaglózott, hogy a kondenzációs kazánunk többet fog fogyasztani, mint az előző nyílt égésterű radian. Tényleg 6 köbmétert fogyasztott 12 óra alatt. Most 60 óránál tartunk 19 köbméternél a fogyasztás, s nem 0,19 nél. Nekem,  azóta az is eszembe jutott, hogy mégis van vagy még lehet levegő a rendszerben. Ami nem alaptalan ötlet, hiszen 24 óra után nem akart sehogyan sem a meleg víz eljutni az egyik radiátorba(úgyhogy az első felfűtésnél légtelenítés után, ott volt), s hiába néztem radiátorokat külön külön, sehol sem jött levegő belőle, s mind meleg volt rendesen csak az az egy pont nem. Miután beszéltem a szerelővel és a beüzemelővel is ..megnyugtattak, hogy előfordul, hogy apró légbuborék marad a vezetékrendszerben, amit majd a kazán automatikus légtelenítője megold, ha a légbuborék odakeveredik hozzá. Ez valszeg a 36 órára meg is oldódott, mert az a hideg radiátor is el kezdett fűteni. Meg is nyugodnék, ha nem volna ilyen magas a fogyasztás. A kazánt beüzemelő azt mondta, hogy a kazánunkat 55 fokosra állította be mert az a legoptimálisabb, akkor fogyaszt a legkevesebbet. Most ezen elgondolkodva, megpróbáltam a fűtést azaz a kazán hőjét lejjebb állítani 40 fokra, 45 fokra, 50 fokra, a következőt figyeltem meg. Akár hány fokra volt állítva, mikor bekapcsolt azaz a láng forma, vagy jelzésnek is nevezhető ..megjelent, akkor addig fűtött, még a 60 fokot, esetenként (1,2 fokkal is feljebb ugorva) el nem érte. Hiba kódot nem ír egyszer sem a rendszer, de nem hozzáértőként úgy gondoltam, hogy amire beállítom annál feljebb a hőmérséklet mutató nem ugorhatna. Olvastam, hogy ha még valahol levegő van a rendszerben az okozhat túl melegedést, s mivel ennek a hőfoknak az eléréséhez gáz kell, (ezért is lehet magas a fogyasztás szerintem). csak nincs hibakód, csak magas gázfogyasztás. Mos beszéltem a beüzemelővel, csináltunk távgyógyítás után egy beüzemelési légtelenítést, majd látjuk, hogy mi lesz a fogyasztással. Remélem, ha van valakinek hasonló tapasztalata...leírja, mi volt a megoldás ? Ha ettől rendbe jönne a rendszerünk, s kevesebb lesz a fogyasztás, azt is leírom, majd hogy mások is tanuljanak belőle. Tisztelettel és köszönettel!

Előzmény: Zs:) (47532)
Westie5 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 47533

Sziasztok!

 

Ariston premium evo 24-es kazán kb. egy hete kicsit hangosabban búg.

Ma a tároló felfűtésekor lánghibát írt ki és az alábbi videóban hallható zajokat produkálta.

Mi lehet a probléma?

 

https://files.fm/u/ccux5agtme

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Zs:) Creative Commons License 2024.02.29 0 0 47532

Nem lehet, hogy az a 6m3 az inkább 0,6m3?

Azért elsősorban nem a kazántól függ, hogy mennyi a ház hőigénye!

"ijesztő 12 óra alatt 16 watt"

A mértékegységeket most hagyjuk! Hol lehet ilyen alacsony fogyasztású kazánt beszerezni? Ez inkább termeli a vellanyt!

De komolyan! Ha 6m3-t eltüzelt a kazán, akkor mennie kellett a szivattyúnak is pár órát. Az meg nem 16Wh fogyasztás lesz!

Itt valami nagyon nem kerek!

 

A fűtővíz hőmérsékletét pedig a ház adottságai alapján kell beállítani! Külső hőmérséklet érzékelő van?

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47529)
Marcsi Dévényiné Pálfi Creative Commons License 2024.02.29 0 0 47531

(Palási)Köszönöm, a hozzászólást, ha jól értem...akkor inkább vettem volna egy vegyes tüzelésű kazánt?!

Előzmény: Palási (47530)
Palási Creative Commons License 2024.02.29 -4 0 47530

Nos nekem is van egy régi kazánom.

 

 

 

 " Még működött, csak azért szereltük le...mert féltünk, hogy öregkora miatt egyszer csak megadja magát. "

 

 

 

Ha megadná magát visszatérnék a gázkazán előtti fűtésre.  fa és villany.

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47529)
Marcsi Dévényiné Pálfi Creative Commons License 2024.02.29 -1 0 47529

Tisztelt Fórumozók, Szakemberek!

Érdeklődnék kinek milyen tapasztalata van, baxi luna duo-tec E.1,28 kazán működésével kapcsolatban. A kazán tegnap szerelték fel a régi radian nyíltégésterű helyett. Elkeseredtem, mert a felfűtés után. 12 óra alatt éjszakai plusz 6 fokban 6 köbméter gázt fogyasztott, úgyhogy csak a fűtés üzemelt. (Nem főztem a gáztűzhelyen). Az előző, nyílt égésterű nem fogyasztott ennyit. Ezenkívül megnéztem az áramfelhasználást is, hát az is ijesztő 12 óra alatt 16 watt. S még hideg sincs. napközben 16-20 fok volt, tehát nem voltak lehűlve a falak sem. 

Mindenhol azt írták, a kondenzációs kazánok csökkentik a gázfelhasználást, áramfelhasználást. Első 12 óra nem ezt mutatja. Ráadásul a beüzemelő szakember, azt mondta, hogy ezzel a kazánnal nem tehetem meg, hogy áramtalanítom tavasztól őszig, mert nem használom majd. Ugyanis az előző radian kazánnal ezt megtehettem.(s huszon évig nemvolt baja, szerelő sem kellett hozzá).  Megkérdeztem a szakembert miért nem lehet ezt is áramtalanítani? azt mondta, azért nem mert ez a kazán havonta egyszer megmozgatja, forgatja a kazánban levő szivattyút automatikusan, s ha ezt nem csinálja leragad a szivattyúja azaz tönkremegy. Ha erről tudok előre nem ilyen kazán veszek, hiába javasolja a szerelő!! Vagy már minden ilyen kondenzációs kazán, csak így működik? Valaki meséljen erről, gondolom ebben szakemberek a jártasabbak. Mivel meleg volt nálunk tegnap, kinn is...én megkérdeztem a beüzemelő szakembert, hogy az általa beállított 55 fok vízhőmérséklet, ilyen melegben...nem volna hatékonyabb, ha lejjebb vennénk? Azt mondta akkor magasabb lenne a fogyasztás, mert többet kéne dolgozni a kazánnak, hogy benn a megfelelő hőmérsékletet elérje. Nem akarom megkérdőjelezni amit mondott, mert ő a szakember, mégis nekem eddig úgy volna logikus, minél magasabb a beállított vízhőfok, annál többet dolgozik a kazán a felmelegítésért?! Lehet, hogy nem jó a logikám, de szeretném valakitől megtudni, hogyan csökkenthetem a gáz s áram felhasználást a kondenzációs fennírt baxi kazánomnal, legalább olyan szintre mint az előzőé volt. Még működött, csak azért szereltük le...mert féltünk, hogy öregkora miatt egyszer csak megadja magát. Ha az én szakemberem olvasná, elnézést kérek ha nem szószerint idéztem, de én nem vagyok hozzáértő.

Várom mások tapasztalatait, vagy akár szakember tanácsát is! Előre is köszönettel!

Enon-Lui Creative Commons License 2024.02.26 0 1 47528

Köszi.

Minden okés. Szuper.

Előzmény: nixon70 (47527)
nixon70 Creative Commons License 2024.02.24 -1 1 47527

Hali!

Engedd el a vízoldalon a nyomást pld légtelenítőnél a normál tartományba.

Előzmény: Enon-Lui (47526)
Enon-Lui Creative Commons License 2024.02.24 0 1 47526

Hali mindenki! 

 

Segítséget szeretnék kérni, mégpedig abban hogy van nekem egy baxi luna duo-tec napi használatban. És sajna 2.9 bar-ig töltöttem. Azóta amikor a fűtést fél tekerem akkor E117 hibakód jelenik meg. Valaki valamit tud momdani higy esetleg mit csináljak.... köszi mindenkinek 

ojeh Creative Commons License 2024.02.20 -3 1 47525

Gyorsan fogadd el... és rakj fel grafitos habot.

(az 5 cm grafitos >> 6 cm fehéret ér)

----


A vakolatnál ~30X jobban hőszigetel a grafitos hab :-)

Ezért,
Ha netán valami vastag vakolat van.
Akkor még annak a leverése is megfontolandó.

Ami további 2-3 cm hely is lehet.
Láttam már 5 cm perlites vakolatot is leverve.

Megj: a téglák közötti réseket ki kell kenni>>légzáróvá tenni, ahol előjönnek.

Előzmény: Szabiceps (47518)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.02.20 -2 1 47524

Én nem foglalok el telekrészt mert nem a mezsgyén van a házam.

Nyilván 30-50 cm ért nem fogk keritést épiteni.

Előzmény: ojeh (47523)
ojeh Creative Commons License 2024.02.20 -2 0 47523

NE keverd össze
- a karbantartási-építési munka végzést >> ideiglenes szükséglet
- a hőszigeteléssel >> telekrész elfogalalása tartósan

----
A valóságot lásd eggyel alább....

Előzmény: Mutual Friend (47517)
ojeh Creative Commons License 2024.02.20 -3 0 47522

NEEEEEEM köteles engedni, honnan veszed ezt a baromságot?!!!

************
SEMMI közöd a számszéd telkéhez.
************

Miért is kellene engednie, hogy használd az ő telkét?
Ha nem akarja bármi okból is...

-----------------------------------

Persze HOZZÁJÁRULHAT....

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99700253.kor

(8) Az utólagos hőszigetelés és homlokzatburkolás

 

b) a telek homlokvonalára kiépített épület esetében a közterületre átnyúlhat,

és


c) az oldalhatárra kiépített!!!!!! épület esetében

a szomszéd ingatlan tulajdonosának hozzájárulása!!!!!!!
esetén a szomszéd ingatlanra átnyúlhat,

azzal, hogy
az érintett telkek beépítettsége ennek megfelelően eltérhet az építési övezetre,
övezetre előírt megengedett legnagyobb beépítettség mértékétől,
az utólagos hőszigetelés és homlokzatburkolás által elfoglalt terület mértékével.

Előzmény: ksanyi52 (47512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!