Keresés

Részletes keresés

Real_boy Creative Commons License 2008.08.29 0 0 124
Mocskos aljamédia. Képesek voltak címlapon hozni egy álhírt.

link

Az OKM cáfolja a Magyar Hírlap téves információkon alapuló cikkét - közlemény
2008. augusztus 29.

A mai Magyar Hírlap címlapján megjelent "Állami támogatást a fojtogatónak" című írás valótlanságot állít az Oktatási és Kulturális Minisztériummal kapcsolatban. Határozottan cáfoljuk, hogy az "Országos Alternatív Színházi Szövetség"-nek bármilyen támogatást adott volna az OKM, hiszen ez több okból sem valósulhatott meg.

1. 2007-ben a tárca nem jelentetett meg "Színházak a jövő színházaiért" elnevezésű pályázatot; ilyen címen 2008-ban sem jelent meg kiírás.
2. Az "Országos Alternatív Színházi Szövetség" egyetlen, az OKM által meghirdetett pályázaton sem indult, és így támogatást sem kapott.
3. A cikkben említett 450 millió forintos támogatásra egyébként a tárca által meghirdetett pályázatok közül egyik sem nyújthatna fedezetet. 2007-ben az alternatív színházak számára meghirdetett működési pályázaton a legmagasabb támogatási összeg 100 millió forint volt.
4. A tárca a napilap cikkében megnevezett személlyel semmilyen kapcsolatban nem állt, nem áll.

Továbbá megdöbbenéssel olvastuk a napilap cikkében azt is, hogy a Magyar Hírlap szerkesztősége "nem tudta" elérni az OKM-t, hogy minderről megkérdezze a tárcát. Holott ez más szerkesztőségek újságíróinak nem okozott gondot, és gyors választ is kaptak.

Az OKM Sajtóirodája kijelenti: egyetlen munkatársa sem kapott a Magyar Hírlap szerkesztőségétől sem írásos, sem telefonos megkeresést ebben a témában.

A Magyar Hírlappal szemben a szükséges jogi lépéseket megtettük.
mac.m Creative Commons License 2008.08.29 0 0 123
Tehát a beteges szándék nyilvánvaló.
Előzmény: Vén Csataló (122)
Vén Csataló Creative Commons License 2008.08.29 0 0 122
Úgy kinéz mégsem kaptak pénzt, csak kamuzik a manus a honlapján.
Előzmény: zividivi (120)
Vén Csataló Creative Commons License 2008.08.29 0 0 121
Hát azért az még nem biztos.
Ugyanis ha azt vesszük, hogy ez "színházi rendező" és online vesz rá embereket, hogy egymást fojtogassák, akkor könnyen megállhat a foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés. Tekintve, hogy online nem-igen tudja kontrollálni az eseményeket és közbelépni, ha valami rosszul alakul.
Kétlem, hogy fojtogatásos jeleneteket szabad így gyakoroltatni amatőrökkel.
Előzmény: Törölt nick (118)
zividivi Creative Commons License 2008.08.29 0 0 120

//".....Ezért előadásaiknak - különös módon még a vígjátékoknak is - mindig központi témája a halál. Ötvözik a pszichológiai színház, a sokkoló színház és a kegyetlen színház hagyományainak számos elemét, alapkövetelményük a totális átélés művészete. ...."///

 

 

Ja! A rendező csak rendez. A színésznek kell átélni a darabot, hogy sikeres legyen annyira, hogy a rendező és a fizetőképes nézőközönség elélvezen rajta.   

 

 

Államilag dotált halálsiker. Bravó szadi, meg a többiek!

 

 

 

 

Előzmény: pert1 (99)
ex_lx Creative Commons License 2008.08.29 0 0 119
"De büntetendőt még nem csinált."


A bűnmegelőzés, az micsoda, azon túl, hogy szóösszetétel?
Előzmény: Törölt nick (118)
Vén Csataló Creative Commons License 2008.08.29 0 0 117
Sajnos, amikor már büntetendőt csinál, akkor megint mehet valaki temetni a gyerekét. Nem kéne kivárni. Mondjuk ezért van az a gyakorlat, hogy egy bűnelkövetőt eltiltanak valamilyen, önmagában nem büntetendő tevékenység gyakorlásától és ha mégis csinálja, akkor azzal újból bűncselekményt valósít meg.
Mert van olyan is, hogy bűncselekmény előkészülete. S ha már valaki egyszer gyilkolt színházi próbának látszó tevékenység közben, akkor tán jogos az aggodalom, ha megint színházi fojtogatást akar gyakoroltatni fiatalokkal.
Van egyébként ennek valami nevelőtisztje, aki megpróblja figyelemmel kísérni, hogy mit művel? Szokott lenni olyan, amikor valakit kiengednek...
Előzmény: Törölt nick (114)
mac.m Creative Commons License 2008.08.29 0 0 116
Ezt nem mondod komolyan...

Elolvastad egyáltalán mijaf@szé ült már kéccer????
Előzmény: Törölt nick (114)
ex_lx Creative Commons License 2008.08.29 0 0 115
Pontosabban: nem ítélték el azért, ami kevésbé művészi vonalon büntetendő.

De: költözz hozzá! Gondolj a világot jelentő koporsódeszkákra!
Előzmény: Törölt nick (114)
ex_lx Creative Commons License 2008.08.29 0 0 113
Tegnap olvastam a hivatalos hírt, és nem gondoltam, hogy a topic bármit is hozzá tud tenni - bele se néztem.

És tessék... Agyrém! Még pár év és Magda Marinkó magánóvóbácsiként kap működési engedélyt.


A pszichopatavadászoknak gratula!

Esetleg ha vmi magyar gárdás kartács kódorog ezen a myvipen, művészi tevékenységének figyelemmel kíséréséről biztosíthatná a rendező urat - ha már az igazságszolgáltatás műkedvelői így ignorálják.
Vén Csataló Creative Commons License 2008.08.29 0 0 112
Majd csinál másik honlapot. Szerintem inkább el kellene ásni a pasast valami kies helyen. Először csak nyakig. Aztán ha nem tanul belőle, akkor bokáig. Viszont fejjel lefelé.
Előzmény: mac.m (110)
mac.m Creative Commons License 2008.08.29 0 0 110
Nos, akkor nincs más hátra, mint elérhetetlenné tenni ezt a hazug honlapot, még mielőtt valami baj történik.
Gondolom, ez nem túl bonyolult feladat, nem valószínű, hogy amerikai szerveren lenne, mint a Kuruc.
No, meg a körmére nézni ennek a beteges fazonnak, és legalább rákérdezni, mijaf@sz a célja evvel a szélhámossággal, és ennek kapcsán alávetni egy alapos elmeorvosi konzíliumnak.
Előzmény: Vén Csataló (109)
Vén Csataló Creative Commons License 2008.08.29 0 0 109

Nos, itt a minisztériumi cáfolat, hogy nem kapott pénzt a fojtogató.

Azt gondolom így rendben van a dolog:

 

 

HVG.HU
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.29 0 0 108
Szerintem ő is tudja, hogy nincs olyan hülye, aki megfojtaná magát/másokat, csak megpróbálja így kiéli a beteges vágyát. Persze ez nem jelenti azt, hogy késöbb nem hívná meg vmelyik kedvencét személyes próbára...
Emiatt jó, hogy levélben lettek figyelmeztetve a lányok.
Előzmény: Gép-ész (90)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.08.29 0 0 107
Jellemző, hogy a MH elhiszi ezt a hazugságot akkor, amikor 2-3 millió ft támogatásért vért izzadnak más kulturális csoportok. 450 millió... ... ha két tizedespontot balra vitt volna, tán még hihető is lenne.
Előzmény: Real_boy (105)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.08.29 0 0 106
Megdöbbenve olvastam ezt a topicot, ezúton is köszönöm két olvtársamnak, hogy ilyen rendesek voltak, és nem sajnálták a fáradságot arra, hogy figyelmeztessék a lányokat.
Real_boy Creative Commons License 2008.08.29 0 0 105
Több tárolt változat is létezik a google-ben.

2008. aug. 7. 17:56:44 GMT:
2008. aug. 24. 08:30:44 GMT

"Dornay Attila", a TOXINHÁZ, a 450 milliós pályázat, valamint az összes információ, név, adat ezeken az oldalakon hazugság, egy beteg ember agyszüleményei.
Előzmény: pert1 (99)
Real_boy Creative Commons License 2008.08.29 0 0 104
Nem írtam, szerintem ismerősöktől is megkaphatták az index cikk linkjét, vagy más kezdeményezők is lehetnek, rajtunk kívül.
Előzmény: Linux fan (103)
Linux fan Creative Commons License 2008.08.29 0 0 103
Illetve P. Zsanett, na...

Zavaró ez az egyformaság, ilyen lehetett régen, amikor mindenkit Katinak és Erzsinek hívtak.
Előzmény: Linux fan (100)
mac.m Creative Commons License 2008.08.29 0 0 102
A leírtak alapján nagy valószínűséggel igen.
Előzmény: pert1 (99)
pert1 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 101
fojtogatóval
Előzmény: pert1 (99)
Linux fan Creative Commons License 2008.08.29 0 0 100
Nagyszerű!

V. Zsanett ezt írja:
"köszönöm.. már kaptam levelet mástól is és tudtam hogy valami baj lehet.. de köszönöm hogy figyelmeztettél.."

Te nem írtál V-betűsnek, ugye?
Előzmény: Real_boy (97)
pert1 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 99
A TOXINHÁZ Alternatív Művészeti Csoport 1994-ben alakult Budapesten. Számos átalakuláson és válságos időszakon ment keresztül, de vezetőjük, Dornay Attila akaratereje és művészi elhivatottsága mindig segített áthidalni a nehézségeket! Hazánk egyik legérdekesebb, legmorbidabb, de egyben legsikeresebb alternatív társulata. Tadeusz Kantor halála óta talán egész Közép-Európában egyedül ők képviselik az úgynevezett "  Halálszínházat ", melynek lényege a halál minél élethűbb bemutatásával történő elriasztás mindazon érzésektől és gondolatoktól, amelyek az erőszakos halálhoz vezethetnek. Ezért előadásaiknak - különös módon még a vígjátékoknak is - mindig központi témája a halál. Ötvözik a pszichológiai színház, a sokkoló színház és a kegyetlen színház hagyományainak számos elemét, alapkövetelményük a totális átélés művészete.

 

akkor most ez a Dornaz azonos lenne az ózdi folytogatóval?

mac.m Creative Commons License 2008.08.29 0 0 98
Mennyire kell idiótának lenni ahhoz, hogy az ember némi rábeszélésre önként és dalolva
- hagyja magát megfojtani


Talán semennyire.
Legfeljebb annyira, amennyire a valógsáksókon edződő fiatalok hamis illúziója, amely szerint ideig-óráig bárki sztárrá válhat, és milliókat kereshet akár néhánytucat böfögéssel, vagy szellentéssel, hernyóevéssel, vagy nyilvános kettyintéssel.
Amíg ez az értékrend az uralkodó, addig az ilyen tetvek keze alá adja a lovat.
Előzmény: Gép-ész (90)
Real_boy Creative Commons License 2008.08.29 0 0 97
Ezért az 1-ért megérte!

"Szia Gábor , köszi h irtál már kétszer is irt levelet h indul ez szinátszós szakkör és h én kiválasztott vagyok és adjam meg az msn címem szerencsére nem irtam neki vissza semit azt hittem kamu ezt azért nem gondoltam , elég durva !!!!!!!!!!!!!!!" (Kitti)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.29 0 0 96

Ez mindenhogyan nagyon beteg, akar igy, akar ugy...

Előzmény: Linux fan (94)
Real_boy Creative Commons License 2008.08.29 0 0 95
Egy pillanatig a szívbaj kerülgetett, amikor olvastam, hogy 450 milliót kapott ez a szarházi! A Magyar Hírlap is jobban utánanézhetne az információinak.

"Színházak a jövő Színházaiért" - ez a kifejezés csak Liebe oldalán található meg, a MH cikkében, illetve itt a fórumon. Tehát kamu. Feltehetőleg nem volt soha ilyen pályázat.

Liebe oldalán szereplő nevek is fiktívek. (pl. Pungel Frigyes, Szegvári Rudolf, 1-1 találatot ad ki a google.)
Előzmény: Vén Csataló (71)
Linux fan Creative Commons License 2008.08.29 0 0 94
Nehéz elképzelni, de mégis ez látszik valószínűnek: ezek a Zsanettek és Kittik maguk is több száz ismerőssel bírnak, mindegyikük és az ismerősök is sok fényképpel szerepelnek, és legtöbben az elmúlt egy hétben beléptek a myvip-re.

Jó ki logisztikai zsenialitás kéne ezt hamisan fenntartani.
Előzmény: Törölt nick (91)
Gép-ész Creative Commons License 2008.08.29 0 0 93
Értem én, de egy idő után csak megkéri Zsanettet, hogy addig szorítsa a Kitti nyakát, amíg az nem szól, hogy elég. Ha meg nem szól, akkor így járt, Zsanett meg érdekes beszélgetéseket folytathat a rendőrökkel, akiket azért túlzottan nem hatja majd meg, hogy a "rendező úr mondta a messengerben".
Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.29 0 0 91
Nem tudom, lehet, hogy ezek a lanyok is mind hamisitvanyok, az o sajat alnevei. Az iwiw-en pl. osszesen van kevesebb mint 5000 15-30 ev kozotti Zsanett (a myvipen nem vagyok fent es nem is tervezem), nehez elkepzelni, hogy a Zsanett-ek 5%-a raharap a horogra.
Előzmény: halkergető (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!