Keresés

Részletes keresés

mucibak Creative Commons License 2008.08.14 0 0 119
Lényegtelen, hogy lesz-e arany vagy sem. Egyébként szerintem néhány azért csak akad majd. Nem sok.
Azon kellene elgondolkodni, hogy például miért emlegettük szegény Igaly Diánát esélyesként, amikor a sportvezetők még lőteret sem tudtak neki biztosítani itthon!!! Odakint pedig szintén nem tudott edzeni, mert a magyar sportdiplomácia még ezt sem tudta elintézni. Persze miért tudta volna, ha sok naplopó politikus és haver utazott ki, az edzők és valódi sportvezető (pesze abból sincs sok) helyett.
Tán Diana is jobban lőtt volna, ha a naplopókon gyakorolt volna, mint futóvadakon. Lett volna elég lövési lehetősége.
Vagyis ahogy az egész ország, úgy a sport is süllyedőben van. S ez nem a versenyzők és edzőik hibája.
szega Creative Commons License 2008.08.14 0 0 118

Reálisabb tervezgetés kellett volna az olimpia ELŐTT.

Nem kishitűség, hanem realitás.

Felmérni a mezőnyt, az esélyeket, és ez alapján mondani valamit a pórnépnek. Könnyű beígérni az aranyakat előre, de ahhoz egy Egerszegi is kell, aki oda-vissza veri a mezőnyt a számában. Álmából felkeltve, bármikor. Nekünk most nincs ilyenünk. Vannak kíváló spotolóink, akik közül többnek is összejöhet az arany, de egyikük sem annyira kimagasló, hogy fogadni lehessen rá.

jobbhorog Creative Commons License 2008.08.14 0 0 117
jobbhorog Creative Commons License 2008.08.14 0 0 116
Hát ma se lesz arany... És szerintem mostanában nem is lesz.
bakibaby Creative Commons License 2008.08.14 0 0 115

Kevés golyónk volt..

 

bb

Előzmény: bakibaby (112)
Jimbo Creative Commons License 2008.08.14 0 0 114
Ha ilyen impotensek leszünk, mint Fodor a birkózó döntőben akkor nem....
Megvolt az esélye, őt húzták ki utolsó harmadban és kiengedi a fogásból az olaszt, hát b+, nem is érdemli meg az aranyat....
Polgár Jenő Creative Commons License 2008.08.14 0 0 113
MA LESSz !
bakibaby Creative Commons License 2008.08.14 0 0 112

Hát igen :) Golyózni tudni kell :))

 

bb

Előzmény: jobbhorog (110)
jobbhorog Creative Commons License 2008.08.14 0 0 111
És ki szerzi ezeket? Valamilyen vitorlázó? Nincs is 5 esélyesünk már...
Előzmény: Polgár Jenő (103)
jobbhorog Creative Commons License 2008.08.14 0 0 110
Ha az ő "golyóját" húzzák ki...
Előzmény: bakibaby (108)
jobbhorog Creative Commons License 2008.08.14 0 0 109
Hadfy is kikapott. Max bronz
Előzmény: bakibaby (108)
bakibaby Creative Commons License 2008.08.14 0 0 108

Na, talán Fodor Zoli megkezdi... Meglátjuk hamarosan.

 

bb

Veszpremi Creative Commons License 2008.08.14 0 0 107
Amit írsz, te nyilván olyan vagy, azt csinálod, úgy élsz. Én meg kikérem magamnak, mert az általad leírtakhoz nekem semmi közöm. A többit meg leírtam, de ez itt már off. Inkább örüljünk a vizilabdásoknak.
Előzmény: hon_2 (92)
jobbhorog Creative Commons License 2008.08.14 0 0 106

Igaly is elbúcsúzik. Szinte már biztos...

Újabb esélynek van vége.

Rá viszont nem tudok haragudni, ő már bőven megtette a magáét.

Ciani Creative Commons License 2008.08.13 0 0 104
Kétségtelen, hogy nem értek igazán a víváshoz, de nem láttam, hogy Boczkó mivel nyerhetett volna, a bronz benne volt, több szerintem nem. Hasonlítsd össze Minczával a teljesítményét, na ő tényleg nyerhetett volna minimális szerencsével. Rohadtul megérdemelte volna, de azért örülök, hogy végül csak nyert egy érmet.
Előzmény: szaltósGera (84)
Polgár Jenő Creative Commons License 2008.08.13 0 0 103
ne mondj hülyeséseget ! igenis lessz 4-5 aranyunk !!!!!!!
Előzmény: jobbhorog (102)
jobbhorog Creative Commons License 2008.08.13 0 0 102

Szerintem nem lesz aranyunk, vagy ha igen, max. 1-2db. Ne felejtsük el, hogy a VB-ken és EB-ken már a kajakosok sem értek el az utóbbi 1 évben olyan elképesztően jó eredményeket, főleg olimpiai számokban. A női szakág az idei évet veszekedéssel töltötte. Az egészre ráadásul rányomja a bélyegét szegény Kolonics halála. Az összes többi sportágban pedig nincsenek is esélyeseink. Szoros helyzetekben pedig általában pechünk van (Mincza) vagy nem küzdünk eléggé (Boczkó), esetleg nagyon buták vagyunk (Bácsi).

Ha valamiben jók vagyunk (Cseh) van egy legyőzhetetlen ellenfél (Phelps), vagy Gyurtának holnap a japán. Igaly persze elvileg nyerhet is, vagy valamelyik öttusázó, de az esélyek nem jók.

Hogy miért van ez? Összetett és nehéz kérdés, amiben benne van a mentalitás, a hozzáállás, a politika és minden szar, ami ezt az országot jellemzi.

innsbruck Creative Commons License 2008.08.13 0 0 101
szóról szóra igaz, a rohadt életbe.... hozzátenném, hogy csak azért lehet mindezt megcsinálni, mert a magyar nép bamba, és mindent le lehet nyomni a torkán. Viszont, ha egyszer kiegyenesedik--talán ez is eljön egyszer-- akkor az nagyot fog szólni... kíváncsi vagyok, meddig lehet feszíteni a húrt...
Előzmény: Veszpremi (91)
szaltósGera Creative Commons License 2008.08.13 0 0 100
de ezt folytasd máshol
szaltósGera Creative Commons License 2008.08.13 0 0 99
és ez a többség
Előzmény: szaltósGera (98)
szaltósGera Creative Commons License 2008.08.13 0 0 98
nem csal mindenki adót és sokan kidolgozzák a belüket...
Előzmény: hon_2 (97)
hon_2 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 97
Miért is?
Előzmény: szaltósGera (94)
mondial Creative Commons License 2008.08.13 0 0 96
akkor mijen reális célt tűzzön ki a nép maga elé?
Előzmény: hon_2 (95)
hon_2 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 95
Nem.
Előzmény: mondial (93)
szaltósGera Creative Commons License 2008.08.13 0 0 94
lol szánalmas vagy
Előzmény: hon_2 (92)
mondial Creative Commons License 2008.08.13 0 0 93
megdögölni minél előbb?
Előzmény: hon_2 (92)
hon_2 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 92

A nép nem kulizik, meg fizet, mint a majom, hanem lóg a munkahelyén és adót csal. Majd azt várja, hogy minnél szebbet hazudjanak neki, és négy évenként szállítsanak neki 8-10 aranyat, amire büszke lehet,de köze természetesen semmi nincsen hozzzá.

Ha pedig nem lehet büszkülni az olimpiai aranyakkal, az analfabétáknak a Nobel-díjakkal, követeli, hogy azonnal szántsanak föl mindent. Az egészet kezdjék az alapoktól stb.

 

Tudom, hogy ez némileg OFF, de mérhetetlenül dühítenek az ilyen hozzászólások, és az az igazság, hogy már vártam is őket.

 

El kéne fogadni olyannak magunkat, amilyenek vagyunk és reális célokat kitűzni.

Előzmény: Veszpremi (91)
Veszpremi Creative Commons License 2008.08.13 0 0 91
Ez így igaz, sajnos. Fel kell tenni a kérdést: miért pont a sportban lennénk jók? Amikor szép lassan (vagyis gyorsan) sok mindenben sikerült politikai "elitünknek" az (következmények nélküli) országot a béka segge alá süllyeszteni, már csak olyan dolgokban vagyunk élen a világban, mint öngyilkossági statisztika, bizonyos betegségekben (rák, szív, érrendszer...) az elhalálozás. Nem tud a sport sem megfelelő lenni a többi nélkül, ez törvényszerű. Ez az ország kétségbeesetten a változásért kiált, kétségbeesetten és a 24. órában, mert ez így már tragikus, és ezt most nem (csak) az olimpia mondatja velem. Meg kell nézni, mi megy az egyes sportszövetségekben, hogyan lopják el oda nem való emberek, herdálják el, fecsérlik el a pénzeket, a mi pénzeinket, amit az adókból szedtek be, sőt a szponzori pénzek nagy részével is ez történik. 500+ milliárdos metróberuházásunkból, melyet nagy nyugati városok 100 mrd alatt oldanak meg (azaz egyértelmű, a többit ellopják, lenyúlják...) micsoda sportot lehetne csinálni, mennyi sportolónak lehetett volna normális olimpiai felkészülést biztosítani!!! Költői a kérdés, a segélykiáltás... Fizetjük a rettentő adókat, járulékokat iszonyatos volumenben, és nincs látszata, mert egyszerűen lenyúlják, semmire nem futja, mert egy fillérg lenyúlják, a sportra sem, egészségügyre sem, mentőre sem, mentőhelokopterre sem, oktatásra sem... a nép csak dögöljön meg, kulizzon, fizessen a majom. Szomorú!
Előzmény: zsombi69 (90)
zsombi69 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 90

Nem kell elvárni az aranyérmeket sportolóinktól.

Meg kell nézni a körülményeket. Milyenek a sportközpontok, ahol ezenek. 

Mennyi támogatást kapnak az egyesületeik az államtól, a többi országhoz képest. S milyen támogatást kapnak ők a nyugodt felkészüléshez.

Milyen az edzői és az orvosi stáb, amely körülveszi őket.

Ja és a sportdiplomáciánk minősége is meglátszik, sajnos.

Ha mindezek a körülmények tökéletesek lennének, szerintem el lehetne várni a jó eredményt tőlük, de ezek hiányában nem. 

DELPIERO1984 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 89
Szerintem én egyszer sem írtam, hogy egy 5. hely pl. nem jó eredmény. Sőt, pont én nem vártam, hogy majd "minden" versenyzőnk érmet nyer...
Előzmény: tsabee (86)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!