Keresés

Részletes keresés

Hrvatske Zeljeznice Creative Commons License 2015.05.17 0 0 5216
Előzmény: Maci1986 (5215)
Maci1986 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 5215

Szegeden ahogy haladunk a pu fele kozvetlenul a pu

elott van egy leagazas jobbra. Villamositott vonal az hova vezet?

mas: szeged allomas miert van olyan magasan?

a vontatasi teleprol vannak kepei valakinek? Vonatbol semmi se latszik :(

thomashomas Creative Commons License 2015.05.16 0 1 5214

És tényleg!

Előzmény: Magyar NaBA (5213)
Magyar NaBA Creative Commons License 2015.05.11 0 0 5213

Épp e percekben egy csörgő van kint a tartálytelepnél.

 

Lám-lám, mire képes az e-útdíj...

thomashomas Creative Commons License 2015.05.08 0 0 5212

Minden bizonnyal nem mindennapos, hogy a Budapesti úton keresztbe jön egy szergej. :)

Előzmény: m0L (5209)
thomashomas Creative Commons License 2015.05.08 0 0 5211

Biciklivel :))

Egyébként volt infóm a vonatról, igazából az volt az egyetlen kérdés, hogy mikor mennek ki ténylegesen is tolatni... Volt már rá alkalom, hogy 2 egymást követő nap is lemondták a menetet, ráadásul teljesen bizonytalan, hogy délelőtt vagy délután mennek.
Egy szép napos délutáni napon szívesen elmennék még egyszer érte. :))

Előzmény: m0L (5210)
m0L Creative Commons License 2015.05.08 0 0 5210

Hogy sikerült elcsípni,ha nem titok?

Előzmény: thomashomas (5208)
m0L Creative Commons License 2015.05.08 0 0 5209

Húúú!Jó képek!

 

Gázolaj,benzin.

Előzmény: thomashomas (5208)
thomashomas Creative Commons License 2015.05.08 0 1 5208

Én voltam az elkövető :)
Készült még pár kép... Tudtommal igen régen nem volt errefelé kiszolgálás. Örülni kell ennek is. :)
Egyébként mit hoznak a telepre?

 

Előzmény: m0L (5207)
m0L Creative Commons License 2015.05.08 0 0 5207

Sajnos nekem azt írja,hogy a tartalom nem érhető el.

Előzmény: gyoparOHs (5206)
gyoparOHs Creative Commons License 2015.05.08 0 0 5206

Talán igy..       https://www.facebook.com/photo.php?fbid=829836650430837&set=p.829836650430837&type=1&theater

Előzmény: m0L (5205)
m0L Creative Commons License 2015.05.07 0 0 5205

Köszi! A link nem működik!

Előzmény: gyoparOHs (5204)
gyoparOHs Creative Commons License 2015.05.07 0 0 5204

Április 18-án Szergej volt    :https://www.facebook.com/photo.php?fbid=829836650430837&set=p.829836650430837&type=1&theater

Előzmény: m0L (5202)
Magyar NaBA Creative Commons License 2015.05.07 0 0 5203

Két hete egy Szergejt láttam a térképen, de elment mire odaértem. Igazából nem vagyok biztos benne, hogy kocsikat hozott, talán csak valami fűnyírót, mert tele volt nyírt fűvel a környék.

Előzmény: m0L (5202)
m0L Creative Commons License 2015.05.04 0 0 5202

Dorozsmán a tankerhez a tartálykocsikat milyen gép szokta levinni?Ma reggel még az állomáson voltak a kocsik.

Magyar NaBA Creative Commons License 2015.03.09 0 0 5201

Szeged-Tisza; 2015. március 9.

A Train Hungary román felségjelű kocsikból álló kőszállító tehervonata kirakodik.

Magyar NaBA Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5200

2015. március 6. Szatymaz, 4. vágányán:

Mostanában mintha kicsit gyakrabban portyáznának felénk. Délután már Kecskemét felé tart, miután délben az RCH Eas kocsikból kiállított tehervonatát Szeged-Rendezőbe vontatta.

Maci1986 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 5199

Sziasztok,

 

Maci86 volt az elöző nevem csak elfelejtettem a jelszavam és új laptopom van.

Egy vasuthoz nem kapcsolodó kérésem lenne:

 

Szegedre kerültem egyetemre. kéne egy normális albérlet. Rengeteget megnéztem már de vagy nagyon drága 70-80 e ft vagy igénytelen büdi lukak voltak.

 

HA tud valaki valamit kérem jelezze:$

 

Elnézést az off ért.

Magyar NaBA Creative Commons License 2015.02.19 0 0 5198

A héten megint rakodás volt/van/lesz a Szállásvágány rakodóhelyén. 2 RCH-s nyitott kocsi.

Magyar NaBA Creative Commons License 2015.02.03 0 0 5197

A Hungarokombi végelszámolás alatt áll, megmaradt vagyontárgyait értékesítik. Ha  a területet a HKcsak bérelte, akkor a bérletet már valószínűleg felmondták.

 

http://www.hungarokombi.hu/

Előzmény: Tősgyökeres szentesi (5196)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2015.02.03 0 0 5196

Lehet, hogy a Ro-la vágány melletti terület még a Hungarokombi bérli.

Előzmény: m0L (5195)
m0L Creative Commons License 2015.02.03 0 0 5195

Most azt nem értem,hogy a nem használt ro-la vágányt miért nem adják át újra nyilt rakodónak,mint ahogy régen volt.Nem kellene a szállásra levinni a kocsikat.

Előzmény: Magyar NaBA (5192)
Magyar NaBA Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5194

Valaminek azért csak kellett lennie, mert a Budapesti úthoz közel lévő szakaszon elég sok sódert szórtak szét. Október végén emlékeim szerint itt még fű volt:

Előzmény: thomashomas (5193)
thomashomas Creative Commons License 2015.01.29 0 0 5193

Akkor ezért volt ott dácsia. Gyanús volt, mert mostanában nincs ide semmilyen vonat.

Előzmény: Magyar NaBA (5192)
Magyar NaBA Creative Commons License 2015.01.29 0 0 5192

Szeged, 2015. január 29. (Szállásvágány, Dorozsmai úti rakodóhely)

Nyárfarönköket rakodnak az RCH két Eas-ába. Mindössze dokumentálási szándékkal:

Hosszú évek óta először láttam, hogy Szegedében valamit berakodnak. Talán az e-útdíj pozitív hozadéka (MKFE szerint piactorzító hatása).

trizs77 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 5191

En nem ezt a reszet kerdojeleztem meg.

Hanem ,hogy egyaltalan lehet e deficit mentesen ezt csinalni?

 

---------------

 

Magyarországon biztosan nem.

 

Európában, egy-két nagyon extrém földrajzi helyszínt leszámítva (nem ide értve) szintén csak jelentős állami támogatással hozható ki nullára a RoLa.

 

Az, hogy ezt a támogatást környezetvédelmi vagy más címen adja az adott állam, az már helyi kérdés.

 

 

maci86 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 5190

En nem ezt a reszet kerdojeleztem meg. Hanem ,hogy egyaltalan lehet e deficit mentesen ezt csinalni? Mert a kozuton a kamionokat szido autosokon kivul es azon kivul akik kapnak ra allami donaciot masnak nemigazan rentabilis a dolog. Kozutas fuvarszervezokent az egesz RO-LA koncepciot nemtartom versenykepesnek. A nagy cegek ugyis csak a potokat fogjak fuvarozni vasuton aztan azt majd bervontatassal szet szorjak. a kicsik meg a surgos cuccok mennek labon...

Előzmény: trizs77 (5189)
trizs77 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 5189

Ez a RO-LA -sdi szerintem halva született ötlet.

 

----------------

 

Szerintem meg nem.

Nem halva született.

 

Ez arról szól, hogy egy magán csapat magán vállalkozásához állami pénzt kér hosszú távon.

Van ilyen számtalan témában/ügyben, évente, hazánkban.

 

Az állam pedig hol ad, hol nem ad.

Mindíg az kap, aki a politika által preferált személy.

 

Ha az állam leteszi most helyettük azt a 150 millió forint kauciót + évente kifizeti azt a kb. 1,3 milliárd forint veszteséget amit majd termelnek, + odaadja nekik a fejlesztésekre kért pénzt (kocsik) akkor hosszú-hosszú évekig elmuzsikálnak ők Dorozsmáról.

 

Wells eleve rossz célállomás, messzebbre kellene vinni azt a kamiont.

 

A RoLA a kíséretlen forgalomhoz (konténer) elenyésző számú, kis túlzással az is mondható, hogy alig számszerűsíthető melléktermék.

Szórakozás.

 

Tomcsányi erre tette fel az életét.

Huszon éve RoLa pápa Magyarországon.

Ha sikerül meggyőznie egy pénz felett is diszponáló politikai potentátot, akkor hosszú hosszú évekre megvan az újabb elnöki/vezérigazgatói megbízatása.

 

 

 

 

m0L Creative Commons License 2015.01.15 0 0 5188

Pont az a lényeg,hogy ma már az autópályáról dorozsma jobban megközelíthető.80-as évek végén már készült is egy terv a rendező és tisza-rakodó kiköltöztetésére dorozsmára.

Előzmény: -d.p- (5187)
-d.p- Creative Commons License 2015.01.15 0 0 5187

Ott sokkal jobban megközelíthető lenne,bár nem tudom van-e rá valós igény.

Az itt off Bc konténerrakodó nagy bakdaruját is valakinek eladták állítólag kilóra.

Előzmény: m0L (5185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!