Keresés

Részletes keresés

Vgyuri Creative Commons License 2011.09.05 0 0 404

Amíg megvolt a 4G-d, próbáltad pl. Skype-al bejövő videoval használni? Nem akadozott?

BeeTm Creative Commons License 2011.09.05 0 0 403
BeeTm Creative Commons License 2011.09.04 0 0 402

Nem rossz,de nekem nagy.

Ráadásul nincs rajta külsö VGA és Ethernet csati.

Párszor már jól jött nekem a nagy monitor.

 

Nálam a kis méret a nyerő, egy 901-es tökéletes.

 

Az Androidos EEE-t még nem tudom hova tenni,ezt még nem lehet úgy kihasználni,mint egy windowsos op.rendszert,de akinek csak net kell arra jó.Anyám kapott még az inviteles előfizetéséhez egy IDEOS nevű androidos kütyüt,az is akkor jó, ha hirtelen meg akarsz nézni valamit a neten,de dolgozni,szerkeszteni rajta kínszenvedés.

Előzmény: robErt (400)
BeeTm Creative Commons License 2011.09.04 0 0 401

Néha nekem se jelenik meg a tálcán,ezért kiraktam gyorsindításba ezt a filet.

Előzmény: Vgyuri (399)
robErt Creative Commons License 2011.09.04 0 0 400

Megnéztem aranyos a "kicsike" nah majd szemezek vele , hátha kell majd itthon :D

 

(Szegény kis 4G-től megváltam... már valaki mást boldogít.)

Előzmény: BeeTm (398)
Vgyuri Creative Commons License 2011.09.04 0 0 399

Köszi, megtaláltam. Most újra ott van induláskor is a tálcán, nem tudom, hogy ment le róla.

Előzmény: BeeTm (397)
BeeTm Creative Commons License 2011.09.04 0 0 398

Volt nálam egy X101-es változat,most ez a legújabb,hát nem volt egyszerü rávarázsolni az XP-t.

Ezeket Meego Linux-szal árusítják,viszont mindenki Windowsszal szeretné használni,ugye.

 

Namost maga a BIOS megtalálása se volt egyszerű,ugyanis olyan gyorsan bootol,hogy nagyon pici időd van arra,hogy megnyomd az Fn+F2 kombót,hogy bejuss a BIOS-ba.

Onnan jön egy kis könnyebbség,átállítod a boot-sorrendet (bedugott)pendrive-ra,hogy tudj telepíteni.

Majd az usb-install után sem lélegezhetünk fel,ugyanis az asus support olddalán nincs WinXP-hez driver.

Rájöttem,hogy az asus 1005P sorozatban ugyanilyen hardverek vannak (audio,WIRELESS,VGA,TOUCHPAD,stb), úgyhogy ezek installálása után már van egy jól működő ASUS X101-es WinXP-s gépünk.  :)

 

(bár a 0.3Mpixeles webcamerát nem látja,eszközkezelőben minden fasza,nem tudom mitől lehet)

BeeTm Creative Commons License 2011.08.27 0 0 397

Windows/ Program Files/Asus/ACPI alatt keresd valami astray.exe a neve vagy ilyesmi.

Előzmény: Vgyuri (396)
Vgyuri Creative Commons License 2011.08.27 0 0 396

Egyszer már volt a tálcámon egy kis ikon (képernyőcske), amivel váltani lehetett a 800*480 és a 800*600 pixeles képernyő között. Most eltünt, a gép meg a 800*600 állásban van, nem látom az egész asztalt.

 

Milyen program állt a mögött az ikon mögött? Akinek még megvan, leolvashatja a megjelenésekor, én elfelejtettem felírni :-(

R2D2V2.0 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 395

Sziasztok! Van egy nagy becsben tartott Eee PC 4G-m amit el kívánok adni, mivel praktikusan nincs kihasználva. Két akksi van hozzá (a gyárin kívül egy utángyártott, ami kb 5 ciklust ment, azóta feltöltve várakozik) Doboza, XP Home recovery CD-je mind megvannak. 37e Ft az irányára.

Nem moddolt, gyári állapotú, soha meg nem bontott darab.

43e Ft-ért a benne lévő 16GB Kingston SDHC kártyát (garanciális) is bennehagynám, mely praktikusan az alkalmazásoknak ad helyet. 45-ért pedig a gyári töltő mellé egy univerzális netbook töltő is jár hozzá.

 

Minden darab karcmentes és újszerű állapotban.

 

Mail publikus.

 

 

Vgyuri Creative Commons License 2011.08.14 0 0 394

Nekem van. Összekötöttem a kábelle, akkor is állóképet csinált :-(

A RAM bővítés sohasem árt, ez következik.

 

Előzmény: BeeTm (393)
BeeTm Creative Commons License 2011.08.13 0 0 393

Szerintem a wifi lesz a bűnös,az hajlandó szaggatni a csomagokat.

Nálam is szaggat a wifi,de ha kábellel kötöm össze,akkor nincs gond.

Előzmény: Vgyuri (392)
Vgyuri Creative Commons License 2011.08.13 0 0 392

Kifelébiztos elég,mertaz asztali gép jól megy. Lehet, hogy a wifié kevés?

Előzmény: BeeTm (391)
BeeTm Creative Commons License 2011.08.13 0 0 391

Lehet,hogy a sávszélességed kicsi.

Ki kéne próbálni máshol is.

 

A memória is lehet kevés,de az első megoldás olcsóbb.

Előzmény: Vgyuri (390)
Vgyuri Creative Commons License 2011.08.13 0 0 390

Vissza az egész, valamit félreértettem. Megismételve a mikrofon jól működik. A kameráról már nem mondhatom el ezt. Ha nincs meg a Skype kapcsolat, akkor önmagában a monitor kép jó, él. Ha létrejött a kapcsolat, akkor 1-2 percenként váltott álló képek jönnek/mennek át. Lassú az EEE 2G? Ha mág 512 RAM-ot beletennék, (annyit lehet), segítene?

Előzmény: Vgyuri (389)
Vgyuri Creative Commons License 2011.08.13 0 0 389

Meg ne haljon már a topic :-)

 

Ha egy fülhallgatót dugok be a gép oldalán a jack aljazatban, leválasztja a belső hangszórókat és kész.

 

Ha egy külső mikrofont dugok be (jelen esetben a külső kameráét), miért nem tesz ugyanígy? Miért kezeli az új mikrofont új perifériaként és akar ennek megfelelően meghajtót telepíteni hozzá? Talált is házon belül valami MEDIA nevű eszközt, csal éppen ez már nem fért be az XP melletti 0,45G szabad SSD kapacitásba :-(

robErt Creative Commons License 2011.07.07 0 0 388

Vidd be valami ügyeskezű csókához, ne félj a videó alapján nem egy ördöngősség.

a forrasztáshoz kell megfelelő SMD forrasztós gyakorlat.

Előzmény: Vgyuri (387)
Vgyuri Creative Commons License 2011.07.04 0 0 387

Na ez a szétszedés már eleve rosszul hangzik, még a RAM csere is. Én zsigerileg félek tőle, mert anno 10 éve az első (IBM thinkpad) notebookomat úgy vesztettem el, hogy szétszedéskor a rugós zsanér felpattant, eltört egy az alaplapról lelógó csepp-kondit, ami áramtalan helyzetben is agyonvágta az egész alaplapot.

Előzmény: robErt (386)
robErt Creative Commons License 2011.07.03 0 0 386

Szia Kolléga!

Nekem is igy ment, persze nekem 4G volt, de vettem egy foglalatot vagyis kaptam

 

mini PCI expressz néven fut:

 

aztán veszel egy ssd-t, ez egy nagyobb asusból volt 16Gb-os:

 

 

Elvittem egy ügyes forrsztóbűvészhez, aki nem hagyományos pákával hanem hőlégfújós állomással pillanatok alatt betette.

 

Cseréltem ramot ami nekem egy kis csavarozás volt csak, mivel levehető a hátsó oldalon a ram feletti ablak.

Azthiszem van olyan gép amin ki kell venni az alaplapot a házból, pl itt:

http://www.youtube.com/watch?v=hrKXEg2_Vos&feature=related

 

amugy ez a video jó arra is hogy lásd hogy kell szétszedni ha a beforrasztást választod.

 

Aztán csináltam egy ram frissítést is ahol lehet választani melyikről bootoljon a gép, mivel alapból az nincs a bootban.

 

De már sokra nem emlékszem mert nem most volt ez a játék nekem sem :)

Előzmény: Vgyuri (363)
Vgyuri Creative Commons License 2011.07.02 0 0 385

Nyilván akkor még nem volt 4 gigás SSD, viszont a piac követelőzött. Linuxxal ez is elég, de igazi netbookként még a windózzal is elmegy. Csakhát a netről a felhasználó mindenféléket letölt, amiknek a megjelenítéséhez mindenféle program kell.

Előzmény: BeeTm (384)
BeeTm Creative Commons License 2011.07.02 0 0 384

Felépítésben ugyanaz,csak a tiedre 2GB SSD lapka van forrasztva az alaplapra.

 

Igazából nem értem miért adtak ki ilyen 2G-s változatot,már a 4G-vel is bűvészkedni kell,hogy használható legyen.

 

Egy előnye van,hogy 30e ft-ért adták,csak kár,hogy alig használható.

Előzmény: Vgyuri (383)
Vgyuri Creative Commons License 2011.07.02 0 0 383

Köszi, az itt megjelent posztokat és benne a linket én is megtaláltam, ennek egyetlen hibája, hogy a 4G-re vonatkozik, az én masinám meg EPC700X2G. Vagy a 700 és 701 alaplapilag egyezik? (Nem hiszem).

 

De amit az erővel bővítésről leírtatok, az olyan bonyolult első látásra, hogy nem kockáztatom vele a gép hazavágását. A RAM bővítést és lapozófájl kikapcsolást meggondolom, mert előbbi nem árthat, utóbbi könnyen visszavonható.

Előzmény: BeeTm (382)
BeeTm Creative Commons License 2011.07.01 0 0 382

A linkelt leírásba nincs benne,hogy nem lehet másik meghajtón vagy partíción a lapozófájl,de próbáld ki egy másik XP-s gépen,hogy át tudod-e rakni másik winyóra,szerintem sikerülni fog.

 

A 701-eseken nincs plusz mini-PCI-E slot,egy van,abban van a wifi.

A másik mini PCI-E slot nincs gyárilag beforrasztva,az csak a 901-esekbe van.

Vagy kiveszed a wifi-t és a helyére beteszed a plusz SSD-t,de akkor meg a netbook lényege megy el.

 

Itt tudod böngészni az alaplapot.

Előzmény: Vgyuri (381)
Vgyuri Creative Commons License 2011.07.01 0 0 381

Eszerint ki lehet kapcsolni a lapozófájlt, de nem lehet másik meghajtón, mint a bootlemezen.

 

Az SSD aljazata egy lemezmeghajtóhoz csinált slot? (Olyat is olvastam, hogy valaki "rendes" 1,8"-es HD-t tett az EEE-be.)

Előzmény: BeeTm (380)
BeeTm Creative Commons License 2011.07.01 0 0 380

Van alaplapkép,ha pár oldalt visszalapozol.

Egyébként D: meghajtónak fogja felismerni mint egy "rendes" nagygépen.

C: meghajtót nem kell letiltani,arra rakhatod majd a lapozófájlt.

Előzmény: Vgyuri (379)
Vgyuri Creative Commons License 2011.07.01 0 0 379

Eladni nem akarom, mert amire igazán kell, azt majdnem tökéletesen csinálja. Olyan megoldást keresek, ami kevesebbe kerül, mint a csere ráfizetése.

 

Elnézést a lámaságért, de rendes alaplapképet még mindig nem sikerült szerezni, csak leírást, így nem tudom, hogy van az alaplapon egy üres hely a második SSD-nek, nem az üres ExpressCard hellyel kell varázsolni. De ez nyilván valahogy megy, kipróbáltátok.

 

A kérdés, hogy a második SSD kapacitásátt hozzáfűzi-e a C:-drájvhoz, vagy önállóan kezeli, mert ezesetben ennek kell nagyobbnak lenni és a régi első SSD-t le kell tiltani.

Előzmény: BeeTm (378)
BeeTm Creative Commons License 2011.07.01 0 0 378

Hidd el,ezt már páran végigjátszottuk.

Csak úgy lehet,ha beforrasztod a másik SSD foglalatot és abba teszel winyót,vagy eladod és veszel olyat amibe cserélhető.

 

Nekem is van 16GB SDHC és 32 GB beépitett pendrive a 701-esemben,de csak tárhelynek.

Van linux a pendrive-on,de lassú.

 

Sajna ez van.

Előzmény: Vgyuri (377)
Vgyuri Creative Commons License 2011.07.01 0 0 377

Van még egy pihent ötletem, csak nem merem kivitelezni.

 

Betenni a 2. SSD aljazatot (Az ExpressCard aljazatba kell, van készen, vagy csinálni kell üres kártyából, ami kapható valahol?) és a setupban letiltani az elsőt, akkor a második lesz a bootlemez, oda megy a lapozófájl.

 

Szerinted ez mehet?

Előzmény: BeeTm (374)
celicatony Creative Commons License 2011.06.30 0 0 376

Hali, ha vkinek szüksége lenne egy új netbook-ra akkor tudom ajánlani:

http://hardverapro.hu/apro/asus_eee_pc_1001ha_blk005x_gyonyoru_uj_karcmentes/hsz_1-50.html

BeeTm Creative Commons License 2011.06.28 0 0 375

Chrome zabálja a memóriát,használj helyette Operát.

Előzmény: Vgyuri (373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!