Keresés

Részletes keresés

fenexx Creative Commons License 2018.07.06 0 0 8423

hát...

 

nekem GSX-ES 550-esem van, soha semmi baj nem volt vele,

 

jobb ha eladod a mocidat, ha ennyi baja van...

Előzmény: gsmotoros (8422)
gsmotoros Creative Commons License 2018.07.06 0 0 8422

Sziasztok!

 

Sajnos további kérdések merültek fel a motorral kapcsolatban :-)

 

-A GS500-ba egy ilyen mezei olajboltos "Hiflofiltro" márkájú olajszűrő megteszi nem?

 

-Olajszűrőcseréhez kell mást is venni valami extra tömítést, ami tuti tönkremengy a csere alatt, ilyesmit?

 

-Szaki által vezérműlánc lazaságnak lett a spéci hang minősítve. Ez lehet a láncfeszítő szériahiba (úgy olvastam ez gyakran előjön ezeknél)? Ahhoz kell láncfeszítőt cserélni vagy csak levenni, megtakarítani, visszatenni? *Itt lehet, hogy az olajcsere-periódus végéhez közelítve a hígabb olaj miatt van nagy hangja a láncnak sajnos az is meg lehet.

 

fenexx Creative Commons License 2018.07.04 -1 0 8421

OK

Előzmény: gsmotoros (8420)
gsmotoros Creative Commons License 2018.07.04 0 0 8420

Köszönöm szépen!

 

Ránézek és megfontolom, meg megtekintek több szervízt is akkor :-)

Előzmény: fenexx (8419)
fenexx Creative Commons License 2018.07.04 -1 0 8419

http://mirekmotors.hu/motorszerviz-arak-munkadijak/teleszkop-szimering-csere.html

 

Debrecen R17: 16e + anyagár(3500) -2016.06.29-én óradíj: 1.5ó: 12e  (más dolgok is voltak)

Előzmény: fenexx (8418)
fenexx Creative Commons License 2018.07.04 -1 0 8418

http://mirekmotors.hu/motorszerviz.html

 

a bemutatkozás bíztatónak tűnik

Előzmény: fenexx (8417)
fenexx Creative Commons License 2018.07.04 -1 0 8417
Előzmény: gsmotoros (8416)
gsmotoros Creative Commons License 2018.07.03 0 0 8416

Sziasztok!

 

Ha a motor hangja kicsit gyanús, az lehet a szelephézag nem helyes beállítása miatt? Ennek a kivizsgálását meg egy első teleszkóp szimering cserét Budapesen hol csináltatnátok meg?

 

Köszönöm tippeiteket előre is!

fenexx Creative Commons License 2018.07.03 -1 0 8415

kell

 

-walami csavar ki akar esni??

Előzmény: hubi10 (8412)
ezisjo Creative Commons License 2018.07.03 0 0 8414

Köszönöm az infót!

Előzmény: Törölt nick (8405)
"Okta" Creative Commons License 2018.07.02 0 0 8413

Halihó, üdv márkatársak! Előre elnézést kérek, mert most "összeszemetelek" pár (általában általam olvasott - még ha nem is írok) fórumot. :D

Szervezek egy motoros "eseményt" (07.21.): alább a leírás illetve a Facebookon kiírt esemény linkje. Ha valakit érdekel, vagy ott jelezze vagy az anti-FB motorosok akár e-mailen is (okta kukac fríímél pötty hu) Szálláshely le van foglalva Nagyvisnyó mellett, de jó lenne tudni a végleges létszámot mihamarabb. Köszi és bocsesz még1x. 

 

Szerveznék egy laza motoros túrát, ami egyben egy fapados fotóverseny is lenne egyben. Nem csoportos motorozás, bár természetesen nincs tiltva a közös gurulás.
A feladat az lenne, hogy az indulási ponton minden induló megkapja (reggel 8:00 és 10:00 óra között) a listát azokról a helyekről/látnivalókról, amiről kellene egy képet készítenie útközben úgy, hogy a motorkerékpárja is rajta legyen a felvételen. Az útvonalat mindenki egyénileg határozza meg (éppen ezért saját felelősségére vesz részt minden jelentkező ezen az eseményen és határozottan felhívjuk most a figyelmet a KRESZ és a normális/biztonságos motorozás szabályainak betartására!) és az időbeosztást is – azaz ha még mást is meg szeretnél nézni az útvonal közelében, annak sincs semmi akadálya. Kényelmes kirándulós túratempó a jelige!
Értelemszerűen digitális formában kellene a képeket elkészíteni, úgy hogy a találkozási/érkezési ponton a zsűrinek át lehessen adni. Ennek határideje aznap 18:00 óra. Mivel a túraútvonal kb. 250km egy reggeli vagy kora délelőtti indulással ez igencsak kényelmesen teljesíthető. (Kb. a Bükk környékén fogunk tekeregni.)
A távolabbról érkezőknek van lehetősége pénteken is megszállni – kifejezetten ajánlom az eseményt az ország más részein élőknek, akik nem ismerik ezt a környéket és szeretnek motorozni plusz fotózni is.
Szombaton a szálláshelyen a "zsűri" értékeli az elkészített képeket és este eredményhirdetés. Elképzelésünk szerint a program részét képezné „díjkiosztó” után a szombat este közös eltöltése, tábortűz, szalonnasütés, miazmás. (Kérlek jelezzétek, hogy a kemping éttermében kb. mennyien szeretnétek majd vacsorázni.)
Nincs szükség vérprofi fotós felszerelésre, akár telefonnal is el lehet készíteni a képeket – elsősorban a kompozíciót értékeli a zsűri. (Pl. ha nincs „kiphotoshopolva” egy villanypózna a fotóról, az nem lesz befolyásoló tényező, vagy ha nem ideális a napfény beesési szöge… ) Természetesen ha másodmagával jönne valaki, akkor az utas is fotózhat. Mondhatni a fotóverseny is inkább csak alibi, hogy legyen valami okunk szép útvonalakon motorozni. Az útvonal B-A-Z és Heves megyében fog vezetni, így aki meg szeretné ismerni ezt a tájegységet motorral, annak itt a remek alkalom. Komoly díjakra ne is számítsatok! :D De mivel általában amúgy is fényképezünk a látnivalóknál, a verseny keretén belül legalább lesz lehetőségünk egymás felvételeit is megnézni…

 

https://www.facebook.com/events/166800174002197/?active_tab=about

hubi10 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 8412

Sziasztok
Azt szeretnèm kèrdezni hogy menetközbe lehet hallani egy ciripelő hangot olyan mint amikor a tücsök ciripel szerintetek ezzel kell foglalkozni vagy nem???

pukoon Creative Commons License 2018.06.17 0 0 8411

dehaeccer olyan szép és yoo(amúgy)  :D:))

Előzmény: Törölt nick (8410)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.16 0 0 8410

Ne szenvedj vele - kis ráfizetéssel adnának érte egész jó állapotú Simsont is! :-)

Előzmény: pukoon (8408)
Marvinka Creative Commons License 2018.06.16 -1 0 8409

Két AM is volt köztük!  -DDDDDDDDD

Előzmény: pukoon (8408)
pukoon Creative Commons License 2018.06.14 -1 0 8408

ójajj!!!!:

 

elöl-hátul gumicsere: a hátsó gumin nulla rece, és egy nagy harántirányú repedés (jóhír:a felni egy számmal nagyobb, mint a gyári méret)

a jobb első telóból ráfolyik a létyó a fékre (régóta gyanús!!)

panasz:a kuplung nem emel ki rendesen egy ideje: a szerelő markában maradt a bowdenszál utolsó 10 cm-je -(((((((

a hátsófék egyáltalán nem fogott (főfékhengercsere) -nem fékezek vele, amióta eltaknyoltam (tavaly Húsvét)

a szelepfedéltömítés ereszt, mint a fenexx (hát az látható volt)

a jobb első tengelyrögzitőnél az egyik csavar nem fog (fenexx!!!)

az irányjelzőkön semmilyen jelzés (defőleg E-szám) nincs (holnap lejár a műszakim, ójajj)

-az első, nem mélyreható vizsgálat alapján!-

 

--miyöhetmég??!!!

 

hazafelé mindenkit megelőztem bánatomban (a vadiúj gumival óvatosan közlekedj az első 50-60 km-en!!!! walami bewonat miatt)  --még élek...---de minek

Marvinka Creative Commons License 2018.06.10 -1 0 8407

benzincsap

Előzmény: Attila500 (8404)
gsmotoros Creative Commons License 2018.06.10 0 0 8406

Sziasztok!

 

Elvileg ugye 91-es oktánszámú benzin kellene a GS500-ba, gyakorlatilag 95-ös az elérhetőség miatt. Édesapám talált valami nagyapától sajnos megörökölt akármilyen benzint. Nem kétütemű olajos legalább :-) , elvileg sok-sok éve ómozatlan 95-ös volt, ma már kit tudja, szerintem idővel változik, csökken a nyomástűrése, mert az adalékok elpusztulnak benne. Na azt keverte a motorba normál friss benzinnel. Lehet, hogy hiba volt?

 

Lehet, hogy ennek következtében nem nagyon akaródzik a motornak nagy fordulaton mennie vagy az csak egy másik gond? Ez egy érzés, mert korábban fürgébbnek tűnt a jószág most meg valahogy nem volt szívem házni a gázt mert mintha szenvedett volna a gép, régen szinte kérte pár hónapja a szerkezet a komoly gázadásokat.

 

Ötezer körül irgalmatlan rezonancia van a gépben. Lehet valami szelep beállítás van elkefélve vagy ez ilyen és rosszul emlékeztem?

 

Köszönöm tippeiteket előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.09 0 0 8405
Előzmény: ezisjo (8403)
Attila500 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 8404

Sziasztok!

 

Szeretnèk tanácsot kèrni tőletek.

Adott egy 1993-as Gs500e. Kèt hónapja vettem, az eladó szerint "erősen használt" állapotban. Ez így is volt. Kedvező ár, foglalkozást igènylő gèpezet. Nem indult. Egy karbi pucolás után elindult. Alapjárat nem volt, rájöttem, hogy a szívócsonk repedt ès azèrt. Cserèltem. Kapott új gyertyákat, karbi felújító szettet is. Szèpen duruzsolt, pöccre indult. 

A napokban azonban megadta magát. Párszor elindult, de lefulladt, most már el se indul. Benzin van, szűrők rendben, szikra van, benzincsap átenged. Van azonban egy átfolyó a szívatónál, ami repedt volt (rèzből) de attól mèg ment. Azóta azt is megcsináltam, de nem indul. A jobb első tompítottam ès a fèklámpa jobb fele sem èg.. Ötlete valakinek van a problèma okára?

ezisjo Creative Commons License 2018.06.03 0 0 8403

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni pár dologban:

 

Hamarosan le kell szednem a kipufogót, mert a csöveket bandázsolni szeretném. Mivel már többféle festéket is kipróbáltem, de nem sikerült, ezért döntöttem a bandázsnál. Ha esetleg hülyeséget csinálnék, nyugodtan jelezzetek vissza. 

Ha lebontom a kipufogót, mindenképpen cserélnem kell a tűzgyűrűket is? 

Illetve mekkora csavarok vannak a kipufogó rögzítésnél és mekkora nyomatékkal kell majd meghúznom a csavarokat. Eléggé korrodáltak már a csavarok fejei, ezéet a bontás előtt még beszereznék belőlük, ha esetleg cserélnem kell.

Estleg valami rajzot is szivesen fogadnék, bár egyszerünek tűnik a dolog.

Amúgy itt a fórumon láttam már pár robbantott alkatrész rajzot, mindenféle Nm, tipuskód, stb. adatokkal ellátva (pár hozzászólással ezelőtt is). Ilyen aékatrész katalógust kitől/honnan lehet beszerezni?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv,

S

 

Atesz792 Creative Commons License 2018.06.02 0 0 8402

Szívesen :)

 

Csapot én is csak azt a Hondát szoktam nevesítve látni, amit említettél, vagy univerzális...

 

A tartalék csapot én azért nem dugnám el nagyon, nekem jellemzően előzés közben / nagy sebességnél / egyéb azonnali reakciót igénylő szituban kell átváltanom RES-re.

Előzmény: gsmotoros (8367)
pukoon Creative Commons License 2018.05.13 0 0 8401

Tegyél be egy hangfelvételt, az megkönnyítené a dolgot!

Előzmény: Lacy és Ricsi (8399)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.10 0 0 8400

Passz, én még nem találkoztam eddig vele.

Előzmény: Lacy és Ricsi (8399)
Lacy és Ricsi Creative Commons License 2018.05.10 0 0 8399

Köszi szépen!

A másik kérdésemre, a "kattogásra" tudtok valamit mondani?

Előzmény: Törölt nick (8395)
Marvinka Creative Commons License 2018.05.08 -1 0 8398

Kilazult a baloldali visszapillantó tükre. Mi lenne ha megjavítanád?

Előzmény: pukoon (8396)
gabo9201 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 8397

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy GS500E-re milyen menetű visszapillantók kellenek? Azt tudom, hogy M10-es csak azt nem hogy jobbos-balos menet vagy egyforma mindkettő? Sajnos az enyémek karcosak.

pukoon Creative Commons License 2018.05.07 0 0 8396

De mi lesz az én Stukámmal!!?

Előzmény: Törölt nick (8395)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 8395

Igazam volt, itt a gyári rajz (az anya a lánckerék felőli oldalra kell nézzen):

 

Előzmény: Törölt nick (8394)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 8394

Szerintem fordítva van betéve a hátsó tengelyed: az enyémen az anya és a kiálló menetes vég a túloldalra esik.

Előzmény: Lacy és Ricsi (8393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!