Keresés

Részletes keresés

valimami Creative Commons License 2020.07.02 0 0 81603

A kagylóba belemegy, - ha nincs benne víz. Beleteszek egy pokrócot és abban napozik tavasszal, amikor vizes és hideg a föld.

Előzmény: kaschka (81601)
valimami Creative Commons License 2020.07.02 0 0 81602

Na itt semmi nem volt reggel. Azt írta 9 óra körül várható valami eső féle, de nem volt semmi. Mi voltunk sétálni Babával, aztán mikor hazajöttem fürdés hajmosás, úgy mentem a Borostyánba, mert csupa víz voltam. Nem mintha nem lettem volna megint vizes, mire beértem, a hajamból úgy csöpögött a víz, mintha nem is szárítottam volna meg. Aztán délután mikor épp csak hazaértem, leszakadt az ég. Már út közben hallottam a dörgést a hátam mögött, miközben előttem még a nap sütött. Máskor nagyon szeretek kiállni a teraszra eső közben és beszívni a friss esőszagot, de most olyan volt, mintha egy szaunában próbáltam volna levegőt venni. Be is mentem nagyon gyorsan. Most megint ragyogó napsütés van, árnyékban 27 fok, de nehéz levegőt venni...

Előzmény: kaschka (81600)
kaschka Creative Commons License 2020.07.02 0 0 81601

Próbáld, hátha abba belemegy, lehet, hogy ez a kagyló alak nem biztonságos neki,  talán érzi, ennek a talpa van van csak a talajon, a széle kissé eláll, ha jól emlékszem, lehet nem mer belelépni ??

 

Majd hátha meggondolja magát !

Előzmény: valimami (81598)
kaschka Creative Commons License 2020.07.02 0 0 81600

Ma van aztán kegyetlen idő!

 

Reggel volt egy kis zuhé, pillanatok múlva olyan erősen sūtött a nap, hogy gőzölgött a garázs teteje, és állati párás hőség volt, van!

Úgy , hogy nem mentem el sehova , tegnap korán reggel elmentem bevásárolni akkor még tűrhető volt az idõ, hétvégén jõnnek a gyerekek, aztán majd ki tudja mikor ? Ilyen tábor, olyan tábor, hol egyūtt hol kūlõn, be vannak táblázva egész nyárra, én meg nem győzõk izgulni!

De ez élet, már nagyon önállósodnak , de a mai világban sok a veszély is, vagy csak a nagyszülők reagálják túl a dolgot! Én amúgy is izgulós vagyok, ha valaki úton van a fiamért is tudtam baromira aggódni, pedig nem volt problémás gyerek, meg akkor még talán kevesebb veszély leselkedett rájuk

A kazános úr sem jelentkezett múlt héten, hétfőn fölhívtam , jövök, majd hívom szerda vagy csūtörtök , még nem találta meg a telefonját !!!

A kéményes meg 9.-en jõn , remélem 

 

Igen mi már nem fogjuk megtudni mi lesz a cuccainkkal, de engem sem érdekel, úgysem tudunk mit tenni

valimami Creative Commons License 2020.07.01 0 0 81599

Tegnap füvet nyírtam, gazoltam, azt vettem észre hogy 1 óra és még nem is reggeliztem. Bementem, na és ezzel vége is lett a lendületemnek. Bent jó hűvös volt, megreggeliztem, elindítottam a mosógépet és eldőltem, kicsit még el is aludtam. Amit délután kiteregettem ruhát, estére meg is száradt.

Ma aztán délelőtt elmentünk Babával sétálni, utána vásárolni, de akkor már olyan meleg volt, hogy csak nehezen tértem magamhoz, miután hazaérem. Lehet hogy ma már semmit nem fogok csinálni? Mintha ólomból lenne kezem, lábam. Egyre jobban megvisel a meleg, még akkor is, ha itt bent jó idő van. Csakhogy leginkább kinti munkáim lennének...

valimami Creative Commons License 2020.07.01 0 0 81598

Jó hogy mi már nem látjuk, mit fognak csinálni a cuccainkkal, de nem is érdekel...

 

Mint ahogy most se érdekel, ha a kutya a szőnyegemre fekszik, majd kiporszívózom. Használom, élvezem, amim van, nincs tisztaszoba, ahova megtiszteltetés, ha beengedek valakit. A lányok is azt mondják, amikor adok valami gyöngyöt vagy egyéb anyagot, hogy neked is pénzbe került. Na de ha nekem meg az okoz örömöt, ha adhatok? Utána lehet hogy a kukában végzi... akkor miért ne örüljek most, hogy örömöt szereztem valakinek?

 

Ha ilyen idő marad a nyáron, elő is veszem a kisebb medencét, felállítom valahol a kertben, hátha abba belemegy a kutya. Úgyse lesz már nekem unokám, akinek kellhet, ha mégis, addigra úgyis tönkre megy állásában.

Előzmény: kaschka (81596)
kaschka Creative Commons License 2020.06.30 0 0 81597

Itt nálam nem volt nagy eső, tudom, hogy nálatok igen, de Kispesten sem volt szinte semmi ! Ma már rendesen locsolni kell, minden cserepes kornyadozik

Megyek is locsolni további szép napot kívánok !

kaschka Creative Commons License 2020.06.30 0 0 81596

Iigen nekem is olyan szögletes van, évek óta nincs használva mióta a gyerekek kinőttek belőle

Valóban kemény dolog abból leengedni a vizet, ki-be mászni meg leūlni fölállni már nem megy !

Ez meg valóban így van majd aki kõvetkezik kipakol, próbálkozok néhány dologtól megszabadulni,   nem kõnnyű! Pedig ha eszembe jut a szomszédasszonyom Marika, akinek a nagy házában rengeteg "porfogó" volt, értékesek is, amikor meghalt elég hamar , egy hét múlva  beállt az udvarába egy konténeres 2 nagy konténert lepakolt és egy nap alatt púpozva megrakták a cuccaival, a könnyeimmel küzködtem még én is, ennyi egy élet,  pillanatok alatt ki lehet pakolni ! Csak csinálni kell, megy az !

Előzmény: valimami (81595)
valimami Creative Commons License 2020.06.30 0 0 81595

Nekünk is van két medence is, a nagy kerek, amit Érden használtunk is, de akkor fújtunk fel utoljára, amikor ide költöztem és kiderült hogy lejtős a kert és majdnem átzúdult belőle a víz a szomszédba. Akkor vettünk egy kisebb téglalap alakút, az volt is felfújva itt a teraszon, de annak meg a leengedése a gond, nem tudok rákötni csövet, ami elvezetné a vizet. Azért majd lehet hogy előkeresem, ha ilyen idők lesznek a nyáron... legalább a kutyának. Én már nem biztos, hogy ki tudnék kikászálódni belőle, olyan mintha a kádból kellene kimászni, hehe

Megértem, ha nincs szíved kidobni, ami a férjed kedvence volt, ne is tedd. Elvan az ott ahol van. Majd a fiad lerendezi egyszer, ha őt nem kötik hozzá ilyen érzések, neki könnyebb lesz.

Na megyek dolgozni, mielőtt nagyon felmelegszik az idő. Talán már nem szólnak a szomszédok, ha zörgök. További szép napot, vigyázzatok magatokra.

Előzmény: kaschka (81592)
valimami Creative Commons License 2020.06.30 0 0 81594

Jó reggelt mindenkinek!

Ma fűnyírást tervezek, most reggel elég kellemes az idő.

Tegnap vendégeim voltak, a teraszon dolgozgattunk, beszélgettünk, ebédeltünk, délután mentek el. Az ablakban 41 fokot mutatott a hőmérő, a teraszon árnyékban kellemesebb volt, keverte kicsit a levegőt a ventilátor is. Épp csak bepakoltam meg elmosogattam, még gondolkoztam is, behozzam-e a hintaágy párnáját vagy este még kiülök egy kicsit. Végül behoztam és jól tettem, mert egyszer csak arra figyeltem fel, hogy leszakadt az ég. Ömlött a víz a csatornából, nem bírta elvezetni, bugyogott kifele. Pillanatok alatt hűvösebb lett kint, mint amilyen időt bent csinált a klíma, ami 23 fokra volt állítva. Legalább éjjel kellemes lett az idő. Most jól is aludtam.

 

Most semmi érdekeset nem tudok mutatni a kertből, legfeljebb az ablakban az egyik orchidea érdekes. Az egyik virágág végén nőtt egy gyereke. Vannak hosszú léggyökerei de csak 4 kis levele, gondoltam erősödjön még, mielőtt leveszem és beültetem. De aztán jobban megnézve azt látom, hogy az egyik hosszú nem léggyökér, hanem barna és bimbók vannak rajta...

valimami Creative Commons License 2020.06.29 0 0 81593

Van egy medencéje, vagyis homokozó, de nem megy ám bele. Úgy irigylem, amikor látom hogy más kutyák belefekszenek a húsosládába vagy a medencébe és élvezik a vizet...

 

Előzmény: kaschka (81592)
kaschka Creative Commons License 2020.06.28 0 0 81592

Jó lenne neki valami medence pedig milyen klassz lenne kint a kertben pancsizni, valami gyerekkád vagy nagy műanyag lavor,  hátha beleszokna, láttam a múltkor a Béke téren annál mezőgazdasági boltosnál hatalmas müa. lavort, gondolom ilyen szőlős taposó szerű volt, nem volt túl mély, persze biztos olcsó sem

Hátha kitalálsz valamit, nekem még megvan az a 2x3 m-es medence, de már 3 éve nem volt fõlállítva, de gondolom már nem is lesz ! Meg az a kétpár evezős nagy műanyag-gumi hajó , de az meg már 20 éve nem volt fõlfújva, azt annyira sajnálom, hogy nem tudtunk a gyerekekkel avval menni egy jó nagy kört valahol!  De hát abból sem lesz már semmi! Egy dobozba van becsomagolva, minden lomtalanításnál ki akarom tenni de még nem vitt rá a lélek ! A férjem kedvence volt, jókat mentūnk vele a Kis - Dunán -:((((

Előzmény: valimami (81590)
kaschka Creative Commons License 2020.06.28 0 0 81591

Szép vasárnap délutánt kívánok !

 

Én meg ma dőltem le, de nem aludtam, csak a gondolataim kergettem ! Meg volt néhány telefonom

 

Reggel már fél 9-kor úton voltam elmentem vásárolni, holnapra megint viharos időt jósoltak még reggel, akkor inkább ma elmentem fél 10 - kor már itthon is voltam, nem volt hideg már akkor sem ! -:)))  de még nem volt v3szes , azóta csak egyszer voltam kint a szemetet vittem ki, de még kimegyek egy kicsit metszeni, hogy tele legyen a zsák ! Napközben itt bent voltam itt jó idő van, fölfogja a tetőtér a meleget, itt lent 22 fok van, nyitva ajtó, ablak így jó ! Csak este megyek föl

Ez a fotó a Babáról szuper jó, igazi sztárfotó ! Nagyon jól néz ki !

Előzmény: valimami (81588)
valimami Creative Commons License 2020.06.28 0 0 81590

Bizony nincs hideg!!! Jó reggelt mindenkinek.

Tegnap délelőtt 10-kor már így lógott a nyelvünk. (Az enyém is, csak magamat nem fényképeztem le...)

 

Ma kutyafürdetés lesz, kádban, ilyen időben gyorsan meg is fog száradni. Hiába van kint a kis medence, abba nem megy bele.

Előzmény: kaschka (81589)
kaschka Creative Commons License 2020.06.27 0 0 81589

Szép hétvégét kívánok mindenkinek aki erre jár !

 

Nincs hideg.!!:-)))

 

Reggel még terveztem, hogy elmegyek vásárolni de kimentem az udvarra körūlnézni, néhány perc alatt majd szénné égetett az erős napsütés inkább letettem róla, meg nem is muszáj van itthon minden, ill. azt eszem majd ami van itthon

Vigyázzatok magatokra !!

valimami Creative Commons License 2020.06.27 0 0 81588

Én bizony le is dőltem tegnap délután, el is aludtam, nem ébredtem fel, hogy megjöttek a fiamék, csak amikor bejött a szobába. Pedig Baba biztosan arénázott, amikor meghallotta az autó hangját. Hoztak egy dinnyét, kíváncsi leszek milyen, most még hűl a hűtőben. Melegben ez a legjobb ebéd.

 

Baba hajnalban azt figyelte, mit ugat a szomszéd kutya. Olyan aranyos volt, le kellett fényképeznem. Biztos nem fontos dolgok történtek, mert hamarosan visszafeküdt és aludt tovább.

  

Előzmény: kaschka (81586)
valimami Creative Commons License 2020.06.27 0 0 81587

Jó reggelt neked is, mert lassan már csak ketten vagyunk itt.

Tegnap reggel el akartam menni Babával, de elkezdett borulni, aztán esett is rendesen. Amikor befejezte és kisütött a nap, örömmel elindultuk, de olyan keményen sütött, hogy a tervezett útnak jó ha a felét megtettük. Rólam ömlött a víz, Babának térdig lógott a nyelve, bár ő ennek ellenére ment volna még, de én már nem bírtam. Hazajöttem, bekapcsoltam a klímát és megint nem csináltam semmit a kertben sem, egy kis ülve matatáson kívül. Pedig volna mit gazolni, meg füvet is kellene nyírni. A listám is tele van, amit azért írtam, hogy a karantén alatt mivel kell utolérni magam. Hát persze hogy nem értem utol... de ha így folytatom, nem is fogom. Egyik nap azért nem megyek ki, mert esik és hideg van, másik nap meg megsülök. Le kellene még egy rétegben festeni a múltkori kis kerítés darabokat, már a festéket is megvettem, de mire megszáradna, hogy újra festhetném, addigra újabb adag eső jön rá. Festeni kellene a villanyóra szekrényt és a leszedett radiátorok tetejét, de mindegyikről előbb a régi festéket kell leszedni, már itt elmegy a kedvem.

 

Szerintem hívd fel a gázost, ha komolyan meg akarod nézetni vele. Mivel nem csak tőle, hanem a kollégájától is függ, mikor tudnak menni, ne mondj le róla mindjárt. Gondolom addig nem akar hívni, amíg nem tudnak időpontot egyeztetni egymással, de nem árt emlékeztetni őket, hogy te komolyan gondoltad a munkát.

Előzmény: kaschka (81585)
kaschka Creative Commons License 2020.06.26 0 0 81586

Eltűnt a levelem....hmm, most mondta be a rádió holnap 33 fok is lehet meg vasárnap is

Egy rövid ideig voltam kint most is úgy éget a nap nem lehet megmaradni sokáig, meg a szél is fúj , úgy hogy bejöttem

3 nap után végre fõlvette a telefont a háziorvos, mindjárt fõl is tette a felhőbe, jövő héten majd elmegyek érte , se a kéményes se a kazános nem telefonált ma sem, eddig legalábbis

Legszívesebben ledőlnék , álmos vagyok, olyan nyomott az idő is, mint én, de akkor meg éjjel nem alszom

Nem jó nekem már lassan semmi :-)))

kaschka Creative Commons License 2020.06.26 0 0 81585

szép napot kívánok mindenkinek, már aki erre jár !

 

itt megint esik, igaz nem nagyon,  és már derülget az ég !

hideg nincs

millió dolgom van nekem is,  persze az első kedvező benyomás után, nem hívott fel sem a kéményes, sem a kazános,  úgy volt, hogy valamelyik hétköznap hívnak, hogy mikor tudnak jönni, a kazános a hét vége felé ígérte, hogy eljön egy kollégájával és szétszedik a kazánt, hát nem hívott ! remélem ezek azért nem az ablakos kettők lesznek, mert akkor tényleg a guta üt meg !

 

tegnap vásárolni voltam, a házidokit akarom fölhívni mindennap, hogy küldje föl a felhőbe a receptjeim, egyszer sem veszi föl a telefont.... hmm, 3 napja hívom, még van gyógyszerem, csak elmegy szabira egy hónapra !  

nem igazán sikerül semmi amit eltervezek,  térdem is fáj megint,  ma pihenni fogok ill. főzök majd magamnak valamit, meg gazolok, ha tudok, ha nem lesz vizes minden !

 

további szép napot kívánok !

valimami Creative Commons License 2020.06.24 0 0 81584

Jó reggelt!

Én is voltam tegnap vásárolni, elfogyott a lisztem, igaz én nem raklap számra vásároltam, de sütögettem kenyeret is, kalácsot is, volt nokedli, pogácsa. Utána még vagy 3/4 órát sétáltunk Babával is, aztán teraszt takarítottam, gazoltam kicsit, virágokat rendezgettem, estére azért alaposan elfáradtam. Ma itthon leszek többnyire, és bár reggel 6-kor gyönyörűen sütött a nap, most fekete felhők jöttek, pedig nem esős napot jósoltak mára.

Nekem is meg kellene csináltatni az ereszt, de csak akkor jut eszembe, ha esik...

Megyek mert van még dolgom, mielőtt jönnek a lányok, további szép napot mindenkinek.

Előzmény: kaschka (81582)
kaschka Creative Commons License 2020.06.23 0 0 81583

Baba is elfárad, meg hozzá is szokott velünk egyūtt , hogy nem megyūnk sehova, 

Örülök, hogy mennek a lányok, meg tudtok menni a Borostyánba is !! Majd csak helyreáll minden egy darabig, aztán majd kiderül megint mi lesz ??

Előzmény: valimami (81581)
kaschka Creative Commons License 2020.06.23 0 0 81582

Szép nap van ! 

Tudom, hogy egyszer minden megoldódik ! Csak nem mindegy mikor és hogy ??? De reméljūk a legjobbakat

Ma már itt volt a tetőfedő ismerősöm, szerencsém volt meg neki is, hogy pont akkor jõttem haza, délutánról volt szó, hogy akkor jön, na mindegy biztos jó lesz több, mint egy órát ragasztott, melegített rá bitumenes vékony lemezt, szilikonozta, remélem jó lesz !

 

Ma fölvettem a lomb zsákokat, van!! Most menj ha még nem vetted föl, lottozó, kinai a posta mellett aztán még a spar, de egészen jól mentem, persze minden pillanatban féltem, hogy a térdem bejelez és nem tudok tovább menni, de nem jelzett !!! Szóval azt hiszem menni kell, minél többet persze csak ha bírja az ember 

Előzmény: valimami (81581)
valimami Creative Commons License 2020.06.23 0 0 81581

Jó reggelt! Gond sajnos mindig van, de tarts ki, meg fog oldódni ez is.

A virágaid gyönyörűek, szemnek léleknek egyaránt.

Holnap jönnek a lányok, hónapok óta nem találkoztunk. Rendbe teszem a teraszt, remélem holnapra már jobb idő lesz. Mindketten panelban laknak, jól fog esni nekik is a levegőn lenni.

Hétfőn megnyitott a Borostyán is, csütörtökön meg ott fogunk alkotni, már ők is nagyon várják.

 

Tegnap délelőtt elindultunk sétálni, de csak a kapuig jutottunk, eleredt az eső. Visszajöttünk, Baba nagy bánatára. Aztán délután újra elindultunk, jó nagyot sétáltunk. Utána úgy elnyúlt, még rá is bámultam, hogy él egyáltalán? de szerencsére élt:-) csak elfáradt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kaschka (81580)
kaschka Creative Commons License 2020.06.22 0 0 81580

néhány mai virág, kikapcsolódásként, remélem holnap már jobb idő lesz !

 

kaschka Creative Commons License 2020.06.22 0 0 81579

Szia

 

Elég ronda idő van az biztos, de hideg nincs mostanra már elég kellemes borult idő van

Egészen sok meggy lett, arról a kis fáról, jó lesz télen is

Befőttnek teszed el vagy sūteménybe télire?

Még a garázsom is beázik egy helyen el van törve a pala gondolom, igaz csak lomtárnak használom nincs is benne más csak szemét szinte, de pont a neon burkolatára csöpög a víz, úgy hogy holnap vagy szerdán jön a  tavalyi tetőfedő , megcsinálja valamivel

Beszéltem a gázossal is, a hét vége felé eljönnek a kamerával megpróbálják kideríteni mi a baj és mit kell cserélni ha kell  közben megtudtam hogy amíg lehet javítani a készüléket, lehet hozzá kapni anyagot, addig lehet javítani mindenféle engedély nélkül, bármelyik kazánt, cirkót is ! Aztán majd tõbbet tudunk hogy mi is lesz? Nem unatkozom mostanában sem, gond van bőven

Előzmény: valimami (81578)
valimami Creative Commons License 2020.06.22 0 0 81578

Jó reggelt!

Ma megint sötétre ébredtem reggel 6-kor, fejemre is húztam a takarót, aludtam tovább. Nem mintha most jobb idő lenne.

 

Tegnap leszedték a meggyet a gyerekek, megvolt a délutáni programom, pedig ők is vittek el meggyet. Eleinte kint magoztam a teraszon, de az eső alatt olyan hideg lett, hogy kénytelen voltam bemenni. 

Előzmény: kaschka (81575)
kaschka Creative Commons License 2020.06.21 0 0 81577

Szervusz ! Akárki vagy is 

Erre rákattintva egy csomó hír jelenik meg , nem tudom mit akartál osztani, de nagy részük 2018-as hír!

Azt tedd ide légyszi amit mondani akartál !

Előzmény: Törölt nick (81576)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.21 0 0 81576

https://hirtv.hu/video/181570

 

Van bőr! És hazavisz 2.7 millió ft/hó nyugdíjat...

kaschka Creative Commons License 2020.06.21 0 0 81575

Kicsit szebb nap van!

 

Minden lehet, én evvel nem foglalkozom ! Egyelőre, az biztos, hogy beoltatni nem hagyom magam, én még soha nem kértem az influenza elleni oltást sem   

Majd meglátjuk mi lesz ?? Ha kõtelező lesz, talán majd hoztok be a dutyiba egy kis bablevest !

Ha kõtelező lenne, azt hiszem az nem más, mint az õregek likvidálása ! Tényleg sokan vagyunk ! És a szemét duma jõn a kormány rėszéről  meg mástól is, mindent kutatnak persze, aztán meg a sors majd megmondja hogy lesz ! Persze kõzbe avatkozhat egy két milliárdos, de őket sem fogja kímélni az élet !

Előzmény: valimami (81574)
valimami Creative Commons License 2020.06.21 0 0 81574

Mint azt mindannyian tudjuk, a pénzzel rendelkezők kezében van a világ sorsa, tehát akár igaz is lehet, ők mindent megtehetnek.

Ugyanakkor tovább gondolva a dolgot, csak az igazán gazdagok fogják túlélni, akik értesítik egymást, mit ne tegyenek, ha élni akarnak. Akkor ki fogja megvenni a rengeteg gyógyszert, amiből a hasznuk van? Ki fogja felvásárolni azt a rengeteg gyártmányt, amiből a hasznuk van? Egyáltalán ki fogja előállítani, ha az olcsó munkaerő meghal?

Előzmény: kaschka (81573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!