Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szabi24 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 825

Üdv MIndenkinek!

 Lenne egy olyan kérdésem, hogy japán belpiacos jobbkormányos autót, amit angliából hoztak, lehet-e Magyarországon legalizálni?

Angliában forgalmazták hivatalosan, de nincs belőle balkormányos sehol a világon.

Előre is köszönöm: Szabi

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.11 0 0 824

Spanom Accordjában baloldalt volt, de amúgy kb ja.

Előzmény: Tarjáni (823)
Tarjáni Creative Commons License 2012.11.01 0 0 823

Mert japán volt.
Európai autókon baloldalt van az index RHD-n is, japánokon pedig az is "fordul" ..... (vannak kivételek, de ez a "főszabály" :) :) )

Előzmény: Törölt nick (821)
Tarjáni Creative Commons License 2012.11.01 0 0 822

Sztem elmegy annyiért.
Olyan -20 -30% az engedmény a naormálisokhoz képest - amennyire láttam.
Más kérdés, h mennyi idő alatt?
Kevés embernek van ilyen vezetési tapasztalata, félnek tőle stb .......

Előzmény: bologna01 (819)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 821

Cipruson RHD-ztam egy csomót, teljesen jó volt, nagyon élveztem (új Honda City). Csak arra nem jöttem rá, hogy miért volt jobb oldalon az index, mikor a legtöbb ilyen kocsin, amikben ültem meg amiket vezettem, baloldalt volt.

csokecsaba Creative Commons License 2012.08.20 0 0 820

Sziasztok!

 

Kérésem az, hogy leírnátok, hogyan lehet behozmi angliából autót?

Több dolog van amit nem tudtam kiolvasni itt, az egyik a biztosítás. Ha csak haza akarom hozni, majd forgalomba helyezni, akkor a hazahozatalra milyen biztosítás lehet kötni?

Mi a menete az adás-vételnek? Van a kinti okmányirodában valamilyen intéznivaló?

 

Üdv:

Cs

bologna01 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 819

Uraim!

 

El lehet adni Magyarországon jobbkormányos autót? Beregisztrálva, magyar rendszámmal!

 

Ha igen, akkor mennyire nyomott áron?

 

Mondjuk egy 2006-os kombi Passat (2.0 TDI) ami a használtautó.hu-n 2 millió alatt nemigen van , azt jobbkormányosan (de magyar papírokkal) el lehet adni mondjuk 1,5 - 1,6 millióért?

 

Mi a véleményetek?

Qash Creative Commons License 2012.06.27 0 0 817

Hello. EGy kis egitsegre ill. magyarazatra lenne szuksegem.

Angliaban dolgozom minden evben Marciustol Novemberig. A koztes idoben mindig hazamegyek a csaladomhoz.Tehat a 12 honapbol 4 honapot Mo-n toltok.

Bejelentett lakcimem van otthon, itt kint pedig mivel szezonmunkan vagok csak marciustol Novemberig van szerzodesem.Tehat ideiglenes lakcimem.

A kerdesem, hogy szeretnek venni egy angol autot, s hazamenni a 4 honapra , akkor milyen papirokkal menjek, hopgy a rendor ne vegye ki alolam a papirokat.

Nemreg olvastam, hogy az uj szabaly miatt igencsak veszelyes hazamenni, hiaba van az auton egesz eves biztositas, MOT, ROad tax,,amit bizonyitani is tudok.

Sajnos, innen kintrol nem vagyok naprakesz, s nem is tudom mit csinaljak mielott megveszem s hazaindulok.

Valakinek valami jpo otlete?Vagy tapasztalata ha rendor megallitja? Hazudjam azt nincs otthoni bejelentett lakcimem? Vagy?..Gondolkozom , hogy esetleg otthon forgalomba helyeztetem , de akkor meg ha jovok ki, csak korlatozott ideig lehetek kinnt angliaban, s mehetek haza 12 honapra, s csak utana johetek ki ujabb 6 honapra.Vagy ha jovok ki , ujra helyezzem forgalomba itt kinnt,,ahh ez egy remalom lenne.

Ha valakinek jo tip[pe, vagy tanacsa van nagyon halas lennek. ( ja,, es ne az hogy ne vegyek autot..tudom ez lenne a legegyszerubb..XD)

 

KovácsAdrienn Creative Commons License 2012.06.22 0 0 816

"Ha forgalomba helyezés előtt alakítod át, akkor nem kell hozzá engedély."

Ezt úgy érted, hogy nem kell engedélyeztetni az átalakítást?

 

Leírnátok mi a menete (a hivatalos útra gondolok, nem műszakilag), ha valaki bele akar fogni az átalakítás-forgalomba helyezésbe? És most ne térjünk ki rá, hogy nem éri meg, meg szívás... tudom, sokat olvastam már. Azt viszont sehol sem találom, hová kell fordulni vagy mi a menete.

Valami ilyesmit hallottam, hogy engedélyeztetni kell. Erőre? Tehát még jobbkormányosan el kell vinni valami műszakira? Ki adja meg az engedélyt és  mennyibe kerül és egyátalán hogy is néz ki ez az eljárás. Kérlek segítsetek, ha tudtok! Köszönöm!

Előzmény: mgabsi (815)
mgabsi Creative Commons License 2012.05.28 0 0 815

Forgalmiban szerepel, ha jobbkormányos. Ha forgalomba helyezés előtt alakítod át, akkor nem kell hozzá engedély. Akkor sima balkormányosként kerül forgalomba.

Üdv

Előzmény: dgatto (814)
dgatto Creative Commons License 2012.05.22 0 0 814

Sziasztok!

 

Egy l200-as pick up vásárlásán gondolkodok.Meglehet-e azt oldani, hogy Magyarországon tgk-ként vizsgázzon le(regadó elkerülése végett)?

Forgalmiban írja valahol, hogy jobbkormányos?Átalakítanám balosra(egy papír nélküli pajerot már alakítottunk át,nem nagy művészet).

Aki tud segítsen,előre is köszönöm.

___Seth___ Creative Commons License 2012.05.12 0 0 813

Itt talán jobb helyen lesz a kérdésem mint az opeles topikban:

 

Lenne egy összetett kérdésem:
Adott egy angliai b2 vectra, május 31-ig van rajta műszaki, van érvényes forgalmija de biztosítása már nincs. Nekem van egy b1 vectrám, papírjai rendben de ez nem is érdekes viszont hibás a motorja. Ha ismerősöm megveszi azt az autót majd eladja nekem belőle a motort, amiről írunk adásvételit + az autó angol papírjait lemásoljuk akkor ezt sikeresen le tudom papírozni okmányirodában, hogy végül átkerüljön az angliai motorszáma az én forgalmimba?
Tapasztalata van esetleg valakinek ilyen téren? Vagy pl érdemesebb az adásvételit pl júniusra dátumozni amikorra már lejár az angol vectra műszakija? (érvényes műszakis autóból mégis csak érdekes eladni a motort, itthoni autóval nem is oldható meg).
Hogyan lehetne ezt összehozni, hogy jó legyen?

pizo Creative Commons License 2012.04.29 0 0 812

5. pont lemaradt: okmányiroda.

 

Amúgy igen, ennyi az egész.

 

Zoli

Előzmény: tuk tak (811)
tuk tak Creative Commons License 2012.04.29 0 0 811

Szoval akkor mi kell hozza?

1. Lampacsere otthoni tipusura.

2.Muszaki vizsgara vinni az autot.

3.Regisztracios adot befizetni.

4.Biztositast kotni ra es kesz?

 

ZolKa Creative Commons License 2012.04.29 0 0 810

Sziasztok!

Akinek Magyar rendszám van a jobbkormányosán az melyik oldalra ragasztotta a rendszám szévédőre ragasztandó matricáját?

 

yourmate Creative Commons License 2012.04.29 0 0 809

mikozben valaszoltam, ujragondoltad - nagyon helyes

 

siman forgalomba helyezheto (lehet, hogy a fenyszorokat cserelni kell), a feltetelekrol itt olvashatsz

Előzmény: tuk tak (807)
yourmate Creative Commons License 2012.04.29 0 0 808

igen, technikailag kivitelezheto

 

ugyan ez csak az en velemenyem (most epp szerelokent), de en meg eladasra sem tennem ezt meg, nemhogy a sajat csaladomat fuvarozzam vele...

szerencsere nem vagyunk egyformak, sokkal unalmasabb lenne az elet ;)

 

azt viszont nem ertem, mi akadalya van jobbkormanyoskent hasznalni?

Előzmény: tuk tak (806)
tuk tak Creative Commons License 2012.04.29 0 0 807

...azota kicsit visszaolvastam, hallom nem olyan egyszeru ez a kormanycsere mert tuzfal, meg vezetekek..

de olyasmit ertek hogy lehet jobbkormanyos auto magyar rendszammal legalisan forgalomba?

Mert nekem nem lenne fontos a balkormanyossa atalakitas, mert kurva jol elvagyok en az otthoni forgalomban igy is, csak legalisan kellene legyen forgalomban az auto, mert ide visszajarogatni vele Road Tax meg MOT meg biztositas ez mar rengeteg fejfajas...

Szoval valaki osszegezne egy ilyen lassu felfogasunak mint en vagyok hogy hogy is lehetne legalisan jarni kedves kis autommal?

 

 

tuk tak Creative Commons License 2012.04.29 0 0 806

Udvozlet! 

Ugy latom itt valaszt tudok kapni a kerdesemre,  szoval:

Mar a masodik angol kocsimmal jarok ugy hogy nem tudom mit is csinaljak vele, az elso egy 2000 evjarat vectra volt hibatlan allapotban csak bontonak tudtam eladni mert az angol muszakija lejart, es biztositas meg roadtax nelkul visszahozni sem tudtam volna, plusz meg sem erte volna mert eladni is csak fillerekert lehet....

Most egy 2003-as laguna kombim maradt otthon, ujra a regi sztori...visszahozni mar nem eri meg, de bontonak eladni 70 ezerert mint a vectrat sajnalnam, viszont hibatlan minden viszonylatban, meg szeretem is, szoval hallottam olyanrol hogy at lehetne rakatni a kormanyt, muszerfalat..stb.

Levizsgaztatni otthon, es akkor meg jo par evig jo lenne ez amikor hazamegyunk..

Erre valaki valami otletet? Muszerfalat talalok a neten, nem tudom elkepzelni hogy olyan bonyolult lenne ez egy hozzaertonek atszerelni.

Meg ha 400ezerbe kerulne az egesz, beregisztralva nekem megerne.

Mit csinaljak?

Tarjáni Creative Commons License 2012.04.28 0 0 805

Vizsgán nincs gáz és nekem a rendőr is jobbról közelített - 2X igazoltattak a jobbos Jimny-mmel és nem volt semmi különös.

Előzmény: VargaDrakon (803)
pizo Creative Commons License 2012.04.26 0 0 804

A jobbkormányhoz (ha az első fényszórók balosra át vannak cserélve és E-jelesek) alapban semmit. A szegecselt alvázszám lehet probléma, be kellene a Nissan importőrtől igazolást szerezni, hogy ez gyárilag ilyen.

 

Zoli 

Előzmény: VargaDrakon (803)
VargaDrakon Creative Commons License 2012.04.26 0 0 803

Sziasztok

 

Megpróbálom röviden feltenni a már biztos mindenki által feltett buta és talá megválaszolt kérdéseket...

 

Előre is bocs, ha untató kérdezősködés...

 

Szóval tudnék vásárolni egy szép Nissan Skyline R32-t, ugyebár jobbkormányos a dolog, és csak ilyesmik érdkelnének hogy a közeg mennyire szekálódik? Láttam a valami amerikát ami vicces biztos hogy a másik oldalon próbálkoznak az urak, csak hogy mennyire kötekednek esetlegesen?

Egy forgalmi vizsgán pl a Mozaikban mennyire húzzák a szájukat? Mert az Eclipse amim most van és balos; szőr gyári, de nem képesek felfogni hogy az alvázszámom egy plakett a műszerfalon meg minden elemen egy matrica, amire azt a választ adják hogy valahol akkor is be kell hogy legyen ÜTVE :) nincs vita, vagy rögtön rávágják hogy nem gyári a szegecs...gondolom deák igazolványra várnak...

Szóval egy ilyen "tükörautóhoz" ahol (ahogy mi hívjuk) az anyós vezet, mit szól a kedves vizsgaállomás?

 

Üdv.

 

 

 

laci 73 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 803

Szia Alexx!

Na igen, ezt tapasztaltam, hogy írt az eladó egy darab kis flecnire adásvételi néven valamit. :-D  Hát mit mondjak... És Angliában ezt elfogadják, viszont nálunk már lassan azt is bele kell írni, hogy hányszor voltál wc-n mióta megszülettél. Szóval nekem olyanom nincs, mert azzal az egyszerű adásvételivel is a nevemre írták az Angolok a kocsit. Remélem nem akarnak majd másolatot kérni a magyar hatóság. Köszi a tájékoztatást!

Laci

Előzmény: Törölt nick (802)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.10 0 0 802

Szia,

 

Úgy értettem,hogy amikor megvettem kint a kocsit irattam egy adás-vételit is pluszban(amit az angolok általában nem szoktak) és ezt a 3 nyelvű adás-vételit is leadtam amikor a kocsit itthon honosítottam.Ez nem tudom pontosan,hogy történt mert vaki intézte helyettem.

Előzmény: laci 73 (799)
laci 73 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 800

Szia Mgabsi! Köszi az infót! A héten megyek haza, és nekilátok elintézni a regisztrálást. Remélem, nem lesz semmi gond. Azért ha valami gubanc lenne, jövök, és írok, kérdezek! :-) De gubanc nélkül is fogok írni, hogy megosszam a tapasztalatokat.

Üdv: Laci

Előzmény: mgabsi (797)
laci 73 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 799

Szia Alexxx! 

Tulajdonképpen megvetted magadtól a kocsit? :-) Vagy , hogyan érted, hogy írtál itt is adásvételit?

Köszönöm a segítséget!

Laci

Előzmény: Törölt nick (798)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.01 0 0 798

Hali

Én is a nevemre vettem a kocsit kint és itthon helyeztem de én irtam angol ádásvételit is.

ha segítség,akkor itt van :

 

 

Motor Vehicle Bill of Sale

 Kaufvertrag

Adás-vételi szerződés

 

 

Buyer /Kaufer/Vevő

 

Name /Name/Név:

 

Adress /Anschrift/Cím:

 

Geb.am/Szül. Idő:

 

 

Seller /Verkaufer/Eladó

 

Name /Name/Név:

 

Adress /Anschrift/Cím:

 

Geb.am/Szül. Idő:

 

 

 

Vechicle Details /Kraftfahrzeug/Jármű adatai:

 

Make/Hersteller/Gyártó:

Model/ Typ/Típus:

Registraition Mark /Amtl.

Chassis No /Fahrzeug-Ident-Nr./Alvázszám:

Engine No /Motor-Nr. /Motorszám:

 

Date of firs registration /Erstzulassung am /Első forgalomba helyezés:

Odometer reading /Km Stand/Km állás:

 

Das Fahrzeug wurde besichtig und zur Probe gefahren. Es wurde – unter Ausschluß jeglicher Gewährleistung – verkauft zum / A jármű kipróbált és megtekintett állapotban, kizárva minden további garanciális igényt, a vevő részére átadva.

Price/Gesamtpreis/Ár:

 

Ort/Datum/Helység/Dátum:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Signature of Seller/Unterschrift des Verkäufers/Eladó aláírása

 

Signature of Buyer/Unterschrift des Käufers/Vevő aláírása

 

 

Tanú 1.                                                                       Tanú 2.

 

 

 

Előzmény: laci 73 (796)
mgabsi Creative Commons License 2012.03.31 0 0 797

Szia, én 2 éve hoztam egy MG TF-t. Kint átirattam a nevemre, tavaly tavasszal regisztráltattam. Nem kellet semmilyen papír, mert már a nevemen volt.

 

üdv

Előzmény: laci 73 (796)
laci 73 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 796

Üdvözlet!

Angliában dolgozom, és elhatároztam, hogy nekem kell otthonra egy jobbos talicska. Vettem is egy mx5 mazdát. Én kimondottan élvezem, hogy a másik oldalról vezetek, nekem ez olyan buli érzés. Na azért néhányszor töröltem az ablakot irányjelzés helyett :-D. Nem akarok a leggyorsabb lenni az úton, ezért nem is akarok előzgetni minden áron. Egyébként szerintem nem akkora para az előzés, csupán meg kell szokni, és figyelmesnek lenni. Viszont előttem van még a beregisztrálás, és itt olvastam ezt a kétnyelvű adásvételit. A kocsit a nevemre írattam Angliában, remélem így nem kell kétnyelvű adásvételivel foglalkozni. Tehát az az angol forgalmiban az én nevem szerepel. Ezzel kapcsolatban tud valaki megnyugtató választ adni? Szép napot!

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.09 0 0 794

Üdv Urak.


Jövő hónapban tervezek kimenni Angliába és behozni valamilyen személygépjátművet :)


Az lenne a kérdésem hogy mire érdemes figyelnem mikor az adás-vételit megírjuk?

P-rendszámmal szeretném behozni a járgányt. Vissza olvastam 4-5 lapot és az nem világos nekem hogy mi az a V5C, V5, V756, DVLA.

 

 

Ausztriából hoztam már autót és ott csak egy kétnyelvű adásvételi és a Typenshein kellett a forgalomba helyezés megkezdéséhez itthon.

 

Addig világos a dolog hogy Trade plate ként kell megvegyem és kell egy kétnyelvű angol/magyar adásvételi. Igazából azt nem értem melyik részét kell kapjam a jelen forgalminak az autóhoz a magyar forgalombahelyezéshez. Persze azt nem szeretném hogy utána utólag kint követeljenek rajtam dolgokat.

 

 

Köszönöm a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!